okular - en to nb translation catalogue (431 entries)

en: Okular, a universal document viewer
nb: Okular, en universell dokumentviser

en: Former maintainer
nb: Tidligere vedlikeholder

en: Developer
nb: Utvikler

en: Created Okular from KPDF codebase
nb: Laget Okular fra KPDF-koden

en: KPDF developer
nb: KPDF-utvikler

en: Annotations artwork
nb: Merknadsgrafikk

en: Table selection tool
nb: Tabellutvalgsverktøy

en: Annotation improvements
nb: Forbedringer i merknader

en: Go to page %1
nb: Gå til side %1

en: Open external file
nb: Åpne ekstern fil

en: Execute '%1'...
nb: Kjør «%1» …

en: First Page
nb: Første side

en: Previous Page
nb: Forrige side

en: Next Page
nb: Neste side

en: Last Page
nb: Siste side

en: Back
nb: Tilbake

en: Forward
nb: Forover

en: Quit
nb: Avslutt

en: Start Presentation
nb: Start presentasjon

en: End Presentation
nb: Avslutt presentasjon

en: Find...
nb: Finn …

en: Go To Page...
nb: Gå til side …

en: Play sound...
nb: Spill lyd …

en: JavaScript Script
nb: JavaScript-skript

en: Play movie...
nb: Kjør film …

en: Play movie
nb: Kjør film

en: Stop movie
nb: Stopp film

en: Pause movie
nb: Pause film

en: Resume movie
nb: Fortsett film

en: Backend Selection
nb: Valg av bakgrunnsmotor

en: <qt>More than one backend found for the MIME type:<br /><b>%1</b> (%2).<br /><br />Please select which one to use:</qt>
nb: <qt>Fant mer enn en motor for MIME-typen:<br /><b>%1</b> (%2).<br /> <br />Velg den som skal brukes.</qt>

en: Continuing search from bottom
nb: Fortsetter søket fra bunnen

en: Can not find a plugin which is able to handle the document being passed.
nb: Fant ikke noe programtillegg som kan håndtere det oversendte dokumentet.

[ctx: remove a collection of annotations from the page]
en: remove annotations
nb: fjern merknader

en: The document is trying to execute an external application and, for your safety, Okular does not allow that.
nb: Dokumentet prøver å kjøre et eksternt program, men av sikkerhetsgrunner tillater ikke Okular det.

en: No application found for opening file of mimetype %1.
nb: Fant ingen program som kan åpne filer av Mime-typen %1.

en: Could not open a temporary file
nb: Klarte ikke åpne en midlertidig fil

en: Print conversion failed
nb: Konvertering for utskrift mislyktes

en: Printing process crashed
nb: Utskriftsprosessen krasjet

en: Printing process could not start
nb: Utskriftsprosessen kunne ikke starte

en: Printing to file failed
nb: Klarte ikke skrive ut til fil

en: Printer was in invalid state
nb: Skriveren var i en ugyldig tilstand

en: Unable to find file to print
nb: Klarte ikke finne fil å skrive ut

en: There was no file to print
nb: Det var ingen fil å skrive ut

en: Could not find a suitable binary for printing. Make sure CUPS lpr binary is available
nb: Klarte ikke finne et passende program for utskrift. Se etter at CUPS-programmet lpr er tilgjengelig

en: The page print size is invalid
nb: Utskriftsstørrelsen for sida er ugyldig.

en: Could not open '%1'. File does not exist
nb: Klarte ikke åpne «%1». Fila finnes ikke.

en: Title
nb: Tittel

en: Subject
nb: Emne

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Author
nb: Forfatter

en: Creator
nb: Opphavsprogram

en: Producer
nb: Produsent

en: Copyright
nb: Opphavsrett

en: Pages
nb: Sider

en: Created
nb: Opprettet

en: Modified
nb: Endret

en: Category
nb: Kategori

en: Keywords
nb: Nøkkelord

en: File Path
nb: Filsti

en: File Size
nb: Filstørrelse

en: Page Size
nb: Sidestørrelse

[ctx: Add an annotation to the page]
en: add annotation
nb: Legg til merknad

[ctx: Remove an annotation from the page]
en: remove annotation
nb: fjern merknad

