okular - en to nl translation catalogue (931 entries)

en: Okular, a universal document viewer
nl: Okular, een universele documentviewer

en: Former maintainer
nl: Voormalig onderhouder

en: Lots of framework work, FictionBook backend and former ODT backend
nl: Veel werk aan framework en FictionBook-backend en voormalige ODT-backend

en: Developer
nl: Ontwikkelaar

en: Created Okular from KPDF codebase
nl: Maakte Okular aan de hand van de KPDF-broncode

en: KPDF developer
nl: KPDF-ontwikkelaar

en: Annotations artwork
nl: Annotaties van tekenwerk

en: Table selection tool
nl: Selectiehulpmiddel voor Table

en: Annotation improvements
nl: Verbetering van annotaties

en: Go to page %1
nl: Ga naar pagina %1

en: Open external file
nl: Extern bestand openen

en: Execute '%1'...
nl: '%1' uitvoeren...

en: First Page
nl: Eerste pagina

en: Previous Page
nl: Vorige pagina

en: Next Page
nl: Volgende pagina

en: Last Page
nl: Laatste pagina

en: Back
nl: Terug

en: Forward
nl: Vooruit

en: Quit
nl: Afsluiten

en: Start Presentation
nl: Presentatie starten

en: End Presentation
nl: Presentatie beëindigen

en: Find...
nl: Zoeken...

en: Go To Page...
nl: Ga naar pagina...

en: Play sound...
nl: Geluid afspelen...

en: JavaScript Script
nl: JavaScript-script

en: Play movie...
nl: Film afspelen...

en: Play movie
nl: Film afspelen

en: Stop movie
nl: Film stoppen

en: Pause movie
nl: Film pauzeren

en: Resume movie
nl: Film hervatten

en: This Okular is built without audio support
nl: Deze Okular is gebouwd zonder ondersteuning voor audio

en: Backend Selection
nl: Backend-selectie

en: <qt>More than one backend found for the MIME type:<br /><b>%1</b> (%2).<br /><br />Please select which one to use:</qt>
nl: <qt>Er is meer dan één backend gevonden voor het MIME-bestandstype:<br /><b>%1</b> (%2).<br /> <br />Selecteer degene die u wilt gebruiken:</qt>

[ctx: @info %1 is a page size]
en: Most pages are %1.
nl: de meeste pagina's zijn %1.

[ctx: paper type and orientation (eg: Portrait A4)]
en: Portrait %1
nl: Portret %1

[ctx: paper type and orientation (eg: Portrait A4)]
en: Landscape %1
nl: Landschap %1

en: Continuing search from beginning
nl: Doorgaan met zoeken vanaf het begin

en: Continuing search from bottom
nl: Doorgaan met zoeken vanaf het einde

en: Can not find a plugin which is able to handle the document being passed.
nl: Kon geen plugin vinden voor het openen van het  aangeleverde document.

[ctx: remove a collection of annotations from the page]
en: remove annotations
nl: annotaties verwijderen

en: The document is trying to execute an external application and, for your safety, Okular does not allow that.
nl: Het document probeert een extern programma uit te voeren. Voor de veiligheid van uw systeem laat Okular dit niet toe.

en: No application found for opening file of mimetype %1.
nl: Geen programma gevonden voor het openen van bestanden van het type %1.

en: Could not open a temporary file
nl: Kon geen tijdelijk bestand openen

en: Print conversion failed
nl: De afdrukconversie is mislukt

en: Printing process crashed
nl: Afdrukproces is onverwacht beëindigd

en: Printing process could not start
nl: Afdrukproces kon niet beginnen

en: Printing to file failed
nl: Afdrukken naar bestand is mislukt

en: Printer was in invalid state
nl: Printer was in een ongeldige status

en: Unable to find file to print
nl: Af te drukken bestand is niet gevonden

en: There was no file to print
nl: Er was geen bestand om af te drukken

en: Could not find a suitable binary for printing. Make sure CUPS lpr binary is available
nl: Een geschikt programma voor afdrukken is niet gevonden. Verzeker u ervan dat het CUPS-programma lpr beschikbaar is

en: The page print size is invalid
nl: De afdrukgrootte van de pagina is ongeldig

en: Could not open '%1'. File does not exist
nl: Kon '%1' niet openen. Bestand bestaat niet

en: Title
nl: Titel

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Description
nl: Beschrijving

en: Author
nl: Auteur

en: Creator
nl: Aangemaakt door

en: Producer
nl: Producent

en: Pages
nl: Pagina's

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Modified
nl: Gewijzigd

en: MIME Type
nl: Mime-type

en: Category
nl: Categorie

en: Keywords
nl: Trefwoorden

en: File Path
nl: Bestandspad

en: File Size
nl: Bestandsgrootte

en: Page Size
nl: Paginagrootte

[ctx: Add an annotation to the page]
en: add annotation
nl: annotatie toevoegen

[ctx: Remove an annotation from the page]
en: remove annotation
nl: annotatie verwijderen

[ctx: Modify an annotation's internal properties (Color, line-width, etc.)]
en: modify annotation properties
nl: eigenschappen van annotaties wijzigen

[ctx: Translate an annotation's position on the page]
en: translate annotation
nl: annotatie vertalen

[ctx: Change an annotation's size]
en: adjust annotation
nl: annotatie aanpassen

[ctx: Generic text edit command]
en: edit text
nl: tekst bewerken

[ctx: Edit an annotation's text contents]
en: edit annotation contents
nl: inhoud van annotaties bewerken

[ctx: Edit an form's text contents]
en: edit form contents
nl: inhoud van formulier bewerken

[ctx: Edit a list form's choices]
en: edit list form choices
nl: keuzes in lijstformulier bewerken

[ctx: Edit a combo form's selection]
en: edit combo form selection
nl: selectie in keuzeformulier bewerken

[ctx: Edit the state of a group of form buttons]
en: edit form button states
nl: statussen van formulierknoppen bewerken

en: Plain &Text...
nl: Platte &tekst...

[ctx: This is the document format]
en: OpenDocument Text
nl: OpenDocument-tekst

en: Print Options
nl: Afdrukopties

en: Fit to printable area
nl: In afdrukgebied laten passen

en: Fit to full page
nl: Op volledige pagina laten passen

en: Scale mode:
nl: Schaalmodus:

en: Do not show this message again
nl: Dit bericht niet meer tonen

en: Not Available
nl: Niet beschikbaar

[ctx: 'source' is a source file]
en: Source: %1
nl: Bron: %1

en: &Default Font:
nl: &Standaard lettertype:

en: Version
nl: Versie

en: Serial Number
nl: Serienummer

en: Issuer
nl: Uitgever

en: Issued On
nl: Uitgegeven op

en: Expires On
nl: Verloopt op

[ctx: The person/company that made the signature]
en: Subject
nl: Onderwerp

en: Public Key
nl: Publieke sleutel

en: Key Usage
nl: Gebruik van sleutel

en: Property
nl: Eigenschap

en: Value
nl: Waarde

en: Pop-up Note
nl: Pop-up-notitie

en: Typewriter
nl: Schrijfmachine

en: Inline Note
nl: Inline-notitie

en: Straight Line with Comment
nl: Rechte lijn met opmerking

en: Straight Line
nl: Rechte lijn

en: Polygon with Comment
nl: Polygoon met opmerking

en: Polygon
nl: Veelhoek

en: Geometry with Comment
nl: Geometrie met opmerking

en: Geometry
nl: Afmeting

en: Highlight with Comment
nl: Accentuering met opmerking

en: Highlight
nl: Accentuering

en: Squiggle with Comment
nl: Krul met opmerking

en: Squiggle
nl: Golvend

en: Underline with Comment
nl: Onderstreping met opmerking

en: Underline
nl: Onderstrepen

en: Strike Out with Comment
nl: Doorhaling met opmerking

en: Strike Out
nl: Doorhalen

en: Stamp with Comment
nl: Stempel met opmerking

en: Stamp
nl: Postzegel

en: Freehand Line with Comment
nl: Lijn uit de vrije hand met opmerking

en: Freehand Line
nl: Lijn uit de vrije hand

en: Caret
nl: Dakje

en: File Attachment
nl: Bestandsbijlage

en: Sound
nl: Geluid

en: Movie
nl: Film

[ctx: Caption for a screen annotation]
en: Screen
nl: Scherm

[ctx: Caption for a rich media annotation]
en: Rich Media
nl: Media met extra's

[ctx: Unknown author]
en: Unknown
nl: Onbekend

en: Author: %1
nl: Auteur: %1

en: Where do you want to save %1?
nl: Waar wilt u %1 opslaan?

en: Could not open "%1" for writing. File was not saved.
nl: Kon "%1" niet voor schrijven openen. Bestand is niet opgeslagen.

en: The signature is cryptographically valid.
nl: Deze ondertekening is cryptografisch geldig.

en: The signature is cryptographically invalid.
nl: Deze ondertekening is cryptografisch ongeldig.

en: Digest Mismatch occurred.
nl: Er deed zich een niet overeenkomende samenvatting (digest) voor.

en: The signature CMS/PKCS7 structure is malformed.
nl: De structuur van ondertekening CMS/PKCS7 heeft een verkeerd formaat.

en: The requested signature is not present in the document.
nl: De vereiste ondertekening is niet aanwezig in het document.

en: The signature could not be verified.
nl: Deze ondertekening kon niet geverifieerd worden.

en: Certificate is Trusted.
nl: Certificaat wordt vertrouwd.

en: Certificate issuer isn't Trusted.
nl: De uitgever van het certificaat wordt niet vertrouwd.

en: Certificate issuer is unknown.
nl: De uitgever van het certificaat is onbekend.

en: Certificate has been Revoked.
nl: Certificaat is ingetrokken.

en: Certificate has Expired.
nl: Certificaat is verlopen.

en: Certificate has not yet been verified.
nl: Certificaat is niet geverifieerd.

en: Unknown issue with Certificate or corrupted data.
nl: Onbekend probleem met certificaat of beschadigde gegevens.

en: Unknown Algorithm
nl: Onbekend algoritme

en: Unknown Type
nl: Onbekend type

en: Digital Signature
nl: Digitale ondertekening

en: Non-Repudiation
nl: Kan-niet-ingetrokken-worden

en: Encrypt Keys
nl: Sleutels versleutelen

en: Decrypt Keys
nl: Sleutels ontcijferen

en: Key Agreement
nl: Sleutelovereenkomst

en: Sign Certificate
nl: Certificaat ondertekenen

en: Sign CRL
nl: CRL ondertekenen

en: Encrypt Only
nl: Alleen versleutelen

en: No Usage Specified
nl: Geen gebruik gespecificeerd

en: The document has not been modified since it was signed.
nl: Het document is niet gewijzigd sinds het was ondertekend.

en: The revision of the document that was covered by this signature has not been modified;
    however there have been subsequent changes to the document.
nl: De revisie van het document dat gedekt was door deze ondertekening is niet gewijzigd;
    er zijn echter opvolgende wijzigingen aan het document.

en: The document has been modified in a way not permitted by a previous signer.
nl: Het document is gewijzigd op een manier die niet is toegestaan door een vorige ondertekenaar.

en: The document integrity verification could not be completed.
nl: De verificatie van de integriteit van het document kon niet worden voltooid.

en: This document has unsigned signature fields.
nl: Dit document heeft een niet ondertekend veld voor ondertekening.

en: This document is digitally signed.
nl: Dit document is digitaal ondertekend.

en: This document is digitally signed. There have been changes since last signed.
nl: Dit document is digitaal ondertekend. Er zijn wijzigingen sinds de laatste ondertekening.

en: This document is digitally signed. Some of the signatures could not be validated properly.
nl: Dit document is digitaal ondertekend. Enkele van de ondertekeningen konden niet als juist worden geverifieerd.

en: Unsigned Signature %1
nl: Niet ondertekende ondertekening %1

en: Field: %1 on page %2
nl: Veld: %1 op pagina %2

en: Rev. %1: Signed By %2
nl: Rev. %1: ondertekend door %2

en: Signing Time: %1
nl: Tijdstip van ondertekenen: %1

en: Reason: %1
nl: Reden:%1

en: Location: %1
nl: Locatie: %1

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Red
nl: Rood

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Orange
nl: Oranje

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Yellow
nl: Geel

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Green
nl: Groen

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Cyan
nl: Cyaan

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Blue
nl: Blauw

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: White
nl: Wit

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Gray
nl: Grijs

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Black
nl: Zwart

[ctx: @item:inlistbox]
en: Width %1
nl: Breedte %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width (No annotation selected)
nl: Lijnbreedte van annotatie (geen annotatie geselecteerd)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation color (No annotation selected)
nl: Kleur van annotatie (geen annotatie geselecteerd)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color (No annotation selected)
nl: Vulkleur van annotatie (geen annotatie geselecteerd)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation opacity (No annotation selected)
nl: Dekking van annotatie (geen annotatie geselecteerd)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font (No annotation selected)
nl: Lettertype van annotatie (geen annotatie geselecteerd)

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the current annotation to the quick annotations menu (No annotation selected)
nl: De huidige annotatie toevoegen aan het menu snelle annotaties (geen annotatie geselecteerd)

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1 or line angle to 15° steps (No annotation selected)
nl: Vormverhouding beperken tot 1:1 of lijnhoek tot 15° stapjes (geen annotatie geselecteerd)

[ctx: @info:tooltip]
en: Advanced settings for the current annotation tool (No annotation selected)
nl: Geavanceerde instellingen voor het huidige hulpmiddel voor annotaties (geen annotatie geselecteerd)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width
nl: Lijnbreedte van annotatie

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width (Current annotation has no line width)
nl: Lijnbreedte van annotatie (huidige annotatie heeft geen lijnbreedte)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation text color
nl: Tekstkleur van annotatie

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation border color
nl: Randkleur van annotatie

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation color
nl: Annotatiekleur

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color
nl: Annotatievulkleur

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color (Current annotation has no fill color)
nl: Vulkleur van annotatie (huidige annotatie heeft geen vulkleur)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font
nl: Lettertype van annotatie

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font (Current annotation has no font)
nl: Lettertype van annotatie (huidige annotatie heeft geen lettertype)

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain line angle to 15° steps
nl: Lijnhoek beperken tot 15° stapjes

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1
nl: Vormverhouding beperken tot 1:1

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1 or line angle to 15° steps (Not supported by current annotation)
nl: Vormverhouding beperken tot 1:1 of lijnhoek tot 15° stapjes (niet ondersteunt door huidige annotatie)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation opacity
nl: Dekking van annotatie

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the current annotation to the quick annotations menu
nl: De huidige annotatie aan het menu snelle annotaties toevoegen

[ctx: @info:tooltip]
en: Advanced settings for the current annotation tool
nl: Geavanceerde instellingen voor het huidige hulpmiddel voor annotaties

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Color
nl: Kleur

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Fill Color
nl: Vulkleur

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Transparent
nl: Transparant

[ctx: @item:inlistbox]
en: Custom Color...
nl: Aangepaste kleur...

[ctx: @title:window]
en: Select color
nl: Kleur selecteren

en: &Annotations
nl: &Annotaties

[ctx: @action:intoolbar Hide the toolbar]
en: Hide
nl: Verbergen

[ctx: @action:intoolbar Show the builtin annotation toolbar]
en: Show more annotation tools
nl: Meer annotatie-hulpmiddelen tonen

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Highlighter
nl: Accentuering

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Underline
nl: Onderstrepen

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Squiggle
nl: Golvend

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Strike Out
nl: Doorhalen

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Typewriter
nl: Schrijfmachine

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Inline Note
nl: Inline-notitie

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Popup Note
nl: Pop-up-notitie

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Freehand Line
nl: Lijn uit de vrije hand

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Straight line
nl: Rechte lijn

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Arrow
nl: Pijltje

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Rectangle
nl: Rechthoek

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Ellipse
nl: Ellips

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Polygon
nl: Veelhoek

[ctx: @action]
en: Geometrical shapes
nl: Geometrische vorm

[ctx: @action]
en: Stamp
nl: Stempel

[ctx: @action:intoolbar Show list of quick annotation tools]
en: Quick Annotations
nl: Snelle annotaties

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose an annotation tool from the quick annotations
nl: Een annotatiehulpmiddel kiezen uit de snelle annotaties

en: Quick Annotation Bar
nl: Balk voor snelle annotaties

[ctx: @action:intoolbar Add current annotation tool to the quick annotations list]
en: Add to Quick Annotations
nl: Aan Snelle annotaties toevoegen

[ctx: @action:intoolbar When checked keep the current annotation tool active after use]
en: Keep Active
nl: Actief houden

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep the annotation tool active after use
nl: Het annotatie-hulpmiddel actief houden na gebruik

[ctx: @action When checked, line annotations are constrained to 15° steps, shape annotations to 1:1 ratio]
en: Constrain Ratio and Angle of Annotation Tools
nl: Verhouding en hoek van annotatiehulpmiddelen beperken

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Font
nl: Lettertype

[ctx: @action:intoolbar Current annotation advanced settings]
en: Annotation Settings
nl: Annotatie-instellingen

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Line width
nl: Lijndikte

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Opacity
nl: Dekking

en: Page %1
nl: Pagina %1

en: Annotation | %1 Annotations
nl[0]: Annotatie
nl[1]: %1 annotaties

en: &Open Pop-up Note
nl: Popup-notitie &openen

en: Copy Text to Clipboard
nl: Tekst naar klembord kopiëren

en: Copy forbidden by DRM
nl: Kopiëren door middel van DRM verboden

en: &Delete
nl: Verwij&deren

en: &Properties
nl: Eigenscha&ppen

[ctx: %1 is the name of the file to save]
en: &Save '%1'...
nl: '%1' op&slaan

en: &Appearance
nl: &Uiterlijk

en: &General
nl: Al&gemeen

en: &Author:
nl: &Auteur:

en: Created:
nl: Aangemaakt:

en: Modified:
nl: Gewijzigd:

en: Pop-up Note Properties
nl: Eigenschappen van pop-up-notitie

en: Typewriter Properties
nl: Eigenschappen van schrijfmachine

en: Inline Note Properties
nl: Eigenschappen inline-notities

en: Straight Line Properties
nl: Eigenschappen van rechte lijnen

en: Polygon Properties
nl: Eigenschappen van polygoon

en: Geometry Properties
nl: Eigenschappen geometrie

en: Text Markup Properties
nl: Eigenschappen opmaak van tekst

en: Stamp Properties
nl: Eigenschappen postzegel

en: Freehand Line Properties
nl: Eigenschappen lijnen uit de vrije hand

en: Caret Properties
nl: Dakje-eigenschappen

en: File Attachment Properties
nl: Eigenschappen van bestandsbijlage

en: Sound Properties
nl: Geluidseigenschappen

en: Movie Properties
nl: Film-eigenschappen

en: Annotation Properties
nl: Eigenschappen annotaties

en: Modified: %1
nl: Gewijzigd: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a custom stamp symbol from file
nl: Een aangepast postzegelsymbool uit bestand

[ctx: @title:window file chooser]
en: Select custom stamp symbol
nl: Aangepast postzegelsymbool selecteren

en: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz | Icon Files (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)
nl: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz | Pictogrambestanden (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)

[ctx: @info]
en: Could not load the file <filename>%1</filename>
nl: Kon bestand het bestand <filename>%1</filename> niet laden

[ctx: @title:window]
en: Invalid file
nl: Ongeldig bestand

en: &Color:
nl: &Kleur:

en: &Opacity:
nl: &Dekking:

en: Icon:
nl: Pictogram:

en: Comment
nl: Commentaar

en: Insert
nl: Invoegen

en: Key
nl: Sleutel

en: New paragraph
nl: Nieuwe alinea

en: Note
nl: Notitie

en: Paragraph
nl: Alinea

en: Font:
nl: Lettertype:

en: Text &color:
nl: &Tekstkleur:

en: &Align:
nl: &Uitlijning:

en: Left
nl: Links

en: Center
nl: Midden

en: Right
nl: Rechts

en: Border &width:
nl: &Randbreedte:

en: Approved
nl: Goedgekeurd

en: As Is
nl: Zoals ze is

en: Confidential
nl: Vertrouwelijk

en: Departmental
nl: Departimentieel

en: Draft
nl: Concept

en: Experimental
nl: Experimenteel

en: Expired
nl: Verlopen

en: Final
nl: Definitief

en: For Comment
nl: Voor commentaar

en: For Public Release
nl: Voor publieke uitgave

en: Not Approved
nl: Niet goedgekeurd

en: Not For Public Release
nl: Niet voor publieke uitgave

en: Sold
nl: Verkocht

en: Top Secret
nl: Zeer geheim

en: Bookmark
nl: Bladwijzer

en: Information
nl: Informatie

en: Stamp symbol:
nl: Stempelsymbool:

en: &Width:
nl: &Breedte:

en: Line start:
nl: Regelbegin:

en: Line end:
nl: Regeleinde:

en: Square
nl: Vierkant

en: Circle
nl: Cirkel

en: Diamond
nl: Diamant

en: Open Arrow
nl: Open pijl

en: Closed Arrow
nl: Gesloten pijl

en: None
nl: Geen

en: Butt
nl: Onderkant

en: Right Open Arrow
nl: Open pijl rechts

en: Right Closed Arrow
nl: Gesloten pijl rechts

en: Leader line length:
nl: Lengte hoofdlijn:

en: Leader line extensions length:
nl: Lengte hoofdlijnextensies:

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Shape fill:
nl: Vulling van vorm:

en: Strike out
nl: Doorgehaald

en: Rectangle
nl: Rechthoek

en: Ellipse
nl: Ellips

en: File attachment symbol:
nl: Symbool voor bestandsbijlage:

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Graph
nl: Grafiek

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Push Pin
nl: Punaise

[ctx: 'File' as normal file, that can be opened, saved, etc..]
en: File
nl: Bestand

en: No description available.
nl: Geen beschrijving beschikbaar.

en: Name:
nl: Naam:

en: Description:
nl: Beschrijving:

en: Caret symbol:
nl: Dakjesymbool:

[ctx: Symbol for caret annotations]
en: None
nl: Geen

en: Close this note
nl: Deze notitie sluiten

en: Options
nl: Opties

en: This annotation may contain LaTeX code.
    Click here to render.
nl: Deze annotatie kan LaTeX-code bevatten.
    Hier klikken om het te verwerken.

en: Cannot find latex executable.
nl: Kan het programma latex niet vinden.

en: LaTeX rendering failed
nl: LaTeX verwerken is mislukt

en: Cannot find dvipng executable.
nl: Kan het programma dvipng niet vinden.

en: A problem occurred during the execution of the 'latex' command.
nl: Er deed zich een probleem bij het uitvoeren van het commando 'latex'.

en: A problem occurred during the execution of the 'dvipng' command.
nl: Er deed zich een probleem bij het uitvoeren van het commando 'dvipng'.

[ctx: %1 is the file name]
en: %1
    
    One bookmark | %1
    
    %2 bookmarks
nl[0]: %1
    
    Eén bladwijzer
nl[1]: %1
    
    %2 bladwijzers

en: Bookmarks
nl: Bladwijzers

en: Show for all documents
nl: Voor alle documenten tonen

en: Search...
nl: Zoeken...

en: Go to This Bookmark
nl: Ga naar deze bladwijzer

en: Rename Bookmark
nl: Bladwijzer hernoemen

en: Remove Bookmark
nl: Bladwijzer verwijderen

[ctx: Opens the selected document]
en: Open Document
nl: Document openen

en: Remove all Bookmarks for this Document
nl: Alle bladwijzers uit het dit document verwijderen

en: Certificate Viewer
nl: Certificaatviewer

en: Export...
nl: Exporteren...

en: General
nl: Algemeen

en: Issued By
nl: Uitgegeven door

en: Common Name(CN)
nl: Algemene naam/common name (CN)

en: EMail
nl: E-mail

en: Organization(O)
nl: Organisatie (O)

en: Issued To
nl: Uitgegeven aan

en: Validity
nl: Geldigheid

en: Fingerprints
nl: Vingerafdrukken

en: SHA-1 Fingerprint
nl: SHA-1 Vingerafdruk

en: SHA-256 Fingerprint
nl: SHA-256 vingerafdruk

en: Certificate Data:
nl: Certificaatgegevens:

en: Where do you want to save this certificate?
nl: Waar wilt u dit certificaat opslaan?

en: Certificate File (*.cer)
nl: Certificaatbestand (*.cer)

en: Could not export the certificate
nl: Certificaat exporteren kon niet

[ctx: @title:menu]
en: &Color Mode
nl: &Kleurmodus

[ctx: @action Change Colors feature toggle action]
en: Change Colors
nl: Kleuren wijzigen

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: &Normal Colors
nl: &Normale kleuren

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: &Invert Colors
nl: Kleuren omk&eren

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Change &Paper Color
nl: &Papierkleur wijzigen

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Change &Dark && Light Colors
nl: &Donkere en lichte kleuren wijzigen

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Convert to &Black && White
nl: Naar &zwart-wit converteren

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Invert &Lightness
nl: &Lichtheid inverteren

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Invert L&uma (sRGB Linear)
nl: L&uma inverteren (sRGB lineair)

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Invert Luma (&Symmetric)
nl: Luma inverteren (&symmetrisch)

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Shift Hue P&ositive
nl: Tint p&ositief verschuiven

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Shift Hue N&egative
nl: Tint n&egatief verschuiven

note: i18n: tag tool attribute name
en: Red
nl: Rood

note: i18n: tag tool attribute name
en: Green
nl: Groen

note: i18n: tag tool attribute name
en: Blue
nl: Blauw

note: i18n: tag tool attribute name
en: Yellow
nl: Geel

note: i18n: tag tool attribute name
en: Black
nl: Zwart

note: i18n: tag tool attribute name
en: White
nl: Wit

note: i18n: tag tool attribute name
en: Arrow
nl: Pijl

note: i18n: tag tool attribute name
en: Yellow Highlighter
nl: Gele accentuering

note: i18n: tag tool attribute name
en: Green Highlighter
nl: Groene accentuering

note: i18n: tag tool attribute name
en: Insert Text
nl: Tekst invoegen

[ctx: @option:check Config dialog, accessibility page]
en: Draw border around links
nl: Rand rond koppelingen tekenen

[ctx: @option:check Config dialog, accessibility page]
en: Change colors
nl: Kleuren wijzigen

[ctx: @info Config dialog, accessibility page]
en: <b>Warning:</b> these options can badly affect drawing speed.
nl: <b>Waarschuwing:</b> deze opties kunnen de tekensnelheid negatief beïnvloeden.

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert colors
nl: Kleuren omkeren

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Change paper color
nl: Papierkleur wijzigen

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Change dark & light colors
nl: Donkere en lichte kleuren wijzigen

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Convert to black & white
nl: Naar zwart-wit omzetten

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert lightness
nl: Lichtheid inverteren

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert luma (sRGB linear)
nl: Luma inverteren (sRGB Lineair)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert luma (symmetric)
nl: Luma inverteren (symmetrisch)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Shift hue positive
nl: Tint positief verschuiven

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Shift hue negative
nl: Tint negatief verschuiven

[ctx: @label:listbox Config dialog, accessibility page]
en: Color mode:
nl: Kleurmodus:

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en: Paper color:
nl: Papierkleur:

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en: Dark color:
nl: Donkere kleur:

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en: Light color:
nl: Lichte kleur:

[ctx: @label:slider Config dialog, accessibility page]
en: Threshold:
nl: Drempel:

[ctx: @label:listbox Config dialog, accessibility page]
en: Text-to-speech engine:
nl: Engine voor tekst-naar-spraak:

[ctx: &label:listbox Config dialog, accessibility page]
en: Text-to-speech voice:
nl: Stem voor tekst-naar-spraak:

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Full Annotation Toolbar
nl: Volledige werkbalk voor annotaties

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Quick Annotation Toolbar
nl: Snelle werkbalk voor annotaties

[ctx: label:listbox Config dialog, general page]
en: Annotation toolbar:
nl: Werkbalk voor annotaties:

[ctx: @label:textbox Config dialog, annotations page]
en: Author:
nl: Auteur:

[ctx: @info Config dialog, annotations page]
en: <b>Note:</b> the information here is used only for annotations. The information is saved in annotated documents, and so will be transmitted together with the document.
nl: <b>Opmerking:</b> de informatie hier wordt alleen gebruikt voor annotaties. De informatie wordt opgeslagen in van annotatie voorziene documenten en worden verzonden samen met het document.

[ctx: @label Config dialog, annotations page, heading line for Quick Annotations tool manager]
en: <h3>Quick Annotation Tools</h3>
nl: <h3>Hulpmiddelen voor snel annoteren</h3>

[ctx: @info:whatsthis Config dialog, editor page]
en: Choose the editor you want to launch when Okular wants to open a source file.
nl: Kies de editor die u wilt starten wanneer Okular een bronbestand wil openen.

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Custom Text Editor
nl: Eigen tekstbewerker

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Emacs client
nl: Emacs-cliënt

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Lyx client
nl: Lyx-client

[ctx: @info:whatsthis]
en: <qt>Set the command of a custom text editor to be launched.<br />
    You can also put few placeholders:
    <ul>
      <li>%f - the file name</li>
      <li>%l - the line of the file to be reached</li>
      <li>%c - the column of the file to be reached</li>
    </ul>
    If %f is not specified, then the file name is appended to the specified command.
nl: <qt>Stelt het commando in van een te gebruiken eigen teksteditor.<br />
    U kunt ook een paar plaatshouders gebruiken:
    <ul>
      <li>%f - de bestandsnaam</li>
      <li>%l - de te bereiken regel in het bestand</li>
      <li>%c - de te bereiken kolom in de regel</li>
    </ul>
    Als %f niet is gespecificeerd dan wordt de bestandsnaam achter het commando gevoegd.

[ctx: @label:textbox Config dialog, editor page]
en: Command:
nl: Commando:

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Use smooth scrolling
nl: Vloeiend schuiven gebruiken

[ctx: @title:group Config dialog, general page]
en: Appearance:
nl: Uiterlijk:

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Show scrollbars
nl: Schuifbalken weergeven

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Link the thumbnails with the page
nl: De miniaturen koppelen aan de bijbehorende pagina's

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Show hints and info messages
nl: Toon hints en informatieberichten

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Notify about embedded files, forms, or signatures
nl: Over ingebedde bestanden, formulieren of ondertekeningen een melding geven

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Display document title in titlebar if available
nl: Documenttitel in titelbalk tonen, indien beschikbaar

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Display file name only
nl: Alleen bestandsnaam tonen

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Display full file path
nl: Volledig pad van bestand tonen

[ctx: label:listbox Config dialog, general page]
en: When not displaying document title:
nl: Bij het niet tonen van documenttitel:

[ctx: @label:listbox Config dialog, general page]
en: Use custom background color:
nl: Aangepaste achtergrondkleur gebruiken:

[ctx: @title:group Config dialog, general page]
en: Program features:
nl: Programmafuncties:

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Open new files in tabs
nl: Nieuwe bestanden in tabbladen openen

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Switch to existing tab if file is already open
nl: Naar bestaand tabblad omschakelen als bestand al geopend is

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Obey DRM limitations
nl: DRM-beperkingen opvolgen

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Reload document on file change
nl: Document bij bestandswijziging opnieuw laden

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Show backend selection dialog
nl: Dialoog voor backend-selectie tonen

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Right to left reading direction
nl: Leesrichting rechts naar links

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Open in continuous mode by default
nl: Standaard in modus continu openen

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: When using Browse Tool, wrap cursor at screen edges
nl: Bij gebruik van hulpmiddel Bladeren, laat cursor teruglopen bij schermranden

[ctx: @label:spinbox Config dialog, general page]
en: Overview columns:
nl: Overzicht kolommen:

[ctx: @info:tooltip Config dialog, general page]
en: Defines how much of the current viewing area will still be visible when pressing the Page Up/Down keys.
nl: Definieert hoeveel van het huidige weergavegebied nog steeds zichtbaar is wanneer de toetsen Page Up/Down worden ingedrukt.

[ctx: @label:spinbox Config dialog, general page]
en: Page Up/Down overlap:
nl: Overlap bij pagina omhoog/omlaag:

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Fit Width
nl: Breedte passend maken

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Fit Page
nl: Pagina passend maken

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Auto Fit
nl: Automatisch passend

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Defines the default zoom mode for files which were never opened before. For files which were opened before the previous zoom is applied.
nl: Definieert de standaard zoommodus voor bestanden die nooit eerder zijn geopend. Voor eerder geopende bestanden wordt de vorige zoominstelling gebruikt.

[ctx: label:listbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Default zoom:
nl: Standaard zoom:

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable transparency effects
nl: Transparantie-effecten inschakelen

[ctx: @label Config dialog, performance page]
en: CPU usage:
nl: CPU-gebruik

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Low
nl: Laag

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Normal (default)
nl: Normaal (standaard)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Aggressive
nl: Agressief

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Greedy
nl: Gretig

[ctx: @label:listbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Memory usage:
nl: Geheugengebruik:

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable text antialias
nl: Anti-alias van tekst inschakelen

[ctx: @title:group Config dialog, performance page]
en: Rendering options:
nl: Renderingopties:

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable graphics antialias
nl: Anti-alias van grafische elementen inschakelen

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable text hinting
nl: Hinten van tekst inschakelen

en: Keeps used memory as low as possible. Do not reuse anything. (For systems with low memory.)
nl: Houdt het geheugengebruik zo laag mogelijk. Niets wordt hergebruikt (voor computers met weinig geheugen).

en: A good compromise between memory usage and speed gain. Preload next page and boost searches. (For systems with 2GB of memory, typically.)
nl: Een goed compromis tussen geheugengebruik en snelheidswinst. Laadt de volgende pagina vooraf en versnelt zoekacties. (Geschikt voor systemen met rond de 2 GB geheugen.)

en: Keeps everything in memory. Preload next pages. Boost searches. (For systems with more than 4GB of memory.)
nl: Behoudt alles in het geheugen. Laadt de volgende pagina's vooraf. Versnelt zoekacties. (Voor computers met meer dan 4 GB geheugen.)

en: Loads and keeps everything in memory. Preload all pages. (Will use at maximum 50% of your total memory or your free memory, whatever is bigger.)
nl: Laadt en houdt alles in geheugen. Alle pagina's vooraf laden. (Zal maximaal 50% van uw totale geheugen of uw vrije geheugen, wat groter is, gebruiken.)

[ctx: Spinbox prefix: Advance automatically: every n seconds]
en: every
nl: iedere

[ctx: Advance every %1 seconds]
en:  second |  seconds
nl[0]:  seconde
nl[1]:  seconden

[ctx: @label:spinbox Config dialog, presentation page]
en: Advance automatically:
nl: Automatisch doorgaan:

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en: Loop after last page
nl: Herhalen na de laatste pagina

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Tap left/right side to go back/forward
nl: Op linker-/rechterkant tikken om terug/vooruit te gaan

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Tap anywhere to go forward
nl: Ergens tikken on vooruit te gaan

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Touch navigation:
nl: Navigatie door aanraken:

[ctx: @label:chooser Config dialog, presentation page]
en: Background color:
nl: Achtergrondkleur:

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Hidden after delay
nl: Verborgen na vertraging

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Always visible
nl: Altijd zichtbaar

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Always hidden
nl: Altijd verborgen

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Mouse cursor:
nl: Muiscursor:

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en: Show progress indicator
nl: Voortgangsindicator tonen

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en: Show summary page
nl: Pagina met samenvatting tonen

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Instant (Never use animations)
nl: Meteen (Nooit animaties gebruiken)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Replace
nl: Vervangen

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Random transition
nl: Willekeurige overgang

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Blinds vertical
nl: Verticaal dichtgaan

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Blinds horizontal
nl: Horizontaal dichtgaan

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Box in
nl: Rechthoekig naar binnen

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Box out
nl: Rechthoekig naar buiten

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Dissolve
nl: Oplossen

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Fade
nl: Vervagen

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Glitter down
nl: Omlaag glitteren

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Glitter right
nl: Rechts glitteren

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Glitter right-down
nl: Rechts omlaag glitteren

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split horizontal in
nl: Horizontaal insplitsen

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split horizontal out
nl: Horizontaal uitsplitsen

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split vertical in
nl: Verticaal insplitsen

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split vertical out
nl: Verticaal uitsplitsen

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe down
nl: Omlaag vegen

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe right
nl: Rechts vegen

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe left
nl: Links vegen

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe up
nl: Omhoog vegen

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Default transition:
nl: Standaardovergang:

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Preferred screen:
nl: Scherm met voorkeur:

[ctx: @label Config dialog, presentation page, heading line for drawing tool manager]
en: <h3>Drawing Tools</h3>
nl: <h3>Tekenhulpmiddelen</h3>

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Current Screen
nl: Huidig scherm

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Default Screen
nl: Standaardscherm

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen. %1 is the screen number (0, 1, ...). %2 is the screen manufacturer name. %3 is the screen model name. %4 is the screen name like DVI-0]
en: Screen %1 (%2 %3 %4)
nl: Scherm %1 (%2 %3 %4)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen. %1 is the screen number (0, 1, ...), hopefully not 0.]
en: Screen %1 (disconnected)
nl: Scherm %1 (verbroken verbinding)

en: Drawing Tool: %1
nl: Tekenhulpmiddel: %1

en: Eraser
nl: Gum

en: &Name:
nl: &Naam:

en: Appearance
nl: Uiterlijk

en: Text markup
nl: Opmaak van tekst

en: Geometrical shape
nl: Geometrische vorm

en: Create annotation tool
nl: Annotatie-hulpmiddel maken

en: Edit annotation tool
nl: Annotatie-hulpmiddel bewerken

en: Color:
nl: Kleur:

en: &Pen Width:
nl: &Penbreedte:

en: Create drawing tool
nl: Tekenhulpmiddel aanmaken

en: Edit drawing tool
nl: Tekenhulpmiddel bewerken

[ctx: Unknown date]
en: Unknown
nl: Onbekend

[ctx: @title:window]
en: Embedded Files
nl: Ingebedde bestanden

[ctx: @action:button]
en: View
nl: Beeld

[ctx: @title:column]
en: Name
nl: Naam

[ctx: @title:column]
en: Description
nl: Beschrijving

[ctx: @title:column]
en: Size
nl: Grootte

[ctx: @title:column]
en: Created
nl: Aangemaakt

[ctx: @title:column]
en: Modified
nl: Gewijzigd

[ctx: @action:inmenu]
en: &Save As...
nl: Op&slaan als...

[ctx: @action:inmenu]
en: &View...
nl: &Beeld...

en: Could not load print preview part
nl: Kon het deel voor het afdrukvoorbeeld niet laden

en: Print Preview
nl: Afdrukvoorbeeld

en: Close
nl: Sluiten

[ctx: Find text]
en: F&ind:
nl: Zo&eken:

en: Text to search for
nl: Tekst om naar te zoeken

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
nl: Volgende

en: Jump to next match
nl: Ga naar volgende overeenkomst

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
nl: Vorige

en: Jump to previous match
nl: Ga naar vorige overeenkomst

en: Modify search behavior
nl: Zoekgedrag aanpassen

en: Case sensitive
nl: Hoofdlettergevoelig

en: From current page
nl: Van huidige pagina

en: Find as you type
nl: Zoeken tijdens typen

en: *|All Files
nl: *|Alle bestanden

en: Unsigned Signature Field (Click to Sign)
nl: Niet ondertekend veld voor ondertekening (klik om te ondertekenen)

en: &Sign...
nl: &Ondertekenen...

en: Signature Properties
nl: Eigenschappen van ondertekening

en: Search Options
nl: Zoekopties

[ctx: Enable case sensitive search in the side navigation panels]
en: Case Sensitive
nl: Hoofdlettergevoelig

[ctx: Enable regular expression search in the side navigation panels]
en: Regular Expression
nl: Reguliere expressie

en: S&earch:
nl: Zo&eken:

en: Layers
nl: Lagen

[ctx: Layouted like: '5 [pages] of 10']
en: of
nl: van

en: Zoom
nl: Zoomen

en: Zoom to 100%
nl: Zoomen naar 100%

en: Rotate &Right
nl: &Rechtsom draaien

[ctx: Rotate right]
en: Right
nl: Rechtsom

en: Rotate &Left
nl: &Linksom draaien

[ctx: Rotate left]
en: Left
nl: Linksom

en: Original Orientation
nl: Oorspronkelijke oriëntatie

en: &Trim View
nl: Beeld &trimmen

en: &Trim Margins
nl: Randen &trimmen

en: Trim To &Selection
nl: Tot selectie terugbrengen

en: Fit &Width
nl: Passend op &breedte

en: Fit &Page
nl: Passend op &pagina

en: &Auto Fit
nl: &Automatisch passend maken

en: Fit Wi&ndow to Page
nl: Ve&nster passend op pagina

en: &View Mode
nl: &Weergavemodus

[ctx: @item:inmenu]
en: &Single Page
nl: &Enkele pagina

[ctx: @item:inmenu]
en: &Facing Pages
nl: &Overliggende pagina's

[ctx: @item:inmenu]
en: Facing Pages (&Center First Page)
nl: Overliggende pagina's (eerste pagina &centreren)

[ctx: @item:inmenu]
en: &Overview
nl: &Overzicht

en: &Continuous
nl: &Doorlopend

[ctx: @action page layout]
en: Use Right to Left Reading Direction
nl: Richting lezen rechts naar links gebruiken

en: &Browse
nl: &Bladeren

en: &Zoom
nl: &Zoomen

en: Area &Selection
nl: &Selectie van gebied

en: &Text Selection
nl: &Tekstselectie

en: T&able Selection
nl: Selectie uit t&abel

en: &Magnifier
nl: &Vergrootglas

[ctx: @action]
en: Selection Tools
nl: Selectiegereedschappen

en: Digitally &Sign...
nl: Digitaal &ondertekenen...

en: Speak Whole Document
nl: Gehele document uitspreken

en: Speak Current Page
nl: Huidige pagina uitspreken

en: Stop Speaking
nl: Stoppen met spreken

en: Pause/Resume Speaking
nl: Spreken pauzeren/hervatten

en: Scroll Up
nl: Omhoog schuiven

en: Scroll Down
nl: Omlaag schuiven

en: Scroll Page Up
nl: Pagina omhoog schuiven

en: Scroll Page Down
nl: Pagina omlaag schuiven

en: Show Forms
nl: Formulieren tonen

en:  Loaded a one-page document. |  Loaded a %1-page document.
nl[0]: Document met één pagina geladen.
nl[1]: Document met %1 pagina's geladen.

en: Copy Table Contents to Clipboard
nl: Inhoud van tabel naar klembord kopiëren

en: Text (1 character) | Text (%1 characters)
nl[0]: Tekst (1 teken)
nl[1]: Tekst (%1 tekens)

en: Copy to Clipboard
nl: Naar klembord kopiëren

en: Speak Text
nl: Tekst uitspreken

en: Image (%1 by %2 pixels)
nl: Afbeelding (%1 bij %2 pixels)

en: Save to File...
nl: Naar bestand opslaan...

en: Image [%1x%2] copied to clipboard.
nl: Afbeelding [%1xx%2] gekopieerd.

en: Save file
nl: Bestand opslaan

en: Images (*.png *.jpeg)
nl: Afbeeldingen (*png *.jpeg)

en: File not saved.
nl: Bestand niet opgeslagen.

en: Image [%1x%2] saved to %3 file.
nl: Afbeelding [%1x%2] opgeslagen in bestand %3.

en: Copy Text
nl: Tekst kopiëren

en: Go to '%1'
nl: Ga naar '%1'

en: Fit Width
nl: Breedte passend maken

en: Fit Page
nl: Pagina passend maken

en: Auto Fit
nl: Automatisch passend

en: Search for '%1' with
nl: Zoekt naar '%1' met

en: Configure Web Shortcuts...
nl: Websnelkoppelingen instellen...

en: Follow This Link
nl: Deze koppeling volgen

en: Play this Sound
nl: Dit geluid afspelen

en: Stop Sound
nl: Geluid stoppen

en: Copy Link Address
nl: Koppelingsadres kopiëren

en: Search for '%1' in this document
nl: Zoeken naar '%1' in dit document

en: Welcome
nl: Welkom

en: Select zooming area. Right-click to zoom out.
nl: Zoomgebied selecteren. Rechter muisklik zoomt uit.

en: Click to see the magnified view.
nl: Klik om het vergrote beeld te bekijken.

en: Draw a rectangle around the text/graphics to copy.
nl: Teken een rechthoek rond de tekst/afbeelding om te kopiëren.

en: Select text
nl: Tekst selecteren

en: Draw a rectangle around the table, then click near edges to divide up; press Esc to clear.
nl: Teken een rechthoek rond de tabel, klik daarna bij de randen om ze op te delen; druk op Esc om te wissen.

en: All your signing certificates are either not valid yet or are past their validity date.
nl: Al uw certificaten voor ondertekenen zijn ofwel nog niet geldig of zijn over hun geldigheidsdatum.

en: There are no available signing certificates.<br/>For more information, please see the section about <a href="%1">Adding Digital Signatures</a> in the manual.
nl: Er zijn geen beschikbare certificaten voor ondertekenen.<br/>Voor meer informatie, bekijk de sectie over <a href="%1">Digitale ondertekening toevoegen</a> in de handleiding.

en: You have unsaved changes. Please save the document before signing it.
nl: U hebt niet opgeslagen wijzigingen. Het document opslaan alvorens het te ondertekenen.

en: Draw a rectangle to insert the signature field
nl: Een rechthoek tekenen voor het veld voor ondertekenen in te voegen

en: Draw a rectangle around the page area you wish to keep visible
nl: Teken een rechthoek rond het paginagebied dat u zichtbaar wilt laten

en: New Text Note
nl: Nieuwe tekstnotitie:

en: Text of the new note:
nl: Tekst voor de nieuwe notitie:

[ctx: @info]
en: A signature of this size may be too small to read. If you would like to create a potentially more readable signature, press <interface>Start over</interface> and draw a bigger rectangle.
nl: Een ondertekening van deze grootte kan te klein om te leesbaar te zijn. Als u een potentieel beter leesbare ondertekening wilt aanmaken, druk op <interface>Opnieuw starten</interface> en teken een grotere rechthoek.

