okular_ghostview - en to hi translation catalogue (8 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Use Platform Fonts
hi: प्लेटफ़ॉर्म फ़ॉन्ट्स उपयोग में लें

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Determines whether Ghostscript should be allowed to use platform fonts, if false only usage of fonts embedded in the document will be allowed.
hi: यह निर्धारित करता है कि क्या घोस्टस्क्रिप्ट को प्लेटफ़ॉर्म फोंट का उपयोग करने की अनुमति दी जानी चाहिए, यदि "फॉस्ल" है तो केवल दस्तावेज़ में अंतर्निहित फोंट के उपयोग की अनुमति होगी।

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General Settings
hi: सामान्य विन्यास

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlatformFonts)
en: &Use platform fonts
hi: प्लेटफ़ॉर्म फ़ॉन्ट्स उपयोग में लें (&U)

en: Ghostscript
hi: घोस्ट-स्क्रिप्ट

en: Ghostscript Backend Configuration
hi: घोस्टस्क्रिप्ट पृष्ठभाग विन्यास

en: Document version
hi: दस्तावेज़ संस्करण

en: Language Level
hi: भाषा स्तर
