okular - en to sk translation catalogue (946 entries)

en: Okular, a universal document viewer
sk: Okular, univerzálny prehliadač dokumentov

en: Former maintainer
sk: Pôvodný správca

en: Lots of framework work, FictionBook backend and former ODT backend
sk: Množstvo práce na frameworku, FictionBook backende a bývalom ODT backende

en: Developer
sk: Vývojár

en: Created Okular from KPDF codebase
sk: Vytvorenie Okularu z kódu KPDF

en: KPDF developer
sk: Vývojár KPDF

en: Annotations artwork
sk: Grafika poznámok

en: Table selection tool
sk: Nástroj výberu tabuľky

en: Annotation improvements
sk: Zlepšenia poznámok

en: Go to page %1
sk: Prejsť na stránku %1

en: Open external file
sk: Otvoriť externý súbor

en: Execute '%1'…
sk: Vykonať '%1'...

en: First Page
sk: Prvá stránka

en: Previous Page
sk: Predchádzajúca stránka

en: Next Page
sk: Nasledujúca stránka

en: Last Page
sk: Posledná stránka

en: Back
sk: Späť

en: Forward
sk: Dopredu

en: Quit
sk: Koniec

en: Start Presentation
sk: Spustiť prezentáciu

en: End Presentation
sk: Ukončiť prezentáciu

en: Go To Page…
sk: Prejsť na stránku

en: Play sound…
sk: Prehrať zvuk...

en: JavaScript Script
sk: Skript JavaScriptu

en: Play movie…
sk: Prehrať film

en: Play movie
sk: Prehrať film

en: Stop movie
sk: Zastaviť film

en: Pause movie
sk: Pozastaviť film

en: Resume movie
sk: Pokračovať film

en: Backend Selection
sk: Výber backendu

[ctx: @info %1 is a page size]
en: Most pages are %1.
sk: Väčšina stránok je %1.

[ctx: paper type and orientation (eg: Portrait A4)]
en: Portrait %1
sk: Portrét %1

[ctx: paper type and orientation (eg: Portrait A4)]
en: Landscape %1
sk: Krajinka %1

[ctx: %1 is width, %2 is height, %3 is paper size name]
en: %1 × %2 in (%3)
sk: %1 x %2 in (%3)

[ctx: %1 is width, %2 is height, %3 is paper size name]
en: %1 × %2 mm (%3)
sk: %1 x %2 mm (%3)

en: Continuing search from beginning
sk: Pokračujem hľadanie od začiatku

en: Continuing search from bottom
sk: Pokračujem hľadanie od konca

en: Can not find a plugin which is able to handle the document being passed.
sk: Nie je možné nájsť modul schopný spracovať dokument.

[ctx: remove a collection of annotations from the page]
en: remove annotations
sk: odstrániť poznámky

en: The document is trying to execute an external application and, for your safety, Okular does not allow that.
sk: Dokument sa pokúsil spustiť externú aplikáciu, z dôvodu bezpečnosti to však Okular nepovolil.

en: No application found for opening file of mimetype %1.
sk: S MIME typom %1 nie je asociovaná žiadna aplikácia.

en: Could not open a temporary file
sk: Nepodarilo sa otvoriť dočasný súbor

en: Print conversion failed
sk: Konverzia tlače zlyhala

en: Printing process crashed
sk: Proces tlače spadol

en: Printing process could not start
sk: Proces tlače sa nepodarilo spustiť

en: Printing to file failed
sk: Tlač do súboru zlyhala

en: Printer was in invalid state
sk: Tlačiareň je v neplatnom stave

en: Unable to find file to print
sk: Nepodarilo sa nájsť súbor pre tlač

en: There was no file to print
sk: Nebol nájdený žiadny súbor pre tlač

en: Could not find a suitable binary for printing. Make sure CUPS lpr binary is available
sk: Nepodarilo sa nájsť vhodný program pre tlač. Uistite sa, že je k dispozícii CUPS príkaz lpr.

en: The page print size is invalid
sk: Veľkosť tlače strany je neplatná

en: Could not open '%1'. File does not exist
sk: Nepodarilo sa otvoriť "%1". Súbor neexisstuje.

en: Title
sk: Názov

en: Subject
sk: Predmet

en: Description
sk: Popis

en: Author
sk: Autor

en: Creator
sk: Tvorca

en: Producer
sk: Vyrobil

en: Pages
sk: Stránok

en: Created
sk: Vytvorené

en: Modified
sk: Zmenené

en: MIME Type
sk: Typ MIME

en: Category
sk: Kategória

en: Keywords
sk: Kľúčové slová

en: File Path
sk: Cesta k súboru

en: File Size
sk: Veľkosť súboru

en: Page Size
sk: Veľkosť stránky

[ctx: Add an annotation to the page]
en: add annotation
sk: pridať poznámku

[ctx: Remove an annotation from the page]
en: remove annotation
sk: odstrániť poznámku

[ctx: Modify an annotation's internal properties (Color, line-width, etc.)]
en: modify annotation properties
sk: zmeniť vlastnosti poznámky

[ctx: Translate an annotation's position on the page]
en: translate annotation
sk: preložiť poznámku

[ctx: Change an annotation's size]
en: adjust annotation
sk: upraviť poznámku

[ctx: Generic text edit command]
en: edit text
sk: editovať text

[ctx: Edit an annotation's text contents]
en: edit annotation contents
sk: upraviť obsah poznámky

[ctx: Edit an form's text contents]
en: edit form contents
sk: upraviť obsah formulára

[ctx: Edit a list form's choices]
en: edit list form choices
sk: upraviť voľby zoznamu formulára

[ctx: Edit a combo form's selection]
en: edit combo form selection
sk: upraviť výber kombo formulára

[ctx: Edit the state of a group of form buttons]
en: edit form button states
sk: upraviť vlastné stavy tlačidiel

en: Plain &Text…
sk: Čistý &text...

en: Print Options
sk: Možnosti tlače

en: Fit to printable area
sk: Vyplniť tlačiteľnú oblasť

en: Fit to full page
sk: Vyplniť celú stranu

en: Scale mode:
sk: Režim škálovania:

en: Do not show this message again
sk: Túto správu viac nezobrazovať

en: Not Available
sk: Nedostupné

[ctx: %1 is a filename with path]
en: Could not sign the document: <filename>%1</filename>
sk: Nepodarilo sa podpísať dokument: <filename>%1</filename>

