okular_ghostview - en to nl translation catalogue (8 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Use Platform Fonts
nl: Platformlettertypen gebruiken

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Determines whether Ghostscript should be allowed to use platform fonts, if false only usage of fonts embedded in the document will be allowed.
nl: Bepaal of Ghostscript moet worden toegestaan platformlettertypen te gebruiken, zo niet dan zijn alleen lettertypen ingebed in het document toegestaan.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General Settings
nl: Algemene instellingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlatformFonts)
en: &Use platform fonts
nl: Platformlettertypen gebr&uiken

en: Ghostscript
nl: GhostScript

en: Ghostscript Backend Configuration
nl: Configuratie van GhostScript-backend

en: Document version
nl: Documentversie

en: Language Level
nl: Taalniveau