[ctx: @action:button]
en: Start Over
nl: Opnieuw starten

[ctx: @action:button]
en: Sign
nl: Ondertekenen

[ctx: %1 is a file path]
en: Could not sign. Invalid certificate password or could not write to '%1'
nl: Kon niet ondertekenen. Ongeldig certificaat wachtwoord of kon niet schrijven naar '%1'

en: Author name
nl: Naam van de auteur

en: Author name for the annotation:
nl: Naam van de auteur voor de annotatie:

[ctx: Annotation tool]
en: Draw an ellipse (drag to select a zone)
nl: Teken een ellips (sleep om een zone te selecteren)

[ctx: Annotation tool]
en: Highlight text
nl: Accentueer tekst

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a freehand line
nl: Teken een lijn uit de vrije hand

[ctx: Annotation tool]
en: Inline Text Annotation (drag to select a zone)
nl: Inline-tekst-annotatie (sleep met de muisaanwijzer om een gebied te selecteren)

[ctx: Annotation tool]
en: Put a pop-up note
nl: Popup-notitie invoegen

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a polygon (click on the first point to close it)
nl: Teken een veelhoek (klik op het eerste punt om het te sluiten)

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a rectangle
nl: Een rechthoek tekenen

[ctx: Annotation tool]
en: Squiggle text
nl: Tekst laten golven

[ctx: Annotation tool]
en: Put a stamp symbol
nl: Plaats een postzegelsymbool

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a straight line
nl: Een rechte lijn tekenen

[ctx: Annotation tool]
en: Strike out text
nl: Tekst doorhalen

[ctx: Annotation tool]
en: Underline text
nl: Tekst onderstrepen

[ctx: Annotation tool]
en: Typewriter Annotation (drag to select a zone)
nl: Annotatie van schrijfmachine (sleep om een gebied te selecteren)

en: Highlighter
nl: Accentuering

en: Add favorite annotation
nl: Favoriete annotatie toevoegen

en: Custom annotation name:
nl: Eigen annotatienaam:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nl: &Bestand

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nl: &Instellingen

note: i18n: ectx: Menu (view_orientation)
en: &Orientation
nl: &Oriëntatie

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks) i18n: ectx: Menu (okular_bookmarks)
en: &Bookmarks
nl: Bladwij&zers

note: i18n: ectx: ToolBar (OkularViewerToolBar)
en: Viewer Toolbar
nl: Werkbalk van viewer

en: Thumbnails
nl: Miniaturen

en: Annotations
nl: Annotaties

en: This document contains annotations or form data that were saved internally by a previous Okular version. Internal storage is <b>no longer supported</b>.<br/>Please save to a file in order to move them if you want to continue to edit the document.
nl: Dit document bevat annotaties of formuliergegevens die intern zijn opgeslagen door een vorige versie van Okular. Interne opslag wordt <b>niet langer ondersteund</b>.<br/>Sla het op in een bestand om ze te verplaatsen als u door wilt gaan met het bewerken van het document.

en: This document has embedded files. <a href="okular:/embeddedfiles">Click here to see them</a> or go to File -> Embedded Files.
nl: Dit document bevat ingebedde bestanden. <a href="okular:/embeddedfiles">Klik hier om ze te bekijken</a> of ga naar menuoptie Bestand -> Ingebedde bestanden.

[ctx: Previous page]
en: Previous
nl: Vorige

en: Go back to the Previous Page
nl: Ga terug naar de vorige pagina

en: Moves to the previous page of the document
nl: Gaat naar de vorige pagina van het document

[ctx: Next page]
en: Next
nl: Volgende

en: Advance to the Next Page
nl: Ga verder naar de volgende pagina

en: Moves to the next page of the document
nl: Gaat naar de volgende pagina van het document

en: Beginning of the document
nl: Begin van het document

en: Moves to the beginning of the document
nl: Gaat naar het begin van het document

en: End of the document
nl: Einde van het document

en: Moves to the end of the document
nl: Gaat naar het einde van het document

en: Rename the current bookmark
nl: Hernoem de huidige bladwijzer

en: Previous Bookmark
nl: Vorige bladwijzer

en: Go to the previous bookmark
nl: Ga na de vorige bladwijzer

en: Next Bookmark
nl: Volgende bladwijzer

en: Go to the next bookmark
nl: Ga naar de volgende bladwijzer

en: Configure Okular...
nl: Okular instellen...

en: Configure Viewer...
nl: Viewer instellen...

en: Configure Viewer Backends...
nl: Viewer-backends instellen...

en: Configure Backends...
nl: Backends instellen...

en: About Backend
nl: Info over backend

en: Reloa&d
nl: Herla&den

en: Reload the current document from disk.
nl: Herlaad het huidige document vanaf de schijf.

en: Close &Find Bar
nl: &Zoekbalk sluiten

en: Page Number
nl: Paginanummer

[ctx: @action]
en: Configure Color Modes...
nl: Kleurmodi configureren...

en: Select All Text on Current Page
nl: Alle tekst op de huidige pagina selecteren

en: Show S&idebar
nl: Z&ijbalk tonen

en: Show &Page Bar
nl: &Paginabalk tonen

en: Show &Signatures Panel
nl: &Ondertekeningpaneel tonen

en: &Embedded Files
nl: Ing&ebedde bestanden

en: E&xport As
nl: E&xporteren als

en: S&hare
nl: &Delen

en: P&resentation
nl: P&resentatie

en: Open Con&taining Folder
nl: Map waarin he&t zich bevindt openen

en: &Import PostScript as PDF...
nl: PostScript als PDF &importeren...

en: Switch Blackscreen Mode
nl: Zwartschermmodus wisselen

en: Erase Drawing
nl: Tekening wissen

en: Configure Annotations...
nl: Annotaties instellen...

en: Play/Pause Presentation
nl: Speel af/pauzeer de presentatie

en: You have just modified the open document, but this kind of document can not be saved.
    Any modification will be lost once Okular is closed.
nl: U hebt zojuist het geopende document gewijzigd, maar dit soort document kan niet opgeslagen worden.
    Elke wijziging zal verloren gaan nadat Okular is gesloten.

en: Document can't be saved
nl: Document kan niet opgeslagen worden

en: Could not open '%1' (%2)
nl: Kan '%1' (%2) niet openen

en: The loading of %1 has been canceled.
nl: Het laden van %1 is geannuleerd.

en: Could not open %1. Reason: %2
nl: Kon %1 niet openen. Reden: %2

en: Configure Viewer Backends
nl: Viewer-backends instellen

en: Configure Backends
nl: Backends instellen

en: The program "ps2pdf" was not found, so Okular can not import PS files using it.
nl: Het programma "ps2pdf" is niet gevonden. Zonder dit programma kan Okular geen PS-bestanden importeren.

en: ps2pdf not found
nl: ps2pdf niet gevonden

en: PostScript files (%1)
nl: PostScriptbestanden (%1)

en: Importing PS file as PDF (this may take a while)...
nl: PS-bestand wordt als PDF geïmporteerd (dit kan enige tijd duren)...

en: Please enter the password to read the document:
nl: Voer het wachtwoord in om het document te kunnen lezen:

en: Incorrect password. Try again:
nl: Onjuist wachtwoord. Probeer het nogmaals:

en: Document Password
nl: Documentwachtwoord

en: This document has XFA forms, which are currently <b>unsupported</b>.
nl: Dit document heeft XFA-formulieren, die op dit moment <b>niet ondersteund worden</b>.

en: This document has forms. Click on the button to interact with them, or use View -> Show Forms.
nl: Dit document bevat formulieren. Klik op de knop om ze te kunnen gebruiken of selecteer menuoptie: Beeld -> Formulieren tonen

en: All editing and interactive features for this document are disabled. Please save a copy and reopen to edit this document.
nl: Alle functies voor bewerking en interactiviteit voor dit document zijn uitgeschakeld. Sla een kopie op en open het opnieuw om dit document te bewerken.

en: This document wants to be shown full screen.
    Leave normal mode and enter presentation mode?
nl: Dit document wil getoond worden in volledig-scherm.
    Normale modus verlaten en presentatiemodus ingaan?

en: Request to Change Viewing Mode
nl: Verzoek om weergavemodus te wijzigen

en: Enter Presentation Mode
nl: Presentatiemodus ingaan

en: Deny Request
nl: Verzoek weigeren

en: Could not open %1. %2
nl: Kon %1 niet openen. %2

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> has unsaved changes but has been modified by another program. Reloading it will replace the unsaved changes with the changes made in the other program.<nl/><nl/>Do you want to continue reloading the file?
nl: Het bestand <filename>%1</filename> heeft niet opgeslagen wijzigingen maar is gewijzigd door een ander programma. Opnieuw laden zal de niet opgeslagen wijzigingen vervangen door de wijzigingen gemaakt door het andere programma.<nl/><nl/>Wilt u doorgaan met het opnieuw laden van het bestand?

en: File Changed
nl: Bestand is gewijzigd

en: Continue Reloading
nl: Doorgaan en herladen

en: Abort Reloading
nl: Herladen afbreken

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> has unsaved changes but has been modified by another program. Closing it will replace the unsaved changes with the changes made in the other program.<nl/><nl/>Do you want to continue closing the file?
nl: Het bestand <filename>%1</filename> heeft niet opgeslagen wijzigingen maar is gewijzigd door een ander programma. Sluiten zal de niet opgeslagen wijzigingen vervangen door de wijzigingen gemaakt door het andere programma.<nl/><nl/>Wilt u doorgaan met het sluiten van het bestand?

en: Continue Closing
nl: Doorgaan en sluiten

en: Abort Closing
nl: Sluiten afbreken

en: Do you want to save your changes to "%1" or discard them?
nl: Wilt u uw wijzigingen opslaan in "%1" of ze verwerpen?

en: Close Document
nl: Document sluiten

en: This link points to a close document action that does not work when using the embedded viewer.
nl: De koppeling verwijst naar een actie die het document zal sluiten. Deze werkt echter niet als u de viewer ingebed gebruikt.

en: This link points to a quit application action that does not work when using the embedded viewer.
nl: De koppeling verwijst naar een actie die het programma doet afsluiten. Deze werkt echter niet als de viewer is ingebed.

en: Reloading the document...
nl: Het document wordt opnieuw geladen...

en: Contents
nl: Inhoud

en: Signatures
nl: Handtekeningen

en: Go to Page
nl: Ga naar pagina

en: &Page:
nl: &Pagina:

en: Enter the new name of the bookmark:
nl: Geef de nieuwe naam in van de bladwijzer:

en: Rename this Bookmark
nl: Deze bladwijzer hernoemen

en: Remove this Bookmark
nl: Deze bladwijzer verwijderen

en: Save As
nl: Opslaan als

en: You have chosen to save an Okular Archive without the file name ending with the '%1' extension. That is not allowed, do you want to choose a new name?
nl: U hebt gekozen om een Okular Archief op te slaan zonder dat de bestandsnaam eindigt met de extensie '%1'. Dat is niet toegestaan, wilt u een nieuwe naam kiezen?

