KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (939 entries)

en: Okular, a universal document viewer
hu: Okular dokumentumnézegető

en: (C) 2002 Wilco Greven, Christophe Devriese
    (C) 2004-2005 Enrico Ros
    (C) 2005 Piotr Szymanski
    (C) 2004-2017 Albert Astals Cid
    (C) 2006-2009 Pino Toscano
hu: © Wilco Greven, Christophe Devriese, 2002.
    © Enrico Ros, 2004-2005.
    © Piotr Szymanski, 2005.
    © Albert Astals Cid, 2004-2017.
    © Pino Toscano, 2006-2009.

en: Former maintainer
hu: Korábbi karbantartó

en: Lots of framework work, FictionBook backend and former ODT backend
hu: Sok kód a keretrendszerhez, a FictionBook-modulhoz és a korábbi ODT-modulhoz

en: Developer
hu: Fejlesztő

en: Created Okular from KPDF codebase
hu: A KPDF-ből kiindulva létrehozta az Okular alapkódját

en: KPDF developer
hu: KPDF-fejlesztő

en: Annotations artwork
hu: A jegyzet grafikájának készítője

en: Table selection tool
hu: Táblázatkijelölő eszköz

en: Annotation improvements
hu: Jegyzet tökéletesítések

en: Go to page %1
hu: Ugrás a(z) %1. oldalra

en: Open external file
hu: Külső fájl megnyitása

en: First Page
hu: Első oldal

en: Previous Page
hu: Előző oldal

en: Next Page
hu: Következő oldal

en: Last Page
hu: Utolsó oldal

en: Back
hu: Vissza

en: Forward
hu: Előre

en: Quit
hu: Kilépés

en: Start Presentation
hu: Bemutató

en: End Presentation
hu: A bemutató leállítása

en: JavaScript Script
hu: Javascript-fájl

en: Play movie
hu: Film lejátszása

en: Stop movie
hu: Film leállítása

en: Pause movie
hu: Film szüneteltetése

en: Resume movie
hu: Film folytatása

en: This Okular is built without audio support
hu: Ez az Okular csomag hangtámogatás nélkül lett összeállítva

en: Backend Selection
hu: Háttérmodul kiválasztása

en: <qt>More than one backend found for the MIME type:<br /><b>%1</b> (%2).<br /><br />Please select which one to use:</qt>
hu: <qt>Egynél több lehetséges megjelenítőmodul található ehhez a MIME-típushoz:<br /><b>%1</b> (%2).<br /><br />Válasszon ki egyet:</qt>

[ctx: @info %1 is a page size]
en: Most pages are %1.
hu: A legtöbb oldal mérete %1.

[ctx: paper type and orientation (eg: Portrait A4)]
en: Portrait %1
hu: %1 álló

[ctx: paper type and orientation (eg: Portrait A4)]
en: Landscape %1
hu: %1 fekvő

[ctx: %1 is width, %2 is height, %3 is paper size name]
en: %1 × %2 in (%3)
hu: %1 × %2 hüvelyk (%3)

en: Continuing search from beginning
hu: Keresés folytatása fentről

en: Continuing search from bottom
hu: Keresés folytatása alulról

en: Can not find a plugin which is able to handle the document being passed.
hu: Nem található a dokumentum kezelésére alkalmas modul.

[ctx: Unsupported action]
en: Signing not implemented for this document type
hu: Az aláírás nincs megvalósítva ehhez a dokumentumtípushoz

[ctx: remove a collection of annotations from the page]
en: remove annotations
hu: jegyzetek eltávolítása

en: The document is trying to execute an external application and, for your safety, Okular does not allow that.
hu: A dokumentum egy külső alkalmazást próbált elindítani, ezt biztonsági okokból a program nem engedélyezi.

en: No application found for opening file of mimetype %1.
hu: Nincs kezelőalkalmazás %1 MIME-típusú fájlokhoz.

en: Could not open a temporary file
hu: Nem sikerült megnyitni egy ideiglenes fájlt

en: Print conversion failed
hu: A nyomtatáskonverzió nem sikerült

en: Printing process crashed
hu: A nyomtatási folyamat összeomlott

en: Printing process could not start
hu: Nem sikerült elindítani a nyomtatási folyamatot

en: Printing to file failed
hu: Nem sikerült nyomtatni a fájlba

en: Printer was in invalid state
hu: A nyomtató érvénytelen állapotban voltcén

en: Unable to find file to print
hu: Nem található nyomtatandó fájlfájl a ny

en: There was no file to print
hu: Nem volt nyomtatandó fájl

en: Could not find a suitable binary for printing. Make sure CUPS lpr binary is available
hu: Nem található megfelelő bináris a nyomtatáshoz. Ellenőrizze hogy a CUPS lpr bináris elérhető-e

en: The page print size is invalid
hu: Az oldal nyomtatási mérete érvénytelen

en: Could not open '%1'. File does not exist
hu: Nem sikerült megnyitni ezt a fájlt: „%1”. A fájl nem létezik

en: Title
hu: Cím

en: Subject
hu: Tárgy

en: Description
hu: Leírás

en: Author
hu: Szerző

en: Creator
hu: Létrehozó

en: Producer
hu: Készítő

en: Copyright
hu: Szerzői jog

en: Pages
hu: Oldalszám

en: Created
hu: Létrehozási dátum

en: Modified
hu: Utolsó módosítás

en: MIME Type
hu: MIME-típus

en: Category
hu: Kategória

en: Keywords
hu: Kulcsszavak

en: File Path
hu: Fájl útvonalaó

en: File Size
hu: Fájlméret

en: Page Size
hu: Oldalméret

[ctx: Add an annotation to the page]
en: add annotation
hu: jegyzet hozzáadása

[ctx: Remove an annotation from the page]
en: remove annotation
hu: jegyzet eltávolítása

[ctx: Modify an annotation's internal properties (Color, line-width, etc.)]
en: modify annotation properties
hu: jegyzet tulajdonságainak módosítása

[ctx: Translate an annotation's position on the page]
en: translate annotation
hu: jegyzet fordítása

[ctx: Change an annotation's size]
en: adjust annotation
hu: jegyzet igazítása

[ctx: Generic text edit command]
en: edit text
hu: szöveg szerkesztése

[ctx: Edit an annotation's text contents]
en: edit annotation contents
hu: jegyzet tartalmának szerkesztése

[ctx: Edit an form's text contents]
en: edit form contents
hu: űrlap tartalmának szerkesztése

[ctx: Edit a list form's choices]
en: edit list form choices
hu: listaűrlap választásainak szerkesztése

[ctx: Edit a combo form's selection]
en: edit combo form selection
hu: lenyíló űrlap kijelölés szerkesztése

[ctx: Edit the state of a group of form buttons]
en: edit form button states
hu: űrlap gombok állapotának szerkesztése

[ctx: This is the document format]
en: OpenDocument Text
hu: Szöveges OpenDocument-fájl

en: Print Options
hu: Nyomtatási beállítások

en: Fit to printable area
hu: Illesztés a nyomtatási területhez

en: Fit to full page
hu: Illesztés teljes oldalra

en: Scale mode:
hu: Méretezés mód:

en: Do not show this message again
hu: Ne jelenjen meg többet ez az üzenet

en: Not Available
hu: Nem érhető el

[ctx: %1 is a error code]
en: Internal signing error. Please report a bug with the steps to reproduce it. Error code %1
hu: Belső aláírási hiba. Jelezze ezt a hibát a reprodukálás lépéseivel együtt. Hibakód: %1

[ctx: %1 is a filename with path]
en: Could not sign the document: <filename>%1</filename>
hu: Nem sikerült aláírni a(z) <filename>%1</filename> dokumentumot

en: Signing cancelled by user
hu: A felhasználó megszakította az aláírást

en: Could not sign. Wrong passphrase
hu: Nem sikerült aláírni. Hibás jelszó

[ctx: %1 is a filename with path]
en: Could not write the signed document to <filename>%1</filename>, please ensure you have selected a folder with write permission
hu: Nem sikerült az aláírt dokumentum írása a(z) <filename>%1</filename> fájlba, ellenőrizze, hogy van írási jogosultsága a kiválasztott mappához.

en: Unknown signing error
hu: Ismeretlen aláírás hiba

[ctx: 'source' is a source file]
en: Source: %1
hu: Forrás: %1

en: &Default Font:
hu: &Alapértelmezett betűkészlet:

en: Version
hu: Verzió

en: Serial Number
hu: Sorozatszám

en: Issuer
hu: Kibocsátó

en: Issued On
hu: Kibocsátva

en: Expires On
hu: Lejárat

[ctx: The person/company that made the signature]
en: Subject
hu: Tulajdonos

en: Public Key
hu: Nyilvános kulcs

en: Key Usage
hu: Kulcshasználat

en: %1 (%2 bits)
hu: %1 (%2 bit)

en: Property
hu: Tulajdonság

en: Value
hu: Érték

en: Pop-up Note
hu: Felugró megjegyzés

en: Typewriter
hu: Írógép betű

en: Inline Note
hu: Beszúrt megjegyzés

note: i18n: tag tool attribute name
en: Arrow
hu: Nyíl

en: Straight Line with Comment
hu: Egyenes vonal megjegyzéssel

en: Straight Line
hu: Egyenes vonal

en: Polygon with Comment
hu: Sokszög megjegyzéssel

en: Polygon
hu: Sokszög

en: Rectangle
hu: Téglalap

en: Ellipse
hu: Ellipszis

en: Highlight with Comment
hu: Kiemelés megjegyzéssel

en: Highlight
hu: Kiemelés

en: Squiggle with Comment
hu: Hurkos vonal megjegyzéssel

en: Squiggle
hu: Hurkos vonal

en: Underline with Comment
hu: Aláhúzás megjegyzéssel

en: Underline
hu: Aláhúzás

en: Strike Out with Comment
hu: Áthúzás megjegyzéssel

en: Strike Out
hu: Áthúzás

en: Stamp with Comment
hu: Pecsét megjegyzéssel

en: Stamp
hu: Pecsét

en: Freehand Line with Comment
hu: Szabadkézi vonal megjegyzéssel

en: Freehand Line
hu: Szabadkézi vonal

en: Caret
hu: Beszúrásjel

en: File Attachment
hu: Fájlmelléklet

en: Sound
hu: Hang

en: Movie
hu: Videó

[ctx: Caption for a screen annotation]
en: Screen
hu: Képernyő

[ctx: Caption for a rich media annotation]
en: Rich Media
hu: Multimédia

[ctx: Unknown author]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Author: %1
hu: Szerző: %1

en: Where do you want to save %1?
hu: Hová szeretné menteni: %1?

en: Could not open "%1" for writing. File was not saved.
hu: Nem sikerült megnyitni olvasásra ezt a fájlt: „%1”. A fájl nem lett elmentve.

en: The signature is cryptographically valid.
hu: Az aláírás kriptográfiailag érvényes.

en: The signature is cryptographically invalid.
hu: Az aláírás kriptográfiailag érvénytelen.

en: Digest Mismatch occurred.
hu: Kivonateltérés történt.

en: The signature CMS/PKCS7 structure is malformed.
hu: Az aláírás CMS/PKCS7 struktúrája rosszul formázott.

en: The requested signature is not present in the document.
hu: A kért aláírás nem található meg a dokumentumban.

en: The signature could not be verified.
hu: Az aláírás nem ellenőrizhető.

en: Certificate is Trusted.
hu: A tanúsítvány megbízható.

en: Certificate issuer isn't Trusted.
hu: A tanúsítvány kibocsátója nem megbízható.

en: Certificate issuer is unknown.
hu: A tanúsítvány kibocsátója ismeretlen.

en: Certificate has been Revoked.
hu: A tanúsítványt visszavonták.

en: Certificate has Expired.
hu: A tanúsítvány érvényessége lejárt.

en: Certificate has not yet been verified.
hu: A tanúsítványt még nem ellenőrizték.

en: Certificate validation in progress
hu: Tanúsítvány ellenőrzése folyamatban

en: Unknown issue with Certificate or corrupted data.
hu: Ismeretlen tanúsítványhiba, vagy sérült adat.

en: Unknown Algorithm
hu: Ismeretlen algoritmus

en: Unknown Type
hu: Ismeretlen típus

en: Digital Signature
hu: Digitális aláírás

en: Non-Repudiation
hu: Letagadhatatlanság

en: Encrypt Keys
hu: Titkosító kulcsok

en: Decrypt Keys
hu: Visszafejtő kulcsok

en: Key Agreement
hu: Kulcscsere

en: Sign Certificate
hu: Tanúsítvány aláírása

en: Sign CRL
hu: Aláírás-visszavonási lista

en: Encrypt Only
hu: Csak titkosítás

en: No Usage Specified
hu: Nincs megadva használat

en: The document has not been modified since it was signed.
hu: A dokumentum nem változott a legutóbbi aláírás óta.

en: The revision of the document that was covered by this signature has not been modified;
    however there have been subsequent changes to the document.
hu: A dokumentum aláírás által lefedett alverziója nem módosult;
    ugyanakkor később történtek változtatások a dokumentumban.

en: The document has been modified in a way not permitted by a previous signer.
hu: A dokumentum olyan módon változott, ami nem engedélyezett a korábbi aláírá által.

en: The document integrity verification could not be completed.
hu: A dokumentum integráció-ellenőrzése nem fejezhető be.

[ctx: Digital signature]
en: This document has signature placeholder fields.
hu: A dokumentumnak aláírás-helykitöltő mezői vannak.

en: This document is digitally signed.
hu: A dokumentum digitálisan aláírt.

en: This document is digitally signed. There have been changes since last signed.
hu: A dokumentum digitálisan aláírt. Az utolsó aláírás óta történtek változtatások.

en: This document is digitally signed. Some of the signatures could not be validated properly.
hu: A dokumentum digitálisan aláírt. Néhány aláírás nem ellenőrizhető megfelelően.

[ctx: Digital signature]
en: Signature placeholder %1
hu: Aláírás helykitöltő %1

en: Field: %1 on page %2
hu: Mező: %1 az %2. oldalon

en: Rev. %1: Signed By %2
hu: Alverzió %1: aláírva %2 által

en: Signing Time: %1
hu: Aláírás ideje: %1

en: Reason: %1
hu: Ok: %1

en: Location: %1
hu: Hely: %1

[ctx: Digital signature type]
en: PGP Signature
hu: PGP-aláírás

[ctx: Digital signature type]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

[ctx: Digital signature type]
en: Signature placeholder
hu: Aláírás helykitöltő

en: Signature Type: %1
hu: Aláírástípus: %1

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Red
hu: Piros

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Orange
hu: Narancssárga

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Yellow
hu: Sárga

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Green
hu: Zöld

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Cyan
hu: Cián

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Blue
hu: Kék

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: White
hu: Fehér

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Gray
hu: Szürke

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Black
hu: Fekete

[ctx: @item:inlistbox]
en: Width %1
hu: Szélesség %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width (No annotation selected)
hu: Vonalvastagság (nincs kijelölve jegyzet)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation color (No annotation selected)
hu: Szín (nincs kijelölve jegyzet)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color (No annotation selected)
hu: Kitöltőszín (nincs kijelölve jegyzet)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation opacity (No annotation selected)
hu: Átlátszatlanság (nincs kijelölve jegyzet)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font (No annotation selected)
hu: Betűtípus (nincs kijelölve jegyzet)

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the current annotation to the quick annotations menu (No annotation selected)
hu: Jelenlegi jegyzet hozzáadása a gyorsjegyzetek menühöz (nincs kijelölve jegyzet)

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1 or line angle to 15° steps (No annotation selected)
hu: Az alakzatarány 1:1-re, vagy a vonalszögek 15°-os lépésekre korlátozása (nincs kijelölve jegyzet)

[ctx: @info:tooltip]
en: Advanced settings for the current annotation tool (No annotation selected)
hu: Speciális beállítások a jelenlegi jegyzeteszközhöz (nincs kijelölve jegyzet)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width
hu: Vonalvastagság

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width (Current annotation has no line width)
hu: Vonalvastagság (a jelenlegi jegyzetnek nincs vonalvastagsága)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation text color
hu: Szövegszín

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation border color
hu: Szegélyszín

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation color
hu: Szín

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color
hu: Kitöltőszín

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color (Current annotation has no fill color)
hu: Kitöltőszín (a jelenlegi jegyzetnek nincs kitöltőszíne)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font
hu: Betűtípus

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font (Current annotation has no font)
hu: Betűtípus (a jelenlegi jegyzetnek nincs betűtípusa)

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain line angle to 15° steps
hu: Vonalszög korlátozása 15°-os lépésekre

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1
hu: Alakzatarány korlátozása 1:1-re

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1 or line angle to 15° steps (Not supported by current annotation)
hu: Az alakzatarány 1:1-re, vagy a vonalszögek 15°-os lépésekre korlátozása (a jelenlegi jegyzet nem támogatja)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation opacity
hu: Átlátszatlanság

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the current annotation to the quick annotations menu
hu: Jelenlegi jegyzet hozzáadása a gyorsjegyzetek menühöz

[ctx: @info:tooltip]
en: Advanced settings for the current annotation tool
hu: Speciális beállítások a jelenlegi jegyzeteszközhöz

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Color
hu: Szín

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Fill Color
hu: Kitöltőszín

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Transparent
hu: Áttetsző

[ctx: @title:window]
en: Select color
hu: Színválasztás

en: &Annotations
hu: &Jegyzetek

[ctx: @action:intoolbar Hide the toolbar]
en: Hide
hu: Elrejtés

[ctx: @action:intoolbar Show the builtin annotation toolbar]
en: Show more annotation tools
hu: Több jegyzet eszköz megjelenítése

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Highlighter
hu: Kiemelő

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Underline
hu: Aláhúzás

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Squiggle
hu: Hurkos vonal

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Strike Out
hu: Áthúzás

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Typewriter
hu: Gépírás

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Inline Note
hu: Beszúrt jegyzet

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Popup Note
hu: Felugró megjegyzés

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Freehand Line
hu: Szabadkézi vonal

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Straight line
hu: Egyenes vonal

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Arrow
hu: Nyíl

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Rectangle
hu: Téglalap

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Ellipse
hu: Ellipszis

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Polygon
hu: Sokszög

[ctx: @action]
en: Geometrical shapes
hu: Geometrikus alakzatok

[ctx: @action]
en: Stamp
hu: Pecsét

[ctx: @action:intoolbar Show list of quick annotation tools]
en: Quick Annotations
hu: Gyorsjegyzetek

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose an annotation tool from the quick annotations
hu: Válasszon egy jegyzeteszközt a gyorsjegyzetekből

en: Quick Annotation Bar
hu: Gyorsjegyzet eszköztár

[ctx: @action:intoolbar Add current annotation tool to the quick annotations list]
en: Add to Quick Annotations
hu: Hozzáadás a gyorsjegyzetekhez

[ctx: @action:intoolbar When checked keep the current annotation tool active after use]
en: Keep Active
hu: Maradjon aktív

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep the annotation tool active after use
hu: A jegyzeteszköz maradjon aktív használat után is

[ctx: @action When checked, line annotations are constrained to 15° steps, shape annotations to 1:1 ratio]
en: Constrain Ratio and Angle of Annotation Tools
hu: Jegyzeteszközök arányának és szögének korlátozása

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Font
hu: Betűtípus

[ctx: @action:intoolbar Current annotation advanced settings]
en: Annotation Settings
hu: Jegyzetbeállítások

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Line width
hu: Vonalvastagság

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Opacity
hu: Átlátszatlanság

[ctx: Page label (number)]
en: Page %1 (%2)
hu: %1. oldal (%2)

en: Page %1
hu: %1. oldal

en: &Open Pop-up Note
hu: Megnyitás fel&ugró ablakban

en: Remove Bookmark
hu: Könyvjelző eltávolítása

en: Add Bookmark
hu: Könyvjelző hozzáadása

en: Copy Text to Clipboard
hu: Szöveg másolása a vágólapra

en: Copy forbidden by DRM
hu: DRM-korlátozás miatt nem lehet másolni

en: &Delete
hu: &Törlés

en: &Properties
hu: &Tulajdonságok

en: &Appearance
hu: Meg&jelenés

en: &General
hu: Á&ltalános

en: &Author:
hu: Sze&rző:

en: Created:
hu: Létrehozva:

en: Modified:
hu: Módosítva:

en: Pop-up Note Properties
hu: Felugró jegyzet tulajdonságai

en: Typewriter Properties
hu: Gépírás tulajdonságai

en: Inline Note Properties
hu: Beszúrt jegyzet tulajdonságai

en: Straight Line Properties
hu: Egyenes vonal tulajdonságai

en: Polygon Properties
hu: Sokszög tulajdonságai

en: Geometry Properties
hu: Geometria alakzat tulajdonságai

en: Text Markup Properties
hu: Szövegjelölő tulajdonságai

en: Stamp Properties
hu: Pecsét tulajdonságai

en: Freehand Line Properties
hu: Szabadkézi vonal tulajdonságai

en: Caret Properties
hu: Beszúrási jel tulajdonságai

en: File Attachment Properties
hu: Fájlcsatolmány tulajdonságai

en: Sound Properties
hu: Hangbeállítások

en: Movie Properties
hu: Videobeállítások

en: Annotation Properties
hu: Jegyzet tulajdonságai

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a custom stamp symbol from file
hu: Egyéni pecsétszimbólum kiválasztása fájlból

[ctx: @title:window file chooser]
en: Select custom stamp symbol
hu: Egyéni pecsétszimbólum választása

en: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz | Icon Files (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)
hu: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz | Ikonfájlok (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)

[ctx: @info]
en: Could not load the file <filename>%1</filename>
hu: Nem sikerült betölteni a(z) <filename>%1</filename> fájlt

[ctx: @title:window]
en: Invalid file
hu: Érvénytelen fájl

en: &Color:
hu: S&zín:

en: &Opacity:
hu: Á&tlátszatlanság:

en: Icon:
hu: Ikon:

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Help
hu: Súgó

en: Insert
hu: Beszúrás

en: Key
hu: Kulcs

en: New paragraph
hu: Új bekezdés

en: Note
hu: Feljegyzés

en: Paragraph
hu: Bekezdés

en: Font:
hu: Betűtípus:

en: Text &color:
hu: Szöveg&szín:

en: &Align:
hu: Ig&azítás:

en: Left
hu: Balra

en: Center
hu: Középre

en: Right
hu: Jobbra

en: Border &width:
hu: Szegély&vastagság:

en: Approved
hu: Jóváhagyva

en: As Is
hu: Így ahogy van

en: Confidential
hu: Bizalmas

en: Departmental
hu: Szervezeti egységi

en: Draft
hu: Vázlat

en: Experimental
hu: Kísérleti

en: Expired
hu: Lejárt

en: Final
hu: Végleges

en: For Comment
hu: Megjegyzésre

en: For Public Release
hu: Nyilvános kibocsátásra

en: Not Approved
hu: Nincs jóváhagyva

en: Not For Public Release
hu: Nem bocsátható nyilvánosságra

en: Sold
hu: Eladva

en: Top Secret
hu: Szigorúan titkos

en: Bookmark
hu: Könyvjelző

en: Information
hu: Információ

en: Stamp symbol:
hu: Pecsétszimbólum:

en: &Width:
hu: &Szélesség:

en: Line start:
hu: Sor kezdete:

en: Line end:
hu: Sor vége:

en: Square
hu: Négyzet

en: Circle
hu: Kör

en: Diamond
hu: Gyémánt

en: Open Arrow
hu: Nyitott nyíl

en: Closed Arrow
hu: Zárt nyíl

en: None
hu: Nincs

en: Butt
hu: Illesztő

en: Right Open Arrow
hu: Jobbra mutató nyitott nyíl

en: Right Closed Arrow
hu: Jobbra mutató zárt nyíl

en: Slash
hu: Per jel

en: Leader line length:
hu: Vezetővonal hossza:

en: Leader line extensions length:
hu: Vezetővonal kiterjesztésének hossza:

en: Enabled
hu: Bekapcsolva

en: Shape fill:
hu: Alakzat kitöltése:

en: Type:
hu: Típus:

en: Strike out
hu: Áthúzás

en: File attachment symbol:
hu: Fájlmelléklet szimbóluma:

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Graph
hu: Grafikon

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Push Pin
hu: Rajzszög

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Paperclip
hu: Iratkapocs

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Tag
hu: Címke

[ctx: 'File' as normal file, that can be opened, saved, etc..]
en: File
hu: Fájl

[ctx: Not available size]
en: N/A
hu: -

en: No description available.
hu: Nincs leírás.

en: Name:
hu: Név:

en: Description:
hu: Leírás:

en: Caret symbol:
hu: Beszúrásjel:

[ctx: Symbol for caret annotations]
en: None
hu: Nincs

en: Close this note
hu: Bezárás

en: Options
hu: Beállítások

en: This annotation may contain LaTeX code.
    Click here to render.
hu: Ez a jegyzet LaTeX kódot tartalmazhat.
    Kattintson ide a rendereléshez.

en: Cannot find latex executable.
hu: A latex programfájl nem található.

en: LaTeX rendering failed
hu: A LaTeX renderelés nem sikerült

en: Cannot find dvipng executable.
hu: A dvipng programfájl nem található.

en: A problem occurred during the execution of the 'latex' command.
hu: Probléma történt a „latex” parancs végrehajtása közben.

en: A problem occurred during the execution of the 'dvipng' command.
hu: Probléma történt a „dvipng” parancs végrehajtása közben.

[ctx: %1 is the file name]
en: %1
    
    One bookmark | %1
    
    %2 bookmarks
hu[0]: %1
    
    Egy könyvjelző
hu[1]: %1
    
    %2 könyvjelző

en: Bookmarks
hu: Könyvjelzők

en: Show for all documents
hu: Megjelenítés minden dokumentumnál

en: Go to This Bookmark
hu: Ugrás

en: Rename Bookmark
hu: Könyvjelző átnevezése

[ctx: Opens the selected document]
en: Open Document
hu: Dokumentum megnyitása

en: Remove all Bookmarks for this Document
hu: A dokumentum összes könyvjelzőjének törlése

en: Certificate Viewer
hu: Tanúsítványmegjelenítő

en: General
hu: Általános

en: Issued By
hu: Kibocsátó

en: Common Name(CN)
hu: Köznapi név (CN)

en: EMail
hu: E-mail

en: Organization(O)
hu: Szervezet (O)

en: Issued To
hu: Kérelmező

en: Validity
hu: Érvényesség

en: Fingerprints
hu: Ujjlenyomatok

en: SHA-1 Fingerprint
hu: SHA-1 ujjlenyomat

en: SHA-256 Fingerprint
hu: SHA-256 ujjlenyomat

en: Details
hu: Részletek

en: Certificate Data:
hu: Tanúsítvány dátuma:

en: Where do you want to save this certificate?
hu: Hová szeretné menteni ezt a tanúsítványt?

en: Certificate File (*.cer)
hu: Tanúsítványfájl (*.cer)

en: Could not export the certificate
hu: Nem sikerült exportálni a tanúsítványt

[ctx: @title:menu]
en: &Color Mode
hu: &Színmód

[ctx: @action Change Colors feature toggle action]
en: Change Colors
hu: Színek módosítása

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: &Normal Colors
hu: &Normál színek

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: &Invert Colors
hu: Színek &invertálása

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Change &Paper Color
hu: &Papírszin módosítása

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Change &Dark && Light Colors
hu: &Sötét és világos színek felcserélése

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Convert to &Black && White
hu: Konvertálás &fekete-fehérre

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Invert &Lightness
hu: &Világosság invertálása

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Invert L&uma (sRGB Linear)
hu: Fé&nyesség invertálása (sRGB lineáris)

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Invert Luma (&Symmetric)
hu: Fényesség invertálása (&szimmetrikus)

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Shift Hue P&ositive
hu: Színezet eltolása p&ozitív irányba

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Shift Hue N&egative
hu: Színezet eltolása n&egatív irányba

note: i18n: tag tool attribute name
en: Red
hu: Piros

note: i18n: tag tool attribute name
en: Green
hu: Zöld

note: i18n: tag tool attribute name
en: Blue
hu: Kék

note: i18n: tag tool attribute name
en: Yellow
hu: Sárga

note: i18n: tag tool attribute name
en: Black
hu: Fekete

note: i18n: tag tool attribute name
en: White
hu: Fehér

note: i18n: tag tool attribute name
en: Yellow Highlighter
hu: Sárga színű kiemelés

note: i18n: tag tool attribute name
en: Green Highlighter
hu: Zöld színű kiemelés

note: i18n: tag tool attribute name
en: Insert Text
hu: Szöveg beszúrása

[ctx: @option:check Config dialog, accessibility page]
en: Draw border around links
hu: Keret rajzolása a linkek körül

[ctx: @option:check Config dialog, accessibility page]
en: Change colors
hu: Színek módosítása

[ctx: @info Config dialog, accessibility page]
en: <b>Warning:</b> these options can badly affect drawing speed.
hu: <b>Figyelem:</b> ezek az opciók le tudják lassítani a kirajzolási sebességet.

