okular - en to he translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Use Platform Fonts
he: להשתמש בגופנים של הפלטפורמה

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Determines whether Ghostscript should be allowed to use platform fonts, if false only usage of fonts embedded in the document will be allowed.
he: מגדיר האם Ghostscript יורשה להשתמש בגופני הפלטפורמה, אם לא אז יותר לו להשתמש רק בגופנים שמוטמעים במסמך.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General Settings
he: הגדרות כלליות

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlatformFonts)
en: &Use platform fonts
he: להשתמש ב&גופנים של הפלטפורמה

en: Ghostscript Backend Configuration
he: הגדרות מנגנון Ghostscript

en: Document version
he: גרסת מסמך

en: Language Level
he: דרגת שפה
