okular_ghostview - en to nb translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Use Platform Fonts
nb: Bruk plattformskrifter

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Determines whether Ghostscript should be allowed to use platform fonts, if false only usage of fonts embedded in the document will be allowed.
nb: Bestemmer om Ghostscript skal få lov til å bruke plattformskrifter, hvis dette er av blir det bare tillatt å bruke skrifter innebygget i dokumentet.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General Settings
nb: Generelle innstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlatformFonts)
en: &Use platform fonts
nb: Bruk &plattformskrifter

en: Ghostscript Backend Configuration
nb: Oppsett for Ghostscript-motoren

en: Document version
nb: Dokumentversjon

en: Language Level
nb: PostScript-nivå