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert colors
hu: Színek invertálása

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Change paper color
hu: Papírszin módosítása

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Change dark & light colors
hu: Sötét és világos színek felcserélése

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Convert to black & white
hu: Konvertálás fekete-fehérre

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert lightness
hu: Világosság invertálása

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert luma (sRGB linear)
hu: Fényesség invertálása (sRGB lineáris)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert luma (symmetric)
hu: Fényesség invertálása (szimmetrikus)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Shift hue positive
hu: Színezet eltolása pozitív irányba

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Shift hue negative
hu: Színezet eltolása negatív irányba

[ctx: @label:listbox Config dialog, accessibility page]
en: Color mode:
hu: Színmód:

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en: Paper color:
hu: Papír szine:

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en: Dark color:
hu: Sötét szín:

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en: Light color:
hu: Világos szín:

[ctx: @label:slider Config dialog, accessibility page]
en: Threshold:
hu: Küszöbérték:

[ctx: @label:slider Config dialog, accessibility page]
en: Contrast:
hu: Kontraszt:

[ctx: @label:listbox Config dialog, accessibility page]
en: Text-to-speech engine:
hu: Szövegfelolvasó motor:

[ctx: &label:listbox Config dialog, accessibility page]
en: Text-to-speech voice:
hu: Szövegfelolvasó hang:

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Full Annotation Toolbar
hu: Teljes jegyzet eszköztár

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Quick Annotation Toolbar
hu: Gyorsjegyzet eszköztár

[ctx: label:listbox Config dialog, general page]
en: Annotation toolbar:
hu: Jegyzet eszköztár:

[ctx: @label:textbox Config dialog, annotations page]
en: Author:
hu: Szerző:

[ctx: @info Config dialog, annotations page]
en: <b>Note:</b> the information here is used only for annotations. The information is saved in annotated documents, and so will be transmitted together with the document.
hu: <b>Megjegyzés</b>: ez a szöveg csak jegyzetként lesz felhasználva. A szöveg a jegyzetelt dokumentumban kerül mentésre, így azzal együtt továbbítódik.

[ctx: @label Config dialog, annotations page, heading line for Quick Annotations tool manager]
en: <h3>Quick Annotation Tools</h3>
hu: <h3>Gyorsjegyzet eszköztár</h3>

[ctx: @info:whatsthis Config dialog, editor page]
en: Choose the editor you want to launch when Okular wants to open a source file.
hu: Válassza ki, melyik szövegszerkesztő induljon el forrásfájl megnyitásakor.

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Custom Text Editor
hu: Más szövegszerkesztő

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Emacs client
hu: Emacs-kliens

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Lyx client
hu: Lyx-kliens

[ctx: @label:listbox Config dialog, editor page]
en: Editor:
hu: Szerkesztő:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <qt>Set the command of a custom text editor to be launched.<br />
    You can also put few placeholders:
    <ul>
      <li>%f - the file name</li>
      <li>%l - the line of the file to be reached</li>
      <li>%c - the column of the file to be reached</li>
    </ul>
    If %f is not specified, then the file name is appended to the specified command.
hu: <qt>A használni kívánt szövegszerkesztő indítóparancsa.<br />
    Az alábbi szimbólumok használhatók:
    <ul>
      <li>%f - fájlnév</li>
      <li>%l - sorszám a szövegben</li>
      <li>%c - oszlopszám a szövegben</li>
    </ul>
    Ha az %f nincs megadva, akkor a fájlnév hozzá lesz fűzve az indítóparancshoz.

[ctx: @label:textbox Config dialog, editor page]
en: Command:
hu: Parancs:

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Use smooth scrolling
hu: Finomgörgetés használata

[ctx: @title:group Config dialog, general page]
en: Appearance:
hu: Megjelenés:

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Show scrollbars
hu: Görgetősávok megjelenítése

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Link the thumbnails with the page
hu: A bélyegképek kapcsolása az oldalhoz

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Show hints and info messages
hu: Tippek és tájékoztató üzenetek megjelenítése

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Notify about embedded files, forms, or signatures
hu: Értesítés beágyazott fájlokról, űrlapokról vagy aláírásokról

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Display document title in titlebar if available
hu: A dokumentum címének megjelenítése a címsoron, ha elérhető

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Display file name only
hu: Csak fájlnév megjelenítése

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Display full file path
hu: Teljes elérési út megjelenítése

[ctx: label:listbox Config dialog, general page]
en: When not displaying document title:
hu: Ha nem jelenik meg a dokumentum címe:

[ctx: @label:listbox Config dialog, general page]
en: Use custom background color:
hu: Egyéni háttérszín használata:

[ctx: @title:group Config dialog, general page]
en: Program features:
hu: A program jellemzői:

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Open new files in tabs
hu: Új fájlok megnyitása lapokon

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Switch to existing tab if file is already open
hu: Váltás a meglévő lapra, ha a fájl már meg van nyitva

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Obey DRM limitations
hu: A DRM-korlátozások betartása

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Reload document on file change
hu: A dokumentum újratöltése, ha a fájl megváltozik

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Show backend selection dialog
hu: Választóablak a háttérmodul kijelöléséhez

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Right to left reading direction
hu: Jobbról-balra olvasási irány

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Use file information to determine whether to open in continuous mode by default
hu: Fájlinformációk használata az alapértelmezés szerint folyamatos módban megnyitás meghatározásához

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: For files without file information, open in continuous mode by default
hu: Fájlinformáció nélküli fájlok esetén megnyitás folyamatos módban alapértelmezés szerint

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Open in continuous mode by default
hu: Megnyitás folyamatos módban alapértelmezés szerint

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: When using Browse Tool, wrap cursor at screen edges
hu: A kurzor körbefuttatása a képernyőszéleken a Böngészés eszköz használatakor

[ctx: @label:spinbox Config dialog, general page]
en: Items in recent history:
hu: Elemek a közeli előzményekben:

[ctx: @label:spinbox Config dialog, general page]
en: Overview columns:
hu: Áttekintő oszlopok:

[ctx: @info:tooltip Config dialog, general page]
en: Defines how much of the current viewing area will still be visible when pressing the Page Up/Down keys.
hu: Meghatározza, hogy a jelenlegi nézetterületből mennyi látszódjon még a PageUp/Down gombok lenyomásakor.

[ctx: @label:spinbox Config dialog, general page]
en: Page Up/Down overlap:
hu: Page Up/Down átfedés:

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Fit Width
hu: Teljes szélességre

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Fit Page
hu: Teljes oldal

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Auto Fit
hu: Automatikus igazítás

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Custom
hu: Egyéni

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Defines the default zoom mode for files which were never opened before. For files which were opened before the previous zoom is applied.
hu: Meghatározza az alapértelmezett nagyítási módot azokra a fájlokra, amelyek még nem voltak eddig megnyitva. A korábban már megnyitott fájlokra az előző nagyítás lesz alkalmazva.

[ctx: label:listbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Default zoom:
hu: Alapértelmezett nagyítás:

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable transparency effects
hu: Átlátszóság engedélyezése

[ctx: @label Config dialog, performance page]
en: CPU usage:
hu: CPU-használat:

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Low
hu: Alacsony

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Normal (default)
hu: Normál (alapértelmezés)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Aggressive
hu: Agresszív

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Greedy
hu: Mohó

[ctx: @label:listbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Memory usage:
hu: Memóriahasználat:

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable text antialias
hu: Szöveg élsimításának bekapcsolása

[ctx: @title:group Config dialog, performance page]
en: Rendering options:
hu: Renderelési beállítások:

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable graphics antialias
hu: Grafika élsimításának bekapcsolása

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable text hinting
hu: Szöveghinting bekapcsolása

en: Keeps used memory as low as possible. Do not reuse anything. (For systems with low memory.)
hu: A memóriahasználat minimalizálása. Az újrafelhasználás kikapcsolása. (Kevés memóriájú gépeknél ajánlott.)

en: A good compromise between memory usage and speed gain. Preload next page and boost searches. (For systems with 2GB of memory, typically.)
hu: Közepes memóriaigény, kompromisszum a kis memóriahasználat és a sebesség között. A következő oldal előre betöltése és a keresések felgyorsítása. (Kb. 2 GB memória esetén ajánlott.)

en: Keeps everything in memory. Preload next pages. Boost searches. (For systems with more than 4GB of memory.)
hu: Megnövelt memóriahasználat a sebesség érdekében. A következő oldal előre betöltése és a keresések felgyorsítása. (4 GB memória fölött ajánlott.)

en: Loads and keeps everything in memory. Preload all pages. (Will use at maximum 50% of your total memory or your free memory, whatever is bigger.)
hu: Betölt és mindent a memóriában tart. Minden oldal előtöltése. (Maximum a teljes vagy a szabad memória 50%-át használja, amelyik nagyobb.)

[ctx: @label:spinbox Advance automatically: Every n second]
en: every %v second | every %v seconds
hu[0]: %v másodpercenként
hu[1]: %v másodpercenként

[ctx: @label:spinbox Config dialog, presentation page]
en: Advance automatically:
hu: Automatikus továbblépés:

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en: Loop after last page
hu: Az utolsó oldal után folytatás az elsőtől

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Tap left/right side to go back/forward
hu: Koppintás bal/jobb oldalon a visszalépéshez/előrehaladáshoz

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Tap anywhere to go forward
hu: Koppintás bárhol az előrehaladáshoz

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Disabled
hu: Kikapcsolva

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Touch navigation:
hu: Érintéses navigáció:

[ctx: @label:chooser Config dialog, presentation page]
en: Background color:
hu: Háttérszín:

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Hidden after delay
hu: Várakozás, majd elrejtés

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Always visible
hu: Mindig látható

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Always hidden
hu: Mindig rejtett

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Mouse cursor:
hu: Egérmutató:

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en: Show progress indicator
hu: Állapotjelző mutatása

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en: Show summary page
hu: Áttekintő oldal mutatása

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Instant (Never use animations)
hu: Azonnali (ne használjon animációkat)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Replace
hu: Csere

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Random transition
hu: Véletlenszerű átmenet

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Blinds vertical
hu: Függőleges rácsok

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Blinds horizontal
hu: Vízszintes rácsok

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Box in
hu: Csökkenő keret

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Box out
hu: Növekvő keret

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Dissolve
hu: Szétoszlás

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Fade
hu: Elhalványulás

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Glitter down
hu: Csillogás lefelé

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Glitter right
hu: Csillogás jobbra

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Glitter right-down
hu: Csillogás jobbra, lefelé

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split horizontal in
hu: Hasadás vízszintesen befelé

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split horizontal out
hu: Hasadás vízszintesen kifelé

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split vertical in
hu: Hasadás függőlegesen befelé

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split vertical out
hu: Hasadás függőlegesen kifelé

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe down
hu: Kitakarás lefelé

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe right
hu: Kitakarás jobbra

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe left
hu: Kitakarás balra

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe up
hu: Kitakarás felfelé

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Default transition:
hu: Alapértelmezett átmenet:

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Preferred screen:
hu: Elsődleges képernyő:

[ctx: @label Config dialog, presentation page, heading line for drawing tool manager]
en: <h3>Drawing Tools</h3>
hu: <h3>Rajzeszközök</h3>

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Current Screen
hu: Jelenlegi képernyő

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Default Screen
hu: Alapértelmezett képernyő

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen. %1 is the screen number (0, 1, ...). %2 is the screen manufacturer name. %3 is the screen model name. %4 is the screen name like DVI-0]
en: Screen %1 (%2 %3 %4)
hu: %1. képernyő (%2 %3 %4)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen. %1 is the screen number (0, 1, ...), hopefully not 0.]
en: Screen %1 (disconnected)
hu: %1. képernyő (leválasztva)

en: Drawing Tool: %1
hu: Rajzeszköz: %1

en: Eraser
hu: Radír

en: &Name:
hu: &Név:

en: &Type:
hu: &Típus:

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Text markup
hu: Szövegjelölő

en: Geometrical shape
hu: Geometrikus alakzat

en: Create annotation tool
hu: Megjegyzés eszköz létrehozása

en: Edit annotation tool
hu: Megjegyzés eszköz szerkesztése

en: Color:
hu: Szín:

en: &Pen Width:
hu: &Vonalvastagság:

en: Create drawing tool
hu: Rajzeszköz létrehozása

en: Edit drawing tool
hu: Rajzeszköz szerkesztése

[ctx: Unknown date]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

[ctx: @title:window]
en: Embedded Files
hu: Beágyazott fájlok

[ctx: @action:button]
en: View
hu: Nézet

[ctx: @title:column]
en: Name
hu: Név

[ctx: @title:column]
en: Description
hu: Leírás

[ctx: @title:column]
en: Size
hu: Méret

[ctx: @title:column]
en: Created
hu: Létrehozva

[ctx: @title:column]
en: Modified
hu: Módosítva

en: Could not load print preview part
hu: Nem sikerült betölteni a nyomtatási előnézet objektumát

en: Print Preview
hu: Nyomtatási előnézet

en: Close
hu: Bezárás

[ctx: Find text]
en: F&ind:
hu: &Keresés:

en: Text to search for
hu: A keresett szöveg

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
hu: Következő

en: Jump to next match
hu: Ugrás a következő találatra

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
hu: Előző

en: Jump to previous match
hu: Ugrás az előző találatra

en: Modify search behavior
hu: A keresési beállítások módosítása

en: Case sensitive
hu: Nagybetűérzékeny

en: From current page
hu: Az aktuális oldaltól

en: Find as you type
hu: Keresés gépelés közben

en: All Files (*)
hu: Minden fájl (*)

[ctx: Digital signature]
en: Signature placeholder (Click to Sign)
hu: Aláírás helykitöltő (kattintson az aláíráshoz)

en: Signature Properties
hu: Aláírás-tulajdonságok

en: Search Options
hu: Keresési beállítások

[ctx: Enable case sensitive search in the side navigation panels]
en: Case Sensitive
hu: Nagybetűérzékeny

[ctx: Enable regular expression search in the side navigation panels]
en: Regular Expression
hu: Reguláris kifejezés

en: Layers
hu: Rétegek

[ctx: Layouted like: '5 [pages] of 10']
en: of
hu: /

en: Zoom
hu: Nagyítás

en: Zoom to 100%
hu: Nagyítás 100%-ra

en: Rotate &Right
hu: Forgatás &jobbra

[ctx: Rotate right]
en: Right
hu: Jobbra

en: Rotate &Left
hu: Forgatás &balra

[ctx: Rotate left]
en: Left
hu: Balra

en: Original Orientation
hu: Eredeti tájolás

en: &Trim View
hu: Né&zet levágása

en: &Trim Margins
hu: Szegélyek levá&gása

en: Trim To &Selection
hu: Levágás &kijelölésre

en: Fit &Width
hu: Te&ljes szélesség

en: Fit &Page
hu: Teljes ol&dal

en: &Auto Fit
hu: &Automatikus igazítás

en: Fit Wi&ndow to Page
hu: Oldalméretnyi a&blak

en: &View Mode
hu: Né&zetmód

[ctx: @item:inmenu]
en: &Single Page
hu: &Egy oldal

[ctx: @item:inmenu]
en: &Facing Pages
hu: Sze&mközti oldalak

[ctx: @item:inmenu]
en: Facing Pages (&Center First Page)
hu: Két oldal (első oldal &középre)

[ctx: @item:inmenu]
en: &Overview
hu: Á&ttekintés

en: &Continuous
hu: &Folyamatos

[ctx: @action page layout]
en: Use Right to Left Reading Direction
hu: Jobbról-balra olvasási irány használata

en: &Browse
hu: &Böngészés

en: &Zoom
hu: Na&gyítás

en: Area &Selection
hu: Területkijelölé&s

en: &Text Selection
hu: S&zövegkijelölés

en: T&able Selection
hu: Tábláz&atkijelölés

en: &Magnifier
hu: &Nagyító

[ctx: @action]
en: Selection Tools
hu: Kijelölő eszközök

en: Speak Whole Document
hu: Felolvasás (a teljes dokumentumot)

en: Speak From Current Page
hu: Felolvasás a jelenlegi oldaltól

en: Speak Current Page
hu: Felolvasás (a jelenlegi oldalt)

en: Stop Speaking
hu: Állj

en: Pause/Resume Speaking
hu: Felolvasás szüneteltetése/folytatása

en: Scroll Up
hu: Gördítés felfelé

en: Scroll Down
hu: Gördítés lefelé

en: Scroll Page Up
hu: Egy oldallal feljebb görgetés

en: Scroll Page Down
hu: Egy oldallal lejjebb görgetés

en: Show Forms
hu: Űrlapok megjelenítése

en:  Loaded a one-page document. |  Loaded a %1-page document.
hu[0]:  Betöltve egy 1 oldalas dokumentum.
hu[1]:  Betöltve egy %1 oldalas dokumentum.

en: Copy Table Contents to Clipboard
hu: Táblázat tartalmának másolása a vágólapra

en: Text (1 character) | Text (%1 characters)
hu[0]: Szöveg (1 karakter)
hu[1]: Szöveg (%1 karakter)

en: Copy to Clipboard
hu: Másolás a vágólapra

en: Speak Text
hu: Szöveg felolvasása

en: Image (%1 × %2 pixels)
hu: Kép (%1 × %2 képpont)

en: Save to File…
hu: Mentés fájlba…

en: Image [%1 × %2] copied to clipboard.
hu: Egy kép [%1 × %2] kimásolva a vágólapra.

en: Save file
hu: Fájl mentése

en: Images (*.png *.jpeg)
hu: Képek (*.png *.jpeg)

en: File not saved.
hu: A fájl nincs elmentve.

en: Image [%1 × %2] saved to %3 file.
hu: Egy kép [%1 × %2] elmentve ebbe a fájlba: %3.

en: Copy Text
hu: Szöveg másolása

en: Go to '%1'
hu: Ugrás erre: „%1”

en: Fit Width
hu: Teljes szélességre

en: Fit Page
hu: Teljes oldal

en: Auto Fit
hu: Automatikus igazítás

en: Search for '%1' with
hu: „%1” keresése ezzel:

en: Follow This Link
hu: A link követése

en: Play this Sound
hu: Hang lejátszása

en: Stop Sound
hu: Hang leállítása

en: Copy Link Address
hu: Hivatkozás címének másolása

en: Search for '%1' in this document
hu: „%1” keresése a dokumentumban

en: Welcome
hu: Üdvözöljük

en: Select zooming area. Right-click to zoom out.
hu: Válassza ki a kinagyítandó területet. Kicsinyítés: jobb kattintással.

en: Click to see the magnified view.
hu: Kattintson a nagyított nézet megtekintéséhez.

en: Draw a rectangle around the text/graphics to copy.
hu: Húzzon keretet a másolandó szöveg vagy grafika köré.

en: Select text
hu: Szöveg kijelölése

en: Draw a rectangle around the table, then click near edges to divide up; press Esc to clear.
hu: Rajzoljon egy téglalapot a táblázat köré, majd kattintson a sarkok közelébe a felosztáshoz; nyomja meg az Esc gombot a törléshez.

en: All your signing certificates are invalid. In case signing worked before, please check their validity dates.
hu: Az összes aláírási tanúsítványa érvénytelen. Amennyiben az aláírás korábban működött, ellenőrizze az érvényességi dátumokat.

en: No valid certificates
hu: Nincsenek érvényes tanúsítványok

en: Open Certificate Manager
hu: Tanúsítványkezelő megnyitása

en: There are no available signing certificates.<br/>Launch Certificate Manager to import or manage certificates<br/>For more information, please see the section about <a href="%1">Adding Digital Signatures</a> in the manual.
hu: Nincsenek aláíró tanúsítványok.<br/>Indítsa el a Tanúsítványkezelőt tanúsítványok importálásához vagy kezeléséhez<br/>További információkért lásd a kézikönyv <a href="%1">Digitális aláírások</a> fejezetét.

en: No certificates found
hu: Nem találhatók tanúsítványok

en: There are no available signing certificates.<br/>For more information, please see the section about <a href="%1">Adding Digital Signatures</a> in the manual.
hu: Nincsenek aláíró tanúsítványok.<br/>További információkért lásd a kézikönyv <a href="%1">Digitális aláírások</a> fejezetét.

en: You have unsaved changes. Please save the document before signing it.
hu: Nem mentett módosításai vannak. Mentse a dokumentumot, mielőtt aláírja.

en: Draw a rectangle to insert the signature field
hu: Rajzoljon egy téglalapot aláírásmező beszúrásához

en: Draw a rectangle around the page area you wish to keep visible
hu: Húzzon egy keretet a láthatóvá tenni kívánt oldalterület köré

en: New Text Note
hu: Új szöveges megjegyzés

en: Text of the new note:
hu: Az új megjegyzés szövege:

en: Signed by: %1
    
    Date: %2
hu: Aláíró: %1
    
    Dátum: %2

[ctx: @info]
en: A signature of this size may be too small to read. If you would like to create a potentially more readable signature, press <interface>Start over</interface> and draw a bigger rectangle.
hu: Az aláírás mérete túl kicsi, lehet, hogy olvashatatlan lesz. Ha szeretne egy biztosan olvashatóbb aláírást készíteni, nyomja meg az <interface>Újrakezdés</interface> gombot, és rajzoljon egy nagyobb téglalapot.