[ctx: Modify an annotation's internal properties (Color, line-width, etc.)]
en: modify annotation properties
nb: Endre merknadsegenskaper

[ctx: Translate an annotation's position on the page]
en: translate annotation
nb: oversett merknad

[ctx: Generic text edit command]
en: edit text
nb: rediger tekst

[ctx: Edit an annotation's text contents]
en: edit annotation contents
nb: rediger merknadsinnhold

[ctx: Edit an form's text contents]
en: edit form contents
nb: rediger skjemainnhold

[ctx: Edit a list form's choices]
en: edit list form choices
nb: rediger skjemavalg

[ctx: Edit a combo form's selection]
en: edit combo form selection
nb: rediger valg i kombinasjonsboks

[ctx: Edit the state of a group of form buttons]
en: edit form button states
nb: rediger tilstander for skjemaknapper

en: Plain &Text...
nb: Ren &tekst …

[ctx: This is the document format]
en: OpenDocument Text
nb: OpenDocument-tekst

[ctx: 'source' is a source file]
en: Source: %1
nb: Kilde: %1

en: &Default Font:
nb: Stan&dard skrift:

en: Pop-up Note
nb: Sprettoppnotat

en: Inline Note
nb: Notat i tekst

en: Straight Line
nb: Rett linje

en: Geometry
nb: Geometri

en: Highlight
nb: Uthev

en: Squiggle
nb: Krusedull

en: Underline
nb: Understrek

en: Stamp
nb: Stempel

en: Freehand Line
nb: Frihåndslinje

en: Caret
nb: Skrivemerke

en: File Attachment
nb: Filvedlegg

en: Sound
nb: Lyd

en: Movie
nb: Film

[ctx: Caption for a screen annotation]
en: Screen
nb: Skjerm

[ctx: Unknown author]
en: Unknown
nb: Ukjent

en: Author: %1
nb: Forfatter: %1

en: Where do you want to save %1?
nb: Hvor skal %1 lagres?

en: Could not open "%1" for writing. File was not saved.
nb: Klarte ikke åpne «%1» for skriving. Fila ble ikke lagret.

en: Page %1
nb: Side %1

en: Annotation | %1 Annotations
nb[0]: Merknad
nb[1]: %1 merknader

en: &Open Pop-up Note
nb: Å&pne sprettoppnotat

en: Copy forbidden by DRM
nb: DRM forbyr kopiering

en: &Delete
nb: &Slett

en: &Properties
nb: &Egenskaper

[ctx: %1 is the name of the file to save]
en: &Save '%1'...
nb: &Lagre «%1» …

en: &Appearance
nb: &Utseende

en: &General
nb: &Generelt

en: &Author:
nb: Forf&atter:

en: Pop-up Note Properties
nb: Egenskaper for sprettoppnotat

en: Inline Note Properties
nb: Egenskaper for notater i tekst

en: Straight Line Properties
nb: Egenskaper for rett linje

en: Polygon Properties
nb: Polygonegenskaper

en: Geometry Properties
nb: Geometriegenskaper

en: Text Markup Properties
nb: Egenskaper for tekstoppmerking

en: Stamp Properties
nb: Stempelegenskaper

en: Freehand Line Properties
nb: Egenskaper for frihåndslinje

en: Caret Properties
nb: Skrivemerke-egenskaper

en: File Attachment Properties
nb: Egenskaper for filvedlegg

en: Sound Properties
nb: Lyd-egenskaper

en: Movie Properties
nb: Filmegenskaper

en: Annotation Properties
nb: Merknadsegenskaper

en: Modified: %1
nb: Endret: %1

en: &Color:
nb: &Farge:

en: &Opacity:
nb: &Ugjennomsiktighet:

en: Comment
nb: Kommentar

en: Help
nb: Hjelp

en: Insert
nb: Sett inn

en: Key
nb: Tast

en: Note
nb: Notat

en: Paragraph
nb: Avsnitt

en: Font:
nb: Skrift:

en: Left
nb: Venstre

en: Center
nb: Sentrert

en: Right
nb: Høyre

en: Approved
nb: Godkjent

en: As Is
nb: Som det er

en: Confidential
nb: Konfidensielt

en: Departmental
nb: For avdelingen

en: Draft
nb: Utkast

en: Experimental
nb: Eksperimentell

en: Expired
nb: Utløpt

en: Final
nb: Endelig

en: For Comment
nb: For kommentar

en: For Public Release
nb: Til offentliggjøring

en: Not Approved
nb: Ikke godkjent

en: Not For Public Release
nb: Ikke til offentliggjøring

en: Sold
nb: Solgt

en: Top Secret
nb: Strengt hemmelig

en: Bookmark
nb: Bokmerke

en: Information
nb: Informasjon

en: Strike out
nb: Gjennomstrekning

en: Rectangle
nb: Rektangel

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Graph
nb: Graf

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Push Pin
nb: Tegnestift

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Paperclip
nb: Binders

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Tag
nb: Merke

[ctx: 'File' as normal file, that can be opened, saved, etc..]
en: File
nb: Fil

[ctx: Not available size]
en: N/A
nb: I/T

en: No description available.
nb: Ingen beskrivelse tilgjengelig.

en: Description:
nb: Beskrivelse:

[ctx: Symbol for caret annotations]
en: None
nb: Ingen

en: Close this note
nb: Lukk denne meldinga

en: Options
nb: Valg

en: This annotation may contain LaTeX code.
    Click here to render.
nb: Denne merknaden kan inneholde LaTeX-kode.
    Trykk her for å tegne den opp.

en: Cannot find latex executable.
nb: Kan ikke finne latex-programmet.

en: LaTeX rendering failed
nb: LaTeX-opptegning mislyktes

en: Cannot find dvipng executable.
nb: Kan ikke finne dvipng-programmet.

en: A problem occurred during the execution of the 'latex' command.
nb: Det oppsto et problem da kommandoen «latex» ble kjørt.

en: A problem occurred during the execution of the 'dvipng' command.
nb: Det oppsto et problem da kommandoen «dvipng» ble kjørt.

[ctx: %1 is the file name]
en: %1
    
    One bookmark | %1
    
    %2 bookmarks
nb[0]: %1
    
    Ett bokmerke
nb[1]: %1
    
    %2 bokmerker

en: Bookmarks
nb: Bokmerker

en: Go to This Bookmark
nb: Gå til dette bokmerket

en: Rename Bookmark
nb: Gi bokmerke nytt navn

en: Remove Bookmark
nb: Fjern bokmerke

[ctx: Opens the selected document]
en: Open Document
nb: Åpne et dokument

en: General
nb: Generelt

note: i18n: tag tool attribute name
en: Red
nb: Rød

note: i18n: tag tool attribute name
en: Green
nb: Grønn

note: i18n: tag tool attribute name
en: Blue
nb: Blå

note: i18n: tag tool attribute name
en: Yellow
nb: Gul

[ctx: @info:whatsthis]
en: <qt>Set the command of a custom text editor to be launched.<br />
    You can also put few placeholders:
    <ul>
      <li>%f - the file name</li>
      <li>%l - the line of the file to be reached</li>
      <li>%c - the column of the file to be reached</li>
    </ul>
    If %f is not specified, then the file name is appended to the specified command.
nb: <qt>Oppgi her kommandoen som starter en egendefinert tekstredigerer.<br /> 
    Du kan også sette inn noen plassholdere:
    <ul>
      <li>%f ‒ filnavnet</li>  <li>%l ‒ linjenummeret som skal nås i fila</li>   <li>%c ‒ kolonnenummeret som skal nås i fila</li> 
    </ul> Hvis %f ikke er oppgitt blir filnavnet lagt til den oppgitte kommandoen.

en: Keeps used memory as low as possible. Do not reuse anything. (For systems with low memory.)
nb: Bruker så lite minne som mulig. Bruker ikke noe om igjen. (Passer til system med lite minne.)

en: Loads and keeps everything in memory. Preload all pages. (Will use at maximum 50% of your total memory or your free memory, whatever is bigger.)
nb: Laster inn og holder alt i minnet. Forhåndslast alle sider. (Dette bruker opptil 50% av alt minnet eller alt fritt minne, etter hva som er størst.)

[ctx: Advance every %1 seconds]
en:  second |  seconds
nb[0]:  sekund
nb[1]:  sekunder

en: &Name:
nb: &Navn:

en: Appearance
nb: Utseende

en: Text markup
nb: Tekstoppmerking

en: Geometrical shape
nb: Geometrisk figur

en: Create annotation tool
nb: Opprett merknadsverktøy

en: Edit annotation tool
nb: Rediger merknadsverktøy

en: Color:
nb: Farge:

[ctx: Unknown date]
en: Unknown
nb: Ukjent

[ctx: @title:window]
en: Embedded Files
nb: Innebygde filer

[ctx: @title:column]
en: Name
nb: Navn

[ctx: @title:column]
en: Description
nb: Beskrivelse

[ctx: @title:column]
en: Size
nb: Størrelse

[ctx: @title:column]
en: Created
nb: Opprettet

[ctx: @title:column]
en: Modified
nb: Endret

[ctx: @action:inmenu]
en: &Save As...
nb: &Lagre som …

en: Could not load print preview part
nb: Klarte ikke laste inn del for forhåndsvisning av utskrift

en: Print Preview
nb: Forhåndsvis utskrift

en: Close
nb: Lukk

[ctx: Find text]
en: F&ind:
nb: F&inn:

en: Text to search for
nb: Tekst å søke etter

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
nb: Neste

en: Jump to next match
nb: Hopp til neste treff

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
nb: Forrige

en: Jump to previous match
nb: Hopp til forrige treff

en: Modify search behavior
nb: Endre søkeoppførsel

en: Case sensitive
nb: Skill mellom store og små bokstaver

en: From current page
nb: Fra gjeldende side

en: Search Options
nb: Søkevalg

[ctx: Enable case sensitive search in the side navigation panels]
en: Case Sensitive
nb: Skill store/små bokstaver

[ctx: Enable regular expression search in the side navigation panels]
en: Regular Expression
nb: Regulært uttrykk

en: Layers
nb: Lag

[ctx: Layouted like: '5 [pages] of 10']
en: of
nb: av

en: Zoom
nb: Forstørre/-minske

en: Rotate &Right
nb: &Roter mot høyre

[ctx: Rotate right]
en: Right
nb: Høyre

en: Rotate &Left
nb: Roter mot &venstre

[ctx: Rotate left]
en: Left
nb: Venstre

en: Original Orientation
nb: Opprinnelig orientering

en: &Trim Margins
nb: &Trim marger

en: Fit &Width
nb: Tilpass til &bredden

en: Fit &Page
nb: Tilpass til &siden

en: &Auto Fit
nb: &Auto-tilpass

en: &View Mode
nb: &Visningsmodus

en: &Continuous
nb: Sammen&hengende

en: &Magnifier
nb: &Lupe

en: Speak Whole Document
nb: Si fram hele dokumentet

en: Speak Current Page
nb: Si fram gjeldende side

en: Stop Speaking
nb: Slutt å snakke

en: Scroll Up
nb: Rull opp

en: Scroll Down
nb: Rull ned

en: Scroll Page Up
nb: Rull en side opp

en: Scroll Page Down
nb: Rull en side ned

en: Show Forms
nb: Vis skjemaer

en:  Loaded a one-page document. |  Loaded a %1-page document.
nb[0]:  Lastet inn et 1-sides dokument.
nb[1]:  Lastet inn et %1-siders dokument.

