okular_ghostview - en to ru translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Use Platform Fonts
ru: Использовать платформозависимые шрифты

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Determines whether Ghostscript should be allowed to use platform fonts, if false only usage of fonts embedded in the document will be allowed.
ru: Включить использование шрифтов, доступных в системе. При выключении этого параметра будут использованы только шрифты, внедрённые в документ.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General Settings
ru: Основные параметры

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlatformFonts)
en: &Use platform fonts
ru: Использовать &платформо-зависимые шрифты

en: Ghostscript Backend Configuration
ru: Настройка модуля Ghostscript

en: Document version
ru: Версия документа

en: Language Level
ru: Уровень языка
