okular - en to nds translation catalogue (439 entries)

en: Okular, a universal document viewer
nds: Okular, en allmeen Dokmentkieker

en: Former maintainer
nds: Verleden Pleger

en: Created Okular from KPDF codebase
nds: Hett "Okular" ut den KPDF-Bornkode opstellt

en: KPDF developer
nds: KPDF-Programmschriever

en: Annotations artwork
nds: Anmarken-Billerwark

en: Table selection tool
nds: Tabellenköör

en: Annotation improvements
nds: Anmarken-Verbetern

en: Go to page %1
nds: Na Siet %1 gahn

en: Open external file
nds: Extern Datei opmaken

en: Execute '%1'...
nds: "%1" utföhren...

en: First Page
nds: Eerst Siet

en: Previous Page
nds: Verleden Siet

en: Next Page
nds: Nakamen Siet

en: Last Page
nds: Lest Siet

en: Back
nds: Torüch

en: Forward
nds: Vörut

en: Quit
nds: Verlaten

en: Start Presentation
nds: Presentatschoon starten

en: End Presentation
nds: Presentatschoon beennen

en: Find...
nds: Söken...

en: Go To Page...
nds: Na Siet gahn...

en: Play sound...
nds: Klang afspelen...

en: JavaScript Script
nds: JavaScript-Skript

en: Play movie...
nds: Film afspelen...

en: Play movie
nds: Film afspelen...

en: Stop movie
nds: Film anhollen

en: Pause movie
nds: Film utsetten

en: Resume movie
nds: Film wiederspelen

en: Backend Selection
nds: Hülpprogramm-Köör

en: <qt>More than one backend found for the MIME type:<br /><b>%1</b> (%2).<br /><br />Please select which one to use:</qt>
nds: <qt>Mehr as een Hülpprpgramm för den MIME Typ funnen:<br /><b>%1</b> (%2).<br /><br />Bitte söök Di een ut:</qt>

[ctx: %1 is width, %2 is height, %3 is paper size name]
en: %1 x %2 in (%3)
nds: %1 x %2 Toll (%3)

en: Can not find a plugin which is able to handle the document being passed.
nds: För't Verarbeiden vun't övergeven Dokment lett sik keen Moduul finnen.

[ctx: remove a collection of annotations from the page]
en: remove annotations
nds: Anmarken wegmaken

en: The document is trying to execute an external application and, for your safety, Okular does not allow that.
nds: Dat Dokment will en extern Programm utföhren, man to Dien Sekerheit lett Okular dat nich to.

en: No application found for opening file of mimetype %1.
nds: För't Opmaken vun en Datei mit den MIME-Typ "%1" lett sik keen Programm finnen.

en: Could not open a temporary file
nds: Temporeerdatei lett sik nich opmaken.

en: Print conversion failed
nds: Ümwanneln för't Drucken is fehlslaan.

en: Printing process crashed
nds: Druckperzess is afstört

en: Printing process could not start
nds: Druckperzess lett sik nich starten.

en: Printing to file failed
nds: Drucken na Datei fehlslaan.

en: Printer was in invalid state
nds: Druckertostand is leeg.

en: Unable to find file to print
nds: Datei för't Drucken lett sik nich finnen.

en: There was no file to print
nds: Dat gifft keen Datei för't Drucken.

en: Could not find a suitable binary for printing. Make sure CUPS lpr binary is available
nds: Keen bruukbor Druckprogramm to finnen. Bitte kiek, wat dat CUPS-Programm "lpr" vörhannen is.

en: The page print size is invalid
nds: De Sieden-Druckgrött is leeg

en: Could not open '%1'. File does not exist
nds: Datei "%1" lett sik nich opmaken. De Datei gifft dat nich.

en: Title
nds: Titel

en: Subject
nds: Thema

en: Description
nds: Beschrieven

en: Author
nds: Autor

en: Creator
nds: Opsteller

en: Producer
nds: Maker

en: Pages
nds: Sieden

en: Created
nds: Opstellt

en: Modified
nds: Ännert

en: Category
nds: Kategorie

en: Keywords
nds: Slötelwöör

en: File Path
nds: Dateipadd

en: File Size
nds: Dateigrött

en: Page Size
nds: Siedengrött

[ctx: Add an annotation to the page]
en: add annotation
nds: Anmarken tofögen

[ctx: Remove an annotation from the page]
en: remove annotation
nds: Anmarken wemaken