en: Text (1 character) | Text (%1 characters)
nb[0]: Tekst (1 tegn)
nb[1]: Tekst (%1 tegn)

en: Copy to Clipboard
nb: Kopier til utklippstavla

en: Speak Text
nb: Uttal teksten

en: File not saved.
nb: Fil ikke lagret.

en: Copy Text
nb: Kopier teksten

en: Go to '%1'
nb: Gå til «%1»

en: Fit Width
nb: Tilpass til bredden

en: Fit Page
nb: Tilpass til siden

en: Auto Fit
nb: Tilpass automatisk

en: Search for '%1' with
nb: Søker etter «%1» med

en: Configure Web Shortcuts...
nb: Sett opp nettsnarveier …

en: Follow This Link
nb: Følg denne lenka

en: Stop Sound
nb: Stopp lyd

en: Copy Link Address
nb: Kopier lenkeadresse

en: Welcome
nb: Velkommen

en: Select zooming area. Right-click to zoom out.
nb: Velg visningsområde. Høyreklikk for å vise i mindre størrelse.

en: Click to see the magnified view.
nb: Trykk for å se den forstørrede visningen.

en: Draw a rectangle around the text/graphics to copy.
nb: Tegn en firkant rundt teksten/grafikken som skal kopieres.

en: Select text
nb: Velg tekst

en: Draw a rectangle around the table, then click near edges to divide up; press Esc to clear.
nb: Tegn en firkant rundt tabellen, klikk så nær kantene for å dele opp, trykk Esc for å tømme.

en: New Text Note
nb: Nytt notat

en: Text of the new note:
nb: Tekst i det nye notatet:

[ctx: Annotation tool]
en: Draw an ellipse (drag to select a zone)
nb: Tegn en ellipse (dra for å velge en sone)

[ctx: Annotation tool]
en: Highlight text
nb: Fremhev tekst

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a freehand line
nb: Tegn en frihåndslinje

[ctx: Annotation tool]
en: Inline Text Annotation (drag to select a zone)
nb: Merknad inne i teksten (dra for å velge en sone)

[ctx: Annotation tool]
en: Put a pop-up note
nb: Åpne et sprettoppnotat

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a polygon (click on the first point to close it)
nb: Tegn et polygon (trykk på første punkt for å lukke det)

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a rectangle
nb: Tegn et rektangel

[ctx: Annotation tool]
en: Squiggle text
nb: Krusedulltekst

[ctx: Annotation tool]
en: Put a stamp symbol
nb: Sett på et stempelsymbol

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a straight line
nb: Tegn en rett linje

[ctx: Annotation tool]
en: Strike out text
nb: Strek gjennom tekst

[ctx: Annotation tool]
en: Underline text
nb: Understrek tekst

en: Highlighter
nb: Fremhever

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nb: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nb: &Innstillinger

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
nb: &Hjelp

note: i18n: ectx: Menu (view_orientation)
en: &Orientation
nb: &Retning

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks) i18n: ectx: Menu (okular_bookmarks)
en: &Bookmarks
nb: &Bokmerker

note: i18n: ectx: ToolBar (OkularViewerToolBar)
en: Viewer Toolbar
nb: Verktøylinje for viser

en: Thumbnails
nb: Miniatyrbilder

en: Annotations
nb: Merknader

en: This document has embedded files. <a href="okular:/embeddedfiles">Click here to see them</a> or go to File -> Embedded Files.
nb: Dette dokumentet har innebygde filer. <a href="okular:/embeddedfiles">Trykk her for å se dem</a> eller gå til Fil → Innebygde filer.