[ctx: %1 is a filename with path]
en: Could not write the signed document to <filename>%1</filename>, please ensure you have selected a folder with write permission
sk: Nepodarilo sa zapísať podpísaný dokument do <filename>%1</filename>, skontrolujte, či máte vybratý priečinok s oprávnením na zápis

en: Unknown signing error
sk: Neznáma chyba podpisovania

[ctx: 'source' is a source file]
en: Source: %1
sk: Zdroj: %1

en: &Default Font:
sk: Predvolené písmo:

en: Version
sk: Verzia

en: Serial Number
sk: Sériové číslo

en: Issuer
sk: Vydavateľ

en: Issued On
sk: Vydané (kedy)

en: Expires On
sk: Expiruje

[ctx: The person/company that made the signature]
en: Subject
sk: Predmet

en: Public Key
sk: Verejný kľúč

en: Key Usage
sk: Použitie kľúča

en: %1 (%2 bits)
sk: %1 (%2 bity)

en: Property
sk: Vlastníctvo

en: Value
sk: Hodnota

en: Pop-up Note
sk: Vyskakovacia poznámka

en: Typewriter
sk: Písací stroj

en: Inline Note
sk: Vložená poznámka

en: Arrow with Comment
sk: Šípka s komentárom

note: i18n: tag tool attribute name
en: Arrow
sk: Šípka

en: Straight Line with Comment
sk: Rovná čiara s komentárom

en: Straight Line
sk: Priamka

en: Polygon with Comment
sk: Polygon s komentárom

en: Polygon
sk: Mnohouholník

en: Rectangle with Comment
sk: Obdĺžnik s komentárom

en: Rectangle
sk: Obdĺžnik

en: Ellipse with Comment
sk: Elipsa s komentárom

en: Ellipse
sk: Elipsa

en: Highlight with Comment
sk: Zvýraznenie s komentárom

en: Highlight
sk: Zvýraznenie

en: Squiggle with Comment
sk: Vlnitý s komentárom

en: Squiggle
sk: Vlnovka

en: Underline with Comment
sk: Podčiarknutý text s komentárom

en: Underline
sk: Podčiarknuté

en: Strike Out with Comment
sk: Prečiarknutý text s komentárom

en: Strike Out
sk: Prečiarknuté

en: Stamp with Comment
sk: Pečiatka s komentárom

en: Stamp
sk: Razítko

en: Freehand Line with Comment
sk: Čiara voľnou rukou s komentárom

en: Freehand Line
sk: Čiara voľnou rukou

en: Caret
sk: Kurzor

en: File Attachment
sk: Súbor s prílohou

en: Sound
sk: Zvuk

en: Movie
sk: Film

[ctx: Caption for a screen annotation]
en: Screen
sk: Obrazovka

en: Annotation
sk: Poznámka

[ctx: Unknown author]
en: Unknown
sk: Neznámy

en: Author: %1
sk: Autor: %1

en: Where do you want to save %1?
sk: Kde chcete uložiť %1?

en: Could not open "%1" for writing. File was not saved.
sk: Nepodarilo sa otvoriť "%1" pre zápis. Súbor nebol uložený.

en: The signature is cryptographically valid.
sk: Podpis je kryptograficky platný.

en: The signature is cryptographically invalid.
sk: Podpis je kryptograficky neplatný.

en: Digest Mismatch occurred.
sk: Vyskytla sa nezhoda s prehľadom.

en: The signature CMS/PKCS7 structure is malformed.
sk: Štruktúra podpisu CMS/PKCS7 je chybná.

en: The requested signature is not present in the document.
sk: Požadovaný podpis sa v dokumente nenachádza.

en: The signature could not be verified.
sk: Podpis nebolo možné overiť.

en: Certificate is Trusted.
sk: Certifikát je dôverihodný.

en: Certificate issuer isn't Trusted.
sk: Certifikát je nie je dôverihodný.

en: Certificate issuer is unknown.
sk: Vydavateľ certifikátu je neznámy.

en: Certificate has been Revoked.
sk: Certifikát bol zrušený.

en: Certificate has Expired.
sk: Certifikátu vypršala platnosť.

en: Certificate has not yet been verified.
sk: Certifikát ešte nebol overený.

en: Unknown issue with Certificate or corrupted data.
sk: Neznámy problém s certifikátom alebo poškodené údaje.

en: Unknown Algorithm
sk: Neznámy algoritmus

en: Unknown Type
sk: Neznámy typ

en: Digital Signature
sk: Digitálny podpis

en: Non-Repudiation
sk: Neodmietnutie

en: Encrypt Keys
sk: Šifrovacie kľúče

en: Decrypt Keys
sk: Dešifrovacie kľúče

en: Key Agreement
sk: Zhoda kľúčov

en: Sign Certificate
sk: Podpísať certifikát

en: Sign CRL
sk: Podpísať CRL

en: Encrypt Only
sk: Iba na šifrovanie

en: No Usage Specified
sk: Nešpecifikované použitie

en: The document has not been modified since it was signed.
sk: Tento dokument nebol upravený od podpísania.

en: The revision of the document that was covered by this signature has not been modified;
    however there have been subsequent changes to the document.
sk: Revízia dokumentu, na ktorý sa vzťahuje tento podpis, sa nezmenila;
    v dokumente sa však vyskytli následné zmeny.

en: The document has been modified in a way not permitted by a previous signer.
sk: Tento dokument bol upravený spôsobom nepoveleným predchádzajúcim podpisovateľom.

en: The document integrity verification could not be completed.
sk: Overenie pravosti dokumentu sa nepodarilo dokončiť.

[ctx: Digital signature]
en: This document has signature placeholder fields.
sk: Tento dokument má nepodpísané podpisové polia.

en: This document is digitally signed.
sk: Tento dokument je digitálne podpísaný.

en: This document is digitally signed. There have been changes since last signed.
sk: Tento dokument je digitálne podpísaný. Od posledného podpísania došlo k zmenám.

en: This document is digitally signed. Some of the signatures could not be validated properly.
sk: Tento dokument je digitálne podpísaný. Niektoré z podpisov nebolo možné overiť správne.

en: Field: %1 on page %2
sk: Pole: %1 na strane %2

en: Rev. %1: Signed By %2
sk: Rev. %1: Podpísaná By %2

en: Signing Time: %1
sk: Čas podpisu: %1

en: Reason: %1
sk: Dôvod: %1

en: Location: %1
sk: Umiestnenie: %1

[ctx: Digital signature type]
en: PGP Signature
sk: Podpis PGP

[ctx: Digital signature type]
en: Unknown
sk: Neznámy

[ctx: Digital signature type]
en: Signature placeholder
sk: Zástupné miesto podpisu

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Red
sk: Červená

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Orange
sk: Oranžová

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Yellow
sk: Žltá

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Green
sk: Zelená

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Cyan
sk: Tyrkysová

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Blue
sk: Modrá

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Magenta
sk: Purpurová

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: White
sk: Biela

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Gray
sk: Šedá

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Black
sk: Čierna

[ctx: @item:inlistbox]
en: Width %1
sk: Šírka %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width (No annotation selected)
sk: Šírka riadku poznámky (Nie je vybratá žiadna poznámka)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation color (No annotation selected)
sk: Farba poznámky (Nie sú vybrané žiadne poznámky)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color (No annotation selected)
sk: Farba výplne poznámky (Nie je vybratá žiadna poznámka)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation opacity (No annotation selected)
sk: Krytie poznámky (Nie sú vybrané žiadne poznámky)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font (No annotation selected)
sk: Písmo poznámky (Nie je vybratá žiadna poznámka)

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the current annotation to the quick annotations menu (No annotation selected)
sk: Pridajte aktuálnu poznámku do ponuky rýchlych poznámok (nie je vybratá žiadna poznámka).

