okular_ghostview - en to ro translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Use Platform Fonts
ro: Folosește fonturile platformei

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Determines whether Ghostscript should be allowed to use platform fonts, if false only usage of fonts embedded in the document will be allowed.
ro: Determină dacă Ghostscript are permisiunea să folosească fonturile platformei. Dacă e fals, atunci e permisă doar folosirea fonturilor înglobate în document.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General Settings
ro: Configurări generale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlatformFonts)
en: &Use platform fonts
ro: &Utilizează fonturile platformei

en: Ghostscript Backend Configuration
ro: Configurare platformă Ghostscript

en: Document version
ro: Versiune document

en: Language Level
ro: Nivel limbă
