okular - en to ms translation catalogue (72 entries)

en: No application found for opening file of mimetype %1.
ms: Tiada aplikasi ditemui untuk membuka fail mimetaip %1.

en: Title
ms: Judul

en: Subject
ms: Perkara

en: Creator
ms: Pencipta

en: Producer
ms: Pengeluar

en: Created
ms: Dicipta

en: Modified
ms: Terubah suai

en: Keywords
ms: Kata Kunci

en: Author: %1
ms: Pengarang: %1

en: Page %1
ms: Halaman %1

en: &Properties
ms: &Ciri

en: Remove Bookmark
ms: Buang Tanda Buku

en: General
ms: Umum

en: Keeps used memory as low as possible. Do not reuse anything. (For systems with low memory.)
ms: Pastikan ingatan yang diguna serendah yang mungkin. Jangan guna semula apa-apa. (Bagi sistem dengan ingatan rendah.)

en: &Continuous
ms: &Bersambung

en: Scroll Up
ms: Skrol Atas

en: Scroll Down
ms: Skrol Bawah

en: Copy to Clipboard
ms: Salin ke Klipbod

en: Speak Text
ms: Teks Tutur

en: Image (%1 by %2 pixels)
ms: Imej (%1 by %2 piksel)

en: Save to File...
ms: Simpan ke Fail...

en: Image [%1x%2] copied to clipboard.
ms: Imej [%1x%2] disalin ke klipbod.

en: File not saved.
ms: Fail tidak disimpan.

en: Image [%1x%2] saved to %3 file.
ms: Imej [%1x%2] simpan ke fail %3.

en: Fit Width
ms: Muat Lebar

en: Fit Page
ms: Muat Halaman

en: Welcome
ms: Selamat Datang

en: Select zooming area. Right-click to zoom out.
ms: Pilih kawasan zum. Klik kanan untuk zum keluar.

en: Draw a rectangle around the text/graphics to copy.
ms: Lukis segi empat tepat keliling teks/grafik untuk salin.

en: Moves to the previous page of the document
ms: Alih ke halaman dokumen sebelumnya

en: Moves to the next page of the document
ms: Alih ke halaman dokument berikutnya

en: P&resentation
ms: P&ersembahan

en: Reloading the document...
ms: Memuat semula dokumen...

en: Go to Page
ms: Pergi ke Halaman

en: &Page:
ms: &Halaman:

en: File could not be saved in '%1'. Try to save it to another location.
ms: Fail tidak dapat disimpan dalam '%1'. Cuba simpannya ke lokasi lain.

en: Add Bookmark
ms: Tambah Tanda buku

en: Tools
ms: Alat

en: Printing this document is not allowed.
ms: Mencetak dokumen ini tak dibenarkan.

en: Go to the place you were before
ms: Pergi ke tempat anda berada sebelumnya

en: Go to the place you were after
ms: Pergi ke tempat anda berada selepasnya

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
ms: &Pergi

en: General Options
ms: Opsyen Umum

en: Accessibility
ms: Kebolehaksesan

en: Accessibility Reading Aids
ms: Bantuan Membaca

en: Performance
ms: Prestasi

en: Performance Tuning
ms: Pelarasan Prestasi

en: Presentation
ms: Persembahan

en: Options for Presentation Mode
ms: Opsyen untuk Mod Persembahan

en: Editor Options
ms: Opsyen Penyunting

en: Title: %1
ms: Judul: %1

en: Pages: %1
ms: Halaman: %1

en: Click to begin
ms: Klik untuk mula

en: There are two ways of exiting presentation mode, you can press either ESC key or click with the quit button that appears when placing the mouse in the top-right corner. Of course you can cycle windows (Alt+TAB by default)
ms: Terdapat dua cara untuk keluar dari mod persembahan, anda boleh tekan kekunci ESC atau klik pada butang keluar yang muncul apabila menempatkan tetikus di sudut kanan atas. Sudah tentu anda boleh kitar tetingkap (Alt+TAB menurut piawai)

en: Unknown File
ms: Fail Tidak Diketahui

en: %1 Properties
ms: Ciri %1

en: Type 1
ms: Jenis 1

en: Type 1C
ms: Jenis 1C

en: Type 3
ms: Jenis 3

en: CID Type 0
ms: CID Jenis 0

en: CID Type 0C
ms: CID Jenis 0C

en: Name
ms: Nama

en: Type
ms: Jenis

en: Enter at least 3 letters to filter pages
ms: Masukkan sekurang-kurangnya 3 abjad untuk menapis halaman

en: Case Sensitive
ms: Sensitif huruf besar/kecil

en: Match Phrase
ms: Padan Fasa

en: Match All Words
ms: Padan Semua Perkataan

en: Match Any Word
ms: Padan Sebarang Perkataan

en: Filter Options
ms: Tapis Opsyen

en: Show bookmarked pages only
ms: Papar hanya halaman yang ditanda buku

en: Click to open a file
    Click and hold to open a recent file
ms: Klik untuk buka fail
    Klik dan pegang untuk buka fail terkini

en: <b>Click</b> to open a file or <b>Click and hold</b> to select a recent file
ms: <b>Klik</b> untuk buka fail atau <b>Klik dan tekan </b> untuk memilih fail terkini