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1 or line angle to 15° steps (No annotation selected)
sk: Obmedziť pomer tvaru na 1:1 alebo uhol čiar do 15° krokov (Žiadne poznámky nie sú vybrané)

[ctx: @info:tooltip]
en: Advanced settings for the current annotation tool (No annotation selected)
sk: Rozšírené nastavenia pre aktuálny nástroj poznámok (nie je vybratá žiadna poznámka)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width
sk: Šírka riadku poznámky

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width (Current annotation has no line width)
sk: Šírka čiary poznámky (Aktuálna poznámka nemá šírku čiary)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation text color
sk: Farba textu poznámky

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation border color
sk: Farba okraja poznámky

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation color
sk: Farba poznámky

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color
sk: Farba výplne poznámky

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color (Current annotation has no fill color)
sk: Farba výplne poznámky (Aktuálna poznámka nemá žiadnu výplň)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font
sk: Písmo poznámky

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font (Current annotation has no font)
sk: Písmo poznámky (Aktuálna poznámka nemá písmo)

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain line angle to 15° steps
sk: Obmedziť uhol čiar do 15° krokov

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1
sk: Obmedziť pomer tvaru na 1:1

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1 or line angle to 15° steps (Not supported by current annotation)
sk: Obmedziť pomer tvaru na 1:1 alebo uhol čiar do 15° krokov (súčasná poznámka toto nepodporuje)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation opacity
sk: Krytie poznámky

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the current annotation to the quick annotations menu
sk: Pridajte aktuálnu poznámku do ponuky rýchlych poznámok

[ctx: @info:tooltip]
en: Advanced settings for the current annotation tool
sk: Rozšírené nastavenia aktuálneho nástroja poznámok

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Color
sk: Farba

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Fill Color
sk: Farba výplne

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Transparent
sk: Priesvitný

[ctx: @item:inlistbox]
en: Custom Color…
sk: Vlastná farba...

[ctx: @title:window]
en: Select color
sk: Vybrať farbu

en: &Annotations
sk: &Poznámky

[ctx: @action:intoolbar Hide the toolbar]
en: Hide
sk: Skryť

[ctx: @action:intoolbar Show the builtin annotation toolbar]
en: Show more annotation tools
sk: Zobraziť viac nástrojov pre poznámky

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Highlighter
sk: Zvýrazňovač

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Underline
sk: Podčiarknuté

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Squiggle
sk: Vlnovka

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Strike Out
sk: Prečiarknuté

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Typewriter
sk: Písací stroj

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Inline Note
sk: Vložená poznámka

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Popup Note
sk: Vyskakovacia poznámka

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Freehand Line
sk: Čiara voľnou rukou

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Straight line
sk: Priamka

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Arrow
sk: Šípka

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Rectangle
sk: Obdĺžnik

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Ellipse
sk: Elipsa

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Polygon
sk: Mnohouholník

[ctx: @action]
en: Geometrical shapes
sk: Geometrické tvary

[ctx: @action]
en: Stamp
sk: Razítko

[ctx: @action:intoolbar Show list of quick annotation tools]
en: Quick Annotations
sk: Rýchle poznámky

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose an annotation tool from the quick annotations
sk: Vyberte nástroj poznámok z rýchlych poznámok

en: Quick Annotation Bar
sk: Panel rýchlych poznámok

[ctx: @action:intoolbar Add current annotation tool to the quick annotations list]
en: Add to Quick Annotations
sk: Pridať k rýchlym poznámkam

[ctx: @action:intoolbar When checked keep the current annotation tool active after use]
en: Keep Active
sk: Zachovať aktívne

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep the annotation tool active after use
sk: Nástroj poznámok nechať po použití aktívny

[ctx: @action When checked, line annotations are constrained to 15° steps, shape annotations to 1:1 ratio]
en: Constrain Ratio and Angle of Annotation Tools
sk: Obmedziť pomer a uhol nástrojov poznámok

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Font
sk: Písmo

[ctx: @action:intoolbar Current annotation advanced settings]
en: Annotation Settings
sk: Nastavenia poznámok

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Line width
sk: Šírka čiary

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Opacity
sk: Krytie

[ctx: Page label (number)]
en: Page %1 (%2)
sk: Stránka %1 (%2)

en: Page %1
sk: Stránka %1

en: &Open Pop-up Note
sk: &Otvoriť vyskakovaciu poznámku

en: Remove Bookmark
sk: Odstrániť záložku

en: Add Bookmark
sk: Pridať záložku

en: Copy Text to Clipboard
sk: Kopírovať text do schránky

en: Copy forbidden by DRM
sk: Kopírovanie zakázané kvôli DRM

en: &Delete
sk: &Odstrániť

en: &Properties
sk: &Vlastnosti

[ctx: %1 is the name of the file to open]
en: &Open '%1'…
sk: &Otvoriť '%1'…

[ctx: %1 is the name of the file to save]
en: &Save '%1'…
sk: &Uložiť '%1'...

en: &Appearance
sk: Vz&hľad

en: &General
sk: &Všeobecné

en: &Author:
sk: &Autor:

en: Created:
sk: Vytvorené:

en: Modified:
sk: Zmenené:

en: Pop-up Note Properties
sk: Vlastnosti vyskakovacej poznámky

en: Typewriter Properties
sk: Vlastnosti písacieho stroja

en: Inline Note Properties
sk: Vlastnosti vloženej poznámky

en: Straight Line Properties
sk: Vlastnosti rovnej čiary

en: Polygon Properties
sk: Vlastnosti polygónu

en: Geometry Properties
sk: Vlastnosti geometrie

en: Text Markup Properties
sk: Vlastnosti textovej značky

en: Stamp Properties
sk: Vlastnosti razítka

en: Freehand Line Properties
sk: Vlastnosti čiary voľnou rukou

en: Caret Properties
sk: Vlastnosti kurzoru

en: File Attachment Properties
sk: Vlastnosti súboru s prílohou

en: Sound Properties
sk: Vlastnosti zvuku

en: Movie Properties
sk: Vlastnosti filmu

en: Annotation Properties
sk: Vlastnosti poznámky

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a custom stamp symbol from file
sk: Vybrať symbol vlastného razítka zo súboru

[ctx: @title:window file chooser]
en: Select custom stamp symbol
sk: Vyberte vlastný symbol razítka

en: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz | Icon Files (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)
sk: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz | Súbory ikon (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)

