okular_poppler - en to ro translation catalogue (10 entries)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: No
ro: Nu

en: PDF Options
ro: Opțiuni PDF

en: Force rasterization
ro: Forțează rasterizarea

en: Rasterize into an image before printing
ro: Rasterizează într-o imagine înainte de tipărire

en: Forces the rasterization of each page into an image before printing it. This usually gives somewhat worse results, but is useful when printing documents that appear to print incorrectly.
ro: Forțează rasterizarea fiecărei pagini într-o imagine înainte de tipărirea acesteia. Aceasta dă rezultate ceva mai slabe, dar este utilă la tipărirea documentelor ce par a se tipări greșit.

en: Encrypted
ro: Criptat

en: Unencrypted
ro: Necriptat

en: Security
ro: Securitate

en: Yes
ro: Da

en: Optimized
ro: Optimizat
