okular_poppler - en to km translation catalogue (14 entries)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: No
km: ទេ

en: PDF Options
km: ជម្រើស PDF

en: Print annotations
km: បោះបង់​ការ​ពន្យល់

en: Include annotations in the printed document
km: ដាក់​បញ្ចូល​ការពន្យល់​ក្នុង​ឯកសារ​ដែល​បានបោះពុម្ព

en: Includes annotations in the printed document. You can disable this if you want to print the original unannotated document.
km: ដាក់​បញ្ចូល​ការ​ពន្យល់​ក្នុង​​ឯកសារ​ដែលបានបោះពុម្ព ។ អ្នក​អាច​បិទ​វា ប្រសិន​បើ​អ្នក​ចង់​បោះពុម្ព​ឯកសារ​ដែល​គ្មាន​​ការ​ពន្យល់​ដើម ។

en: Force rasterization
km: បង្ខំ​ការ​បម្លែង

en: Rasterize into an image before printing
km: បម្លែង​ទៅជា​រូបភាព​មុន​ពេល​បោះពុម្ព

en: Forces the rasterization of each page into an image before printing it. This usually gives somewhat worse results, but is useful when printing documents that appear to print incorrectly.
km: បង្ខំ​ការ​បម្លែង​ទំព័រ​នីមួយៗ​ទៅ​ជា​រូបភាព​មុន​ពេល​បោះពុម្ព​វា ។ វា​តាមធម្មតា​ផ្ដល់នូវ​លទ្ធផល​មិន​ល្អ ប៉ុន្តែ​មាន​ប្រយោជន៍​នៅ​ពេល​បោះពុម្ព​ឯកសារ ដែល​បង្ហាញ​ដើម្បី​បោះពុម្ព​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Format
km: ទ្រង់ទ្រាយ

en: Encrypted
km: បាន​អ៊ិនគ្រីប

en: Unencrypted
km: មិន​បាន​អ៊ិនគ្រីប

en: Security
km: សុវត្ថិភាព

en: Yes
km: បាទ/ចាស

en: Optimized
km: បង្កើន​ប្រសិទ្ធិភាព
