okular_poppler - en to gl translation catalogue (53 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enable overprint preview:
gl: Activar a vista previa de sobreimpresión:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OverprintPreviewEnabled)
en: Never
gl: Nunca

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OverprintPreviewEnabled)
en: Always
gl: Sempre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OverprintPreviewEnabled)
en: Automatic
gl: Automático

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enhance thin lines:
gl: Mellorar as liñas delgadas:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: No
gl: Non

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: Solid
gl: Sólido

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: Shape
gl: Forma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Default scaling mode when printing:
gl: Modo de cambio de dimensións predeterminado ao imprimir:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintScaleMode)
en: Fit to printable area
gl: Axustar á zona imprimíbel

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintScaleMode)
en: Fit to full page
gl: Axustar á páxina completa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintScaleMode)
en: None; print original size
gl: Ningún; imprimir co tamaño orixinal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CheckOCSPServers)
en: Enabling this option will allow Okular to contact 3rd-party OCSP servers to check if the certificates used for digital signing have been revoked since their creation.
gl: Activar esta opción permitirá a Okular contactar con servidores de OCSP de terceiras partes para comprobar se os certificados que se usaron para asinar dixitalmente foron revogados despois de crearse.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckOCSPServers)
en: Check revocation of digital signatures' certificates using 3rd-party servers
gl: Comprobar a revogación dos certificados de sinaturas dixitais mediante servidores de terceiras partes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Signature backend:
gl: Motor de sinatura:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_EnablePgp)
en: These signatures can only be validated by modern Okular users with GnuPG backend activated
gl: Estas sinaturas só se poden validar con versións modernas de Okular que teñan activado o motor de GnuPG.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnablePgp)
en: Allow PGP keys for signatures (Okular extension)
gl: Permitir chaves PGP para sinaturas (extensión de Okular).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, certDBGroupBox)
en: Certificate Database
gl: Base de datos de certificados

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseDefaultCertDB)
en: Default:
gl: Predeterminada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customRadioButton)
en: Custom:
gl: Personalizada:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, certificatesGroup)
en: Available Certificates
gl: Certificados dispoñíbeis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadSignaturesButton)
en: &Load Signatures
gl: &Cargar as sinaturas

en: PDF Options
gl: Opcións de PDF

en: Print annotations
gl: Imprimir as anotacións

en: Include annotations in the printed document
gl: Incluír as anotacións no documento impreso

en: Includes annotations in the printed document. You can disable this if you want to print the original unannotated document.
gl: Inclúe as anotacións no documento impreso. Isto pódese desactivar se se quere imprimir o documento sen anotacións orixinal.

en: Force rasterization
gl: Forzar o debuxado

en: Rasterize into an image before printing
gl: Plasmar nunha imaxe antes de imprimir

en: Forces the rasterization of each page into an image before printing it. This usually gives somewhat worse results, but is useful when printing documents that appear to print incorrectly.
gl: Obriga a que se converta cada páxina nunha imaxe antes de imprimila. Isto dá polo xeral peores resultados, pero é útil cando se imprimen documentos que parecen mal ao ser impresos.

en: Scaling mode for the printed pages
gl: Modo de cambio de dimensións das páxinas impresas

en: Scale mode:
gl: Modo de cambio de dimensións:

en: Format
gl: Formato

en: Encrypted
gl: Cifrado

en: Unencrypted
gl: Descifrado

en: Security
gl: Seguridade

en: Yes
gl: Si

en: Optimized
gl: Optimizado

en: Signed by: %1
    
    Date: %2
gl: Asinado por: %1
    
    Data: %2

en: Using Poppler %1
gl: Usando Poppler %1

en: Using Poppler %1
    
    Built against Poppler %2
gl: Usando Poppler %1
    
    Construído con Poppler %2

en: PDF Backend Configuration
gl: Configuración do motor de PDF

en: Some errors were found in the document, Okular might not be able to show the content correctly
gl: Atopáronse algúns erros no documento, Okular quizais non poida amosar o contido correctamente.

[ctx: @info Kind of a notice/warning]
en: These signatures only work between modern versions of Okular with the GnuPG based backend activated
gl: Estas sinaturas só funcionan entre versións modernas de Okular co motor de GnuPG activado.

[ctx: @title:dialog]
en: Enable PGP Signatures
gl: Activar as sinaturas de PGP

[ctx: Name of the person to whom the cerficate was issued]
en: Issued to
gl: Emitido a

en: E-mail
gl: Correo electrónico

[ctx: Certificate expiration date]
en: Expiration date
gl: Data de caducidade

en: You are using a Poppler library built without NSS support.
    Adding Digital Signatures isn't available for that reason
gl: Está a usar a biblioteca Poppler construída sen compatibilidade con NSS.
    Por ese motivo non pode engadir sinaturas dixitais

[ctx: certificate end validity]
en: forever
gl: para sempre

en: Restart needed
gl: Requírese reiniciar

en: You need to restart Okular after changing the NSS directory settings
gl: Ten que reiniciar Okular tras cambias a configuración do cartafol de NSS.

en: Enter Password
gl: Introduza o contrasinal

en: Enter password to open %1:
gl: Introduza o contrasinal para abrir %1:
