okular - en to pl translation catalogue (959 entries)

en: Okular, a universal document viewer
pl: Okular, wszechstronna przeglądarka dokumentów

en: Former maintainer
pl: Poprzedni opiekun

en: Lots of framework work, FictionBook backend and former ODT backend
pl: Sporo pracy przy strukturze, Silnik FictionBook i poprzedni ODT

en: Developer
pl: Programista

en: Created Okular from KPDF codebase
pl: Stworzenie Okulara na podstawie kodu KPDF-a

en: KPDF developer
pl: Programista KPDF

en: Annotations artwork
pl: Grafika opisów

en: Table selection tool
pl: Narzędzie zaznaczania tabeli

en: Annotation improvements
pl: Ulepszenia opisów

en: Go to page %1
pl: Przejdź do strony %1

en: Open external file
pl: Otwórz zewnętrzny plik

en: Execute '%1'...
pl: Wykonaj „%1”...

en: First Page
pl: Pierwsza strona

en: Previous Page
pl: Poprzednia strona

en: Next Page
pl: Następna strona

en: Last Page
pl: Ostatnia strona

en: Back
pl: Wstecz

en: Forward
pl: Wprzód

en: Quit
pl: Zakończ

en: Start Presentation
pl: Rozpocznij prezentację

en: End Presentation
pl: Zakończ prezentację

en: Find...
pl: Znajdź...

en: Go To Page...
pl: Do strony...

en: Play sound...
pl: Odtwórz dźwięk...

en: JavaScript Script
pl: Skrypt JavaScript

en: Play movie...
pl: Odtwórz film...

en: Play movie
pl: Odtwórz film

en: Stop movie
pl: Zatrzymaj film

en: Pause movie
pl: Wstrzymaj film

en: Resume movie
pl: Wznów film

en: This Okular is built without audio support
pl: Ten Okular został zbudowany bez obsługi dźwięku

en: Backend Selection
pl: Wybór silnika

en: <qt>More than one backend found for the MIME type:<br /><b>%1</b> (%2).<br /><br />Please select which one to use:</qt>
pl: <qt>Dla typu MIME:<br /><b>%1</b> (%2) znaleziono więcej, niż jeden silnik.<br /><br />Proszę wybrać ten, którego należy użyć:</qt>

[ctx: @info %1 is a page size]
en: Most pages are %1.
pl: Większość stron jest w rozmiarze %1.

[ctx: paper type and orientation (eg: Portrait A4)]
en: Portrait %1
pl: W pionie %1

[ctx: paper type and orientation (eg: Portrait A4)]
en: Landscape %1
pl: W poziomie %1

[ctx: %1 is width, %2 is height, %3 is paper size name]
en: %1 × %2 in (%3)
pl: %1 × %2 cal (%3)

en: Continuing search from beginning
pl: Kontynuowanie wyszukiwania od początku

en: Continuing search from bottom
pl: Kontynuowanie wyszukiwania od końca

en: Can not find a plugin which is able to handle the document being passed.
pl: Nie można odnaleźć wtyczki zdolnej do przetworzenia przekazanego dokumentu.

[ctx: remove a collection of annotations from the page]
en: remove annotations
pl: usuń opisy

en: The document is trying to execute an external application and, for your safety, Okular does not allow that.
pl: Dokument próbuje wykonać zewnętrzną aplikację, na co okular nie pozwala ze względów bezpieczeństwa.

en: No application found for opening file of mimetype %1.
pl: Nie znaleziono programu do otwierania plików typu %1.

en: Could not open a temporary file
pl: Nie można otworzyć pliku tymczasowego.

en: Print conversion failed
pl: Przekształcenie druku zakończyło się niepowodzeniem.

en: Printing process crashed
pl: Proces drukowania uległ awarii

en: Printing process could not start
pl: Proces drukowania nie może zostać uruchomiony

en: Printing to file failed
pl: Wydruk do pliku zakończony niepowodzeniem

en: Printer was in invalid state
pl: Drukarka była w niewłaściwym stanie

en: Unable to find file to print
pl: Nie można znaleźć pliku do wydrukowania

en: There was no file to print
pl: Brak pliku do wydrukowania

en: Could not find a suitable binary for printing. Make sure CUPS lpr binary is available
pl: Nie można odnaleźć odpowiednich plików wykonywalnych  do wykonania wydruku. Upewnij się, czy pliki wykonywalne CUPS lpr są dostępne.

en: The page print size is invalid
pl: Rozmiar strony wydruku jest nieprawidłowy

en: Could not open '%1'. File does not exist
pl: Nie można otworzyć „%1”. Plik nie istnieje.

en: Title
pl: Tytuł

en: Subject
pl: Temat

en: Description
pl: Opis

en: Author
pl: Autor

en: Creator
pl: Twórca

en: Producer
pl: Producent

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: Pages
pl: Stron

en: Created
pl: Utworzony

en: Modified
pl: Zmieniony

en: MIME Type
pl: Rodzaj MIME

en: Category
pl: Kategoria

en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: File Path
pl: Ścieżka do pliku

en: File Size
pl: Rozmiar pliku

en: Page Size
pl: Rozmiar strony

[ctx: Add an annotation to the page]
en: add annotation
pl: dodaj opis

[ctx: Remove an annotation from the page]
en: remove annotation
pl: usuń opis

[ctx: Modify an annotation's internal properties (Color, line-width, etc.)]
en: modify annotation properties
pl: zmień właściwości opisu

[ctx: Translate an annotation's position on the page]
en: translate annotation
pl: przetłumacz opis

[ctx: Change an annotation's size]
en: adjust annotation
pl: dostosuj opis

[ctx: Generic text edit command]
en: edit text
pl: edytuj tekst

[ctx: Edit an annotation's text contents]
en: edit annotation contents
pl: edytuj treść opisu

[ctx: Edit an form's text contents]
en: edit form contents
pl: edytuj treści formularza

[ctx: Edit a list form's choices]
en: edit list form choices
pl: edytuj wybory listy formularza

[ctx: Edit a combo form's selection]
en: edit combo form selection
pl: edytuj wybory pola rozwijanego formularza

[ctx: Edit the state of a group of form buttons]
en: edit form button states
pl: edytuj stany przycisków formularza

en: Plain &Text...
pl: Zwykły &tekst...

[ctx: This is the document format]
en: OpenDocument Text
pl: Tekst OpenDocument

en: Print Options
pl: Opcje drukowania

en: Fit to printable area
pl: Zmieść obszar drukowany

en: Fit to full page
pl: Zmieść całą stronę

en: Scale mode:
pl: Tryb skalowania:

en: Do not show this message again
pl: Nie wyświetlaj więcej tej wiadomości

en: Not Available
pl: Niedostępny

[ctx: 'source' is a source file]
en: Source: %1
pl: Źródło: %1

en: &Default Font:
pl: &Domyślna czcionka:

en: Version
pl: Wersja

en: Serial Number
pl: Numer seryjny

en: Issuer
pl: Wystawiony przez

en: Issued On
pl: Wydany dnia

en: Expires On
pl: Wygasa w dniu

[ctx: The person/company that made the signature]
en: Subject
pl: Wystawiony dla

en: Public Key
pl: Klucz publiczny

en: Key Usage
pl: Użycie klucza

en: %1 (%2 bits)
pl: %1 (%2 bitów)

en: Property
pl: Właściwość

en: Value
pl: Wartość

en: Pop-up Note
pl: Żółta karteczka

en: Typewriter
pl: Maszyna do pisania

en: Inline Note
pl: Uwaga w treści

en: Straight Line with Comment
pl: Prosta linia z komentarzem

en: Straight Line
pl: Linia prosta

en: Polygon with Comment
pl: Wielokąt z komentarzem

en: Polygon
pl: Wielokąt

en: Geometry with Comment
pl: Figura geometryczna z komentarzem

en: Geometry
pl: Figura geometryczna

en: Highlight with Comment
pl: Podświetlenie z komentarzem

en: Highlight
pl: Podświetlenie

en: Squiggle with Comment
pl: Pokręcony tekst z komentarzem

en: Squiggle
pl: Pokręcenie

en: Underline with Comment
pl: Podkreślenie z komentarzem

en: Underline
pl: Podkreślenie

en: Strike Out with Comment
pl: Przekreślenie z komentarzem

en: Strike Out
pl: Przekreślenie

en: Stamp with Comment
pl: Pieczątka z komentarzem

en: Stamp
pl: Znaczek

en: Freehand Line with Comment
pl: Linia odręczna z komentarzem

en: Freehand Line
pl: Linia odręczna

en: Caret
pl: Karetka

en: File Attachment
pl: Załącznik

en: Sound
pl: Dźwięk

en: Movie
pl: Film

[ctx: Caption for a screen annotation]
en: Screen
pl: Ekran

[ctx: Caption for a widget annotation]
en: Widget
pl: Element interfejsu

[ctx: Caption for a rich media annotation]
en: Rich Media
pl: Media interaktywne

[ctx: Unknown author]
en: Unknown
pl: Nieznany

en: Author: %1
pl: Autor: %1

en: Where do you want to save %1?
pl: Gdzie chcesz zapisać %1?

en: Could not open "%1" for writing. File was not saved.
pl: Nie można otworzyć „%1” do zapisu. Plik nie został zapisany.

en: The signature is cryptographically valid.
pl: Ten podpisu jest kryptograficznie prawidłowy.

en: The signature is cryptographically invalid.
pl: Ten podpis jest kryptograficznie nieprawidłowy.

en: Digest Mismatch occurred.
pl: Wystąpiła niezgodność skrótów (Digest Mismatch).

en: The signature CMS/PKCS7 structure is malformed.
pl: Struktura podpisu CMS/PKCS7 jest zniekształcona.

en: The requested signature is not present in the document.
pl: Żądany podpis nie jest obecny w dokumencie.

en: The signature could not be verified.
pl: Nie można potwierdzić podpisu.

en: Certificate is Trusted.
pl: Certyfikat jest zaufany.

en: Certificate issuer isn't Trusted.
pl: Wydawca certyfikatu nie jest zaufany.