[ctx: Modify an annotation's internal properties (Color, line-width, etc.)]
en: modify annotation properties
nds: Anmarken-Egenschappen bewerken

[ctx: Translate an annotation's position on the page]
en: translate annotation
nds: Anmarken översetten

[ctx: Generic text edit command]
en: edit text
nds: Text bewerken

[ctx: Edit an annotation's text contents]
en: edit annotation contents
nds: Anmarken-Inholt bewerken

[ctx: Edit an form's text contents]
en: edit form contents
nds: Formular-Inholt bewerken

[ctx: Edit a list form's choices]
en: edit list form choices
nds: Formulorlist bewerken

[ctx: Edit a combo form's selection]
en: edit combo form selection
nds: Formulor-Utsöökfeld bewerken

[ctx: Edit the state of a group of form buttons]
en: edit form button states
nds: Formulor-Knooptostänn bewerken

en: Plain &Text...
nds: Eenfach &Text...

[ctx: This is the document format]
en: OpenDocument Text
nds: OpenDocument-Text

[ctx: 'source' is a source file]
en: Source: %1
nds: Born: %1

en: &Default Font:
nds: &Standardschriftoort:

en: Pop-up Note
nds: Opduknotiz

en: Inline Note
nds: Inbett Notiz

en: Straight Line
nds: Liek Streek

en: Polygon
nds: Veeleck

en: Geometry
nds: Afmeten

en: Highlight
nds: Markeren

en: Squiggle
nds: Versnörkeln

en: Underline
nds: Ünnerstreken

en: Strike Out
nds: Dörstreken

en: Stamp
nds: Mark

en: Freehand Line
nds: Freehannig Lien

en: Caret
nds: Blinker

en: File Attachment
nds: Dateibilaag

en: Sound
nds: Klang

en: Movie
nds: Film

[ctx: Caption for a screen annotation]
en: Screen
nds: Schirm

[ctx: Caption for a widget annotation]
en: Widget
nds: Stüerelement

[ctx: Unknown author]
en: Unknown
nds: Nich begäng

en: Author: %1
nds: Autor: %1

en: Where do you want to save %1?
nds: Woneem wullt Du "%1" sekern?

en: Could not open "%1" for writing. File was not saved.
nds: "%1" lett sik nich schrieven. Datei wöör nich sekert.

en: Page %1
nds: Siet: %1

en: Annotation | %1 Annotations
nds[0]: Anmarken
nds[1]: %1 Anmarken

en: &Open Pop-up Note
nds: Opduknotiz &opmaken

en: Copy forbidden by DRM
nds: DVP lett keen Kopie to

en: &Delete
nds: &Wegdoon

en: &Properties
nds: &Egenschappen

[ctx: %1 is the name of the file to save]
en: &Save '%1'...
nds: "%1" &sekern...

en: &Appearance
nds: &Utsehn

en: &General
nds: &Allgemeen

en: &Author:
nds: &Autor:

en: Pop-up Note Properties
nds: Opduknotiz-Egenschappen

en: Inline Note Properties
nds: Inbett Notiz-Egenschappen

en: Straight Line Properties
nds: Liek-Streek-Egenschappen

en: Polygon Properties
nds: Veeleck-Egenschappen

en: Geometry Properties
nds: Grött-Egenschappen

en: Text Markup Properties
nds: Textrutheven-Egenschappen

en: Stamp Properties
nds: Mark-Egenschappen

en: Freehand Line Properties
nds: Freehannlien-Egenschappen

en: Caret Properties
nds: Blinker-Egenschappen

en: File Attachment Properties
nds: Dateibilaag-Egenschappen

en: Sound Properties
nds: Klang-Egenschappen

en: Movie Properties
nds: Film-Egenschappen

en: Annotation Properties
nds: Anmarken-Egenschappen

en: Modified: %1
nds: Ännert: %1

en: &Color:
nds: &Klöör:

en: &Opacity:
nds: &Deckstärk:

en: Comment
nds: Kommentar

en: Help
nds: Hülp

en: Insert
nds: Infögen

en: Key
nds: Slötel

en: Note
nds: Notiz

en: Paragraph
nds: Afsnitt

en: Font:
nds: Schriftoort:

en: Left
nds: Links

en: Center
nds: Merrn

en: Right
nds: Rechts

en: Approved
nds: Tostimmt

en: As Is
nds: As dat is

en: Confidential
nds: Vertrolich

en: Departmental
nds: Afdelen

en: Draft
nds: Vöransicht

en: Experimental
nds: Testwies

en: Expired
nds: Aflopen

en: Final
nds: Redig

en: For Comment
nds: För Kommentaren

en: For Public Release
nds: För apen Bruuk

en: Not Approved
nds: Nich tostimmt

en: Not For Public Release
nds: Nich för apen Bruuk

en: Sold
nds: Verköfft

en: Top Secret
nds: Hööchst Geheem

en: Bookmark
nds: Leesteken

en: Information
nds: Informatschoon

en: Type:
nds: Typ:

en: Strike out
nds: Dörstreken

en: Rectangle
nds: Rechteck

en: Ellipse
nds: Ellips

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Graph
nds: Grafik

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Push Pin
nds: Pinn

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Paperclip
nds: Kontoornadel

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Tag
nds: Beteker

[ctx: 'File' as normal file, that can be opened, saved, etc..]
en: File
nds: Datei

[ctx: Not available size]
en: N/A
nds: k.A.

en: No description available.
nds: Keen Beschrieven verföögbor.

en: Description:
nds: Beschrieven:

[ctx: Symbol for caret annotations]
en: None
nds: Keen

en: Close this note
nds: Disse Notiz tomaken

en: Options
nds: Optschonen

en: This annotation may contain LaTeX code.
    Click here to render.
nds: Disse Anmarken bargt mööglicherwies LaTeX-Kode.
    Klick hier, wenn Du ehr dorstellen wullt.

en: Cannot find latex executable.
nds: Utföhrbor Programm "latex" lett sik nich finnen.

en: LaTeX rendering failed
nds: LaTeX-Dorstellen fehlslaan

en: Cannot find dvipng executable.
nds: Utföhrbor Programm "dvipng" lett sik nich finnen.

en: A problem occurred during the execution of the 'latex' command.
nds: Dat geev en Problem bi't Utföhren vun den Befehl "latex".

en: A problem occurred during the execution of the 'dvipng' command.
nds: Dat geev en Problem bi't Utföhren vun den Befehl "dvipng".

[ctx: %1 is the file name]
en: %1
    
    One bookmark | %1
    
    %2 bookmarks
nds[0]: %1
    
    Een Leesteken
nds[1]: %1
    
    %2 Leestekens

en: Bookmarks
nds: Leestekens

en: Go to This Bookmark
nds: Na dit Leesteken gahn

en: Rename Bookmark
nds: Leesteken ümnömen

en: Remove Bookmark
nds: Leesteken wegdoon

[ctx: Opens the selected document]
en: Open Document
nds: Dokment opmaken

en: General
nds: Allgemeen

note: i18n: tag tool attribute name
en: Yellow Highlighter
nds: Geel Marker

note: i18n: tag tool attribute name
en: Green Highlighter
nds: Gröön Marker

[ctx: @info:whatsthis]
en: <qt>Set the command of a custom text editor to be launched.<br />
    You can also put few placeholders:
    <ul>
      <li>%f - the file name</li>
      <li>%l - the line of the file to be reached</li>
      <li>%c - the column of the file to be reached</li>
    </ul>
    If %f is not specified, then the file name is appended to the specified command.
nds: <qt>Hier kannst Du den Befehl för den Texteditor fastleggen, den Du opropen wullt.<br />
    Du kannst disse Platzhollers bruken:
    <ul>
      <li>%f - de Dateinaam</li>
      <li>%l - binnen de Datei de Reeg, bi de Du ankamen wullt</li>
      <li>%c - binnen de Datei de Striep, bi den Du ankamen wullt</li>
    </ul>
    Is %f nich angeven, warrt de Dateinaam den angeven Befehl anföögt.

en: Keeps used memory as low as possible. Do not reuse anything. (For systems with low memory.)
nds: Spiekerbruuk as siet as mööglich hollen. Nix wedderbruken. (För Systemen mit minn Spieker.)

en: Loads and keeps everything in memory. Preload all pages. (Will use at maximum 50% of your total memory or your free memory, whatever is bigger.)
nds: Laadt un wohrt allens in'n Spieker. Laadt all Sieden vörweg. (Bruukt tohööchst 50% vun Dien helen oder Dien free'n Spieker, wat jüst grötter ist.)