[ctx: @info]
en: Could not load the file <filename>%1</filename>
sk: Nepodarilo sa načítať súbor <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Invalid file
sk: Neplatný súbor

en: &Color:
sk: &Farba:

en: &Opacity:
sk: &Krytie:

en: Icon:
sk: Ikona:

en: Comment
sk: Komentár

en: Help
sk: Pomocník

en: Insert
sk: Vložiť

en: Key
sk: Klávesa

en: New paragraph
sk: Nový odstavec

en: Note
sk: Poznámka

en: Paragraph
sk: Odstavec

en: Font:
sk: Písmo:

en: Text &color:
sk: Farba písma:

en: &Align:
sk: &Zarovnanie:

en: Left
sk: Doľava

en: Center
sk: Vycentrovať

en: Right
sk: Doprava

en: Border &width:
sk: Šírka okraja:

en: Approved
sk: Schválené

en: As Is
sk: Tak ako je

en: Confidential
sk: Dôverné

en: Departmental
sk: Oddelenie

en: Draft
sk: Návrh

en: Experimental
sk: Experimentálne

en: Expired
sk: Expirované

en: Final
sk: Finálne

en: For Comment
sk: Pre komentáre

en: For Public Release
sk: Pre verejné publikovanie

en: Not Approved
sk: Neschválené

en: Not For Public Release
sk: Nie pre verejné publikovanie

en: Sold
sk: Predané

en: Top Secret
sk: Prísne tajné

en: Bookmark
sk: Záložka

en: Information
sk: Informácia

en: Stamp symbol:
sk: Symbol razítka:

en: &Width:
sk: &Šírka:

en: Line start:
sk: Začiatok riadku:

en: Line end:
sk: Koniec riadku:

en: Square
sk: Štvorec

en: Circle
sk: Kruh

en: Diamond
sk: Diamant

en: Open Arrow
sk: Otvorená šípka

en: Closed Arrow
sk: Zatvorená šípka

en: None
sk: Žiadny

en: Butt
sk: Rovný

en: Right Open Arrow
sk: Otvorená šípka vpravo

en: Right Closed Arrow
sk: Pravá zatvorená šípka

en: Slash
sk: Lomítko

en: Leader line length:
sk: Dĺžka vodiacej čiary:

en: Leader line extensions length:
sk: Dĺžka rozšírení vodiacej čiary:

en: Enabled
sk: Povolené

en: Shape fill:
sk: Výplň tvaru:

en: Type:
sk: Typ:

en: Strike out
sk: Prečiarknuté

en: File attachment symbol:
sk: Symbol súboru s prílohou:

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Graph
sk: Graf

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Push Pin
sk: Pripináčik

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Paperclip
sk: Spinka

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Tag
sk: Značka

[ctx: 'File' as normal file, that can be opened, saved, etc..]
en: File
sk: Súbor

en: No description available.
sk: Popis nie je k dispozícii.

en: Name:
sk: &Názov:

en: Description:
sk: Popis:

en: Caret symbol:
sk: Znak vsuvky:

[ctx: Symbol for caret annotations]
en: None
sk: Žiadny

en: Close this note
sk: Zavrieť túto poznámku

en: Options
sk: Možnosti

en: This annotation may contain LaTeX code.
    Click here to render.
sk: Táto poznámka môže obsahovať kód LaTeX.
    Kliknite sem na vykreslenie.

en: Cannot find latex executable.
sk: Nie je možné nájsť program latex.

en: LaTeX rendering failed
sk: LaTeX renderovanie zlyhalo

en: Cannot find dvipng executable.
sk: Nie je možné nájsť program dvipng.

en: A problem occurred during the execution of the 'latex' command.
sk: Počas vykonania príkazu 'latex' nastala chyba.

en: A problem occurred during the execution of the 'dvipng' command.
sk: Počas vykonania príkazu 'dvipng' nastala chyba.

en: Bookmarks
sk: Záložky

en: Show for all documents
sk: Zobraziť pre všetky dokumenty

en: Search…
sk: &Hľadať:

en: Expand All
sk: Rozbaliť všetko

en: Collapse All
sk: Zbaliť všetko

en: Go to This Bookmark
sk: Prejsť na túto záložku

en: Rename Bookmark
sk: Premenovať záložku

[ctx: Opens the selected document]
en: Open Document
sk: Otvoriť dokument

en: Remove all Bookmarks for this Document
sk: Odstrániť všetky záložky pre tento dokument

en: Certificate Viewer
sk: Prehliadač certifikátov

en: Export…
sk: Exportovať...

en: General
sk: Všeobecné

en: Issued By
sk: Vydané (kým)

en: Common Name(CN)
sk: Bežný názov (KN)

en: Organization(O)
sk: Organizácia

en: Issued To
sk: Vydané (komu)

en: Validity
sk: Platnosť

en: Fingerprints
sk: Odtlačky

en: SHA-1 Fingerprint
sk: Odtlačok SHA-1

en: SHA-256 Fingerprint
sk: Odtlačok SHA-256

en: Details
sk: Podrobnosti

en: Certificate Data:
sk: Údaje certifikátu:

en: Where do you want to save this certificate?
sk: Kde chcete uložiť tento certifikát?

en: Certificate File (*.cer)
sk: Súbor certifikátu (*.cer)

en: Could not export the certificate
sk: Nepodarilo sa exportovať certifikát

[ctx: @title:menu]
en: &Color Mode
sk: &Farebný režim

[ctx: @action Change Colors feature toggle action]
en: Change Colors
sk: Zmeniť farby

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: &Normal Colors
sk: Normálne farby

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: &Invert Colors
sk: Invertovať farby

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Change &Paper Color
sk: Zmeniť farbu papiera

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Change &Dark && Light Colors
sk: Zmeniť tmavé a svetlé farby

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Convert to &Black && White
sk: Previesť na čiernobielu

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Invert &Lightness
sk: Invertovať svetlosť

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Invert L&uma (sRGB Linear)
sk: Invertovať Luma (sRGB lineárne)

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Invert Luma (&Symmetric)
sk: Invertovať Luma (Symetrické)

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Shift Hue P&ositive
sk: Posunúť odtieň pozitívne

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Shift Hue N&egative
sk: Posunúť odtieň negatívne

note: i18n: tag tool attribute name
en: Red
sk: Červená

note: i18n: tag tool attribute name
en: Green
sk: Zelená

note: i18n: tag tool attribute name
en: Blue
sk: Modrá

note: i18n: tag tool attribute name
en: Yellow
sk: Žltá

note: i18n: tag tool attribute name
en: Black
sk: Čierna

note: i18n: tag tool attribute name
en: White
sk: Biela

note: i18n: tag tool attribute name
en: Yellow Highlighter
sk: Žltý zvýrazňovač

note: i18n: tag tool attribute name
en: Green Highlighter
sk: Zelený zvýrazňovač

note: i18n: tag tool attribute name
en: Insert Text
sk: Vložiť text

[ctx: @option:check Config dialog, accessibility page]
en: Draw border around links
sk: Kresliť okraj okolo odkazov

[ctx: @option:check Config dialog, accessibility page]
en: Change colors
sk: Zmeniť farby

[ctx: @info Config dialog, accessibility page]
en: <b>Warning:</b> these options can badly affect drawing speed.
sk: <b>Varovanie:</b> tieto možnosti môžu vážne ovplyvniť rýchlosť vykresľovania.

