okular_ghostview - en to sk translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Use Platform Fonts
sk: Použiť systémové písma

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Determines whether Ghostscript should be allowed to use platform fonts, if false only usage of fonts embedded in the document will be allowed.
sk: Určuje či má Ghostscript povoliť používanie systémových písiem. Ak nie, bude možné použiť len vložené písma v dokumente.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General Settings
sk: Všeobecné nastavenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlatformFonts)
en: &Use platform fonts
sk: Po&užiť systémové písma

en: Ghostscript Backend Configuration
sk: Nastavenie Ghostscript backendu

en: Document version
sk: Verzia dokumentu

en: Language Level
sk: Úroveň jazyka