[ctx: Advance every %1 seconds]
en:  second |  seconds
nds[0]:  Sekunn
nds[1]:  Sekunnen

en: &Name:
nds: &Naam:

en: &Type:
nds: &Typ:

en: Appearance
nds: Utsehn

en: Text markup
nds: Text-Rutheven

en: Geometrical shape
nds: Form

en: Create annotation tool
nds: Anmarkwarktüüch opstellen

en: Edit annotation tool
nds: Anmarkwarktüüch bewerken

[ctx: Unknown date]
en: Unknown
nds: Nich begäng

[ctx: @title:window]
en: Embedded Files
nds: Inbett Dateien

[ctx: @title:column]
en: Name
nds: Naam

[ctx: @title:column]
en: Description
nds: Beschrieven

[ctx: @title:column]
en: Size
nds: Grött

[ctx: @title:column]
en: Created
nds: Opstellt

[ctx: @title:column]
en: Modified
nds: Ännert

[ctx: @action:inmenu]
en: &Save As...
nds: &Sekern as...

en: Could not load print preview part
nds: Druckvöransicht-Komponent lett sik nich laden

en: Print Preview
nds: Druckvöransicht

en: Close
nds: Tomaken

[ctx: Find text]
en: F&ind:
nds: Sö&ken:

en: Text to search for
nds: Sööktext

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
nds: Nakamen

en: Jump to next match
nds: Na den nakamen Dreper jumpen

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
nds: Verleden

en: Jump to previous match
nds: Na den verleden Dreper jumpen

en: Modify search behavior
nds: Söökbedregen ännern

en: Case sensitive
nds: Op Groot-/Lüttschrieven oppassen

en: From current page
nds: Ut aktuelle Siet

en: *|All Files
nds: *|All Dateien

en: Search Options
nds: Söökoptschonen

[ctx: Enable case sensitive search in the side navigation panels]
en: Case Sensitive
nds: Op Groot- un Lüttschrieven kieken

[ctx: Enable regular expression search in the side navigation panels]
en: Regular Expression
nds: Reguleer Utdruck

en: S&earch:
nds: &Söken:

[ctx: Layouted like: '5 [pages] of 10']
en: of
nds: vun

en: Zoom
nds: Ansichtgrött

en: Rotate &Right
nds: Na &rechts dreihen

[ctx: Rotate right]
en: Right
nds: Na Rechts

en: Rotate &Left
nds: Na &links dreihen

[ctx: Rotate left]
en: Left
nds: Na Links

en: Original Orientation
nds: Orginaal-Utrichten

en: &Trim Margins
nds: Ränners &topassen

en: Fit &Width
nds: &Breed topassen

en: Fit &Page
nds: &Siet topassen

en: &Auto Fit
nds: &Automaatsch topassen

en: &View Mode
nds: &Ansicht-Bedrief

en: &Continuous
nds: &Dörgahn

en: Speak Whole Document
nds: Heel Dokment vörlesen

en: Speak Current Page
nds: Aktuelle Siet vörlesen

en: Stop Speaking
nds: Vörlesen anhollen

en: Scroll Up
nds: Na baven rullen

en: Scroll Down
nds: Na nerrn rullen

en: Scroll Page Up
nds: Siet na baven rullen

en: Scroll Page Down
nds: Siet na nerrn rullen

en: Show Forms
nds: Formuloren wiesen

en:  Loaded a one-page document. |  Loaded a %1-page document.
nds[0]: En Dokment mit een Siet wöör laadt.
nds[1]: En Dokment mit %1 Sieden wöör laadt.

en: Text (1 character) | Text (%1 characters)
nds[0]: Text (1 Bookstaav)
nds[1]: Text (%1 Bookstaven)

en: Copy to Clipboard
nds: Na Twischenaflaag koperen

en: Speak Text
nds: Text vörlesen

en: Image (%1 by %2 pixels)
nds: Bild (%1 x %2 Pixels)

en: Save to File...
nds: As Datei sekern...

en: Image [%1x%2] copied to clipboard.
nds: Bild [%1x%2] wöör na de Twischenaflaag kopeert.

en: File not saved.
nds: Datei nich sekert.