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert colors
sk: Invertovať farby

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Change paper color
sk: Zmeniť farbu papiera

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Change dark & light colors
sk: Zmeniť tmavé a svetlé farby

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Convert to black & white
sk: Previesť na čiernobielu

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert lightness
sk: Invertovať ľahkosť

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert luma (sRGB linear)
sk: Invertovať Luma (sRGB lineárne)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert luma (symmetric)
sk: Invertovať Luma (Symetrické)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Shift hue positive
sk: Posunúť odtieň pozitívne

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Shift hue negative
sk: Posunúť odtieň negatívne

[ctx: @label:listbox Config dialog, accessibility page]
en: Color mode:
sk: Farebný režim:

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en: Paper color:
sk: Farba papiera:

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en: Dark color:
sk: Tmavá farba:

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en: Light color:
sk: Svetlá farba:

[ctx: @label:slider Config dialog, accessibility page]
en: Threshold:
sk: Prah:

[ctx: @label:slider Config dialog, accessibility page]
en: Contrast:
sk: Kontrast:

[ctx: @label:listbox Config dialog, accessibility page]
en: Text-to-speech engine:
sk: Nástroj na prevod textu na reč:

[ctx: &label:listbox Config dialog, accessibility page]
en: Text-to-speech voice:
sk: Hlas pre prevod textu na reč:

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Full Annotation Toolbar
sk: Panel nástrojov úplných poznámok

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Quick Annotation Toolbar
sk: Panel nástrojov rýchlych poznámok

[ctx: label:listbox Config dialog, general page]
en: Annotation toolbar:
sk: Panel nástrojov poznámok:

[ctx: @label:textbox Config dialog, annotations page]
en: Author:
sk: Autor:

[ctx: @info Config dialog, annotations page]
en: <b>Note:</b> the information here is used only for annotations. The information is saved in annotated documents, and so will be transmitted together with the document.
sk: <b>Poznámka</b>: použité informácie budú použité iba pre poznámky. Informácie sú uložené do opoznámkovaných dokumentov a budú prenesené spolu s dokumentom.

[ctx: @info:whatsthis Config dialog, editor page]
en: Choose the editor you want to launch when Okular wants to open a source file.
sk: Vyberte editor, ktorý chcete spustiť, ak chce Okular otvoriť zdrojový súbor.

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Custom Text Editor
sk: Vlastný textový editor

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Emacs client
sk: Klient Emacs

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Lyx client
sk: Klient Lyx

[ctx: @info:whatsthis]
en: <qt>Set the command of a custom text editor to be launched.<br />
    You can also put few placeholders:
    <ul>
      <li>%f - the file name</li>
      <li>%l - the line of the file to be reached</li>
      <li>%c - the column of the file to be reached</li>
    </ul>
    If %f is not specified, then the file name is appended to the specified command.
sk: <qt>Nastavte príkaz vlastného textového editora, ktorý sa má spustiť.<br />
    Môžete tiež použiť niekoľko zástupcov:
    <ul>
      <li>%f - názov súboru</li>
      <li>%l - riadok súboru, na ktorý sa má prejsť</li>
      <li>%c - stĺpec súboru, na ktorý sa má prejsť</li>
    </ul>
    Ak %f nie je zadané, názov súboru sa pripojí k zadanému príkazu.

[ctx: @label:textbox Config dialog, editor page]
en: Command:
sk: Príkaz:

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Use smooth scrolling
sk: Používať plynulé posúvanie

[ctx: @title:group Config dialog, general page]
en: Appearance:
sk: Vzhľad:

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Show scrollbars
sk: Zobrazovať posuvníky

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Link the thumbnails with the page
sk: Prepojiť náhľady so stránkou

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Show hints and info messages
sk: Zobrazovať rady a informačné správy

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Notify about embedded files, forms, or signatures
sk: Upozorniť na vložené súbory, formuláre alebo podpisy

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Display document title in titlebar if available
sk: Zobraziť dokument v záhlaví ak je dostupný

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Display file name only
sk: Zobraziť iba názov súboru

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Display full file path
sk: Zobraziť celú cestu súboru

[ctx: label:listbox Config dialog, general page]
en: When not displaying document title:
sk: Pri nezobrazení názvu dokumentu:

[ctx: @label:listbox Config dialog, general page]
en: Use custom background color:
sk: Použiť vlastnú farbu pozadia:

[ctx: @title:group Config dialog, general page]
en: Program features:
sk: Funkcie programu:

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Open new files in tabs
sk: Otvoriť nové súbory v kartách

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Switch to existing tab if file is already open
sk: Ak je súbor už otvorený, prepnúť na existujúcu kartu

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Obey DRM limitations
sk: Rešpektovať DRM obmedzenia

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Reload document on file change
sk: Znovu načítať dokument pri zmene súboru

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Show backend selection dialog
sk: Zobrazovať dialóg pre výber backendu

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Right to left reading direction
sk: Smer čítania sprava doľava

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Use file information to determine whether to open in continuous mode by default
sk: Use file information to determine či sa má open in continuous mode predvolene

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: For files without file information, open in continuous mode by default
sk: Pre súbory bez informácií o súbore otvoriť v nepretržitom režime predvolene

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Open in continuous mode by default
sk: Predvolene otvoriť v nepretržitom režime

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Continue from last viewed page
sk: Pokračovať od poslednej zobrazenej strany

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: When using Browse Tool, wrap cursor at screen edges
sk: Pri používaní nástroja prehliadania obtočiť kurzor na okrajoch obrazovky

[ctx: @label:spinbox Config dialog, general page]
en: Overview columns:
sk: Stĺpce v prehľade:

[ctx: @info:tooltip Config dialog, general page]
en: Defines how much of the current viewing area will still be visible when pressing the Page Up/Down keys.
sk: Určuje, koľko z aktuálnej plochy pohľadu bude stále vidieť po stlačení klávesov Page Up/Down.

[ctx: @label:spinbox Config dialog, general page]
en: Page Up/Down overlap:
sk: Presah Page Up/Down:

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Fit Width
sk: Prispôsobiť šírke

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Fit Page
sk: Prispôsobiť stránke

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Auto Fit
sk: Automaticky prispôsobiť

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Custom
sk: Vlastné

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Defines the default zoom mode for files which were never opened before. For files which were opened before the previous zoom is applied.
sk: Definuje predvolený režim zväčšenia pre súbory, ktoré nikdy predtým neboli otvorené. Pre súbory, ktoré boli otvorené pred použitím predchádzajúceho priblíženia.

[ctx: label:listbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Default zoom:
sk: Štandardné zväčšenie:

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable transparency effects
sk: Povoliť efekty priehľadnosti

[ctx: @label Config dialog, performance page]
en: CPU usage:
sk: Využitie procesora:

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Low
sk: Nízke

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Normal (default)
sk: Bežné (štandardné)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Aggressive
sk: Agresívne

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Greedy
sk: Nenásitné

[ctx: @label:listbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Memory usage:
sk: Využitie pamäte:

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable text antialias
sk: Povoliť vyhladenie textu

[ctx: @title:group Config dialog, performance page]
en: Rendering options:
sk: Voľby vykresľovania:

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable graphics antialias
sk: Povoliť vyhladenie grafiky

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable text hinting
sk: Povoliť textový hinting

en: Keeps used memory as low as possible. Do not reuse anything. (For systems with low memory.)
sk: Snaží sa čo najviac šetriť pamäťou. Nič neukladá pre opätovné použitie. (Pre systémy s malou pamäťou.)

en: A good compromise between memory usage and speed gain. Preload next page and boost searches. (For systems with 2GB of memory, typically.)
sk: Dobrý kompromis medzi spotrebou pamäte a rýchlosťou. Prednahráva ďalšiu stránku a urýchľuje vyhľadávanie. (Vhodné pre systémy s pamäťou okolo 2 GB).

en: Keeps everything in memory. Preload next pages. Boost searches. (For systems with more than 4GB of memory.)
sk: Ukladá všetko do pamäte. Prednahráva ďalšie stránky. Urýchľuje vyhľadávanie. (Pre systémy s minimálne 4 GB pamäťou.)

en: Loads and keeps everything in memory. Preload all pages. (Will use at maximum 50% of your total memory or your free memory, whatever is bigger.)
sk: Načíta a ponechá všetko v pamäti. Prednačíta všetky stránky (použije maximálne 50% vašej celkovej pamäte alebo voľnej pamäte, podľa toho, čo je väčšie).

