okular_ghostview - en to nn translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Use Platform Fonts
nn: Bruk skrifter frå plattforma

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Determines whether Ghostscript should be allowed to use platform fonts, if false only usage of fonts embedded in the document will be allowed.
nn: Vel om Ghostscript skal kunna bruka skrifter frå plattforma. Viss dette ikkje er kryssa av, vil det berre vera tillate å bruka skrifter som er innebygde i dokumentet.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General Settings
nn: Generelle innstillingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlatformFonts)
en: &Use platform fonts
nn: Bruk skrifter frå &plattforma

en: Ghostscript Backend Configuration
nn: Oppsett av Ghostscript-motor

en: Document version
nn: Dokumentversjon

en: Language Level
nn: PostScript-nivå