en: Certificate issuer is unknown.
pl: Wydawca certyfikatu jest nieznany.

en: Certificate has been Revoked.
pl: Certyfikat został unieważniony.

en: Certificate has Expired.
pl: Certyfikat wygasł.

en: Certificate has not yet been verified.
pl: Certyfikat nie został jeszcze potwierdzony.

en: Certificate validation in progress
pl: Potwierdzenie certyfikatu w trakcie

en: Unknown issue with Certificate or corrupted data.
pl: Nieznany problem z certyfikatem lub uszkodzone dane.

en: Unknown Algorithm
pl: Nieznany algorytm

en: Unknown Type
pl: Nieznany rodzaj

en: Digital Signature
pl: Podpis cyfrowy (Digital Signature)

en: Non-Repudiation
pl: Niezaprzeczalność (Non-Repudiation)

en: Encrypt Keys
pl: Szyfrowanie kluczy (Encrypt Keys)

en: Decrypt Keys
pl: Odszyfrowywanie kluczy (Decrypt Keys)

en: Key Agreement
pl: Uzgodnienie kluczy (Key Agreement)

en: Sign Certificate
pl: Podpisywanie certyfikatu (Certificate Signing)

en: Sign CRL
pl: Podpisywanie CRL (CRL Signing)

en: Encrypt Only
pl: Tylko szyfrowanie (Encrypt Only)

en: No Usage Specified
pl: Nie określono użycia

en: The document has not been modified since it was signed.
pl: Ten dokument nie uległ zmianie od czasu jego podpisania.

en: The revision of the document that was covered by this signature has not been modified;
    however there have been subsequent changes to the document.
pl: Rewizja dokumentu, objęta tym podpisem, nie została zmodyfikowana,
    jednakże nastąpiły późniejsze zmiany w dokumencie.

en: The document has been modified in a way not permitted by a previous signer.
pl: Dokument uległ zmianie w sposób niedozwolony przez poprzedniego podpisującego.

en: The document integrity verification could not be completed.
pl: Nie można było ukończyć weryfikacji integralności dokumentu.

en: This document has unsigned signature fields.
pl: Ten dokument ma pola podpisu niewypełnione podpisem.

en: This document is digitally signed.
pl: Ten dokument jest podpisany cyfrowo.

en: This document is digitally signed. There have been changes since last signed.
pl: Ten dokument jest podpisany cyfrowo. Od ostatniego podpisania nastąpiły zmiany.

en: This document is digitally signed. Some of the signatures could not be validated properly.
pl: Ten dokument jest podpisany cyfrowo. Nie można było poprawnie zweryfikować niektórych podpisów.

en: Unsigned Signature %1
pl: Niepodpisany podpis %1

en: Field: %1 on page %2
pl: Pole: %1 na stronie %2

en: Rev. %1: Signed By %2
pl: Rew. %1: Podpisany przez %2

en: Signing Time: %1
pl: Czas podpisu: %1

en: Reason: %1
pl: Powód: %1

en: Location: %1
pl: Położenie: %1

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Red
pl: Czerwony

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Orange
pl: Pomarańczowy

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Yellow
pl: Żółty

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Green
pl: Zielony

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Cyan
pl: Cyjan

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Blue
pl: Niebieski

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: White
pl: Biały

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Gray
pl: Szary

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Black
pl: Czarny

[ctx: @item:inlistbox]
en: Width %1
pl: Szerokość %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width (No annotation selected)
pl: Szerokość wiersza opisu (Nie wybrano opisu)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation color (No annotation selected)
pl: Barwa opisu (Nie wybrano opisu)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color (No annotation selected)
pl: Barwa wypełnienia opisu (Nie wybrano opisu)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation opacity (No annotation selected)
pl: Nieprzezroczystość opisu (Nie wybrano opisu)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font (No annotation selected)
pl: Czcionka opisu (Nie wybrano opisu)

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the current annotation to the quick annotations menu (No annotation selected)
pl: Dodaj bieżący opis do menu szybkich opisów (Nie wybrano opisu)

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1 or line angle to 15° steps (No annotation selected)
pl: Wymuś współczynnik kształtu 1:1 lub kąt odchyłu linii do 15-stopniowych kroków (Nie wybrano opisu)

[ctx: @info:tooltip]
en: Advanced settings for the current annotation tool (No annotation selected)
pl: Rozszerzone ustawienia bieżącego narzędzia opisów (Nie wybrano opisu)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width
pl: Szerokość wiersza opisu

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width (Current annotation has no line width)
pl: Szerokość wiersza opisu (Bieżący opis nie ma szerokości wiersza)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation text color
pl: Barwa tekstu opisu

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation border color
pl: Barwa obramowania opisu

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation color
pl: Barwa opisu

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color
pl: Barwa wypełnienia opisu

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color (Current annotation has no fill color)
pl: Barwa wypełnienia opisu (Bieżący opis nie ma barwy wypełnienia)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font
pl: Czcionka opisu

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font (Current annotation has no font)
pl: Czcionka opisu (Bieżący opis nie ma czcionki)

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain line angle to 15° steps
pl: Ogranicz kąt odchyłu linii do 15-stopniowych kroków

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1
pl: Wymuś współczynnik kształtu 1:1

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1 or line angle to 15° steps (Not supported by current annotation)
pl: Wymuś współczynnik kształtu 1:1 lub kąt odchyłu linii do 15-stopniowych kroków (Nieobsługiwane przez bieżący opis)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation opacity
pl: Nieprzezroczystość opisów

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the current annotation to the quick annotations menu
pl: Dodaj bieżący opis do menu szybkich opisów

[ctx: @info:tooltip]
en: Advanced settings for the current annotation tool
pl: Rozszerzone ustawienia bieżącego narzędzia opisów

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Color
pl: Barwa:

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Fill Color
pl: Barwa wypełnienia:

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Transparent
pl: Przezroczysty

[ctx: @item:inlistbox]
en: Custom Color...
pl: Własna barwa...

[ctx: @title:window]
en: Select color
pl: Wybór barwy

en: &Annotations
pl: &Opisy

[ctx: @action:intoolbar Hide the toolbar]
en: Hide
pl: Ukryj

[ctx: @action:intoolbar Show the builtin annotation toolbar]
en: Show more annotation tools
pl: Pokaż więcej narzędzi opisów

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Highlighter
pl: Podświetlenie

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Underline
pl: Podkreślenie

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Squiggle
pl: Pokręcenie

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Strike Out
pl: Przekreślenie

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Typewriter
pl: Maszyna do pisania

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Inline Note
pl: Uwaga w treści

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Popup Note
pl: Żółta karteczka

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Freehand Line
pl: Linia odręczna

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Straight line
pl: Prosta linia

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Arrow
pl: Strzałka

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Rectangle
pl: Prostokąt

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Ellipse
pl: Elipsa

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Polygon
pl: Wielokąt

[ctx: @action]
en: Geometrical shapes
pl: Figura geometryczna

[ctx: @action]
en: Stamp
pl: Znaczek

[ctx: @action:intoolbar Show list of quick annotation tools]
en: Quick Annotations
pl: Szybko opisz

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose an annotation tool from the quick annotations
pl: Wybierz narzędzie opisów z szybkich opisów

en: Quick Annotation Bar
pl: Pasek szybkiego opisywania

[ctx: @action:intoolbar Add current annotation tool to the quick annotations list]
en: Add to Quick Annotations
pl: Dodaj do szybkich opisów

[ctx: @action:intoolbar When checked keep the current annotation tool active after use]
en: Keep Active
pl: Utrzymuj uaktywnienie narzędzia

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep the annotation tool active after use
pl: Nie odkładaj narzędzia opisów po jego użyciu

[ctx: @action When checked, line annotations are constrained to 15° steps, shape annotations to 1:1 ratio]
en: Constrain Ratio and Angle of Annotation Tools
pl: Wymuś współczynnik kształtu i kąt narzędzia opisów

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Font
pl: Czcionka

[ctx: @action:intoolbar Current annotation advanced settings]
en: Annotation Settings
pl: Ustawienia opisów

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Line width
pl: Szerokość wiersza

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Opacity
pl: Nieprzezroczystość

[ctx: Page label (number)]
en: Page %1 (%2)
pl: Strona %1 (%2)

en: Page %1
pl: Strona %1

en: Annotation | %1 Annotations
pl[0]: Opis
pl[1]: %1 opisy
pl[2]: %1 opisów

en: &Open Pop-up Note
pl: &Otwórz żółtą karteczkę

en: Copy Text to Clipboard
pl: Skopiuj tekst do schowka

en: Copy forbidden by DRM
pl: Kopiowanie zabronione przez DRM

en: &Delete
pl: &Usuń

en: &Properties
pl: &Właściwości

[ctx: %1 is the name of the file to save]
en: &Save '%1'...
pl: Zapi&sz „%1”...

en: &Appearance
pl: W&ygląd

en: &General
pl: &Ogólne

en: &Author:
pl: &Autor:

en: Created:
pl: Utworzono:

en: Modified:
pl: Zmieniono:

en: Pop-up Note Properties
pl: Właściwości żółtej karteczki

en: Typewriter Properties
pl: Właściwości maszyny do pisania

en: Inline Note Properties
pl: Właściwości notatki w treści

en: Straight Line Properties
pl: Właściwości linii prostej

en: Polygon Properties
pl: Właściwości wielokąta

en: Geometry Properties
pl: Właściwości figur geometrycznych

en: Text Markup Properties
pl: Właściwości oznaczenia tekstu

en: Stamp Properties
pl: Właściwości pieczątki

en: Freehand Line Properties
pl: Właściwości linii odręcznej

en: Caret Properties
pl: Właściwości karetki

en: File Attachment Properties
pl: Właściwości załącznika

en: Sound Properties
pl: Właściwości dźwięku

en: Movie Properties
pl: Właściwości filmu

en: Annotation Properties
pl: Właściwości opisu

en: Modified: %1
pl: Zmieniony: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a custom stamp symbol from file
pl: Wybierz własny symbol pieczątki z pliku