[ctx: Previous page]
en: Previous
nb: Forrige

en: Go back to the Previous Page
nb: Gå tilbake til forrige side

en: Moves to the previous page of the document
nb: Går til forrige side i dokumentet

[ctx: Next page]
en: Next
nb: Neste

en: Advance to the Next Page
nb: Gå videre til neste side

en: Moves to the next page of the document
nb: Går til neste side i dokumentet

en: Beginning of the document
nb: Begynnelsen på dokumentet

en: Moves to the beginning of the document
nb: Går til begynnelsen på dokumentet

en: End of the document
nb: Slutten på dokumentet

en: Moves to the end of the document
nb: Går til slutten på dokumentet

en: Rename the current bookmark
nb: Gi nytt navn til gjeldende bokmerke

en: Previous Bookmark
nb: Forrige bokmerke

en: Go to the previous bookmark
nb: Gå til foregående bokmerke.

en: Next Bookmark
nb: Neste bokmerke

en: Go to the next bookmark
nb: Gå til neste bokmerke.

en: Configure Okular...
nb: Sett opp Okular …

en: Configure Viewer...
nb: Sett opp viser …

en: Configure Viewer Backends...
nb: Sett opp visningsmotorer …

en: Configure Backends...
nb: Sett opp visningsmotorer …

en: About Backend
nb: Om motoren

en: Reloa&d
nb: La&st inn på nytt

en: Reload the current document from disk.
nb: Last gjeldende dokument fra disk på nytt.

en: Close &Find Bar
nb: Lukk &søkelinja

en: Page Number
nb: Sidenummer

en: Show &Page Bar
nb: Vis &side-stolpe

en: &Embedded Files
nb: &Innebygde filer

en: E&xport As
nb: E&ksporter som

en: P&resentation
nb: P&resentasjon

en: &Import PostScript as PDF...
nb: &Importer PostScript som PDF …

en: Switch Blackscreen Mode
nb: Bytt om svartskjerm-modus

en: Configure Annotations...
nb: Sett opp merknader …

en: Play/Pause Presentation
nb: Spill/pause presentasjon

en: The loading of %1 has been canceled.
nb: Innlasting av %1 er avbrutt.

en: Could not open %1. Reason: %2
nb: Kunne ikke åpne %1. Grunn: %2

en: Configure Viewer Backends
nb: Sett opp visningsmotorer

en: Configure Backends
nb: Sett opp visningsmotorer

en: The program "ps2pdf" was not found, so Okular can not import PS files using it.
nb: Programmet «ps2pdf» fantes ikke, så Okular kan ikke bruke det til å importere PS-filer.

en: ps2pdf not found
nb: Fant ikke ps2pdf

en: Importing PS file as PDF (this may take a while)...
nb: Importerer PS-fil som PDF (dette kan ta en stund) …

en: Please enter the password to read the document:
nb: Oppgi passord for å lese dokumentet.

en: Incorrect password. Try again:
nb: Feil passord. Forsøk igjen:

en: Document Password
nb: Dokumentpassord

en: This document has XFA forms, which are currently <b>unsupported</b>.
nb: Dette dokumentet har XFA-.skjemaer, som for tiden <b>ikke er støttet</b>.

en: This document has forms. Click on the button to interact with them, or use View -> Show Forms.
nb: Dette dokumentet inneholder skjemaer. Trykk på knappen for å bruke skjemaene, eller bruk Vis->Vis skjemaer.

en: File Changed
nb: Fila er endret

en: Close Document
nb: Lukk dokumentet

en: This link points to a close document action that does not work when using the embedded viewer.
nb: Denne lenka peker på en handling for å lukke dokumentet, som ikke virker når den innebygde framviseren brukes.

en: This link points to a quit application action that does not work when using the embedded viewer.
nb: Denne lenka peker på en handling for å avslutte programmet, som ikke virker når den innebygde framviseren brukes.

en: Reloading the document...
nb: Laster dokument på nytt …

en: Contents
nb: Innhold

en: Go to Page
nb: Gå til side

en: &Page:
nb: &Side:

en: Enter the new name of the bookmark:
nb: Oppgi det nye navnet på bokmerket:

en: Rename this Bookmark
nb: Gi dette bokmerket nytt navn

en: Save As
nb: Lagre som

en: Could not open the temporary file for saving.
nb: Klarte ikke åpne den midlertidige fila for lagring.

en: File could not be saved in '%1'. Try to save it to another location.
nb: Kunne ikke lagre fila i «%1». Prøv å lagre den et annet sted.

en: Warning
nb: Advarsel

en: Continue
nb: Fortsett

en: File could not be saved in '%1'. %2
nb: Kunne ikke lagre fila i «%1». %2

en: Okular cannot copy %1 to the specified location.
    
