okular_fictionbook - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Document is not a valid FictionBook
pt: O documento não é um FictionBook válido

en: Unable to open document: %1
pt: Não é possível abrir o documento: %1

en: Document is not a valid ZIP archive
pt: O documento não é um pacote ZIP válido

en: Invalid document structure (main directory is missing)
pt: Estrutura do documento inválido (falta a pasta principal)

en: No content found in the document
pt: Não foi encontrado nenhum conteúdo no documento

en: Invalid XML document: %1
pt: Documento em XML inválido: %1

en: FictionBook Backend Configuration
pt: Infra-Estrutura de Livros de Ficção