en: Image [%1x%2] saved to %3 file.
nds: Bild [%1x%2] wöör na %3-Datei sekert.

en: Copy Text
nds: Text koperen

en: Go to '%1'
nds: Na "%1" gahn

en: Fit Width
nds: Na Breed topassen

en: Fit Page
nds: Op Siet topassen

en: Auto Fit
nds: Automaatsch topassen

en: Search for '%1' with
nds: Na "%1" söken mit

en: Configure Web Shortcuts...
nds: Nett-Tastkombinatschonen instellen...

en: Follow This Link
nds: Dissen Link nagahn

en: Stop Sound
nds: Afspelen anhollen

en: Copy Link Address
nds: Linkadress koperen

en: Welcome
nds: Willkamen

en: Select zooming area. Right-click to zoom out.
nds: Söök dat Rebeet för't Gröttermaken ut. Lütter mit Rechtsklick.

en: Click to see the magnified view.
nds: Klick hier, wenn Du dat Kiekglas hier bruken wullt.

en: Draw a rectangle around the text/graphics to copy.
nds: Treck en Rahmen üm den Text oder de Biller to, de(n) Du koperen wullt.

en: Select text
nds: Text utsöken

en: Draw a rectangle around the table, then click near edges to divide up; press Esc to clear.
nds: Treck en Rechteck üm de Tabell to, klick neegst de Kanten, wenn Du ehr ünnerdelen wullt, drück de Utknieptast, wenn Du de Köör leddigmaken wullt.

en: New Text Note
nds: Nieg Textnotiz

en: Text of the new note:
nds: Text för de nieg Notiz:

[ctx: Annotation tool]
en: Draw an ellipse (drag to select a zone)
nds: En Ellips teken (mit den Wieser dat Reebet utsöken)

[ctx: Annotation tool]
en: Highlight text
nds: Text markeren

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a freehand line
nds: En freehannig Lien teken

[ctx: Annotation tool]
en: Inline Text Annotation (drag to select a zone)
nds: Inbett Text-Anmarken (Treck, wenn Du en Rebeet utsöken wullt)

[ctx: Annotation tool]
en: Put a pop-up note
nds: En Opduknotiz tofögen

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a polygon (click on the first point to close it)
nds: En Veeleck teken (för't Sluten op den eersten Punkt klicken)

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a rectangle
nds: En Rechteck teken

[ctx: Annotation tool]
en: Squiggle text
nds: Text versnörkeln

[ctx: Annotation tool]
en: Put a stamp symbol
nds: En Mark-Symbool platzeren

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a straight line
nds: En liek Streek teken

[ctx: Annotation tool]
en: Strike out text
nds: Text dörstreken

[ctx: Annotation tool]
en: Underline text
nds: Text ünnerstreken

en: Highlighter
nds: Markeren

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nds: &Datei

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nds: &Instellen

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
nds: &Hülp

note: i18n: ectx: Menu (view_orientation)
en: &Orientation
nds: &Utrichten

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks) i18n: ectx: Menu (okular_bookmarks)
en: &Bookmarks
nds: &Leestekens

note: i18n: ectx: ToolBar (OkularViewerToolBar)
en: Viewer Toolbar
nds: Kieker-Warktüüchbalken

en: Thumbnails
nds: Vöransichten

en: Annotations
nds: Anmarken

en: This document has embedded files. <a href="okular:/embeddedfiles">Click here to see them</a> or go to File -> Embedded Files.
nds: Dit Dokment bargt inbett Dateien. <a href="okular:/embeddedfiles">Klick hier, wenn Du ehr ankieken wullt</a> oder gah na Datei -> Inbett Dateien.

[ctx: Previous page]
en: Previous
nds: Verleden

en: Go back to the Previous Page
nds: Na de verleden Siet gahn

en: Moves to the previous page of the document
nds: Na de verleden Siet vun dat Dokment gahn