[ctx: @title:window file chooser]
en: Select custom stamp symbol
pl: Wybierz własny symbol pieczątki

en: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz | Icon Files (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)
pl: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz | Pliki ikon (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)

[ctx: @info]
en: Could not load the file <filename>%1</filename>
pl: Nie można wczytać pliku <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Invalid file
pl: Błędny plik

en: &Color:
pl: &Barwa:

en: &Opacity:
pl: Nieprzezr&oczystość:

en: Icon:
pl: Ikona:

en: Comment
pl: Komentarz

en: Help
pl: Pomoc

en: Insert
pl: Wstaw

en: Key
pl: Klawisz

en: New paragraph
pl: Nowy akapit

en: Note
pl: Notatka

en: Paragraph
pl: Akapit

en: Font:
pl: Czcionka:

en: Text &color:
pl: Barwa &tekstu:

en: &Align:
pl: Wyrówn&anie:

en: Left
pl: Do lewej

en: Center
pl: Do środka

en: Right
pl: Do prawej

en: Border &width:
pl: Szerokość obramo&wania:

en: Approved
pl: Zatwierdzone

en: As Is
pl: Jak jest

en: Confidential
pl: Poufne

en: Departmental
pl: Wydziałowe

en: Draft
pl: Szkic

en: Experimental
pl: Eksperymentalne

en: Expired
pl: Przedawnione

en: Final
pl: Końcowe

en: For Comment
pl: Do skomentowania

en: For Public Release
pl: Do wiadomości publicznej

en: Not Approved
pl: Niezatwierdzone

en: Not For Public Release
pl: Nie do wiadomości publicznej

en: Sold
pl: Sprzedane

en: Top Secret
pl: Ściśle tajne

en: Bookmark
pl: Zakładka

en: Information
pl: Informacje

en: Stamp symbol:
pl: Symbol pieczątki:

en: &Width:
pl: &Szerokość:

en: Line start:
pl: Początek linii:

en: Line end:
pl: Koniec linii:

en: Square
pl: Kwadrat

en: Circle
pl: Okrąg

en: Diamond
pl: Diament

en: Open Arrow
pl: Pusta strzałka

en: Closed Arrow
pl: Pełna strzałka

en: None
pl: Brak

en: Butt
pl: Na płasko

en: Right Open Arrow
pl: Pusta strzałka w prawo

en: Right Closed Arrow
pl: Pełna strzałka w prawo

en: Slash
pl: Ukośnik

en: Leader line length:
pl: Długość linii odniesienia:

en: Leader line extensions length:
pl: Długość rozszerzeń linii odniesienia:

en: Enabled
pl: Włączone

en: Shape fill:
pl: Wypełnienie kształtu:

en: Type:
pl: Rodzaj:

en: Strike out
pl: Przekreślenie

en: Rectangle
pl: Prostokąt

en: Ellipse
pl: Elipsa

en: File attachment symbol:
pl: Symbol załącznika pliku:

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Graph
pl: Graf

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Push Pin
pl: Pinezka

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Paperclip
pl: Spinacz

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Tag
pl: Etykieta

[ctx: 'File' as normal file, that can be opened, saved, etc..]
en: File
pl: Plik

[ctx: Not available size]
en: N/A
pl: brak

en: No description available.
pl: Brak dostępnego opisu.

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Description:
pl: Opis:

en: Caret symbol:
pl: Symbol karetki:

[ctx: Symbol for caret annotations]
en: None
pl: Brak

en: Close this note
pl: Zamknij tę notatkę

en: Options
pl: Ustawienia

en: This annotation may contain LaTeX code.
    Click here to render.
pl: Ten opis może zawierać kod LaTeX.
    Naciśnij tutaj, aby go wyświetlić.

en: Cannot find latex executable.
pl: Nie można znaleźć pliku wykonywalnego latex.

en: LaTeX rendering failed
pl: Nieudane renderowanie LaTeX

en: Cannot find dvipng executable.
pl: Nie można znaleźć pliku wykonywalnego dvipng.

en: A problem occurred during the execution of the 'latex' command.
pl: Wystąpił problem podczas wykonywania polecenia „latex”.

en: A problem occurred during the execution of the 'dvipng' command.
pl: Wystąpił problem podczas wykonywania polecenia „dvipng”.

[ctx: %1 is the file name]
en: %1
    
    One bookmark | %1
    
    %2 bookmarks
pl[0]: %1
    
    Jedna zakładka
pl[1]: %1
    
    %2 zakładki
pl[2]: %1
    
    %2 zakładek

en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: Show for all documents
pl: Pokaż dla wszystkich dokumentów

en: Search...
pl: Szukaj...

en: Go to This Bookmark
pl: Przejdź do tej zakładki

en: Rename Bookmark
pl: Zmień nazwę zakładki

en: Remove Bookmark
pl: Usuń zakładkę

[ctx: Opens the selected document]
en: Open Document
pl: Otwórz dokument

en: Remove all Bookmarks for this Document
pl: Usuń wszystkie zakładki z bieżącego dokumentu

en: Certificate Viewer
pl: Przeglądarka certyfikatów

en: Export...
pl: Wyeksportuj...

en: General
pl: Ogólne

en: Issued By
pl: Wystawiony przez

en: Common Name(CN)
pl: Nazwa pospolita (CN)

en: EMail
pl: E-mail

en: Organization(O)
pl: Organizacja (O)

en: Issued To
pl: Wystawiony dla

en: Validity
pl: Poprawność

en: Fingerprints
pl: Odciski palców

en: SHA-1 Fingerprint
pl: Odcisk palca SHA-1

en: SHA-256 Fingerprint
pl: Odcisk palca SHA-256

en: Details
pl: Szczegóły

en: Certificate Data:
pl: Dane certyfikatu:

en: Where do you want to save this certificate?
pl: Gdzie chcesz zapisać ten certyfikat?

en: Certificate File (*.cer)
pl: Plik certyfikatu (*.cer)

en: Could not export the certificate
pl: Nie można wyeksportować certyfikatu

[ctx: @title:menu]
en: &Color Mode
pl: &Tryb barw

[ctx: @action Change Colors feature toggle action]
en: Change Colors
pl: Zmień barwy

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: &Normal Colors
pl: Zwyczaj&ne barwy

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: &Invert Colors
pl: O&dwróć barwy

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Change &Paper Color
pl: Zmień barwę &papieru

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Change &Dark && Light Colors
pl: Zmień &ciemne i jasne barwy

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Convert to &Black && White
pl: Przekształć na czarno-&biały

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Invert &Lightness
pl: Odwróć &jasność

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Invert L&uma (sRGB Linear)
pl: Odwróć l&umę (liniowo sRGB)

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Invert Luma (&Symmetric)
pl: Odwróć lumę (&symetrycznie)

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Shift Hue P&ositive
pl: Przesuń odcień d&odatnio

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Shift Hue N&egative
pl: Przesuń odcień uj&emnie

note: i18n: tag tool attribute name
en: Red
pl: Czerwony

note: i18n: tag tool attribute name
en: Green
pl: Zielony

note: i18n: tag tool attribute name
en: Blue
pl: Niebieski

note: i18n: tag tool attribute name
en: Yellow
pl: Żółty

note: i18n: tag tool attribute name
en: Black
pl: Czarny

note: i18n: tag tool attribute name
en: White
pl: Biały

note: i18n: tag tool attribute name
en: Arrow
pl: Strzałka

note: i18n: tag tool attribute name
en: Yellow Highlighter
pl: Żółty zakreślacz

note: i18n: tag tool attribute name
en: Green Highlighter
pl: Zielony zakreślacz

note: i18n: tag tool attribute name
en: Insert Text
pl: Wstaw tekst

[ctx: @option:check Config dialog, accessibility page]
en: Draw border around links
pl: Rysuj obramowania wokół odnośników

[ctx: @option:check Config dialog, accessibility page]
en: Change colors
pl: Zmień barwy

[ctx: @info Config dialog, accessibility page]
en: <b>Warning:</b> these options can badly affect drawing speed.
pl: <b>Uwaga:</b> te ustawienia mogą niekorzystnie wpłynąć na szybkość rysowania.

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert colors
pl: Odwróć barwy

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Change paper color
pl: Zmień barwę papieru

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Change dark & light colors
pl: Zmień ciemne i jasne barwy

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Convert to black & white
pl: Przekształć na czarno-biały

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert lightness
pl: Odwróć jasność

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert luma (sRGB linear)
pl: Odwróć lumę (transformacja liniowa sRGB)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert luma (symmetric)
pl: Odwróć lumę (transformacja symetryczna)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Shift hue positive
pl: Przesuń odcień dodatnio

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Shift hue negative
pl: Przesuń odcień ujemnie

[ctx: @label:listbox Config dialog, accessibility page]
en: Color mode:
pl: Tryb barw:

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en: Paper color:
pl: Barwa papieru:

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en: Dark color:
pl: Ciemna barwa:

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en: Light color:
pl: Jasna barwa:

[ctx: @label:slider Config dialog, accessibility page]
en: Threshold:
pl: Próg:

[ctx: @label:slider Config dialog, accessibility page]
en: Contrast:
pl: Kontrast:

[ctx: @label:listbox Config dialog, accessibility page]
en: Text-to-speech engine:
pl: Silnik zamiany tekstu-na-mowę:

[ctx: &label:listbox Config dialog, accessibility page]
en: Text-to-speech voice:
pl: Głos zamiany tekstu-na-mowę:

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Full Annotation Toolbar
pl: Pasek rozbudowanego opisywania

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Quick Annotation Toolbar
pl: Pasek szybkiego opisywania

[ctx: label:listbox Config dialog, general page]
en: Annotation toolbar:
pl: Pasek opisywania:

[ctx: @label:textbox Config dialog, annotations page]
en: Author:
pl: Autor:

[ctx: @info Config dialog, annotations page]
en: <b>Note:</b> the information here is used only for annotations. The information is saved in annotated documents, and so will be transmitted together with the document.
pl: <b>Uwaga:</b> dane tu zawarte są używane wyłącznie do opisów. Dane te są zapisywane w dokumentach z opisami i będą przenoszone razem z dokumentem.

[ctx: @label Config dialog, annotations page, heading line for Quick Annotations tool manager]
en: <h3>Quick Annotation Tools</h3>
pl: <h3>Narzędzia szybkich opisów</h3>

[ctx: @info:whatsthis Config dialog, editor page]
en: Choose the editor you want to launch when Okular wants to open a source file.
pl: Wybierz edytor, którego należy użyć, kiedy Okular zechce otworzyć plik źródłowy.

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Custom Text Editor
pl: Własny edytor tekstu

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Emacs client
pl: Klient Emacsa

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Lyx client
pl: Klient Lyx

[ctx: @label:listbox Config dialog, editor page]
en: Editor:
pl: Edytor:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <qt>Set the command of a custom text editor to be launched.<br />
    You can also put few placeholders:
    <ul>
      <li>%f - the file name</li>
      <li>%l - the line of the file to be reached</li>
      <li>%c - the column of the file to be reached</li>
    </ul>
    If %f is not specified, then the file name is appended to the specified command.
pl: <qt>Ustaw polecenie uruchomienia innego edytora tekstu.<br />
     Możesz użyć tych symboli zastępczych:
    <ul>
      <li>%f – nazwa pliku</li>
      <li>%l – wiersz w pliku, do którego przejść</li>
      <li>%c – kolumna w pliku, do której przejść</li>
    </ul>
    Jeśli nie podano %f, nazwa pliku zostanie dołączona na końcu określonego polecenia.

[ctx: @label:textbox Config dialog, editor page]
en: Command:
pl: Polecenie:

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Use smooth scrolling
pl: Użyj płynnego przewijania

[ctx: @title:group Config dialog, general page]
en: Appearance:
pl: Wygląd:

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Show scrollbars
pl: Pokaż paski przewijania

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Link the thumbnails with the page
pl: Powiąż miniatury ze stronami

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Show hints and info messages
pl: Pokaż podpowiedzi i informacje

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Notify about embedded files, forms, or signatures
pl: Powiadom o osadzonych plikach, formularzach, czy podpisach

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Display document title in titlebar if available
pl: Wyświetl tytuł dokumentu na pasku tytułu, jeśli jest dostępny

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Display file name only
pl: Wyświetl nazwę pliku

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Display full file path
pl: Wyświetl pełną ścieżkę do pliku

[ctx: label:listbox Config dialog, general page]
en: When not displaying document title:
pl: Gdy tytuł dokumentu jest niedostępny to:

[ctx: @label:listbox Config dialog, general page]
en: Use custom background color:
pl: Użyj własnej barwy tła:

[ctx: @title:group Config dialog, general page]
en: Program features:
pl: Możliwości programu:

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Open new files in tabs
pl: Nowe pliki otwieraj w kartach

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Switch to existing tab if file is already open
pl: Przełącz do istniejącej karty, gdy plik jest już otwarty

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Obey DRM limitations
pl: Przestrzegaj ograniczeń DRM

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Reload document on file change
pl: Wczytaj plik ponownie, gdy ulegnie zmianie

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Show backend selection dialog
pl: Pokaż okno wyboru silnika

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Right to left reading direction
pl: Czytaj od prawej do lewej

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Open in continuous mode by default
pl: Domyślnie, otwórz w trybie ciągłym

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: When using Browse Tool, wrap cursor at screen edges
pl: Używając narzędzia przeglądania, zawiń wskaźnik na krawędziach ekranu

[ctx: @label:spinbox Config dialog, general page]
en: Overview columns:
pl: Kolumny przeglądania:

[ctx: @info:tooltip Config dialog, general page]
en: Defines how much of the current viewing area will still be visible when pressing the Page Up/Down keys.
pl: Określa jak wiele z obecnie oglądanego obszaru będzie nadal widoczne przy naciskaniu klawiszy Page Up/Down.

[ctx: @label:spinbox Config dialog, general page]
en: Page Up/Down overlap:
pl: Nachodzenie Page Up/Down:

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Fit Width
pl: Zmieść na szerokości

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Fit Page
pl: Zmieść stronę

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Auto Fit
pl: Zmieść najlepiej

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Defines the default zoom mode for files which were never opened before. For files which were opened before the previous zoom is applied.
pl: Określa domyślny tryb powiększenia dla plików, które nigdy wcześniej nie były otwierane.Dla plików, które już były wcześniej otwierane zostanie zastosowany poprzednie powiększenie.

[ctx: label:listbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Default zoom:
pl: Domyślne powiększenie:

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable transparency effects
pl: Stosuj przezroczystość

[ctx: @label Config dialog, performance page]
en: CPU usage:
pl: Wykorzystanie procesora:

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Low
pl: Niskie

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Normal (default)
pl: Zwykłe (domyślnie)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Aggressive
pl: Agresywne

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Greedy
pl: Zachłanne

[ctx: @label:listbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Memory usage:
pl: Wykorzystanie pamięci:

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable text antialias
pl: Wygładzaj tekst

[ctx: @title:group Config dialog, performance page]
en: Rendering options:
pl: Ustawienia wyświetlania:

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable graphics antialias
pl: Wygładzaj grafikę

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable text hinting
pl: Stosuj „hinting” tekstu

en: Keeps used memory as low as possible. Do not reuse anything. (For systems with low memory.)
pl: Oszczędza pamięć, nie buforuje danych (dla komputerów z niewielką ilością pamięci).

en: A good compromise between memory usage and speed gain. Preload next page and boost searches. (For systems with 2GB of memory, typically.)
pl: Kompromis między użyciem pamięci a wydajnością. Przechowuje w pamięci następną stronę i przyspiesza wyszukiwanie. (Dla systemów z 2 GB pamięci).

en: Keeps everything in memory. Preload next pages. Boost searches. (For systems with more than 4GB of memory.)
pl: Wszystko w pamięci. Przechowuje w pamięci następne strony i przyspiesza wyszukiwanie. (Dla systemów z min. 4 GB pamięci).

en: Loads and keeps everything in memory. Preload all pages. (Will use at maximum 50% of your total memory or your free memory, whatever is bigger.)
pl: Wczytuje i przechowuje wszystko w pamięci. Wczytuje wstępnie wszystkie strony. (Wykorzysta co najwyżej 50% całkowitej pamięci lub wolnej pamięci, w zależności od tego co będzie większe.)

[ctx: Spinbox prefix: Advance automatically: every n seconds]
en: every
pl: co

[ctx: Advance every %1 seconds]
en:  second |  seconds
pl[0]:  sekundę
pl[1]:  sekundy
pl[2]:  sekund

[ctx: @label:spinbox Config dialog, presentation page]
en: Advance automatically:
pl: Postępuj samoczynnie:

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en: Loop after last page
pl: Po ostatniej stronie zacznij od początku

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Tap left/right side to go back/forward
pl: Stuknij w lewą/prawą stronę, aby przejść wstecz/naprzód

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Tap anywhere to go forward
pl: Stuknij gdziekolwiek, aby przejść naprzód

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Disabled
pl: Wyłączone

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Touch navigation:
pl: Poruszanie się poprzez dotyk:

[ctx: @label:chooser Config dialog, presentation page]
en: Background color:
pl: Barwa tła:

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Hidden after delay
pl: Ukryj po czasie

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Always visible
pl: Zawsze widoczny

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Always hidden
pl: Zawsze ukryty

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Mouse cursor:
pl: Wskaźnik myszy:

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en: Show progress indicator
pl: Pokaż pasek postępu

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en: Show summary page
pl: Pokaż stronę podsumowania

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Instant (Never use animations)
pl: Natychmiastowo (nigdy nie animuj)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Replace
pl: Zastąpienie

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Random transition
pl: Losowe przejście

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Blinds vertical
pl: Pionowe żaluzje

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Blinds horizontal
pl: Poziome żaluzje

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Box in
pl: Schodzące się pole

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Box out
pl: Rozchodzące się pole

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Dissolve
pl: Rozpad

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Fade
pl: Zanikanie

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Glitter down
pl: Blask w dół

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Glitter right
pl: Blask w prawo

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Glitter right-down
pl: Blask w prawo-dół

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split horizontal in
pl: Schodzący podział w poziomie

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split horizontal out
pl: Rozchodzący podział w poziomie

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split vertical in
pl: Schodzący podział w pionie

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split vertical out
pl: Rozchodzący podział w pionie

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe down
pl: Przetarcie w dół

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe right
pl: Przetarcie w prawo

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe left
pl: Przetarcie w lewo

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe up
pl: Przetarcie w górę

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Default transition:
pl: Domyślne przejście:

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Preferred screen:
pl: Domyślny ekran:

[ctx: @label Config dialog, presentation page, heading line for drawing tool manager]
en: <h3>Drawing Tools</h3>
pl: <h3>Narzędzia rysowania</h3>

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Current Screen
pl: Bieżący ekran

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Default Screen
pl: Domyślny ekran

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen. %1 is the screen number (0, 1, ...). %2 is the screen manufacturer name. %3 is the screen model name. %4 is the screen name like DVI-0]
en: Screen %1 (%2 %3 %4)
pl: Ekran %1 (%2 %3 %4)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen. %1 is the screen number (0, 1, ...), hopefully not 0.]
en: Screen %1 (disconnected)
pl: Ekran %1 (odłączony)

en: Drawing Tool: %1
pl: Narzędzie rysowania: %1

en: Eraser
pl: Gumka

en: &Name:
pl: &Nazwa:

en: &Type:
pl: &Rodzaj:

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Text markup
pl: Oznaczenie tekstu

en: Geometrical shape
pl: Figura geometryczna

en: Create annotation tool
pl: Narzędzie tworzenia opisów

en: Edit annotation tool
pl: Narzędzie edytowania opisów

en: Color:
pl: Barwa:

en: &Pen Width:
pl: Szerokość &pióra:

[ctx: Suffix for the pen width, eg '10 px']
en:  px
pl:  piks.

en: Create drawing tool
pl: Narzędzie tworzenia rysunku

en: Edit drawing tool
pl: Narzędzie edytowania rysunku

[ctx: Unknown date]
en: Unknown
pl: Nieznana

[ctx: @title:window]
en: Embedded Files
pl: Osadzone pliki

[ctx: @action:button]
en: View
pl: Obejrzyj

[ctx: @title:column]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: @title:column]
en: Description
pl: Opis

[ctx: @title:column]
en: Size
pl: Rozmiar

[ctx: @title:column]
en: Created
pl: Utworzony

[ctx: @title:column]
en: Modified
pl: Zmieniony

[ctx: @action:inmenu]
en: &Save As...
pl: Zapi&sz jako...

