okular_poppler - en to hi translation catalogue (11 entries)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: No
hi: नहीं

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customRadioButton)
en: Custom:
hi: तदनुकूल :

en: PDF Options
hi: पीडीएफ़ विकल्प

en: Force rasterization
hi: रास्टराइजेशन बाध्य करें

en: Rasterize into an image before printing
hi: छपाई से पहले छवि में रास्टराइज करें

en: Format
hi: फॉर्मेट

en: Encrypted
hi: एनक्रिप्टेड

en: Unencrypted
hi: अनएनक्रिप्टेड

en: Security
hi: सुरक्षा

en: Yes
hi: हाँ

en: Optimized
hi: ऑप्टीमाइज़्ड