[ctx: Next page]
en: Next
nds: Nakamen

en: Advance to the Next Page
nds: Wieder na de nakamen Siet

en: Moves to the next page of the document
nds: Na de nakamen Siet vun dat Dokment gahn

en: Beginning of the document
nds: Anfang vun't Dokment

en: Moves to the beginning of the document
nds: Na den Anfang vun dat Dokment gahn

en: End of the document
nds: Enn vun't Dokment

en: Moves to the end of the document
nds: Na't Enn vun dat Dokment gahn

en: Rename the current bookmark
nds: Dat aktuelle Leesteken ümnömen

en: Previous Bookmark
nds: Verleden Leesteken

en: Go to the previous bookmark
nds: Na't verleden Leesteken gahn

en: Next Bookmark
nds: Nakamen Leesteken

en: Go to the next bookmark
nds: Na't nakamen Leesteken gahn

en: Configure Okular...
nds: Okular instellen...

en: Configure Viewer...
nds: Kieker instellen...

en: Configure Viewer Backends...
nds: Kieker-Hülpprogrammen instellen...

en: Configure Backends...
nds: Hülpprogrammen instellen...

en: About Backend
nds: Över't Hülpprogramm

en: Reloa&d
nds: &Nieg laden

en: Reload the current document from disk.
nds: Aktuell Dokment nieg vun Fastplaat laden.

en: Close &Find Bar
nds: &Söökbalken tomaken

en: Page Number
nds: Sietnummer

en: Show &Page Bar
nds: &Siedenbalken wiesen

en: &Embedded Files
nds: &Inbett Dateien

en: E&xport As
nds: E&xporteren as

en: P&resentation
nds: &Presentatschoon

en: &Import PostScript as PDF...
nds: PostScript as PDF &importeren...

en: Switch Blackscreen Mode
nds: Swattschirm-Bedriefoort wesseln

en: Configure Annotations...
nds: Anmarken instellen...

en: Play/Pause Presentation
nds: Presentatschoon anhollen/wiedermaken

en: The loading of %1 has been canceled.
nds: Dat Laden vun "%1" wöör afbraken.

en: Could not open %1. Reason: %2
nds: "%1" lett sik nich opmaken. Grund: %2

en: Configure Viewer Backends
nds: Kieker-Hülpprogrammen instellen

en: Configure Backends
nds: Hülpprogrammen instellen

en: The program "ps2pdf" was not found, so Okular can not import PS files using it.
nds: Dat Programm "ps2pdf" lett sik nich finnen. PS-Dateien laat sik ahn disse Datei nich importeren.

en: ps2pdf not found
nds: "ps2pdf" lett sik nich finnen

en: Importing PS file as PDF (this may take a while)...
nds: PS-Datei warrt as PDF importeert (Dat kann wat duern)...

en: Please enter the password to read the document:
nds: Giff bitte dat Passwoort in, wenn Du dat Dokment lesen wullt:

en: Incorrect password. Try again:
nds: Leeg Passwoort. Versöök dat nochmaal:

en: Document Password
nds: Dokment-Passwoort

en: This document has XFA forms, which are currently <b>unsupported</b>.
nds: Dit Dokment bargt XFA-Formuloren. De warrt opstunns <b>nich ünnerstütt</b>.

en: This document has forms. Click on the button to interact with them, or use View -> Show Forms.
nds: Dit Dokment bargt Formuloren. Klick op den Knoop, wenn Du se bewerken wullt, oder bruuk Ansicht -> Formuloren wiesen.

en: Close Document
nds: Dokment tomaken

en: This link points to a close document action that does not work when using the embedded viewer.
nds: Disse Link wiest na en "Dokment tomaken"-Akschoon, de sik mit den inbett Kieker nich utföhren lett.

en: This link points to a quit application action that does not work when using the embedded viewer.
nds: Disse Link wiest na en "Programm tomaken"-Akschoon, de sik mit den inbett Kieker nich utföhren lett.

en: Reloading the document...
nds: Dokment warrt nieg laadt...

en: Contents
nds: Inholt

en: Go to Page
nds: Na Siet gahn

en: &Page:
nds: &Siet:

en: Enter the new name of the bookmark:
nds: Giff den niegen Naam för dat Leesteken in:

en: Rename this Bookmark
nds: Dit Leesteken ümnömen

en: Could not open the temporary file for saving.
nds: De Temporeerdatei lett sik nich schrieven.

en: File could not be saved in '%1'. Try to save it to another location.
nds: Datei lett sik nich na "%1" sekern. Versöök, ehr na en anner Steed to sekern.

en: File could not be saved in '%1'. %2
nds: Datei lett sik nich na "%1" sekern. %2

en: Okular cannot copy %1 to the specified location.
    