[ctx: @action:inmenu]
en: &View...
pl: &Widok...

en: Could not load print preview part
pl: Nie można wczytać modułu podglądu wydruku

en: Print Preview
pl: Podejrzyj wydruk

en: Close
pl: Zamknij

[ctx: Find text]
en: F&ind:
pl: Z&najdź:

en: Text to search for
pl: Tekst do wyszukania

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
pl: Następne

en: Jump to next match
pl: Przejdź do następnego dopasowania

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
pl: Poprzednie

en: Jump to previous match
pl: Przejdź do poprzedniego dopasowania

en: Modify search behavior
pl: Zmień zachowanie wyszukiwania

en: Case sensitive
pl: Rozróżniaj wielkość liter

en: From current page
pl: Od bieżącej strony

en: Find as you type
pl: Wyszukuj podczas wpisywania

en: All Files (*)
pl: Wszystkie pliki (*)

en: Unsigned Signature Field (Click to Sign)
pl: Pole podpisu bez podpisu (naciśnij, aby podpisać)

en: &Sign...
pl: Podpi&sz...

en: Signature Properties
pl: Właściwości podpisu

en: Search Options
pl: Ustawienia wyszukiwania

[ctx: Enable case sensitive search in the side navigation panels]
en: Case Sensitive
pl: Rozróżniaj wielkość liter

[ctx: Enable regular expression search in the side navigation panels]
en: Regular Expression
pl: Wyrażenie regularne

en: Layers
pl: Warstwy

[ctx: Layouted like: '5 [pages] of 10']
en: of
pl: z

en: Zoom
pl: Powiększenie

en: Zoom to 100%
pl: Powiększ do 100%

en: Rotate &Right
pl: Obróć w &prawo

[ctx: Rotate right]
en: Right
pl: W prawo

en: Rotate &Left
pl: Obróć w &lewo

[ctx: Rotate left]
en: Left
pl: W lewo

en: Original Orientation
pl: Pierwotny kierunek

en: &Trim View
pl: Przy&tnij widok

en: &Trim Margins
pl: Przy&tnij marginesy

en: Trim To &Selection
pl: Przytnij do &zaznaczenia

en: Fit &Width
pl: Zmieść na &szerokości

en: Fit &Page
pl: Zmieść s&tronę

en: &Auto Fit
pl: Zmieść n&ajlepiej

en: Fit Wi&ndow to Page
pl: Dostosuj ok&no do strony

en: &View Mode
pl: Tryb &widoku

[ctx: @item:inmenu]
en: &Single Page
pl: Pojedyncza &strona

[ctx: @item:inmenu]
en: &Facing Pages
pl: Sąs&iadujące strony

[ctx: @item:inmenu]
en: Facing Pages (&Center First Page)
pl: Sąsiadują&ce strony (wyśrodkuj pierwszą stronę)

[ctx: @item:inmenu]
en: &Overview
pl: &Przegląd

en: &Continuous
pl: &Ciągły

[ctx: @action page layout]
en: Use Right to Left Reading Direction
pl: Czytaj od prawej do lewej

en: &Browse
pl: &Przeglądaj

en: &Zoom
pl: Powięks&z

en: Area &Selection
pl: Zaznacz ob&szar

en: &Text Selection
pl: Zaznacz &tekst

en: T&able Selection
pl: Z&aznacz tabelę

en: &Magnifier
pl: &Lupa

[ctx: @action]
en: Selection Tools
pl: Narzędzia zaznaczania

en: Digitally &Sign...
pl: Podpi&s cyfrowy...

en: Speak Whole Document
pl: Przeczytaj cały dokument

en: Speak From Current Page
pl: Przeczytaj bieżącą stronę

en: Speak Current Page
pl: Przeczytaj bieżącą stronę

en: Stop Speaking
pl: Przestań czytać

en: Pause/Resume Speaking
pl: Wstrzymaj/wznów czytanie

en: Scroll Up
pl: Przewiń w górę

en: Scroll Down
pl: Przewiń w dół

en: Scroll Page Up
pl: Przewiń stronę w górę

en: Scroll Page Down
pl: Przewiń stronę w dół

en: Show Forms
pl: Pokaż formularze

en:  Loaded a one-page document. |  Loaded a %1-page document.
pl[0]:  Wczytano dokument o jednej stronie.
pl[1]:  Wczytano dokument o %1 stronach.
pl[2]:  Wczytano dokument o %1 stronach.

en: Copy Table Contents to Clipboard
pl: Skopiuj zawartość tabeli do schowka

en: Text (1 character) | Text (%1 characters)
pl[0]: Tekst (%1 znak)
pl[1]: Tekst (%1 znaki)
pl[2]: Tekst (%1 znaków)

en: Copy to Clipboard
pl: Skopiuj do schowka

en: Speak Text
pl: Przeczytaj tekst

en: Image (%1 × %2 pixels)
pl: Obraz (%1 × %2 piksele)

en: Save to File…
pl: Zapisz do pliku…

en: Image [%1 × %2] copied to clipboard.
pl: Obraz [%1 × %2] został skopiowany do schowka.

en: Save file
pl: Zapisz plik

en: Images (*.png *.jpeg)
pl: Obrazy (*.png *.jpeg)

en: File not saved.
pl: Nie zapisano pliku.

en: Image [%1 × %2] saved to %3 file.
pl: Obraz [%1 × %2] został zapisany do pliku %3.

en: Copy Text
pl: Skopiuj tekst

en: Go to '%1'
pl: Przejdź do „%1”

en: Fit Width
pl: Zmieść na szerokości

en: Fit Page
pl: Zmieść stronę

en: Auto Fit
pl: Zmieść najlepiej

en: Search for '%1' with
pl: Poszukaj „%1” w

en: Configure Web Shortcuts...
pl: Ustawienia skrótów internetowych...

en: Follow This Link
pl: Podążaj za odnośnikiem

en: Play this Sound
pl: Odtwórz ten dźwięk

en: Stop Sound
pl: Dźwięk zatrzymania

en: Copy Link Address
pl: Skopiuj adres odnośnika

en: Search for '%1' in this document
pl: Poszukaj „%1” w tym dokumencie

en: Welcome
pl: Witaj

en: Select zooming area. Right-click to zoom out.
pl: Wybierz obszar do powiększenia. Naciśnij prawy przycisk, aby pomniejszyć.

en: Click to see the magnified view.
pl: Naciśnij, aby zobaczyć powiększony widok.

en: Draw a rectangle around the text/graphics to copy.
pl: Narysuj prostokąt wokół tekstu/grafiki, którą chcesz skopiować.

en: Select text
pl: Zaznacz tekst

en: Draw a rectangle around the table, then click near edges to divide up; press Esc to clear.
pl: Narysuj prostokąt wokół tabeli, a następnie naciskaj jej krawędzie, aby go podzielić; naciśnij Esc, aby wyczyścić.

en: All your signing certificates are either not valid yet or are past their validity date.
pl: Wszystkie twoje certyfikaty podpisujące nie są jeszcze ważne lub utraciły swoją datę ważności.

en: There are no available signing certificates.<br/>For more information, please see the section about <a href="%1">Adding Digital Signatures</a> in the manual.
pl: Nie ma certyfikatów dostępnych do podpisywania.<br/>Po więcej szczegółów zajrzyj do działu o<a href="%1">Dodawaniu podpisów cyfrowych</a> w podręczniku.

en: You have unsaved changes. Please save the document before signing it.
pl: Masz niezapisane zmiany. Zapisz dokument przed jego podpisaniem.

en: Draw a rectangle to insert the signature field
pl: Narysuj prostokąt, aby wstawić pole podpisu

en: Draw a rectangle around the page area you wish to keep visible
pl: Narysuj prostokąt wokół obszaru, który ma pozostać widoczny.

[ctx: %1 is a file path]
en: Could not sign. Invalid certificate password or could not write to '%1'
pl: Nie można podpisać. Nieprawidłowe hasło certyfikatu lub nie można zapisywać do '%1'

en: New Text Note
pl: Nowa notatka tekstowa

en: Text of the new note:
pl: Tekst nowej notatki:

en: Signed by: %1
    
    Date: %2
pl: Podpisany przez: %1
    
    Data: %2

[ctx: @info]
en: A signature of this size may be too small to read. If you would like to create a potentially more readable signature, press <interface>Start over</interface> and draw a bigger rectangle.
pl: Podpis tego rozmiaru może być zbyt mały do odczytania. Aby narysować przypuszczalnie bardziej czytelny podpis, to naciśnij <interface>Zacznij od początku</interface> i narysuj większy prostokąt.

