okular_fictionbook - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Document is not a valid FictionBook
it: Il documento non è un file FictionBook valido

en: Unable to open document: %1
it: Impossibile aprire il documento: %1

en: Document is not a valid ZIP archive
it: Il documento non è un archivio ZIP valido

en: Invalid document structure (main directory is missing)
it: Struttura del documento non valida (manca la directory principale)

en: No content found in the document
it: Non è stato trovato alcun contenuto nel documento

en: Invalid XML document: %1
it: Documento XML non valido: %1

en: FictionBook Backend Configuration
it: Configurazione del backend FictionBook
