okular_dvi - en to pa translation catalogue (16 entries)

en: File corruption. %1
pa: ਫ਼ਾਇਲ ਖਰਾਬ ਹੈ। %1

en: An illegal command was encountered.
pa: ਗਲਤ ਕਮਾਂਡ ਮਿਲੀ ਹੈ।

en: The unknown op-code %1 was encountered.
pa: ਅਣਜਾਣ op-code %1 ਮਿਲਿਆ ਸੀ।

en: Embedding %1
pa: %1 ਈਮਬੈਂਡਿੰਗ ਜਾਰੀ

en: Generator/Date
pa: ਨਿਰਮਾਤਾ/ਤਾਰੀਖ

en: Font file not found
pa: ਫੋਂਟ ਫਾਇਲ ਨਹੀਂ ਲੱਭੀ

en: portrait
pa: ਪੋਰਟਰੇਟ

en: landscape
pa: ਲੈਂਡਸਕੇਪ

en: File not found: 
     %1
pa: ਫਾਇਲ ਨਹੀਂ ਲੱਭੀ: 
     %1

en: The font file %1 could be opened and read, but its font format is unsupported.
pa: %1 ਫੋਂਟ ਫਾਇਲ ਖੋਲ੍ਹੀ ਅਤੇ ਪੜ੍ਹੀ ਤਾਂ ਜਾ ਸਕੀ, ਪਰ ਇਹ ਫੋਂਟ ਫਾਰਮੈਟ ਗੈਰ-ਸਹਾਇਕ ਹੈ।

en: The font file %1 is broken, or it could not be opened or read.
pa: ਫੋਂਟ ਫਾਇਲ %1 ਖਰਾਬ ਹੈ, ਜਾਂ ਇਸ ਨੂੰ ਖੋਲ੍ਹਿਆ ਜਾਂ ਪੜ੍ਹਿਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਿਆ

en: Glyph #%1 is empty.
pa: ਗਲਿਫਸ #%1 ਖਾਲੀ ਹੈ।

en: Cannot open font file %1.
pa: ਫੋਂਟ ਫਾਇਲ %1 ਖੋਲ੍ਹੀ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਦੀ ਹੈ।

en: The character %1 is too large in file %2
pa: ਫਾਇਲ %2 ਵਿੱਚ ਅੱਖਰ %1 ਬਹੁਤ ਵੱਡਾ ਹੈ

en: Cannot find font %1, file %2.
pa: ਫ਼ੋਂਟ ਫਾਇਲ %1, ਫ਼ਾਇਲ %2 ਨਹੀਂ ਲੱਭੀ ਜਾ ਸਕਦੀ।

en: Fatal error.
pa: ਮਾਰੂ ਗ਼ਲਤੀ।