    The document does not exist anymore.
nds: Okular kann "%1" nich na de angeven Steed koperen.
    
    Dat gifft dat Dokment nich mehr.

en: Add Bookmark
nds: Leesteken tofögen

en: Tools
nds: Warktüüch

en: Printing this document is not allowed.
nds: Dat Drucken vun dit Dokment is nich verlöövt.

en: Could not print the document. Unknown error. Please report to bugs.kde.org
nds: Dat Dokment lett sik nich drucken. Nich begäng Fehler. Bitte mell dat na http://bugs.kde.org

en: Could not print the document. Detailed error is "%1". Please report to bugs.kde.org
nds: Dat Dokment lett sik nich drucken. Utföhrlich Fehlermellen is "%1". Bitte mell dat na http://bugs.kde.org

en: Go to the place you were before
nds: Na de verleden Steed gahn

en: Go to the place you were after
nds: Na de nakamen Steed gahn

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not create temporary file <nobr><strong>%1</strong></nobr>.</qt>
nds: <qt><strong>Dateifehler!</strong> De Temporeerdatei <nobr><strong>%1</strong></nobr> lett sik nich opstellen.</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not open the file <nobr><strong>%1</strong></nobr> for uncompression. The file will not be loaded.</qt>
nds: <qt><strong>Dateifehler!</strong> De Datei <nobr><strong>%1</strong></nobr> lett sik nich för't Utpacken opmaken. De Datei warrt nich laadt.</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not uncompress the file <nobr><strong>%1</strong></nobr>. The file will not be loaded.</qt>
nds: <qt><strong>Dateifehler!</strong> De Datei <nobr><strong>%1</strong></nobr> lett sik nich utpacken. De Datei warrt nich laadt.</qt>

en: <qt>This error typically occurs if the file is corrupt. If you want to be sure, try to decompress the file manually using command-line tools.</qt>
nds: <qt>Disse Fehler kummt normalerwies vör, wenn de Datei schaadhaftig is. Wenn Du seker gahn wullt, denn versöök dat Utpacken vun Hand op de Befehlsreeg.</qt>

en: No Bookmarks
nds: Keen Leestekens

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nds: &Bewerken

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nds: &Ansicht

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
nds: &Gah na

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nds: &Warktüüch

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken

en: General Options
nds: Allgemeen Optschonen

en: Accessibility
nds: Toganghülp

en: Accessibility Reading Aids
nds: Toganghülp - Leeshülp

en: Performance
nds: Leisten

en: Performance Tuning
nds: Leistenverbetern

en: Configure Viewer
nds: Kieker instellen

en: Presentation
nds: Presentatschoon

en: Options for Presentation Mode
nds: Optschonen för Presentatschoonbedrief

en: Annotation Options
nds: Anmarken-Optschonen

en: Editor Options
nds: Editoroptschonen

en: Find Next
nds: Nakamen söken

[ctx: [document title/filename] – Presentation]
en: %1 – Presentation
nds: %1 – Presentatschoon

en: Switch Screen
nds: Schirm wesseln

[ctx: %1 is the screen number (0, 1, ...)]
en: Screen %1
nds: Schirm %1

en: Exit Presentation Mode
nds: Ut Presentatschoon utstiegen

en: Title: %1
nds: Titel: %1

en: Pages: %1
nds: Sieden: %1

en: Click to begin
nds: Klick, wenn Du anfangen wullt

[ctx: For Presentation]
en: Pause
nds: Anhollen

[ctx: For Presentation]
en: Play
nds: Wiesen

en: There are two ways of exiting presentation mode, you can press either ESC key or click with the quit button that appears when placing the mouse in the top-right corner. Of course you can cycle windows (Alt+TAB by default)
nds: De Presentatschoon-Bedrief lett sik op twee Oorden verlaten: Du kannst de "Esc"-Tast drücken, oder op den "Verlaten"-Knoop klicken, de wiest warrt, wenn Du mit de Muus na de Eck baven rechts geihst. Du kannst natüürlich ok de Finstern wesseln. (Alt+Tab as Standard)

