okular_ghostview - en to it translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Use Platform Fonts
it: Usa i caratteri della piattaforma

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Determines whether Ghostscript should be allowed to use platform fonts, if false only usage of fonts embedded in the document will be allowed.
it: Determina se Ghostscript è autorizzato a usare i caratteri della piattaforma, se falsa è permesso l'uso dei soli caratteri inseriti nel documento.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General Settings
it: Impostazioni generali

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlatformFonts)
en: &Use platform fonts
it: &Usa i caratteri della piattaforma

en: Ghostscript Backend Configuration
it: Configurazione del backend Ghostscript

en: Document version
it: Versione documento

en: Language Level
it: Livello del linguaggio
