okular_ghostview - en to pl translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Use Platform Fonts
pl: Użyj czcionek systemowych

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Determines whether Ghostscript should be allowed to use platform fonts, if false only usage of fonts embedded in the document will be allowed.
pl: Określa, czy Ghostscript może używać czcionek systemowych. Jeśli nie, dozwolone będzie używanie tylko czcionek osadzonych w dokumencie.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General Settings
pl: Ustawienia ogólne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlatformFonts)
en: &Use platform fonts
pl: &Użyj czcionek systemowych

en: Ghostscript Backend Configuration
pl: Ustawienia silnika Ghostscript

en: Document version
pl: Wersja dokumentu

en: Language Level
pl: Poziom języka
