okular_ghostview - en to ja translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Use Platform Fonts
ja: プラットフォームフォントを使う

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Determines whether Ghostscript should be allowed to use platform fonts, if false only usage of fonts embedded in the document will be allowed.
ja: Ghostscript がプラットフォームフォントを使うかどうか決めます。無効な場合、文書に埋め込まれたフォントのみを使います。

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General Settings
ja: 全般設定

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlatformFonts)
en: &Use platform fonts
ja: プラットフォームフォントを使う(&U)

en: Ghostscript Backend Configuration
ja: Ghostscript バックエンドの設定

en: Document version
ja: 文書のバージョン

en: Language Level
ja: 言語レベル