[ctx: @action:button]
en: Start Over
pl: Zacznij od początku

[ctx: @action:button]
en: Sign
pl: Podpisz

en: Author name
pl: Nazwa autora

en: Author name for the annotation:
pl: Nazwa autora dla opisów:

[ctx: Annotation tool]
en: Draw an ellipse (drag to select a zone)
pl: Narysuj elipsę (przeciągnij, aby wybrać obszar)

[ctx: Annotation tool]
en: Highlight text
pl: Podświetl tekst

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a freehand line
pl: Rysuj linię odręczną

[ctx: Annotation tool]
en: Inline Text Annotation (drag to select a zone)
pl: Opis w treści (przeciągnij, aby wybrać obszar)

[ctx: Annotation tool]
en: Put a pop-up note
pl: Umieść żółtą karteczkę

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a polygon (click on the first point to close it)
pl: Narysuj wielobok (kliknij z powrotem na pierwszy punkt, aby go domknąć)

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a rectangle
pl: Narysuj prostokąt

[ctx: Annotation tool]
en: Squiggle text
pl: Pokręcony tekst

[ctx: Annotation tool]
en: Put a stamp symbol
pl: Umieść symbol pieczątki

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a straight line
pl: Narysuj prostą linię

[ctx: Annotation tool]
en: Strike out text
pl: Przekreśl tekst

[ctx: Annotation tool]
en: Underline text
pl: Podkreśl tekst

[ctx: Annotation tool]
en: Typewriter Annotation (drag to select a zone)
pl: Opis pisany maszyną do pisania (przeciągnij, żeby wybrać obszar)

en: Highlighter
pl: Zakreślacz

en: Add favorite annotation
pl: Dodaj ulubiony opis

en: Custom annotation name:
pl: Własna nazwa opisu:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pl: &Plik

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
pl: U&stawienia

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
pl: P&omoc

note: i18n: ectx: Menu (view_orientation)
en: &Orientation
pl: &Kierunek

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks) i18n: ectx: Menu (okular_bookmarks)
en: &Bookmarks
pl: &Zakładki

note: i18n: ectx: ToolBar (OkularViewerToolBar)
en: Viewer Toolbar
pl: Pasek narzędziowy przeglądarki

en: Thumbnails
pl: Miniatury

en: Annotations
pl: Opisy

en: This document contains annotations or form data that were saved internally by a previous Okular version. Internal storage is <b>no longer supported</b>.<br/>Please save to a file in order to move them if you want to continue to edit the document.
pl: Ten dokument jest opisany lub zawiera dane formularza, które zostały zapisane przez wcześniejszą wersję Okulara. Wewnętrzne przechowywanie danych<b>nie jest już obsługiwane</b>.<br/>Zapisz je do pliku, aby je przenieść, jeśli chcesz kontynuować edytowanie dokumentu.

en: This document has embedded files. <a href="okular:/embeddedfiles">Click here to see them</a> or go to File -> Embedded Files.
pl: Ten dokument ma osadzone pliki. Żeby je obejrzeć, można <a href="okular:/embeddedfiles">kliknąć tutaj</a> albo skorzystać z menu Plik → Osadzone pliki.

en: Signing in progress. You can adjust the position and size of the signature
pl: Podpisywanie w trakcie. Możesz dostosować położenie i rozmiar podpisu.

[ctx: @action:button finish the signing process]
en: Finish Signing
pl: Ukończ podpisywanie

[ctx: Previous page]
en: Previous
pl: Poprzednia

en: Go back to the Previous Page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Moves to the previous page of the document
pl: Przechodzi do poprzedniej strony dokumentu

[ctx: Next page]
en: Next
pl: Następna

en: Advance to the Next Page
pl: Przejdź do kolejnej strony

en: Moves to the next page of the document
pl: Przechodzi do następnej strony dokumentu

en: Beginning of the document
pl: Początek dokumentu

en: Moves to the beginning of the document
pl: Przenosi na początek dokumentu

en: End of the document
pl: Koniec dokumentu

en: Moves to the end of the document
pl: Przenosi na koniec dokumentu

en: Rename the current bookmark
pl: Zmień nazwę bieżącej zakładki

en: Previous Bookmark
pl: Poprzednia zakładka

en: Go to the previous bookmark
pl: Przejdź do poprzedniej zakładki

en: Next Bookmark
pl: Następna zakładka

en: Go to the next bookmark
pl: Przejdź do następnej zakładki

en: Configure Okular...
pl: Ustawienia Okulara...

en: Configure Viewer...
pl: Ustawienia przeglądarki...

en: Configure Viewer Backends...
pl: Ustawienia silników przeglądarki...

en: Configure Backends...
pl: Ustawienia silników...

en: About Backend
pl: O silniku

en: Reloa&d
pl: Wczytaj &ponownie

en: Reload the current document from disk.
pl: Wczytaj ponownie bieżący dokument z dysku.

en: Close &Find Bar
pl: Zamknij pasek w&yszukiwania

en: Page Number
pl: Numer strony

[ctx: @action]
en: Configure Color Modes...
pl: Ustawienia trybu barw...

en: Select All Text on Current Page
pl: Zaznacz cały tekst na bieżącej stronie

en: Show S&idebar
pl: &Pokaż pasek boczny

en: Show &Page Bar
pl: &Pokaż pasek numeracji stron

en: Show &Signatures Panel
pl: Pokaż pasek podpi&sów

en: &Embedded Files
pl: Osadzon&e pliki

en: E&xport As
pl: Wye&ksportuj jako

en: S&hare
pl: &Udostępnij

en: P&resentation
pl: Tryb p&rezentacji

en: Open Con&taining Folder
pl: Otwórz ka&talog pliku

en: &Import PostScript as PDF...
pl: Za&importuj Postscript jako PDF...

en: Switch Blackscreen Mode
pl: Przełącz tryb czarnego ekranu

en: Erase Drawing
pl: Wymaż rysunek

en: Configure Annotations...
pl: Ustawienia opisów...

en: Play/Pause Presentation
pl: Odtwórz/wstrzymaj prezentację

en: You have just modified the open document, but this kind of document can not be saved.
    Any modification will be lost once Okular is closed.
pl: Właśnie zmieniłeś otwarty dokument, ale ten rodzaj dokumentu nie może zostać zapisany.
    Wszelkie zmiany zostaną utracone po zamknięciu Okulara.

en: Document can't be saved
pl: Dokument nie może zostać zapisany

en: Could not open '%1' (%2)
pl: Nie można otworzyć „%1” (%2)

en: The loading of %1 has been canceled.
pl: Porzucono wczytywanie %1.

en: Could not open %1. Reason: %2
pl: Nie można otworzyć %1. Przyczyna: %2

en: Configure Viewer Backends
pl: Ustawienia silników przeglądarki

en: Configure Backends
pl: Ustawienia silników

en: The program "ps2pdf" was not found, so Okular can not import PS files using it.
pl: Nie znaleziono programu „ps2pdf”, dlatego Okular nie może użyć go do importowania plików PS.

en: ps2pdf not found
pl: nie odnaleziono ps2pdf

en: PostScript files (%1)
pl: Pliki PostScript (%1)

en: Importing PS file as PDF (this may take a while)...
pl: Importowanie pliku PS jako PDF (to może chwilę potrwać) ...

en: Please enter the password to read the document:
pl: Proszę podać hasło do odczytu dokumentu:

en: Incorrect password. Try again:
pl: Niepoprawne hasło. Spróbuj ponownie:

en: Document Password
pl: Hasło dokumentu

en: This document has XFA forms, which are currently <b>unsupported</b>.
pl: Ten dokument zawiera formularz XFA, który jest obecnie <b>nieobsługiwany</b>.

en: This document has forms. Click on the button to interact with them, or use View -> Show Forms.
pl: Ten dokument zawiera formularz. Aby móc go używać, naciśnij na przycisk lub wybierz Widok → Pokaż formularz.

en: All editing and interactive features for this document are disabled. Please save a copy and reopen to edit this document.
pl: Wszystkie możliwości zmieniania i interakcji z tym dokumentem zostały wyłączone. Zapisz kopię i otwórz ją, aby móc zmieniać ten dokument.

en: This document wants to be shown full screen.
    Leave normal mode and enter presentation mode?
pl: Dokument chce być widocznym na całym ekranie.
    Czy opuścić tryb normalny i przejść do trybu prezentacji?

en: Request to Change Viewing Mode
pl: Żądanie zmiany trybu widoku

en: Enter Presentation Mode
pl: Przejdź do trybu prezentacji

en: Deny Request
pl: Odrzuć żądanie

en: Could not open %1. %2
pl: Nie można otworzyć %1. %2

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> has unsaved changes but has been modified by another program. Reloading it will replace the unsaved changes with the changes made in the other program.<nl/><nl/>Do you want to continue reloading the file?
pl: Plik <filename>%1</filename> posiada niezapisane zmiany, lecz w między czasie został także zmieniony przez inny program. Wczytanie go ponownie zastąpi niezapisane zmiany zmianami dokonanymi przez ten inny program.<nl/><nl/>Czy tego chcesz?

en: File Changed
pl: Plik zmieniony

en: Continue Reloading
pl: Kontynuuj wczytywanie

en: Abort Reloading
pl: Przerwij wczytywanie

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> has unsaved changes but has been modified by another program. Closing it will replace the unsaved changes with the changes made in the other program.<nl/><nl/>Do you want to continue closing the file?
pl: Plik <filename>%1</filename> posiada niezapisane zmiany, lecz w między czasie został także zmieniony przez inny program. Zamknięcie go zastąpi niezapisane zmiany zmianami dokonanymi przez ten inny program.<nl/><nl/>Czy tego chcesz?

en: Continue Closing
pl: Kontynuuj zamykanie

en: Abort Closing
pl: Przerwij zamykanie

en: Do you want to save your changes to "%1" or discard them?
pl: Chcesz zapisać czy porzucić swoje zmiany w „%1”?

en: Close Document
pl: Zamknij dokument

en: This link points to a close document action that does not work when using the embedded viewer.
pl: Ten odnośnik zamyka dokument, co nie jest możliwe we wbudowanej przeglądarce.

en: This link points to a quit application action that does not work when using the embedded viewer.
pl: Ten odnośnik zamyka program, co nie jest możliwe we wbudowanej przeglądarce.

en: Reloading the document...
pl: Ponowne wczytywanie dokumentu...

en: Contents
pl: Spis treści

en: Signatures
pl: Podpisy

en: Go to Page
pl: Przejdź do strony

en: &Page:
pl: &Strona:

en: Enter the new name of the bookmark:
pl: Podaj nową nazwę zakładki:

en: Rename this Bookmark
pl: Zmień nazwę tej zakładki

en: Remove this Bookmark
pl: Usuń tę zakładkę

en: Save As
pl: Zapisz jako

en: You have chosen to save an Okular Archive without the file name ending with the '%1' extension. That is not allowed, do you want to choose a new name?
pl: Postanowiłeś zapisać archiwum Okulara pod nazwą bez rozszerzenia '%1'. Nie jest to dozwolone, więc czy chcesz nadać inną nazwę?