en: Unsupported extension
nl: Niet ondersteunde extensie

[ctx: @action:button]
en: Choose New Name
nl: Nieuwe naam kiezen

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> has been modified by another program. If you save now, any changes made in the other program will be lost. Are you sure you want to continue?
nl: Het bestand <filename>%1</filename> is gewijzigd door een ander programma. Als nu opslaat zullen alle wijzigingen gemaakt door het andere programma verloren gaan. Wilt u doorgaan?

en: Save - Warning
nl: Opslaan - waarschuwing

en: Save a Copy Elsewhere
nl: Een kopie elders opslaan

en: The current document is protected with a password.<br />In order to save, the file needs to be reloaded. You will be asked for the password again and your undo/redo history will be lost.<br />Do you want to continue?
nl: Het huidige document is beschermd met een wachtwoord.<br />Om het bestand op te slaan is het nodig het opnieuw te laden. U zult opnieuw naar het wachtwoord worden gevraagd en uw ongedaan maken/opnieuw doen geschiedenis zal verloren gaan.<br />Wilt u doorgaan?

en: Could not open the temporary file for saving.
nl: Kon tijdelijk bestand niet opslaan.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite <filename>%1</filename> because that file is read-only. Try saving to another location or changing that file's permissions.
nl: Kon <filename>%1</filename> niet overschrijven, omdat dat bestand alleen-lezen is. Probeer het op te slaan op een andere locatie of de rechten van dat bestand.

en: After saving, the current document format requires the file to be reloaded. Your undo/redo history will be lost.<br />Do you want to continue?
nl: Na opslaan vereist het huidige documentformaat dat het bestand wordt herladen. Uw ongedaan maken/opnieuw doen geschiedenis zal verloren gaan.<br />Wilt u doorgaan?

en: File could not be saved in '%1'. Try to save it to another location.
nl: Het bestand kon niet worden opgeslagen in '%1'. Probeer een andere locatie.

en: Filled form contents
nl: Inhoud van ingevuld formulier

en: User annotations
nl: Gebruikersannotaties

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them.
nl: U staat op het punt wijzigingen op te slaan, maar het huidige bestandsformaat ondersteunt niet het opslaan van de volgende elementen. Gebruik beter het formaat <i>Okular-documentarchief</i> om ze te bewaren.

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Save as Okular document archive...
nl: Als Okular-documentarchief opslaan...

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them. Click <i>Continue</i> to save the document and discard these elements.
nl: U staat op het punt wijzigingen op te slaan, maar het huidige bestandsformaat ondersteunt niet het opslaan van de volgende elementen. Gebruik beter het formaat <i>Okular-documentarchief</i> om ze te bewaren. Druk op <i>Doorgaan</i> om het document op te slaan en deze elementen weg te gooien.

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them. Click <i>Continue</i> to save, but you will lose these elements as well as the undo/redo history.
nl: U staat op het punt wijzigingen op te slaan, maar het huidige bestandsformaat ondersteunt niet het opslaan van de volgende elementen. Gebruik beter het formaat <i>Okular-documentarchief</i> om ze te bewaren. Druk op <i>Doorgaan</i> om op te slaan, maar u zult deze elementen evenals de geschiedenis van ongedaan maken/opnieuw doen verliezen.

en: Continue
nl: Doorgaan

en: Continue losing changes
nl: Doorgaan en wijzigingen verliezen

en: File could not be saved in '%1'. %2
nl: Bestand kon niet worden opgeslagen in '%1'. %2

en: Okular cannot copy %1 to the specified location.
    
    The document does not exist anymore.
nl: Okular kan %1 niet kopiëren naar de opgegeven locatie.
    
    Het document bestaat niet meer.

en: File could not be saved in '%1'. Error: '%2'. Try to save it to another location.
nl: Bestand kon niet worden opgeslagen in '%1'. Fout: '%2'. Probeer het op te slaan op een andere locatie.

en: Expand whole section
nl: Gehele sectie uitvouwen

en: Collapse whole section
nl: Gehele sectie invouwen

en: Expand all
nl: Alles uitvouwen

en: Collapse all
nl: Alles invouwen

en: Sync Thumbnail with Page
nl: Miniatuur synchroniseren met pagina

en: Add Bookmark
nl: Bladwijzer toevoegen

en: Tools
nl: Hulpmiddelen

[ctx: @action:inmenu menu that contains actions to control text to speach]
en: Speak
nl: Uitspreken

[ctx: @title:window]
en: Print
nl: Afdrukken

en: Printing this document is not allowed.
nl: Het afdrukken van dit document is niet toegestaan.

en: Could not print the document. Unknown error. Please report to bugs.kde.org
nl: Het document kan niet worden afgedrukt. Onbekende fout. Stuur bugrapport aan bugs.kde.org. Zie menu 'Help'.

en: Could not print the document. Detailed error is "%1". Please report to bugs.kde.org
nl: Het document kan niet worden afgedrukt. Gedetailleerde fout is "%1". Stuur een bugrapport aan bugs.kde.org. Zie menu 'Help'.

en: Go to the place you were before
nl: Ga naar de plek waar u was voor

en: Go to the place you were after
nl: Ga naar de plek waar u was na

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not create temporary file <nobr><strong>%1</strong></nobr>.</qt>
nl: <qt><strong>Bestandsfout!</strong> Kon tijdelijk bestand <nobr><strong>%1</strong></nobr> niet aanmaken.</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not open the file <nobr><strong>%1</strong></nobr> for uncompression. The file will not be loaded.</qt>
nl: <qt><strong>Bestandsfout!</strong> Kon het bestand <nobr><strong>%1</strong></nobr> niet openen om uit te pakken. Het bestand zal niet worden geladen.</qt>

en: <qt>This error typically occurs if you do not have enough permissions to read the file. You can check ownership and permissions if you right-click on the file in the Dolphin file manager, then choose the 'Properties' option, and select 'Permissions' tab in the opened window.</qt>
nl: <qt>Deze fout komt meestal voor als u geen toegangsrechten hebt om het bestand te lezen. U kunt deze toegangsrechten instellen als u rechts klikt op het bestand in de bestandsbeheerder Dolphin en dan de optie 'Eigenschappen' kiest en tabblad 'Rechten' in het geopende venster.</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not uncompress the file <nobr><strong>%1</strong></nobr>. The file will not be loaded.</qt>
nl: <qt><strong>Bestandsfout!</strong> Kon het bestand <nobr><strong>%1</strong></nobr> niet uitpakken. Het bestand zal niet worden geladen.</qt>

en: <qt>This error typically occurs if the file is corrupt. If you want to be sure, try to decompress the file manually using command-line tools.</qt>
nl: <qt>Deze fout treedt meestal op wanneer het bestand is beschadigd. Om daar zeker van te zijn kunt u proberen het bestand handmatig uit te pakken met commandoregelprogramma's.</qt>

en: No Bookmarks
nl: Geen bladwijzers

en: There was a problem sharing the document: %1
nl: Er was een probleem bij het delen van het document: %1

en: Share
nl: Delen

en: Document shared successfully
nl: Document met succes gedeeld

en: You can find the shared document at: <a href="%1">%1</a>
nl: U kunt het gedeelde document vinden op: <a href="%1">%1</a>

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nl: Be&werken

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nl: Beel&d

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
nl: &Ga naar

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nl: H&ulpmiddelen

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nl: Hoofdwerkbalk

note: i18n: ectx: ToolBar (annotationToolBar)
en: Annotation Toolbar
nl: Werkbalk voor annotaties

note: i18n: ectx: ToolBar (quickAnnotationToolBar)
en: Quick Annotation Toolbar
nl: Snelle werkbalk voor annotaties

en: General Options
nl: Algemene opties

en: Accessibility
nl: Toegankelijkheid

en: Accessibility Reading Aids
nl: Leeshulpmiddelen voor toegankelijkheid

en: Performance
nl: Snelheid

en: Performance Tuning
nl: Snelheidsinstellingen

en: Configure Viewer
nl: Viewer instellen

en: Presentation
nl: Presentatie

en: Options for Presentation Mode
nl: Opties voor de presentatiemodus

en: Annotation Options
nl: Annotatie-opties

en: Editor Options
nl: Editoropties

[ctx: Give the user a hint, that it enabled the option --editor-cmd together with the current value of the option.]
en: The editor was set by the command line to 
     %1 
    If you want to use the setting, start okular without the option --editor-cmd
nl: De bewerker was ingesteld op de opdrachtregel op 
     %1 
    Als u de instelling wilt gebruiken, start okular zonder de optie --editor-cmd

en: Find Next
nl: Volgende zoeken

[ctx: [document title/filename] – Presentation]
en: %1 – Presentation
nl: %1 - presentatie

en: Switch Screen
nl: Scherm wisselen

[ctx: %1 is the screen number (0, 1, ...)]
en: Screen %1
nl: Scherm %1

en: Exit Presentation Mode
nl: Presentatiemodus beëindigen

en: Title: %1
nl: Titel: %1

en: Pages: %1
nl: Pagina's:%1

en: Click to begin
nl: Klik om te beginnen

[ctx: For Presentation]
en: Pause
nl: Pauzeren

[ctx: For Presentation]
en: Play
nl: Afspelen

en: There are two ways of exiting presentation mode, you can press either ESC key or click with the quit button that appears when placing the mouse in the top-right corner. Of course you can cycle windows (Alt+TAB by default)
nl: U kunt de presentatiemodus op twee manieren verlaten. Druk op de toets Esc of klik op de knop Afsluiten die verschijnt als u de muis in de rechter bovenhoek plaatst. Uiteraard kunt u door de vensters bladeren (standaard via Alt+Tab).