[ctx: @label:spinbox Advance automatically: Every n second]
en: every %v second | every %v seconds
sk[0]:  sekunda
sk[1]:  sekundy
sk[2]:  sekúnd

[ctx: @label:spinbox Config dialog, presentation page]
en: Advance automatically:
sk: Postupovať automaticky:

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en: Loop after last page
sk: Opakovať po poslednej stránke

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Tap left/right side to go back/forward
sk: Ťuknúť vľavo/vpravo na posun späť/dopredu

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Tap anywhere to go forward
sk: Ťuknúť hocikde na posun dopredu

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Disabled
sk: Zakázané

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Touch navigation:
sk: Navigácia dotykom:

[ctx: @label:chooser Config dialog, presentation page]
en: Background color:
sk: Farba pozadia:

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Hidden after delay
sk: Skrytý po čase

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Always visible
sk: Vždy viditeľný

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Always hidden
sk: Vždy skrytý

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Mouse cursor:
sk: Kurzor myši:

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en: Show progress indicator
sk: Zobrazovať ukazovateľ priebehu

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en: Show summary page
sk: Zobrazovať súhrnnú stránku

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Instant (Never use animations)
sk: Okamžité (Nikdy nepoužívať animácie)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Replace
sk: Nahradiť

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Random transition
sk: Náhodný prechod

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Blinds vertical
sk: Zvislá roleta

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Blinds horizontal
sk: Vodorovná roleta

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Box in
sk: Obdĺžnik dovnútra

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Box out
sk: Obdĺžnik von

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Dissolve
sk: Rozplynúť

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Fade
sk: Blednutie

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Glitter down
sk: Trblietať dole

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Glitter right
sk: Trblietať vpravo

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Glitter right-down
sk: Trblietať vpravo dole

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split horizontal in
sk: Rozdeliť vodorovne dovnútra

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split horizontal out
sk: Rozdeliť vodorovne von

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split vertical in
sk: Rozdeliť zvisle dovnútra

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split vertical out
sk: Rozdeliť zvisle von

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe down
sk: Rolovanie dole

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe right
sk: Rolovanie vpravo

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe left
sk: Rolovanie vľavo

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe up
sk: Rolovanie hore

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Default transition:
sk: Štandardný prechod:

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Preferred screen:
sk: Preferovaná obrazovka:

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Current Screen
sk: Aktuálna obrazovka

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Default Screen
sk: Predvolená obrazovka

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen. %1 is the screen number (0, 1, ...). %2 is the screen manufacturer name. %3 is the screen model name. %4 is the screen name like DVI-0]
en: Screen %1 (%2 %3 %4)
sk: Obrazovka %1 (%2 %3 %4)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen. %1 is the screen number (0, 1, ...), hopefully not 0.]
en: Screen %1 (disconnected)
sk: Obrazovka %1 (odpojená)

en: Drawing Tool: %1
sk: Kresliaci nástroj: %1

en: Eraser
sk: Guma

en: &Name:
sk: &Názov:

en: &Type:
sk: &Typ:

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: Text markup
sk: Textová značka

en: Geometrical shape
sk: Geometrický tvar

en: Create annotation tool
sk: Vytvoriť nástroj poznámky

en: Edit annotation tool
sk: Upraviť nástroj poznámky

en: Color:
sk: Farba:

en: &Pen Width:
sk: Šírka &pera:

en: Create drawing tool
sk: Vytvoriť kresliaci nástroj

en: Edit drawing tool
sk: Upraviť kresliaci nástroj

[ctx: Unknown date]
en: Unknown
sk: Neznámy

[ctx: @title:window]
en: Embedded Files
sk: Vložené súbory

[ctx: @action:button]
en: View
sk: Zobraziť

[ctx: @title:column]
en: Name
sk: Názov

[ctx: @title:column]
en: Description
sk: Popis

[ctx: @title:column]
en: Size
sk: Veľkosť

[ctx: @title:column]
en: Created
sk: Vytvorené

[ctx: @title:column]
en: Modified
sk: Zmenené

[ctx: @action:inmenu]
en: &Save As…
sk: Uložiť ako

[ctx: @action:inmenu]
en: &View…
sk: &Zobraziť

en: Could not load print preview part
sk: Nepodarilo sa načítať modul pre náhľad tlače

en: Print Preview
sk: Náhľad tlače

en: Close
sk: Zavrieť

[ctx: Find text]
en: F&ind:
sk: &Nájsť:

en: Text to search for
sk: Hľadaný text

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
sk: Nasledujúci

en: Jump to next match
sk: Skočiť na nasledujúci výskyt

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
sk: Predchádzajúci

en: Jump to previous match
sk: Skočiť na predchádzajúci výskyt

en: Modify search behavior
sk: Zmeniť chovanie vyhľadávania

en: Case sensitive
sk: Rozlišovať veľkosť písmen

en: From current page
sk: Od aktuálnej stránky

en: Find as you type
sk: Nájsť pri písaní

en: All Files (*)
sk: Všetky súbory (*)

[ctx: Digital signature]
en: Signature placeholder (Click to Sign)
sk: Nepodpísané podpisové pole (kliknúť na podpísanie)

en: &Sign…
sk: Podpísať

en: Signature Properties
sk: Vlastnosti podpisu

en: Search Options
sk: Možnosti hľadania

[ctx: Enable case sensitive search in the side navigation panels]
en: Case Sensitive
sk: Rozlišovať veľkosť písmen

[ctx: Enable regular expression search in the side navigation panels]
en: Regular Expression
sk: Regulárny výraz

en: Layers
sk: Vrstvy

[ctx: Layouted like: '5 [pages] of 10']
en: of
sk: z

en: Zoom
sk: Lupa

en: Zoom to 100%
sk: Priblížiť na 100%

en: Rotate &Right
sk: Otočiť dop&rava

[ctx: Rotate right]
en: Right
sk: Doprava

en: Rotate &Left
sk: Otočiť doľa&va

[ctx: Rotate left]
en: Left
sk: Doľava

en: Original Orientation
sk: Pôvodná orientácia

en: &Trim View
sk: &Orezať pohľad

en: &Trim Margins
sk: &Orezať okraje

en: Trim To &Selection
sk: Orezať na výber

en: Fit &Width
sk: &Prispôsobiť šírke

en: Fit &Page
sk: P&rispôsobiť stránke

en: &Auto Fit
sk: Automaticky prispôsobiť

en: Fit Wi&ndow to Page
sk: Prispôsobiť okno stránke

en: &View Mode
sk: &Režim zobrazenia

[ctx: @item:inmenu]
en: &Single Page
sk: Jedna stránka

[ctx: @item:inmenu]
en: &Facing Pages
sk: Protiľahlé stránky

[ctx: @item:inmenu]
en: Facing Pages (&Center First Page)
sk: Protiľahlé stránky (Prvú stránku zarovnať na stred)