[ctx: @action:button]
en: Start Over
hu: Újrakezdés

[ctx: @action:button]
en: Sign
hu: Aláírás

en: Author name
hu: Szerző neve

en: Author name for the annotation:
hu: A jegyzet szerzőjének neve:

[ctx: Annotation tool]
en: Draw an ellipse (drag to select a zone)
hu: Ellipszis rajzolása (zóna kijelölése húzással)

[ctx: Annotation tool]
en: Highlight text
hu: Szöveg kiemelése

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a freehand line
hu: Szabadkézi vonal rajzolása

[ctx: Annotation tool]
en: Inline Text Annotation (drag to select a zone)
hu: Közvetlen megjegyzések (zóna kijelölése húzással)

[ctx: Annotation tool]
en: Put a pop-up note
hu: Felugró megjegyzés elhelyezése

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a polygon (click on the first point to close it)
hu: Sokszög rajzolása (bezáráshoz kattintson az első pontra)

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a rectangle
hu: Téglalap rajzolása

[ctx: Annotation tool]
en: Squiggle text
hu: Hurokvonalas szöveg

[ctx: Annotation tool]
en: Put a stamp symbol
hu: Pecsétszimbólum

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a straight line
hu: Egyenes vonal rajzolása

[ctx: Annotation tool]
en: Strike out text
hu: Szöveg áthúzása

[ctx: Annotation tool]
en: Underline text
hu: Szöveg aláhúzása

[ctx: Annotation tool]
en: Typewriter Annotation (drag to select a zone)
hu: Gépírás jegyzet (zóna kijelölése húzással)

en: Highlighter
hu: Kiemelő

en: Add favorite annotation
hu: Kedvenc jegyzet hozzáadása

en: Custom annotation name:
hu: Egyéni jegyzetnév:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hu: &Fájl

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hu: &Beállítások

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
hu: &Súgó

note: i18n: ectx: Menu (view_orientation)
en: &Orientation
hu: &Tájolás

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks) i18n: ectx: Menu (okular_bookmarks)
en: &Bookmarks
hu: &Könyvjelzők

note: i18n: ectx: ToolBar (OkularViewerToolBar)
en: Viewer Toolbar
hu: Megjelenítő eszköztár

en: Thumbnails
hu: Bélyegképek

en: Annotations
hu: Jegyzetek

en: This document contains annotations or form data that were saved internally by a previous Okular version. Internal storage is <b>no longer supported</b>.<br/>Please save to a file in order to move them if you want to continue to edit the document.
hu: A dokumentum egy korábbi Okular verzióval belsőleg mentett jegyzeteket vagy űrlapadatokat tartalmaz. A belső tárhely már <b>nem támogatott</b>.<br/>Mentse a fájlt az áthelyezésükhöz, ha szeretné folytatni a dokumentum szerkesztését.

en: This document has embedded files. <a href="okular:/embeddedfiles">Click here to see them</a> or go to File -> Embedded Files.
hu: A dokumentum beágyazott fájlt is tartalmaz. <a href="okular:/embeddedfiles">Kattintson ide azok megtekintéséhez</a> vagy válassza a Fájl -> Beágyazott fájlok menüpontot.

en: Signing in progress. You can adjust the position and size of the signature
hu: Aláírás folyamatban. Beállíthatja az aláírás pozícióját és méretét

[ctx: @action:button finish the signing process]
en: Finish Signing
hu: Aláírás bejefezése

[ctx: Previous page]
en: Previous
hu: Előző

en: Go back to the Previous Page
hu: Ugrás az előző oldalra

en: Moves to the previous page of the document
hu: Visszalépés a dokumentum előző oldalára

[ctx: Next page]
en: Next
hu: Következő

en: Advance to the Next Page
hu: Következő oldal

en: Moves to the next page of the document
hu: Előrelépés a dokumentum következő oldalára

en: Beginning of the document
hu: A dokumentum eleje

en: Moves to the beginning of the document
hu: Előrelépés a dokumentum elejére

en: End of the document
hu: A dokumentum vége

en: Moves to the end of the document
hu: Előrelépés a dokumentum végére

en: Rename the current bookmark
hu: A jelenlegi könyvjelző átnevezése

en: Previous Bookmark
hu: Előző könyvjelző

en: Go to the previous bookmark
hu: Ugrás az előző könyvjelzőre

en: Next Bookmark
hu: Következő könyvjelző

en: Go to the next bookmark
hu: Ugrás a következő könyvjelzőre

en: About Backend
hu: A háttérmodul névjegye

en: Reloa&d
hu: Új&ratöltés

en: Reload the current document from disk.
hu: A dokumentum újratöltése.

en: Close &Find Bar
hu: A keresősáv be&zárása

en: Page Number
hu: Oldalszám

en: Select All Text on Current Page
hu: Az összes szöveg kijelölése az aktuális oldalon

en: Show S&idebar
hu: Old&alsáv megjelenítése

en: Show &Page Bar
hu: &Lapsáv megjelenítése

en: Show &Signatures Panel
hu: Aláí&ráspanel megjelenítése

en: &Embedded Files
hu: Beá&gyazott fájlok

en: E&xport As
hu: E&xportálás mint

en: S&hare
hu: Me&gosztás

en: P&resentation
hu: &Bemutató

en: Open Con&taining Folder
hu: Tartal&mazó mappa megnyitása

en: Switch Blackscreen Mode
hu: Váltás feketeképernyő-módba

en: Erase Drawing
hu: Rajz törlése

en: Play/Pause Presentation
hu: Bemutató indítása/szüneteltetése

en: You have just modified the open document, but this kind of document can not be saved.
    Any modification will be lost once Okular is closed.
hu: Módosította a megnyitott dokumentumot, de ez a dokumentumtípus nem menthető.
    Minden módosítás el fog veszni az Okular bezárásakor.

en: Document can't be saved
hu: A dokumentumot nem lehet menteni

en: Could not open '%1' (%2)
hu: Nem sikerült megnyitni: „%1” (%2)

en: The loading of %1 has been canceled.
hu: A(z) %1 betöltése meg lett szakítva.

en: Could not open %1. Reason: %2
hu: Nem sikerült megnyitni: %1. A hiba oka: %2

en: Configure Viewer Backends
hu: Megjelenítő háttérmodul beállítása

en: Configure Backends
hu: Háttérmodul beállítása

en: The program "ps2pdf" was not found, so Okular can not import PS files using it.
hu: Nem található a „ps2pdf” programfájl, ezért az Okular nem tud PS-fájlokat importálni.

en: ps2pdf not found
hu: A ps2pdf nem található

en: PostScript files (%1)
hu: PostScript fájlok (%1)

en: Please enter the password to read the document:
hu: Adja meg a jelszót a dokumentum olvasásához:

en: Incorrect password. Try again:
hu: Hibás jelszó. Próbálja újra:

en: Document Password
hu: Dokumentumjelszó

en: This document has XFA forms, which are currently <b>unsupported</b>.
hu: Ennek a dokumentumnak XFA űrlapjai vannak, amelyek jelenleg <b>nem támogatottak</b>.

en: This document has forms. Click on the button to interact with them, or use View -> Show Forms.
hu: A dokumentum űrlapot is tartalmaz. A gombra kattintva (vagy a Nézet -> Űrlapok menüponttal) lehet kezelni azokat.

en: All editing and interactive features for this document are disabled. Please save a copy and reopen to edit this document.
hu: Minden szerkesztés és interaktív funkció le van tiltva ennél a dokumentumnál. Mentsen egy másolatot, és nyissa meg újra a dokumentum szerkesztéséhez.

en: This document wants to be shown full screen.
    Leave normal mode and enter presentation mode?
hu: A dokumentum teljes képernyős módban akar megjelenni.
    Kilép a normál módból, és belép a bemutató módba?

en: Request to Change Viewing Mode
hu: Kérés a nézetmód megváltoztatására

en: Enter Presentation Mode
hu: Belépés bemutató módba

en: Deny Request
hu: Kérés elutasítása

en: Could not open %1. %2
hu: A(z) %1 nem nyitható meg. %2

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> has unsaved changes but has been modified by another program. Reloading it will replace the unsaved changes with the changes made in the other program.<nl/><nl/>Do you want to continue reloading the file?
hu: A(z) <filename>%1</filename> fájlnak nem mentett módosításai vannak, de egy másik program módosította. Az újratöltés kicseréli a nem mentett változtatásokat a másik program módosításaival.<nl/><nl/>Szeretné folytatni a fájl újratöltését?

en: File Changed
hu: A fájl megváltozott

en: Continue Reloading
hu: Újratöltés folytatása

en: Abort Reloading
hu: Újratöltés megszakítása

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> has unsaved changes but has been modified by another program. Closing it will replace the unsaved changes with the changes made in the other program.<nl/><nl/>Do you want to continue closing the file?
hu: A(z) <filename>%1</filename> fájlnak nem mentett módosításai vannak, de egy másik program módosította. A bezárás kicseréli a nem mentett változtatásokat a másik program módosításaival.<nl/><nl/>Szeretné folytatni a fájl bezárását?

en: Continue Closing
hu: Bezárás folytatása

en: Abort Closing
hu: Bezárás megszakítása

en: Do you want to save your changes to "%1" or discard them?
hu: Szeretné elmenteni a(z) „%1” változásait vagy elveti azokat?

en: Close Document
hu: Dokumentum bezárása

en: This link points to a close document action that does not work when using the embedded viewer.
hu: Ez a link dokumentumbezárási műveletre mutat, mely nem működik beágyazott megjelenítő használatakor.

en: This link points to a quit application action that does not work when using the embedded viewer.
hu: Ez a link alkalmazáskilépési műveletre mutat, mely nem működik beágyazott megjelenítő használatakor.