en: Unsupported extension
pl: Nieobsługiwane rozszerzenie

[ctx: @action:button]
en: Choose New Name
pl: Nadaj nową nazwę

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> has been modified by another program. If you save now, any changes made in the other program will be lost. Are you sure you want to continue?
pl: Plik <filename>%1</filename> został zmieniony przez inny program. Jeśli zapiszesz teraz, to utracisz wszystkie zmiany dokonane przez niego. Czy tego chcesz?

en: Save - Warning
pl: Zapis – Ostrzeżenie

en: Save a Copy Elsewhere
pl: Zapisz kopię w innym miejscu

en: The current document is protected with a password.<br />In order to save, the file needs to be reloaded. You will be asked for the password again and your undo/redo history will be lost.<br />Do you want to continue?
pl: Bieżący dokument jest chroniony hasłem.<br />Aby go zapisać, należy ponownie wczytać plik. Zostaniesz poproszony o hasło, a twoja historia cofania/ponawiania zostanie utracona.<br />Czy chcesz kontynuować?

en: Could not open the temporary file for saving.
pl: Nie można otworzyć pliku tymczasowego do zapisu.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite <filename>%1</filename> because that file is read-only. Try saving to another location or changing that file's permissions.
pl: Nie można zastąpić <filename>%1</filename>, bo jest tylko do odczytu. Zapisz go w innym miejscu lub zmień uprawnienia do niego.

en: After saving, the current document format requires the file to be reloaded. Your undo/redo history will be lost.<br />Do you want to continue?
pl: Po zapisaniu, format bieżącego dokumentu wymaga, aby wczytać plik ponownie. Twoja historia cofania/ponawiania zostanie utracona.<br />Czy chcesz kontynuować?

en: File could not be saved in '%1'. Try to save it to another location.
pl: Nie można zapisać pliku w „%1”. Proszę zapisać w innym miejscu.

en: Filled form contents
pl: Treść wypełnionego formularza

en: User annotations
pl: Opisy użytkownika

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them.
pl: Masz zamiar zapisać zmiany, lecz format bieżącego pliku nie obsługuje zapisu następujących elementów. Użyj formatu <i>Archiwum dokumentu Okular</i>, aby je zapisać.

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Save as Okular document archive...
pl: Zapisz jako archiwum dokumentu Okular...

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them. Click <i>Continue</i> to save the document and discard these elements.
pl: Masz zamiar zapisać zmiany, lecz format bieżącego pliku nie obsługuje zapisu następujących elementów. Użyj formatu <i>Archiwum dokumentu Okular</i>, aby je zapisać. Kliknij <i>Kontynuuj</i> aby zapisać dokument i porzucić te elementy.

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them. Click <i>Continue</i> to save, but you will lose these elements as well as the undo/redo history.
pl: Masz zamiar zapisać zmiany, lecz format bieżącego pliku nie obsługuje zapisu następujących elementów. Użyj formatu <i>Archiwum dokumentu Okular</i>, aby je zapisać. Kliknij <i>Kontynuuj</i> aby zapisać, lecz utracisz zarówno te elementy jak i historię cofania/ponawiania.

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Continue losing changes
pl: Kontynuuj utratę zmian

en: File could not be saved in '%1'. %2
pl: Nie można zapisać pliku w „%1”. %2

en: Okular cannot copy %1 to the specified location.
    
    The document does not exist anymore.
pl: Okular nie może skopiować %1 w podane miejsce.
    
    Dokument już nie istnieje.

en: File could not be saved in '%1'. Error: '%2'. Try to save it to another location.
pl: Nie można zapisać pliku w „%1”. Błąd: „%2”. Proszę zapisać w innym miejscu.

en: Expand whole section
pl: Rozszerz cały obszar

en: Collapse whole section
pl: Zwiń cały obszar

en: Expand all
pl: Rozwiń wszystko

en: Collapse all
pl: Zwiń wszystko

en: Sync Thumbnail with Page
pl: Zsynchronizuj miniaturę ze stroną

en: Add Bookmark
pl: Dodaj zakładkę

en: Tools
pl: Narzędzia

[ctx: @action:inmenu menu that contains actions to control text to speach]
en: Speak
pl: Wypowiedz

[ctx: @title:window]
en: Print
pl: Wydrukuj

en: Printing this document is not allowed.
pl: Drukowanie tego dokumentu nie jest dopuszczalne.

en: Could not print the document. Unknown error. Please report to bugs.kde.org
pl: Nie można wydrukować dokumentu. Nieznany błąd. Błąd ten można zgłosić na stronie <a href="https://bugs.kde.org/">bugs.kde.org</a>

en: Could not print the document. Detailed error is "%1". Please report to bugs.kde.org
pl: Nie można wydrukować dokumentu. Szczegóły: „%1”. Błąd ten można zgłosić na stronie <a href="https://bugs.kde.org/">bugs.kde.org</a>

en: Go to the place you were before
pl: Przejdź do poprzedniej pozycji

en: Go to the place you were after
pl: Przejdź do następnej pozycji

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not create temporary file <nobr><strong>%1</strong></nobr>.</qt>
pl: <qt><strong>Błąd pliku!</strong> Nie można utworzyć pliku tymczasowego <nobr><strong>%1</strong></nobr>.</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not open the file <nobr><strong>%1</strong></nobr> for uncompression. The file will not be loaded.</qt>
pl: <qt><strong>Błąd pliku!</strong> Nie można otworzyć pliku <nobr><strong>%1</strong></nobr>, żeby go rozpakować. Plik ten nie zostanie wczytany.</qt>

en: <qt>This error typically occurs if you do not have enough permissions to read the file. You can check ownership and permissions if you right-click on the file in the Dolphin file manager, then choose the 'Properties' option, and select 'Permissions' tab in the opened window.</qt>
pl: <qt>Ten błąd pojawia się zwykle wtedy, gdy nie ma się wystarczających uprawnień do odczytania pliku. Można sprawdzić właściciela i prawa dostępu do pliku po naciśnięciu prawym przyciskiem myszy w programie do zarządzania plików Dolphin i wybraniu z menu „Właściwości”, a następnie przejść na kartę „Uprawnienia”.</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not uncompress the file <nobr><strong>%1</strong></nobr>. The file will not be loaded.</qt>
pl: <qt><strong>Błąd pliku!</strong> Nie można rozpakować pliku <nobr><strong>%1</strong></nobr>. Plik ten nie będzie wczytany.</qt>

en: <qt>This error typically occurs if the file is corrupt. If you want to be sure, try to decompress the file manually using command-line tools.</qt>
pl: <qt>Błąd ten zwykle występuje w sytuacji, kiedy plik jest uszkodzony. Jeśli chcesz się upewnić, spróbuj rozpakować plik ręcznie przy pomocy narzędzi linii poleceń.</qt>

en: No Bookmarks
pl: Brak zakładek

en: There was a problem sharing the document: %1
pl: Napotkano kłopot przy udostępnianiu dokumentu: %1

en: Share
pl: Udostępnij

en: Document shared successfully
pl: Pomyślnie udostępniono dokument

en: You can find the shared document at: <a href="%1">%1</a>
pl: Udostępniony dokument możesz znaleźć na: <a href="%1">%1</a>

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
pl: &Edycja

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
pl: &Widok

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
pl: Prze&jdź

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
pl: &Narzędzia

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

note: i18n: ectx: ToolBar (annotationToolBar)
en: Annotation Toolbar
pl: Pasek narzędzi opisów

note: i18n: ectx: ToolBar (quickAnnotationToolBar)
en: Quick Annotation Toolbar
pl: Pasek narzędzi szybkich opisów

en: General Options
pl: Ustawienia ogólne

en: Accessibility
pl: Dostępność

en: Accessibility Reading Aids
pl: Wspomaganie czytania

en: Performance
pl: Wydajność

en: Performance Tuning
pl: Dostrajanie wydajności

en: Configure Viewer
pl: Ustawienia przeglądarki

en: Presentation
pl: Prezentacja

en: Options for Presentation Mode
pl: Ustawienia dla trybu prezentacji

en: Annotation Options
pl: Ustawienia opisów

en: Editor
pl: Edytor

en: Editor Options
pl: Ustawienia edytora

[ctx: Give the user a hint, that it enabled the option --editor-cmd together with the current value of the option.]
en: The editor was set by the command line to 
     %1 
    If you want to use the setting, start okular without the option --editor-cmd
pl: Edytor został ustawiony z wiersza poleceń na 
     %1 
    Jeśli chcesz użyć tego ustawienia, to uruchom Okulara bez ustawienia --editor-cmd

en: Find Next
pl: Znajdź następne

[ctx: [document title/filename] – Presentation]
en: %1 – Presentation
pl: %1 – Prezentacja

en: Switch Screen
pl: Przełącz ekran

[ctx: %1 is the screen number (0, 1, ...)]
en: Screen %1
pl: Ekran %1

en: Exit Presentation Mode
pl: Zakończ tryb prezentacji

en: Title: %1
pl: Tytuł: %1

en: Pages: %1
pl: Stron(y): %1

en: Click to begin
pl: Naciśnij, aby rozpocząć

[ctx: For Presentation]
en: Pause
pl: Wstrzymaj

[ctx: For Presentation]
en: Play
pl: Odtwórz

en: There are two ways of exiting presentation mode, you can press either ESC key or click with the quit button that appears when placing the mouse in the top-right corner. Of course you can cycle windows (Alt+TAB by default)
pl: Dostępne są dwa sposoby kończenia prezentacji: naciśnięcie klawisza Esc albo przycisku Zakończ, który pojawia się po umieszczeniu wskaźnika myszy w prawym górnym narożniku. Oczywiście, można także przełączać okna (domyślnie Alt+Tab).