[ctx: @item:inmenu]
en: &Overview
sk: Prehľad

en: &Continuous
sk: &Súvislý

[ctx: @action page layout]
en: Use Right to Left Reading Direction
sk: Použiť smer čítania sprava doľava

en: &Browse
sk: Prehliadanie

en: &Zoom
sk: Lupa

en: Area &Selection
sk: Výber oblasti

en: &Text Selection
sk: Výber textu

en: T&able Selection
sk: Výber tabuľky

en: &Magnifier
sk: &Lupa

[ctx: @action]
en: Selection Tools
sk: Nástroje výberu

en: Digitally &Sign…
sk: Digitálne podpísať...

en: Speak Whole Document
sk: Prečítať celý dokument

en: Speak From Current Page
sk: Prečítať od aktuálnej stránky

en: Speak Current Page
sk: Prečítať aktuálnu stránku

en: Stop Speaking
sk: Zastaviť čítanie

en: Pause/Resume Speaking
sk: Pozastaviť/Pokračovať reč

en: Scroll Up
sk: Posunúť hore

en: Scroll Down
sk: Posunúť dole

en: Scroll Page Up
sk: Posun o stránku hore

en: Scroll Page Down
sk: Posun o stránku dole

en: Show Forms
sk: Zobraziť formuláre

en: Copy Table Contents to Clipboard
sk: Kopírovať obsah tabuľky do schránky

en: Copy to Clipboard
sk: Kopírovať do schránky

en: Copy Text (Without line breaks)
sk: Kopírovať text (bez zalomení riadkov)

en: Speak Text
sk: Prečítať text

en: Image (%1 × %2 pixels)
sk: Obrázok (%1 x %2 pixelov)

en: Save to File…
sk: Uložiť do súboru...

en: Image [%1 × %2] copied to clipboard.
sk: Obrázok [%1x%2] skopírovaný do schránky.

en: Save file
sk: Uložiť súbor

en: Images (*.png *.jpeg)
sk: Obrázky (*.png *.jpeg)

en: File not saved.
sk: Súbor nebol uložený.

en: Image [%1 × %2] saved to %3 file.
sk: Obrázok [%1x%2] bol uložený do súboru %3.

en: Copy Text
sk: Kopírovať text

en: Go to '%1'
sk: Prejsť na '%1'

en: Fit Width
sk: Prispôsobiť šírke

en: Fit Page
sk: Prispôsobiť stránke

en: Auto Fit
sk: Automaticky prispôsobiť

en: Search for '%1' with
sk: Hľadať '%1' pomocou

en: Configure Web Shortcuts…
sk: Nastaviť webové skratky...

en: Follow This Link
sk: Nasledovať tento odkaz

en: Play this Sound
sk: Prehrať tento zvuk

en: Stop Sound
sk: Zastaviť zvuk

en: Copy Link Address
sk: Kopírovať adresu odkazu

en: Search for '%1' in this document
sk: Hľadať '%1' v tomto dokumente

en: Welcome
sk: Vitajte

en: Select zooming area. Right-click to zoom out.
sk: Vyberte oblasť, ktorú chcete zväčšiť. Pravým kliknutím oblasť zmenšíte.

en: Click to see the magnified view.
sk: Kliknite na zobrazenie zväčšenia zobrazenia.

en: Draw a rectangle around the text/graphics to copy.
sk: Okolo kopírovaného textu/grafiky urobte myšou obdĺžnik.

en: Select text
sk: Vyberte text

en: Draw a rectangle around the table, then click near edges to divide up; press Esc to clear.
sk: Nakreslite obdĺžnik okolo tabuľky, potom kliknite vedľa okrajov na rozdelenie; Esc na vyčistenie.

en: No valid certificates
sk: Žiadne platné certifikáty

en: Open Certificate Manager
sk: Otvoriť správcu certifikátov

en: There are no available signing certificates.<br/>Launch Certificate Manager to import or manage certificates<br/>For more information, please see the section about <a href="%1">Adding Digital Signatures</a> in the manual.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne podpisové certifikáty.<br/>Spustite Správcu certifikátov na import alebo správu certifikátov.<br/>Viac informácií nájdete v časti <a href="%1">Pridanie digitálnych podpisov</a> v príručke.

en: No certificates found
sk: Nenašli sa žiadne certifikáty

en: There are no available signing certificates.<br/>For more information, please see the section about <a href="%1">Adding Digital Signatures</a> in the manual.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne podpisové certifikáty.<br/>Viac informácií nájdete v časti <a href="%1">Pridanie digitálnych podpisov</a> v príručke.

en: You have unsaved changes. Please save the document before signing it.
sk: Máte neuložené zmeny. Pred podpísaním dokument uložte.

en: Draw a rectangle to insert the signature field
sk: Nakresliť obdĺžnik na vloženie pola podpisu

en: Draw a rectangle around the page area you wish to keep visible
sk: Nakreslite obdĺžnik okolo oblasti strany, ktorú chcete nechať viditeľnú

en: New Text Note
sk: Nová textová poznámka

en: Text of the new note:
sk: Text novej poznámky:

[ctx: @info]
en: A signature of this size may be too small to read. If you would like to create a potentially more readable signature, press <interface>Start over</interface> and draw a bigger rectangle.
sk: Podpis tejto veľkosti môže byť príliš malý na to, aby sa dal prečítať. Ak chcete vytvoriť potenciálne čitateľnejší podpis, stlačte <interface>Začať znova</interface> a nakreslite väčší obdĺžnik.

[ctx: @action:button]
en: Start Over
sk: Začať odznova

[ctx: @action:button]
en: Sign
sk: Podpísať

en: Author name
sk: Meno autora

en: Author name for the annotation:
sk: Meno autora poznámky:

[ctx: Annotation tool]
en: Draw an ellipse (drag to select a zone)
sk: Kresliť elipsu (ťahom vyberte oblasť)

[ctx: Annotation tool]
en: Highlight text
sk: Zvýrazniť text

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a freehand line
sk: Kresliť čiaru voľnou rukou

[ctx: Annotation tool]
en: Inline Text Annotation (drag to select a zone)
sk: Text vloženej poznámky (ťahom vyberte oblasť)

[ctx: Annotation tool]
en: Put a pop-up note
sk: Vložiť popup poznámku

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a polygon (click on the first point to close it)
sk: Nakreslite mnohouholník (kliknite na prvý bod pre uzavretie)

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a rectangle
sk: Kresliť obdĺžnik

[ctx: Annotation tool]
en: Squiggle text
sk: Vlnitý text

[ctx: Annotation tool]
en: Put a stamp symbol
sk: Umiestnite symbol razítka

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a straight line
sk: Kresliť rovnú čiaru

[ctx: Annotation tool]
en: Strike out text
sk: Prečiarknuť text

[ctx: Annotation tool]
en: Underline text
sk: Podčiarknuť text

[ctx: Annotation tool]
en: Typewriter Annotation (drag to select a zone)
sk: Anotácia písacím strojom (ťahom vyberte oblasť)

en: Highlighter
sk: Zvýrazňovač

en: Add favorite annotation
sk: Pridať obľúbenú poznámku

en: Custom annotation name:
sk: Vlastný názov poznámky:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: &Súbor

