okular_poppler - en to ja translation catalogue (12 entries)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: No
ja: いいえ

en: PDF Options
ja: PDF オプション

en: Force rasterization
ja: 強制的にラスター画像に変換する

en: Rasterize into an image before printing
ja: 印刷する前にラスター画像に変換

en: Forces the rasterization of each page into an image before printing it. This usually gives somewhat worse results, but is useful when printing documents that appear to print incorrectly.
ja: 印刷する前に各ページをラスター画像に変換 (ラスタライズ) します。これを用いると一般的には少し品質が落ちますが、通常の方法で正しく印刷されない文書を印刷するときに役立ちます。

en: Format
ja: フォーマット

en: Encrypted
ja: 暗号化あり

en: Unencrypted
ja: 暗号化なし

en: Security
ja: セキュリティ

en: Yes
ja: はい

en: Optimized
ja: 最適化

en: PDF Backend Configuration
ja: PDF バックエンドの設定
