okular_poppler - en to nds translation catalogue (19 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enhance thin lines:
nds: Dünn Lienen verbetern

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: No
nds: Nee

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: Solid
nds: Utfüllt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: Shape
nds: Form

en: PDF Options
nds: PDF-Optschonen

en: Print annotations
nds: Anmarken drucken

en: Include annotations in the printed document
nds: Anmarken na't druckte Dokment infögen

en: Includes annotations in the printed document. You can disable this if you want to print the original unannotated document.
nds: Föögt de Anmarken na't druckte Dokment in. Du kannst dat utmaken un dat Orginaaldokment ahn Anmarken drucken.

en: Force rasterization
nds: Rastern verdwingen

en: Rasterize into an image before printing
nds: Ehr't Drucken dat Dokment as Bild rastern

en: Forces the rasterization of each page into an image before printing it. This usually gives somewhat worse results, but is useful when printing documents that appear to print incorrectly.
nds: Elk Siet warrt as Bild rastert, ehr se druckt warrt. Normalerwies is de Gööd vun't Resultaat denn wat leger, man wenn sik dat Dokment anners nich ahn Fehlers drucken lett, is dat liekers klook.

[ctx: PDF v. <version>]
en: PDF v. %1.%2
nds: PDF V. %1.%2

en: Format
nds: Formaat

en: Encrypted
nds: Verslötelt

en: Unencrypted
nds: Ahn Verslöteln

en: Security
nds: Sekerheit

en: Yes
nds: Jo

en: Optimized
nds: Optimeert

en: PDF Backend Configuration
nds: PDF-Hülpprogramminstellen