en: Contents
hu: Tartalomjegyzék

en: Signatures
hu: Aláírások

en: Go to Page
hu: Ugrás egy oldalra

en: &Page:
hu: &Oldalszám:

en: Enter the new name of the bookmark:
hu: Adja meg a könyvjelző új nevét:

en: Rename this Bookmark
hu: Könyvjelző átnevezése

en: Remove this Bookmark
hu: Könyvjelző eltávolítása

en: Save As
hu: Mentés másként

en: You have chosen to save an Okular Archive without the file name ending with the '%1' extension. That is not allowed, do you want to choose a new name?
hu: Egy Okular archívum mentését választotta olyan fájlnévvel, ami nem a(z) „%1” kiterjesztésre végződik. Ez nem megengedett, szeretne választani egy új nevet?

en: Unsupported extension
hu: Nem támogatott kiterjesztés

[ctx: @action:button]
en: Choose New Name
hu: Új név választása

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> has been modified by another program. If you save now, any changes made in the other program will be lost. Are you sure you want to continue?
hu: A(z) <filename>%1</filename> fájlt egy másik program módosította. Ha most menti, a másik program változtatásai elvesznek. Biztosan folytatni szeretné?

en: Save - Warning
hu: Mentés - figyelmeztetés

en: Save a Copy Elsewhere
hu: Másolat mentése máshová

en: The current document is protected with a password.<br />In order to save, the file needs to be reloaded. You will be asked for the password again and your undo/redo history will be lost.<br />Do you want to continue?
hu: A jelenlegi dokumentum jelszóval védett.<br />A mentéshez a fájlt újra kell tölteni. A jelszót ismét meg kell adnia, a visszavonás/újra előzmények pedig elvesznek.<br />Szeretné folytatni?

en: Could not open the temporary file for saving.
hu: Nem sikerült megnyitni egy ideiglenes fájlt mentésre.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite <filename>%1</filename> because that file is read-only. Try saving to another location or changing that file's permissions.
hu: Nem sikerült a(z) <filename>%1</filename> felülírása, mert a fájl csak olvasható. Próbálja máshová menteni, vagy módosítsa a fájl jogosultságait.

en: After saving, the current document format requires the file to be reloaded. Your undo/redo history will be lost.<br />Do you want to continue?
hu: Mentés után a jelenlegi dokumentumformátum a fájl újratöltését igényli. A visszavonás/újra előzmények elvesznek.<br />Szeretné folytatni?

en: File could not be saved in '%1'. Try to save it to another location.
hu: Nem sikerült elmenteni a fájlt ide: „%1”. Próbálja máshová menteni.

en: Filled form contents
hu: Kitöltött űrlapok tartalma

en: User annotations
hu: Felhasználói jegyzetek

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them.
hu: A változtatások mentésére készül, de a jelenlegi fáljformátum nem támogatja a következő elemeket Kérjük, használja az <i>Okular dokumentumarchívum</i> formátumot a megőrzésükhöz.

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them. Click <i>Continue</i> to save the document and discard these elements.
hu: A változtatások mentésére készül, de a jelenlegi fáljformátum nem támogatja a következő elemeket. Kérjük, használja az <i>Okular dokumentumarchívum</i> formátumot a megőrzésükhöz. Kattintson a <i>Folytatás</i> gombra a dokumentum mentéséhez és ezen elemek eldobásához.

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them. Click <i>Continue</i> to save, but you will lose these elements as well as the undo/redo history.
hu: A változtatások mentésére készül, de a jelenlegi fáljformátum nem támogatja a következő elemeket. Kérjük, használja az <i>Okular dokumentumarchívum</i> formátumot a megőrzésükhöz. Kattintson a <i>Folytatás</i> gombra a mentéshez, ekkor azonban elveszíti ezeket az elemeket, és a visszavonás/újra előzményeket.

en: Continue
hu: Folytatás

en: Continue losing changes
hu: Folytatás a változtatások elvesztésével

en: File could not be saved in '%1'. %2
hu: Nem sikerült elmenteni a fájlt ide: „%1”. %2

en: Okular cannot copy %1 to the specified location.
    
    The document does not exist anymore.
hu: Nem sikerült átmásolni a megadott helyre ezt a fájlt: %1.
    
    Nem létezik ilyen nevű dokumentum.

en: File could not be saved in '%1'. Error: '%2'. Try to save it to another location.
hu: Nem sikerült elmenteni a fájlt ide: „%1”. Hiba: „%2”. Próbálja máshová menteni.

en: Sync Thumbnail with Page
hu: Bélyegképek szinkronizálása az oldallal

en: Tools
hu: Eszközök

[ctx: @action:inmenu menu that contains actions to control text to speach]
en: Speak
hu: Felolvasás

[ctx: @title:window]
en: Print
hu: Nyomtatás

en: Printing this document is not allowed.
hu: A dokumentum nyomtatása nincs engedélyezve.

en: Could not print the document. Unknown error. Please report to bugs.kde.org
hu: Ismeretlen hiba miatt nem sikerült kinyomtatni a dokumentumot. Kérjük jelentse be a hibát itt: bugs.kde.org

en: Could not print the document. Detailed error is "%1". Please report to bugs.kde.org
hu: A következő hiba miatt nem sikerült kinyomtatni a dokumentumot: „%1”. Kérjük jelentse be a hibát itt: bugs.kde.org

en: Go to the place you were before
hu: Ugrás az előző pozícióra

en: Go to the place you were after
hu: Ugrás a következő pozícióra

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not create temporary file <nobr><strong>%1</strong></nobr>.</qt>
hu: <qt><strong>Fájlhiba</strong> Nem sikerült létrehozni ezt az ideiglenes fájlt: <nobr><strong>%1</strong></nobr>.</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not open the file <nobr><strong>%1</strong></nobr> for uncompression. The file will not be loaded.</qt>
hu: <qt><strong>Fájlhiba</strong> Nem sikerült megnyitni ezt a fájlt kitömörítésre: <nobr><strong>%1</strong></nobr>. A fájlt nem sikerült betölteni.</qt>

en: <qt>This error typically occurs if you do not have enough permissions to read the file. You can check ownership and permissions if you right-click on the file in the Dolphin file manager, then choose the 'Properties' option, and select 'Permissions' tab in the opened window.</qt>
hu: <qt>Ez a hiba általában akkor fordul elő, ha nincs jogosultsága a fájl megnyitásához. Ha a jobb gombbal rákattint a fájlra a Dolphin fájlkezelőben, kiválasztja a „Tulajdonságok” opciót, és a „Jogosultsáok” fület a megnyitott ablakban.</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not uncompress the file <nobr><strong>%1</strong></nobr>. The file will not be loaded.</qt>
hu: <qt><strong>Fájlhiba</strong> Nem sikerült kitömöríteni a fájlt <nobr><strong>%1</strong></nobr>. A fájlt nem sikerült betölteni.</qt>

en: <qt>This error typically occurs if the file is corrupt. If you want to be sure, try to decompress the file manually using command-line tools.</qt>
hu: <qt>Ez a hiba általában akkor jelentkezik, ha a fájl megsérült. A fájl integritásának ellenőrzéséhez tömörítse ki azt parancssoros eszközökkel.</qt>

en: No Bookmarks
hu: Nincs könyvjelző

en: There was a problem sharing the document: %1
hu: Hiba történt a dokumentum megosztásakor: %1

en: Share
hu: Megosztás

en: Document shared successfully
hu: Dokumentum sikeresen megosztva

en: You can find the shared document at: <a href="%1">%1</a>
hu: A megosztott dokumentumot itt találhatja meg: <a href="%1">%1</a>

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hu: S&zerkesztés

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hu: Né&zet

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
hu: &Ugrás

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hu: &Eszközök

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hu: Alap eszköztár

note: i18n: ectx: ToolBar (annotationToolBar)
en: Annotation Toolbar
hu: Jegyzet eszköztár

note: i18n: ectx: ToolBar (quickAnnotationToolBar)
en: Quick Annotation Toolbar
hu: Gyorsjegyzet eszköztár

en: General Options
hu: Általános beállítások

en: Accessibility
hu: Kezelési segítség

en: Accessibility Reading Aids
hu: Olvasási segítség

en: Performance
hu: Teljesítmény

en: Performance Tuning
hu: Teljesítménytuning

en: Configure Viewer
hu: A megjelenítő beállítása

en: Presentation
hu: Bemutató

en: Options for Presentation Mode
hu: A bemutató mód beállításai

en: Annotation Options
hu: Jegyzet tulajdonságai

en: Editor
hu: Szövegszerkesztő

en: Editor Options
hu: Szerkesztőbeállítások

[ctx: Give the user a hint, that it enabled the option --editor-cmd together with the current value of the option.]
en: The editor was set by the command line to 
     %1 
    If you want to use the setting, start okular without the option --editor-cmd
hu: A szerkesztőt a parancssorban a következőre állították:
    %1 
    Ha szeretné ezt a beállítást használni, indítsa az Okulart a --editor-cmd kapcsolóval

en: Find Next
hu: Következő találat

[ctx: [document title/filename] – Presentation]
en: %1 – Presentation
hu: %1 - bemutató

en: Switch Screen
hu: Képernyőváltás

[ctx: %1 is the screen number (0, 1, ...)]
en: Screen %1
hu: %1. képernyő

en: Exit Presentation Mode
hu: Kilépés bemutató módból

en: Title: %1
hu: Cím: %1

en: Pages: %1
hu: Oldalszám: %1

en: Click to begin
hu: Kattintson ide a kezdéshez

[ctx: For Presentation]
en: Pause
hu: Szünet

[ctx: For Presentation]
en: Play
hu: Indítás

en: There are two ways of exiting presentation mode, you can press either ESC key or click with the quit button that appears when placing the mouse in the top-right corner. Of course you can cycle windows (Alt+TAB by default)
hu: Két módon lehet kilépni a bemutatóból: nyomja meg az Esc billentyűt vagy kattintson az egérrel a Kilépés gombra, mely a jobb felső sarokban jelenik meg, ha odaviszi az egérmutatót. Az ablakváltás is használható természetesen (Alt+Tab alapértelmezés szerint).