[ctx: Reason for inhibiting the screensaver activation, when the presentation mode is active]
en: Giving a presentation
pl: W trakcie prezentacji

en: Unknown File
pl: Nieznany plik

en: %1 Properties
pl: Właściwości %1

en: &Fonts
pl: &Czcionki

en: Reading font information...
pl: Wczytywanie szczegółów o czcionce...

en: &Page Sizes
pl: Rozmiar &strony

[ctx: @action:inmenu]
en: &Extract Font
pl: W&ydobądź czcionkę

en: CID Type 0
pl: CID Typ 0

en: CID Type 0C
pl: CID Typ 0C

[ctx: OT means OpenType]
en: CID Type 0C (OT)
pl: CID Typ 0C (OT)

en: TeX virtual
pl: Wirtualny TeX

en: TeX Font Metric
pl: Metryka czcionki TeX

en: TeX FreeType-handled
pl: TeX obsługiwany przez FreeType

[ctx: Unknown font type]
en: Unknown
pl: Nieznany

en: Embedded (subset)
pl: Osadzona (podzbiór)

en: Fully embedded
pl: Całkowicie osadzona

en: No
pl: Nie

en: Yes (subset)
pl: Tak (podzbiór)

en: Yes
pl: Tak

[ctx: Replacing missing font with another one]
en: %1 (substituting with %2)
pl: %1 (zamieniane na %2)

[ctx: font name not available (empty)]
en: [n/a]
pl: [n/d]

en: Unknown font
pl: Nieznana czcionka

en: Embedded: %1
pl: Osadzone: %1

en: Name
pl: Nazwa

en: Type
pl: Rodzaj

en: File
pl: Plik

en: Page
pl: Strona

en: Size
pl: Rozmiar

en: Revision Preview
pl: Podgląd rewizji

en: Where do you want to save this revision?
pl: Gdzie chcesz zapisać tę rewizję?

en: Could not save file %1.
pl: Nie można zapisać pliku %1.

en: Could not view revision.
pl: Nie można obejrzeć rewizji.

en: Enter at least 3 letters to filter pages
pl: Wprowadź przynajmniej 3 litery, aby filtrować strony

en: Case Sensitive
pl: Rozróżniaj wielkość liter

en: Match Phrase
pl: Znajdź frazę

en: Match All Words
pl: Znajdź wszystkie słowa

en: Match Any Word
pl: Znajdź dowolne słowo

en: Filter Options
pl: Ustawienia filtra

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectCertificateDialog)
en: Certificates
pl: Certyfikaty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select certificate to sign with:
pl: Wybierz certyfikat, którym podpisać:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reasonLabel)
en: Reason:
pl: Powód:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, reasonInput) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, locationInput) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, backgroundInput)
en: optional
pl: opcjonalne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
pl: Położenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundLabel)
en: Background:
pl: Tło:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backgroundButton)
en: Choose...
pl: Wybierz...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, recentLabel)
en: Recent backgrounds:
pl: Ostatnie tła:

en: <div align=center><h3>No annotations</h3>To create new annotations press F6 or select <i>Tools -&gt; Annotations</i> from the menu.</div>
pl: <div align=center><h3>Nie ma żadnego opisu</h3>Aby utworzyć nowy opis, naciśnij F6 lub wybierz <i>Narzędzia → Opisy</i> z menu.</div>

en: Group by Page
pl: Grupuj względem strony

en: Group by Author
pl: Grupuj względem autora

en: Show annotations for current page only
pl: Pokaż opisy tylko dla bieżącej strony

en: Expand all elements
pl: Rozwiń wszystkie elementy

en: Collapse all elements
pl: Zwiń wszystkie elementy

en: Properties
pl: Właściwości

[ctx: file types in a file open dialog]
en: Images (%1)
pl: Obrazy (%1)

en: Select background image
pl: Wybierz obraz tła

en: Forget image
pl: Zapomnij o obrazie

en: Forget all images
pl: Zapomnij o wszystkich obrazach

en: Enter password (if any) to unlock certificate: %1
pl: Wpisz hasło (jeśli jest), aby odblokować certyfikat: %1

en: Enter certificate password
pl: Wpisz hasło certyfikatu

en: Enter document password
pl: Wpisz hasło dokumentu

en: Save Signed File As
pl: Zapisz podpisany plik jako

[ctx: Used when suggesting a new name for a digitally signed file. %1 is the old file name and %2 its extension]
en: %1_signed.%2
pl: %1_podpisany.%2

en: Validity Status
pl: Status ważności

en: Signature Validity:
pl: Prawidłowość podpisu:

en: Document Modifications:
pl: Zmiany w dokumencie:

en: Additional Information
pl: Dodatkowe dane

en: Signed By:
pl: Podpisany przez:

en: Signing Time:
pl: Czas podpisu:

en: Document Version
pl: Wersja dokumentu

[ctx: Document Revision <current> of <total>]
en: Document Revision %1 of %2
pl: Rewizja dokumentu %1 z %2

en: View Signed Version...
pl: Zobacz podpisaną wersję...

en: View Certificate...
pl: Zobacz certyfikat...

en: View in Certificate Manager
pl: Obejrzyj w zarządzaniu certyfikatami

en: KDE Certificate Manager (kleopatra) not found
pl: Nie znaleziono programu KDE do zarządzanie certyfikatami (kleopatra)

en: Show bookmarked pages only
pl: Pokaż tylko strony z zakładkami

[ctx: start the movie playback]
en: Play
pl: Odtwórz

[ctx: pause the movie playback]
en: Pause
pl: Wstrzymaj

[ctx: stop the movie playback]
en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Videos not supported in this okular
pl: Filmy nie są obsługiwane w tym Okularze

en: Videos not supported in this Okular
pl: Filmy nie są obsługiwane w tym Okularze

en: &Add...
pl: Dod&aj...

en: &Edit...
pl: &Edytuj...

en: &Remove
pl: &Usuń

en: Move &Up
pl: Przesuń w &górę

en: Move &Down
pl: Przesuń w &dół

en: Default Drawing Tool #%1
pl: Domyślne narzędzie rysowania #%1

en: There's already a tool with that name. Using a default one
pl: Istnieje już narzędzie o tej nazwie. Użyto domyślnego

en: Duplicated Name
pl: Powielona nazwa

en: Page of the document to be shown
pl: Strona dokumentu do pokazania

en: Start the document in presentation mode
pl: Otwórz dokument w trybie prezentacji

en: Start with print dialog
pl: Uruchom z oknem dialogowym drukowania

en: Start with print dialog and exit after printing
pl: Uruchom z oknem dialogowym drukowania i wyjdź po wydrukowaniu

en: "Unique instance" control
pl: Kontrola pojedynczego wystąpienia

en: Not raise window
pl: Nie unoś okna

en: Find a string on the text
pl: Znajdź ciąg znaków w tekście

en: Sets the external editor command
pl: Ustawia polecenie zewnętrznego edytora

en: Documents to open. Specify '-' to read from stdin.
pl: Dokumenty do otwarcia. Użyj „-”, aby czytać ze standardowego wejścia.

en: You cannot set the editor command in an already running okular instance. Please disable the tabs and try again. Please note, that unique is also not supported when setting the editor command at the commandline.
pl: Nie możesz ustawić polecenia edytora w już uruchomionym Okularze. Wyłącz karty i spróbuj ponownie. Pamiętaj także, że niepowtarzalność także nie jest obsługiwana po ustawieniu polecenia edytora w wierszu poleceń.

en: Error: Can't open more than one document with the --unique switch
pl: Błąd: Nie można otworzyć więcej niż jednego dokumentu z przełącznikiem --unique

en: Error: Can't open more than one document with the --presentation switch
pl: Błąd: Nie można otworzyć więcej niż jednego dokumentu z przełącznikiem --presentation

en: Error: Can't open more than one document with the --print switch
pl: Błąd: Nie można otworzyć więcej niż jednego dokumentu z przełącznikiem --print

en: Error: Can't open more than one document with the --page switch
pl: Błąd: Nie można otworzyć więcej niż jednego dokumentu z przełącznikiem --page

en: Error: Can't open more than one document with the --find switch
pl: Błąd: Nie można otworzyć więcej niż jednego dokumentu z przełącznikiem --find

en: Unable to find the Okular component: %1
pl: Nie można znaleźć składnika Okulara: %1

en: Sidebar
pl: Pasek boczny

en: There is already a unique Okular instance running. This instance won't be the unique one.
pl: Jedno wystąpienie Okulara już istnieje. To wystąpienie nie będzie niepowtarzalnym.

en: Unable to find the Okular component.
pl: Nie można znaleźć składnika Okulara.

en: Click to open a file
    Click and hold to open a recent file
pl: Naciśnij, aby otworzyć plik
    Naciśnij i przytrzymaj, aby otworzyć ostatni plik

en: <b>Click</b> to open a file or <b>Click and hold</b> to select a recent file
pl: <b>Naciśnij</b>, aby otworzyć plik, albo <b>naciśnij i przytrzymaj</b>, aby wybrać ostatni plik

en: Next Tab
pl: Następna karta

en: Previous Tab
pl: Poprzednia karta

en: Undo close tab
pl: Cofnij zamknięcie karty

en: Lock Sidebar
pl: Zablokuj pasek boczny

en: All files (*)
pl: Wszystkie pliki (*)

en: All supported files (%1)
pl: Wszystkie obsługiwane pliki (%1)

en: Open Document
pl: Otwórz dokument

en: Confirm Close
pl: Potwierdź zamknięcie

en: Close Tabs
pl: Zamknij karty

en: You are about to close %1 tabs. Are you sure you want to continue?
pl: Masz zamiar zamknąć %1 karty. Czy na pewno chcesz kontynuować?

en: Warn me when I attempt to close multiple tabs
pl: Ostrzeż przy zamykaniu wielu kart

en: &Copy Path
pl: &Skopiuj ścieżkę

en: &Open Containing Folder
pl: &Otwórz katalog zawierający

[ctx: recent items context menu]
en: &Forget This Item
pl: &Zapomnij o tym elemencie

[ctx: on welcome screen]
en: No recent documents
pl: Brak ostatnich dokumentów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Welcome to Okular
pl: Witaj w Okularze

[ctx: on welcome screen]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openButton)
en: Open Document...
pl: Otwórz dokument...

[ctx: on welcome screen]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Recent documents
pl: Ostatnie dokumenty

[ctx: on welcome screen (recent document list)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, forgetAllButton)
en: Forget All
pl: Zapomnij o wszystkich

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, closeButton)
en: Hide welcome screen
pl: Ukryj ekran powitalny