[ctx: Reason for inhibiting the screensaver activation, when the presentation mode is active]
en: Giving a presentation
nl: Een presentatie geven

en: Unknown File
nl: Onbekend bestand

en: %1 Properties
nl: %1-eigenschappen

en: &Fonts
nl: &Lettertypen

en: Reading font information...
nl: Lettertype-informatie wordt gelezen...

en: &Page Sizes
nl: &Paginagroottes

[ctx: @action:inmenu]
en: &Extract Font
nl: Lettertype &extraheren

en: TeX virtual
nl: TeX virtueel

en: TeX FreeType-handled
nl: TeX FreeType-behandeld

[ctx: Unknown font type]
en: Unknown
nl: Onbekend

en: Embedded (subset)
nl: Ingebed (subset)

en: Fully embedded
nl: Volledig ingebed

en: No
nl: Nee

en: Yes (subset)
nl: Ja (subset)

en: Yes
nl: Ja

[ctx: Replacing missing font with another one]
en: %1 (substituting with %2)
nl: %1 (substitutie met %2)

[ctx: font name not available (empty)]
en: [n/a]
nl: [n/b]

en: Unknown font
nl: Onbekend lettertype

en: Embedded: %1
nl: Ingebed: %1

en: Name
nl: Naam

en: File
nl: Bestand

en: Page
nl: Pagina

en: Size
nl: Grootte

en: Revision Preview
nl: Voorbeeldweergave van revisie

en: Where do you want to save this revision?
nl: Waar wilt u deze revisie opslaan?

en: Could not save file %1.
nl: Kon het bestand %1 niet opslaan.

en: Could not view revision.
nl: Kon revisie niet niet bekijken.

en: Enter at least 3 letters to filter pages
nl: Voer tenminste 3 letters in om de pagina's te filteren

en: Case Sensitive
nl: Hoofdlettergevoelig

en: Match Phrase
nl: Overeenkomst met uitdrukking

en: Match All Words
nl: Overeenkomst met alle woorden

en: Match Any Word
nl: Overeenkomst met elk woord

en: Filter Options
nl: Filteropties

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectCertificateDialog)
en: Certificates
nl: Certificaten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select certificate to sign with:
nl: Certificaat selecteren om mee te ondertekenen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reasonLabel)
en: Reason:
nl: Reden:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, reasonInput) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, locationInput) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, backgroundInput)
en: optional
nl: optioneel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
nl: Locatie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundLabel)
en: Background:
nl: Achtergrond:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backgroundButton)
en: Choose...
nl: Kiezen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, recentLabel)
en: Recent backgrounds:
nl: Recente achtergronden:

en: <div align=center><h3>No annotations</h3>To create new annotations press F6 or select <i>Tools -&gt; Annotations</i> from the menu.</div>
nl: <div align=center><h3>Geen annotaties</h3>Om nieuwe annotaties aan te maken, druk op F6 of selecteer menuoptie <i>Hulpmiddelen&gt; Annotaties</i>.</div>

en: Group by Page
nl: Groeperen op pagina

en: Group by Author
nl: Groeperen op auteur

en: Show annotations for current page only
nl: Alleen annotaties voor huidige pagina tonen

en: Expand all elements
nl: Alle elementen uitvouwen

en: Collapse all elements
nl: Alle elementen invouwen

en: Properties
nl: Eigenschappen

[ctx: file types in a file open dialog]
en: Images (%1)
nl: Afbeeldingen (%1)

en: Select background image
nl: Achtergrondafbeelding selecteren

en: Forget image
nl: Afbeelding vergeten

en: Forget all images
nl: Alles afbeeldingen vergeten

en: Enter password (if any) to unlock certificate: %1
nl: Wachtwoord invoeren (indien aanwezig) om het certificaat te ontgrendelen: %1

en: Enter certificate password
nl: Certificaatwachtwoord invoeren

en: Enter document password
nl: Documentwachtwoord invoeren

en: Save Signed File As
nl: Ondertekend bestand opslaan als

en: Validity Status
nl: Geldigheidsstatus

en: Signature Validity:
nl: Geldigheid ondertekening:

en: Document Modifications:
nl: Wijzigingen aan document:

en: Additional Information
nl: Aanvullende informatie

en: Signed By:
nl: Ondertekend door:

en: Signing Time:
nl: Tijdstip van ondertekenen:

en: Document Version
nl: Documentversie

[ctx: Document Revision <current> of <total>]
en: Document Revision %1 of %2
nl: Documentrevisie %1 van %2

en: View Signed Version...
nl: Ondertekende versie bekijken...

en: View Certificate...
nl: Certificaat weergeven...

en: View in Certificate Manager
nl: In certificatenbeheerder bekijken

en: KDE Certificate Manager (kleopatra) not found
nl: Certificatenbeheerder van KDE (kleopatra) niet gevonden

en: Show bookmarked pages only
nl: Alleen pagina's met bladwijzer tonen

[ctx: start the movie playback]
en: Play
nl: Afspelen

[ctx: pause the movie playback]
en: Pause
nl: Pauze

[ctx: stop the movie playback]
en: Stop
nl: Stoppen

en: Videos not supported in this okular
nl: Videos worden in deze okular niet ondersteund

en: Videos not supported in this Okular
nl: Videos worden in deze Okular niet ondersteund

en: &Add...
nl: &Toevoegen...

en: &Edit...
nl: B&ewerken...

en: &Remove
nl: &Verwijderen

en: Move &Up
nl: Omhoog &verplaatsen

en: Move &Down
nl: Om&laag verplaatsen

en: Default Drawing Tool #%1
nl: Standaard tekenhulpmiddel #%1

en: There's already a tool with that name. Using a default one
nl: Er is al een hulpmiddel met die naam. De standaard wordt gebruikt

en: Duplicated Name
nl: Gedupliceerde naam

en: Page of the document to be shown
nl: Pagina van het document om te tonen

en: Start the document in presentation mode
nl: Document in presentatiemodus starten

en: Start with print dialog
nl: Met afdrukdialoog beginnen

en: Start with print dialog and exit after printing
nl: Met afdrukdialoog beginnen en na afdrukken beëindigen

en: "Unique instance" control
nl: Controle over "unieke sessie"

en: Not raise window
nl: Venster niet naar voorgrond

en: Find a string on the text
nl: Een tekenreeks zoeken in de tekst

en: sets the external editor command
nl: stelt het externe commando voor bewerker in

en: Documents to open. Specify '-' to read from stdin.
nl: Te openen documenten. Specificeer '-' om van standaardinvoer te lezen.

en: You cannot set the editor command in an already running okular instance. Please disable the tabs and try again. Please note, that unique is also not supported when setting the editor command at the commandline.
nl: U kunt geen commando voor bewerker instellen in een al actief exemplaar van okular. Schakel de tabbladen uit en probeer opnieuw. Merk op dat uniek ook niet ondersteund wordt bij instellen van het commando voor de bewerker in de opdrachtregel.

en: Error: Can't open more than one document with the --unique switch
nl: Fout: kan niet meer dan één document openen met de --unique parameter

en: Error: Can't open more than one document with the --presentation switch
nl: Fout: kan niet meer dan één document openen met de parameter --presentation

en: Error: Can't open more than one document with the --print switch
nl: Fout: kan niet meer dan één document openen met de parameter --print

en: Error: Can't open more than one document with the --page switch
nl: Fout: kan niet meer dan één document openen met de parameter --page

en: Error: Can't open more than one document with the --find switch
nl: Fout: kan niet meer dan één document openen met de parameter --find

en: Unable to find the Okular component: %1
nl: Niet gevonden de okular-component: %1

en: Sidebar
nl: Zijbalk

en: There is already a unique Okular instance running. This instance won't be the unique one.
nl: Er is al een uniek exemplaar van Okular actief. Dit exemplaar zal niet de unieke zijn.

en: Unable to find the Okular component.
nl: Okular-component is niet gevonden.

en: Click to open a file
    Click and hold to open a recent file
nl: Klik om een bestand te openen
    Houdt de muisknop ingedrukt om een recent bestand te openen

en: <b>Click</b> to open a file or <b>Click and hold</b> to select a recent file
nl: <b>Klik</b> om een bestand te openen, <b>houd de muisknop ingedrukt</b> om een recent geopend bestand te openen

en: Next Tab
nl: Volgend tabblad

en: Previous Tab
nl: Vorig tabblad

en: Undo close tab
nl: Tabblad sluiten ongedaan maken

en: Lock Sidebar
nl: Zijbalk vergrendelen

en: All files (*)
nl: Alle bestanden (*)

en: All supported files (%1)
nl: Alle ondersteunde bestanden (%1)

en: Open Document
nl: Document openen

en: Confirm Close
nl: Sluiten bevestigen

en: Close Tabs
nl: Tabbladen sluiten

en: You are about to close %1 tabs. Are you sure you want to continue?
nl: U staat op het punt %1 tabbladen te sluiten. Wilt u doorgaan?

en: Warn me when I attempt to close multiple tabs
nl: Waarschuw me wanneer ik meerdere tabbladen wil sluiten

en: &Copy Path
nl: Pad &kopiëren

en: &Open Containing Folder
nl: Map waarin het zich bevindt &openen

[ctx: recent items context menu]
en: &Forget This Item
nl: Dit item &vergeten

[ctx: on welcome screen]
en: No recent documents
nl: Geen recente documenten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Welcome to Okular
nl: Welkom bij Okular

[ctx: on welcome screen]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openButton)
en: Open Document...
nl: Document openen...

[ctx: on welcome screen]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Recent documents
nl: Recente documenten

[ctx: on welcome screen (recent document list)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, forgetAllButton)
en: Forget All
nl: Alles vergeten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, closeButton)
en: Hide welcome screen
nl: Welkomstscherm verbergen