[ctx: Reason for inhibiting the screensaver activation, when the presentation mode is active]
en: Giving a presentation
hu: Egy bemutató tart

en: Unknown File
hu: Ismeretlen fájl

en: %1 Properties
hu: %1 - tulajdonságok

en: &Fonts
hu: &Betűtípusok

en: Reading font information…
hu: A betűtípusok jellemzőinek feldolgozása folyik…

en: &Page Sizes
hu: &Oldalméretek

[ctx: @action:inmenu]
en: &Extract Font
hu: Betűtípus ki&bontása

[ctx: Unknown font type]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Embedded (subset)
hu: Beágyazott (részben)

en: Fully embedded
hu: Beágyazott

en: No
hu: Nem

en: Yes (subset)
hu: Igen (részben)

en: Yes
hu: Igen

[ctx: Replacing missing font with another one]
en: %1 (substituting with %2)
hu: %1 (helyettesítve ezzel: %2)

[ctx: font name not available (empty)]
en: [n/a]
hu: [-]

en: Unknown font
hu: Ismeretlen betűtípus

en: Embedded: %1
hu: Beágyazott: %1

en: Name
hu: Név

en: Type
hu: Típus

en: File
hu: Fájl

en: Page
hu: Oldal

en: Size
hu: Méret

en: Revision Preview
hu: Alverzió előnézete

en: Where do you want to save this revision?
hu: Hová szeretné menteni ezt az alverziót?

en: Could not save file %1.
hu: Nem sikerült menteni a(z) %1 fájlt.

en: Could not view revision.
hu: Nem sikerült megnyitni az alverziót.

en: Enter at least 3 letters to filter pages
hu: Oldalszűrés legalább 3 betűvel

en: Case Sensitive
hu: Nagybetűérzékeny

en: Match Phrase
hu: Kifejezés illesztése

en: Match All Words
hu: Minden szó illeszkedjen

en: Match Any Word
hu: Elég egy szó illeszkedése is

en: Filter Options
hu: Szűrőbeállítások

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectCertificateDialog)
en: Certificates
hu: Tanúsítványok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select certificate to sign with:
hu: Válassza ki az aláíró tanúsítványt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allCertificateOption)
en: All
hu: Mind

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, qesCertificates)
en: Only QES certificates
hu: Csak QES-tanúsítványok

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pgpOption)
en: Only PGP keys
hu: Csak PGP-kulcsok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reasonLabel)
en: Reason:
hu: Ok:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, reasonInput) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, locationInput) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, backgroundInput)
en: optional
hu: opcionális

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
hu: Hely:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundLabel)
en: Background:
hu: Háttér:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backgroundButton)
en: Choose...
hu: Választás…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, recentLabel)
en: Recent backgrounds:
hu: Legutóbbi hátterek:

en: <div align=center><h3>No annotations</h3>To create new annotations press F6 or select <i>Tools -&gt; Annotations</i> from the menu.</div>
hu: <div align=center><h3>Nincs megjegyzés</h3>Új megjegyzés készítéséhez nyomja meg az F6 billentyűt vagy válassza az <i>Eszközök -&gt; Jegyzetek</i> menüpontot.</div>

en: Group by Page
hu: Csoportosítás oldalanként

en: Group by Author
hu: Csoportosítás szerzőnként

en: Show annotations for current page only
hu: Csak az aktuális oldal jegyzeteinek mutatása

en: Expand all elements
hu: Minden elem kibontása

en: Collapse all elements
hu: Minden elem összecsukása

en: Properties
hu: Tulajdonságok

[ctx: file types in a file open dialog]
en: Images (%1)
hu: Képek (%1)

en: Select background image
hu: Válasszon háttérképet

en: Forget image
hu: Kép elfelejtése

en: Forget all images
hu: Összes kép elfelejtése

en: Enter password (if any) to unlock certificate: %1
hu: Adja meg a jelszót (ha van) a tanúsítvány feloldásához: %1

en: Enter certificate password
hu: Adja meg a tanúsítvány jelszavát

en: Enter document password
hu: Adja meg a dokumentumjelszót

en: Save Signed File As
hu: Aláírt fájl mentése másként

[ctx: Used when suggesting a new name for a digitally signed file. %1 is the old file name and %2 its extension]
en: %1_signed.%2
hu: %1_alairt.%2

en: Validity Status
hu: Aláírás állapota

en: Signature Validity:
hu: Aláírás érvényessége:

en: Document Modifications:
hu: Dokumentum módosításai:

en: Additional Information
hu: Egyéb jellemzők

en: Signed By:
hu: Aláíró:

en: Signing Time:
hu: Aláírás ideje:

en: Document Version
hu: Dokumentumverzió

[ctx: Document Revision <current> of <total>]
en: Document Revision %1 of %2
hu: Dokumentumváltozat %1 / %2

en: View Signed Version…
hu: Aláírt verzió megtekintése…

en: View Certificate…
hu: Tanúsítvány megtekintése…

en: View in Certificate Manager
hu: Megtekintés a Tanúsítványkezelőben

en: KDE Certificate Manager (kleopatra) not found
hu: A KDE Tanúsítványkezelő (kleopatra) nem található

[ctx: Qualified electronic signature, see wikipedia]
en: Qualified
hu: Minősített

en: Show bookmarked pages only
hu: Csak a könyvjelzős oldalak mutatása

[ctx: start the movie playback]
en: Play
hu: Lejátszás

[ctx: pause the movie playback]
en: Pause
hu: Szünet

[ctx: stop the movie playback]
en: Stop
hu: Leállítás

en: Videos not supported in this okular
hu: Az Okular ezen összeállítása nem támogatja a videókat

en: Videos not supported in this Okular
hu: Az Okular ezen összeállítása nem támogatja a videókat

en: &Edit…
hu: S&zerkesztés…

en: &Remove
hu: &Eltávolítás

en: Move &Up
hu: Mozgatás &felfelé

en: Move &Down
hu: Mozgatás &lefelé

en: Default Drawing Tool #%1
hu: Alapértelmezett rajzeszköz #%1

en: There's already a tool with that name. Using a default one
hu: Már létezik eszköz ezzel a névvel. Helyette egy alapértelmezett lesz

en: Duplicated Name
hu: Duplikált név

en: Page of the document to be shown
hu: A megjelenítendő dokumentum egy oldala

en: Start the document in presentation mode
hu: Bemutató indítása a dokumentummal

en: Start with print dialog
hu: Kezdés a nyomtatás párbeszédablakkal

en: Start with print dialog and exit after printing
hu: Kezdés a nyomtatás párbeszédablakkal és kilépés nyomtatás után

en: "Unique instance" control
hu: „Egyedi példány” kezelése

en: Not raise window
hu: Ne hozza előre az ablakot

en: Find a string on the text
hu: Karakterlánc keresése a szövegben

en: Sets the external editor command
hu: Beállítja a külső szerkesztő parancsát

en: Documents to open. Specify '-' to read from stdin.
hu: A megnyitandó dokumentumok. '-' megadása esetén a standard bemenetről olvas.

en: You cannot set the editor command in an already running okular instance. Please disable the tabs and try again. Please note, that unique is also not supported when setting the editor command at the commandline.
hu: A szerkesztő parancsot nem lehet megadni egy már futó Okular példányban. Kapcsolja ki a lapokat, és próbálja meg újra. Vegye figyelembe, hogy az egyedi nem támogatott a szerkesztő parancs parancssorban beállításakor.

en: Error: Can't open more than one document with the --unique switch
hu: Hiba: Nem lehet egynél több dokumentumot megnyitni a --unique kapcsolóval

en: Error: Can't open more than one document with the --presentation switch
hu: Hiba: Nem lehet egynél több dokumentumot megnyitni a --presentation kapcsolóval

en: Error: Can't open more than one document with the --print switch
hu: Hiba: Nem lehet egynél több dokumentumot megnyitni a --print kapcsolóval

en: Error: Can't open more than one document with the --page switch
hu: Hiba: Nem lehet egynél több dokumentumot megnyitni a --page kapcsolóval

en: Error: Can't open more than one document with the --find switch
hu: Hiba: Nem lehet egynél több dokumentumot megnyitni a --find kapcsolóval

en: Unable to find the Okular component: %1
hu: Nem található az Okular objektum: %1

en: Sidebar
hu: Oldalsáv

en: There is already a unique Okular instance running. This instance won't be the unique one.
hu: Már fut egy egyedi Okular példány. Ez a példány nem lesz egyedi.

en: Unable to find the Okular component.
hu: Nem található az Okular objektum.

en: Click to open a file
    Click and hold to open a recent file
hu: Kattintson ide fájl megnyitásához
    Kattintson ide és tartsa lenyomva a gombot nemrég használt fájl megnyitásához

en: <b>Click</b> to open a file or <b>Click and hold</b> to select a recent file
hu: <b>Kattintson ide</b> fájl megnyitásához vagy <b>kattintson ide és tartsa lenyomva a gombot</b> nemrég használt fájl kiválasztásához

en: Next Tab
hu: Következő lap

en: Previous Tab
hu: Előző lap

en: Undo close tab
hu: Lap bezárásának visszavonása

en: Lock Sidebar
hu: Oldalsáv zárolása

en: All files (*)
hu: Minden fájl (*)

en: All supported files (%1)
hu: Minden támogatott fájl (%1)

en: Open Document
hu: Dokumentum megnyitása

en: Confirm Close
hu: Bezárás megerősítése

en: Close Tabs
hu: Lapok bezárása

en: You are about to close %1 tabs. Are you sure you want to continue?
hu: %1 lap bezárására készül. Biztosan szeretné folytatni?

en: Warn me when I attempt to close multiple tabs
hu: Figyelmeztetés több lap bezárása előtt

en: &Copy Path
hu: Elérési út más&olása

en: &Open Containing Folder
hu: Tartal&mazó mappa megnyitása

[ctx: recent items context menu]
en: &Forget This Item
hu: Elem el&felejtése

[ctx: on welcome screen]
en: No recent documents
hu: Nincsenek legutóbbi dokumentumok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Welcome to Okular
hu: Üdvözli az Okular

[ctx: on welcome screen]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openButton)
en: Open Document...
hu: Dokumentum megnyitása…

[ctx: on welcome screen]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Recent documents
hu: Legutóbbi dokumentumok

[ctx: on welcome screen (recent document list)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, forgetAllButton)
en: Forget All
hu: Összes elfelejtése

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, closeButton)
en: Hide welcome screen
hu: Kezdőképernyő elrejtése