    The document does not exist anymore.
nb: Okular kan ikke kopiere %1 til oppgitt sted.
    
    Dokumentet finnes ikke lenger.

en: Add Bookmark
nb: Legg til bokmerke

en: Tools
nb: Verktøy

[ctx: @title:window]
en: Print
nb: Skriv ut

en: Printing this document is not allowed.
nb: Det er ikke lov å skrive ut dette dokumentet.

en: Could not print the document. Unknown error. Please report to bugs.kde.org
nb: Kunne ikke skrive ut dokumentet. Ukjent feil. Rapporter gjerne feilen til bugs.kde.org

en: Could not print the document. Detailed error is "%1". Please report to bugs.kde.org
nb: Kunne ikke skrive ut dokumentet. Detaljert feil er «%1». Rapporter gjerne feilen til bugs.kde.org

en: Go to the place you were before
nb: Gå til der du var før

en: Go to the place you were after
nb: Gå til der du var etter

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not create temporary file <nobr><strong>%1</strong></nobr>.</qt>
nb: <qt><strong>Fil-feil!</strong>Klarte ikke lage midlertidig fil <nobr><strong>%1</strong></nobr>.</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not open the file <nobr><strong>%1</strong></nobr> for uncompression. The file will not be loaded.</qt>
nb: <qt><strong>Fil-feil!</strong> Klarte ikke åpne fila<nobr><strong>%1</strong></nobr> for dekomprimering. Fila blir ikke lest inn.</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not uncompress the file <nobr><strong>%1</strong></nobr>. The file will not be loaded.</qt>
nb: <qt><strong>Filfeil!</strong> Klarte ikke dekomprimere fila <nobr><strong>%1</strong></nobr>. Fila blir ikke lastet inn.</qt>

en: <qt>This error typically occurs if the file is corrupt. If you want to be sure, try to decompress the file manually using command-line tools.</qt>
nb: <qt>Denne feilen oppstår oftest hvis fila er ødelagt. Hvis du vil være sikker, prøv å dekomprimere fila manuelt med verktøy på kommandolinja.</qt>

en: No Bookmarks
nb: Ingen bokmerker

en: Share
nb: Del

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nb: &Rediger

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nb: &Vis

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
nb: &Gå

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nb: Verk&tøy

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

en: General Options
nb: Generelle valg

en: Accessibility
nb: Tilgjengelighet

en: Accessibility Reading Aids
nb: Lesehjelp for tilgjengelighet

en: Performance
nb: Ytelse

en: Performance Tuning
nb: Tilpassing av ytelse

en: Configure Viewer
nb: Sett opp viser

en: Presentation
nb: Presentasjon

en: Options for Presentation Mode
nb: Valg for presentasjonsmodus

en: Annotation Options
nb: Valg for merknader

en: Editor
nb: Redigerer

en: Editor Options
nb: Valg for redigeringsprogram

en: Find Next
nb: Finn neste

[ctx: [document title/filename] – Presentation]
en: %1 – Presentation
nb: %1 – Presentasjon

en: Switch Screen
nb: Bytt skjerm

[ctx: %1 is the screen number (0, 1, ...)]
en: Screen %1
nb: Skjerm %1

en: Exit Presentation Mode
nb: Avslutt presentasjonsmodus

en: Title: %1
nb: Tittel: %1

en: Pages: %1
nb: Sider: %1

en: Click to begin
nb: Klikk for å starte

[ctx: For Presentation]
en: Play
nb: Spill av

en: There are two ways of exiting presentation mode, you can press either ESC key or click with the quit button that appears when placing the mouse in the top-right corner. Of course you can cycle windows (Alt+TAB by default)
nb: Det er to måter å avslutte visningsmodus,  du kan enten trykke ESC-tasten eller trykke på avslutt-knappen som vises når du plasserer musepekeren i øvre høyre hjørne. Du kan naturligvis bytte vinduer (Standard er Alt+TAB)

[ctx: Reason for inhibiting the screensaver activation, when the presentation mode is active]
en: Giving a presentation
nb: Gir en presentasjon

en: Unknown File
nb: Ukjent fil

en: %1 Properties
nb: Egenskaper for %1

en: &Fonts
nb: &Skrifter

en: Reading font information...
nb: Leser skriftinformasjon …

[ctx: @action:inmenu]
en: &Extract Font
nb: Tr&ekk ut skrift

en: TeX virtual
nb: TeX-virtuell

en: TeX Font Metric
nb: TeX-skriftmål

en: TeX FreeType-handled
nb: Håndtert med TeX FreeType

[ctx: Unknown font type]
en: Unknown
nb: Ukjent

en: Embedded (subset)
nb: Innebygget (delmengde)

en: Fully embedded
nb: Fullt innebygget

en: No
nb: Nei

en: Yes (subset)
nb: Ja (delmengde)

en: Yes
nb: Ja

[ctx: font name not available (empty)]
en: [n/a]
nb: [i/t]

en: Unknown font
nb: Ukjent skrift

en: Embedded: %1
nb: Innebygget: %1

en: Name
nb: Navn

en: File
nb: Fil

en: Enter at least 3 letters to filter pages
nb: Skriv minst tre bokstaver for å filtrere sider

en: Case Sensitive
nb: Skill store/små bokstaver

en: Match Phrase
nb: Treff utsagn

en: Match All Words
nb: Treff alle ord

en: Match Any Word
nb: Treff et ord

en: Filter Options
nb: Filterinnstillinger

en: Group by Page
nb: Grupper etter side

en: Group by Author
nb: Grupper etter forfatter

en: Show bookmarked pages only
nb: Vis bare bokmerkede sider

[ctx: start the movie playback]
en: Play
nb: Spill av

[ctx: stop the movie playback]
en: Stop
nb: Stopp

en: &Add...
nb: &Legg til …

en: &Edit...
nb: &Rediger …

en: &Remove
nb: &Fjern

en: Move &Up
nb: Flytt &opp

en: Move &Down
nb: Flytt ne&d

en: Page of the document to be shown
nb: Dokumentside som skal vises

en: Start the document in presentation mode
nb: Start dokumentet i presentasjonsmodus

en: Start with print dialog
nb: Start med utskriftsdialog

en: "Unique instance" control
nb: «Entydig økt»-styring

en: Not raise window
nb: Ikke hev vindu

en: Error: Can't open more than one document with the --unique switch
nb: Feil: Kan ikke åpne mer enn ett dokument med --unique-valget

en: Error: Can't open more than one document with the --presentation switch
nb: Feil: Kan ikke åpne mer enn ett dokument med --presentation-valget

en: There is already a unique Okular instance running. This instance won't be the unique one.
nb: Det kjører fra før en unik instans av Okular. Denne instansen vil ikke være den unike.

en: Unable to find the Okular component.
nb: Klarer ikke finne Okular-komponenten.

en: Click to open a file
    Click and hold to open a recent file
nb: Trykk for å åpne en fil.
    Trykk og hold for å åpne en nylig brukt fil

en: <b>Click</b> to open a file or <b>Click and hold</b> to select a recent file
nb: <b>Trykk</b> for å åpne en fil eller <b>Trykk og hold</b> for å åpne en nylig brukt fil

en: Next Tab
nb: Neste fane

en: Previous Tab
nb: Forrige fane

en: All files (*)
nb: Alle filer (*)

en: Open Document
nb: Åpne et dokument

en: Confirm Close
nb: Bekreft lukking
