okular_poppler - en to nn translation catalogue (44 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OverprintPreviewEnabled)
en: Enable overprint preview
nn: Slå på førehandsvising av overtrykk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enhance thin lines:
nn: Forbetra tynne linjer:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: No
nn: Nei

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: Solid
nn: Heiltrekt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: Shape
nn: Form

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Default scaling mode when printing:
nn: Standard skaleringsmodus ved utskrift:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintScaleMode)
en: Fit to printable area
nn: Tilpass til utskrivbart område

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintScaleMode)
en: Fit to full page
nn: Tilpass til sidestorleik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintScaleMode)
en: None; print original size
nn: Ingen – skriv ut i opphavleg storleik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CheckOCSPServers)
en: Enabling this option will allow Okular to contact 3rd-party OCSP servers to check if the certificates used for digital signing have been revoked since their creation.
nn: Viss du kryssar av her, kan Okular kontakta eksterne tredjeparts-OCSP-tenarar for å kontrollera om sertifikata som er brukte til digital signering, er tilbakekalla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckOCSPServers)
en: Check revocation of digital signatures' certificates using 3rd-party servers
nn: Kontroller om digitale signaturar er tilbakekalla via tredjepartstenarar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Signature backend:
nn: Signatur-motor:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, certDBGroupBox)
en: Certificate Database
nn: Sertifikatdatabase

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseDefaultCertDB)
en: Default:
nn: Standard:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customRadioButton)
en: Custom:
nn: Sjølvvald:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, certificatesGroup)
en: Available Certificates
nn: Tilgjengelege sertifikat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadSignaturesButton)
en: &Load Signatures
nn: &Last inn signaturar

en: PDF Options
nn: PDF-val

en: Print annotations
nn: Skriv ut påteikningar

en: Include annotations in the printed document
nn: Ta med påteikningar i det utskrivne dokumentet

en: Includes annotations in the printed document. You can disable this if you want to print the original unannotated document.
nn: Ta med påteikningar i det utskrivne dokumentet. Du kan slå av dette dersom du ønskjer å skriva ut originaldokumentet.

en: Force rasterization
nn: Tving fram rasterisering

en: Rasterize into an image before printing
nn: Rasteriser til eit bilete før utskrift

en: Forces the rasterization of each page into an image before printing it. This usually gives somewhat worse results, but is useful when printing documents that appear to print incorrectly.
nn: Rasteriserer alle sidene til bilete før dei vert skrivne ut. Dette gjev vanlegvis dårlegare utskriftskvalitet, men kan brukast på dokument som elles vert skrivne ut feil.

en: Scaling mode for the printed pages
nn: Skaleringsmetode for utskrift

en: Scale mode:
nn: Skalering:

en: Encrypted
nn: Kryptert

en: Unencrypted
nn: Ukryptert

en: Security
nn: Tryggleik

en: Yes
nn: Ja

en: Optimized
nn: Optimert

en: Signed by: %1
    
    Date: %2
nn: Signert av: %1
    
    Dato: %2

en: Using Poppler %1
nn: Brukar Poppler %1

en: Using Poppler %1
    
    Built against Poppler %2
nn: Brukar Poppler %1
    
    Bygd mot Poppler %2

en: PDF Backend Configuration
nn: Oppsett av PDF-motoren

en: Some errors were found in the document, Okular might not be able to show the content correctly
nn: Fann nokre feil i dokumentet. Det kan vera Okular ikkje klarar å visa innhaldet skikkeleg.

[ctx: Name of the person to whom the cerficate was issued]
en: Issued to
nn: Utferda til

en: E-mail
nn: E-postadresse

[ctx: Certificate expiration date]
en: Expiration date
nn: Utløpsdato

en: You are using a Poppler library built without NSS support.
    Adding Digital Signatures isn't available for that reason
nn: Du brukar eit Poppler-bibliotek som er kompilert utan NSS-støtte.
    Du kan derfor ikkje leggja til digitale signaturar.

en: Restart needed
nn: Krev omstart

en: You need to restart Okular after changing the NSS directory settings
nn: Du må starta Okular på nytt etter endring av innstillingar for NSS-katalogen

en: Enter Password
nn: Skriv inn passord

en: Enter password to open %1:
nn: Skriv inn passord for å opna %1:
