okular_poppler - en to mk translation catalogue (11 entries)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: No
mk: Не

en: PDF Options
mk: Опции за PDF

en: Force rasterization
mk: Форсирај растеризација

en: Rasterize into an image before printing
mk: Растеризирај во слика пред печатење

en: Forces the rasterization of each page into an image before printing it. This usually gives somewhat worse results, but is useful when printing documents that appear to print incorrectly.
mk: Форсира растеризација на секоја страница во слика пред да ја испечати. Ова вообичаено дава нешто полоши резултати, но е корисно кога се печатат документи што изгледаат погрешно испечатени.

en: Format
mk: Формат

en: Encrypted
mk: Криптирано

en: Unencrypted
mk: Некриптирано

en: Security
mk: Безбедност

en: Yes
mk: Да

en: Optimized
mk: Оптимизирано