[ctx: Reason for inhibiting the screensaver activation, when the presentation mode is active]
en: Giving a presentation
nds: Presentatschoon warrt wiest

en: Unknown File
nds: Datei nich begäng

en: %1 Properties
nds: %1-Egenschappen

en: &Fonts
nds: Schri&ftoorden

en: Reading font information...
nds: Schriftinformatschonen warrt laadt...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Extract Font
nds: Schriftoort &ruttrecken

en: Type 1
nds: Typ 1

en: Type 1C
nds: Typ 1C

[ctx: OT means OpenType]
en: Type 1C (OT)
nds: Typ 1C (OT)

en: Type 3
nds: Typ 3

en: CID Type 0
nds: CID-Typ 0

en: CID Type 0C
nds: CID-Type 0C

[ctx: OT means OpenType]
en: CID Type 0C (OT)
nds: CID-Type 0C (OT)

en: CID TrueType
nds: CID-TrueType

[ctx: OT means OpenType]
en: CID TrueType (OT)
nds: CID-TrueType (OT)

en: TeX virtual
nds: TeX virtuell

en: TeX Font Metric
nds: TeX Schriftoort-Metrik

en: TeX FreeType-handled
nds: TeX FreeType-bewerkt

[ctx: Unknown font type]
en: Unknown
nds: Nich begäng

en: Embedded (subset)
nds: Inbett (Deelkoppel)

en: Fully embedded
nds: Heel inbett

en: No
nds: Nee

en: Yes (subset)
nds: Jo (Deelmengde)

en: Yes
nds: Jo

[ctx: font name not available (empty)]
en: [n/a]
nds: [n.v.]

en: Unknown font
nds: Nich begäng Schriftoort

en: Embedded: %1
nds: Inbett: %1

en: Name
nds: Naam

en: Type
nds: Typ

en: File
nds: Datei

en: Enter at least 3 letters to filter pages
nds: Giff tominnst dree Bookstaven för't Siedenfiltern in

en: Case Sensitive
nds: Op Groot- un Lüttschrieven kieken

en: Match Phrase
nds: Utdruck söken

en: Match All Words
nds: All Wöör söken

en: Match Any Word
nds: Jichtenseen Woort söken

en: Filter Options
nds: Filteroptschonen

en: Group by Page
nds: Na Siet ornen

en: Group by Author
nds: Na Autor ornen

en: Show bookmarked pages only
nds: Bloots Sieden mit Leestekens wiesen

[ctx: start the movie playback]
en: Play
nds: Afspelen

[ctx: pause the movie playback]
en: Pause
nds: Paus

[ctx: stop the movie playback]
en: Stop
nds: Anhollen

en: &Add...
nds: &Tofögen...

en: &Edit...
nds: &Bewerken

en: &Remove
nds: &Wegdoon

en: Move &Up
nds: Na ba&ven

en: Move &Down
nds: Na &nerrn

en: Page of the document to be shown
nds: Siet vun't Dokment, de wiest warrn schall

en: Start the document in presentation mode
nds: Dokment in'n Presentatschoonbedrief starten

en: Start with print dialog
nds: Mit Druckdialoog starten

en: "Unique instance" control
nds: "Eenkennig Utgaav"-Kuntrull

en: Not raise window
nds: Finster nich na vörn stellen

en: Error: Can't open more than one document with the --unique switch
nds: Fehler: Mit de Optschoon "--unique" lett sik nich mehr as een Dokment opmaken

en: Error: Can't open more than one document with the --presentation switch
nds: Fehler: Mit de Optschoon „--presentation“ lett sik nich mehr as een Dokment opmaken

en: There is already a unique Okular instance running. This instance won't be the unique one.
nds: Dat gifft al en eenkennig ("unique") Utgaav vun Okular. Disse Utgaav warrt nich eenkennig.

en: Unable to find the Okular component.
nds: Okular-Komponent lett sik nich finnen.

en: Click to open a file
    Click and hold to open a recent file
nds: Klick, wenn Du en Datei opmaken wullt
    Klick, un holl de Muustast daal, wenn Du en annerlest bruukt Datei opmaken wullt

en: <b>Click</b> to open a file or <b>Click and hold</b> to select a recent file
nds: <b>Klick</b>, wenn Du en Datei opmaken wullt oder <b>Klick, un holl de Muustast daal</b>, wenn Du en annerlest bruukt Datei opmaken wullt

en: Next Tab
nds: Nakamen Paneel

en: Previous Tab
nds: Verleden Paneel

en: Open Document
nds: Dokment opmaken
