okular_ghostview - en to lv translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Use Platform Fonts
lv: Lietot platformas fontus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Determines whether Ghostscript should be allowed to use platform fonts, if false only usage of fonts embedded in the document will be allowed.
lv: Nosaka vai Ghostscript atļaut izmantot platformas fontus, ja nē, tiks izmantoti tikai dokumentā iegultie fonti.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General Settings
lv: Pamata iestatījumi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlatformFonts)
en: &Use platform fonts
lv: &Lietot platformas fontus

en: Ghostscript Backend Configuration
lv: Ghostscript aizmugursistēmas konfigurēšana

en: Document version
lv: Dokumenta versija

en: Language Level
lv: Valodas līmenis