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sk: Nas&tavenie

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sk: &Pomocník

note: i18n: ectx: Menu (view_orientation)
en: &Orientation
sk: &Orientácia

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks) i18n: ectx: Menu (okular_bookmarks)
en: &Bookmarks
sk: &Záložky

note: i18n: ectx: ToolBar (OkularViewerToolBar)
en: Viewer Toolbar
sk: Panel prehliadača

en: Thumbnails
sk: Náhľady

en: Annotations
sk: Poznámky

en: This document contains annotations or form data that were saved internally by a previous Okular version. Internal storage is <b>no longer supported</b>.<br/>Please save to a file in order to move them if you want to continue to edit the document.
sk: Tento dokument obsahuje poznámky alebo údaje formulára, ktoré boli interne uložené predchádzajúcou verziou Okular. Interná pamäť <b>už nie je podporovaná</b>.<br/>Ak chcete pokračovať v úprave dokumentu, uložte ho do súboru, aby ste ich mohli presunúť.

en: This document has embedded files. <a href="okular:/embeddedfiles">Click here to see them</a> or go to File -> Embedded Files.
sk: Tento dokument obsahuje vložené súbory. <a href="okular:/embeddedfiles">Kliknite sem na ich zobrazenie</a> alebo použite Súbor -> Vložené súbory.

en: Signing in progress. You can adjust the position and size of the signature
sk: Prebieha podpisovanie. Môžete upraviť polohu a veľkosť podpisu.

[ctx: Previous page]
en: Previous
sk: Predchádzajúca

en: Go back to the Previous Page
sk: Prejsť na predchádzajúcu stránku

en: Moves to the previous page of the document
sk: Presunie sa na predchádzajúcu stránku dokumentu

[ctx: Next page]
en: Next
sk: Nasledujúca

en: Advance to the Next Page
sk: Prejsť na nasledujúcu stránku

en: Moves to the next page of the document
sk: Presunie sa na nasledujúcu stránku dokumentu

en: Beginning of the document
sk: Začiatok dokumentu

en: Moves to the beginning of the document
sk: Presunie sa na začiatok dokumentu

en: End of the document
sk: Koniec dokumentu

en: Moves to the end of the document
sk: Presunie sa na koniec dokumentu

en: Rename the current bookmark
sk: Premenovať aktuálnu záložku

en: Previous Bookmark
sk: Predchádzajúca záložka

en: Go to the previous bookmark
sk: Prejsť na predošlú záložku

en: Next Bookmark
sk: Nasledujúca záložka

en: Go to the next bookmark
sk: Prejsť na ďalšiu záložku

en: Configure Okular…
sk: Nastaviť Okular...

en: Configure Viewer…
sk: Nastaviť prehliadač

en: Configure Viewer Backends…
sk: Nastaviť subsystémy prehliadača

en: Configure Backends…
sk: Nastaviť backendy

en: About Backend
sk: O backende

en: Reloa&d
sk: Znovu &načítať

en: Reload the current document from disk.
sk: Znovu načítať aktuálny dokument z disku.

en: Close &Find Bar
sk: Zavrieť panel &hľadania

en: Page Number
sk: Číslo stránky

[ctx: @action]
en: Configure Color Modes…
sk: +Nastaviť Okular...

en: Select All Text on Current Page
sk: Vybrať všetok text na aktuálnej stránke

en: Show S&idebar
sk: Zobraziť bočný panel

en: Show &Page Bar
sk: Zobraziť &panel stránky

en: Show &Signatures Panel
sk: Zobraziť panel podpisov

en: &Embedded Files
sk: &Vložené súbory

en: E&xport As
sk: E&xportovať ako

en: S&hare
sk: Zdieľať

en: P&resentation
sk: &Prezentácia

en: Open Con&taining Folder
sk: Otvoriť &priečinok s obsahom

en: &Import PostScript as PDF…
sk: &Importovať PostScript ako PDF...

en: Switch Blackscreen Mode
sk: Režim čierna obrazovka

en: Erase Drawing
sk: Vymazať kreslenie

en: Configure Annotations…
sk: Nastaviť poznámky...

en: Play/Pause Presentation
sk: Spustiť/pozastaviť prezentáciu

en: You have just modified the open document, but this kind of document can not be saved.
    Any modification will be lost once Okular is closed.
sk: Práve ste zmenili otvorený dokument, ale tento druh dokumentu sa nedá uložiť.
    Všetky zmeny sa po zatvorení aplikácie Okular stratia.

en: Document can't be saved
sk: Dokument sa nedá uložiť

en: Could not open '%1' (%2)
sk: Nepodarilo sa otvoriť '%1' (%2)

en: The loading of %1 has been canceled.
sk: Načítanie %1 bolo zrušené.

en: Could not open %1. Reason: %2
sk: Nepodarilo sa otvoriť %1. Dôvod: %2

en: Configure Viewer Backends
sk: Nastaviť subsystémy prehliadača

en: Configure Backends
sk: Nastaviť backendy

en: The program "ps2pdf" was not found, so Okular can not import PS files using it.
sk: Nebol nájdený program "ps2pdf", Okular nemôže importovať PS súbory.

en: ps2pdf not found
sk: ps2pdf nenájdený

en: PostScript files (%1)
sk: PostScript súbory (%1)

en: Importing PS file as PDF (this may take a while)…
sk: Importovanie PS súboru ako PDF (môže to chvíľu trvať)...

en: Please enter the password to read the document:
sk: Prosím zadajte heslo pre zobrazenie dokumentu:

en: Incorrect password. Try again:
sk: Nesprávne heslo. Skúste znovu:

en: Document Password
sk: Heslo dokumentu

en: This document has XFA forms, which are currently <b>unsupported</b>.
sk: Tento dokument obsahuje XFA formuláre, ktoré sú aktuálne <b>nepodporované</b>.

en: This document has forms. Click on the button to interact with them, or use View -> Show Forms.
sk: Tento dokument obsahuje formuláre. Kliknite na tlačidlo, alebo použite menu Zobraziť  -> Zobraziť formuláre.

en: All editing and interactive features for this document are disabled. Please save a copy and reopen to edit this document.
sk: Všetky úpravy a interaktívne funkcie tohto dokumentu sú zakázané. Prosímuložte kópiu a znova otvorte tento súbor na úpravu.

en: This document wants to be shown full screen.
    Leave normal mode and enter presentation mode?
sk: Tento dokument chce byť zobrazený na celej obrazovke.
    Opustiť normálny režim a prejsť do režimu prezentácie?

en: Request to Change Viewing Mode
sk: Žiadosť o zmenu režimu zobrazenia

en: Enter Presentation Mode
sk: Spustiť prezentačný režim

en: Deny Request
sk: Zamietnuť žiadosť

en: Could not open %1. %2
sk: Nepodarilo sa otvoriť %1. %2

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> has unsaved changes but has been modified by another program. Reloading it will replace the unsaved changes with the changes made in the other program.<nl/><nl/>Do you want to continue reloading the file?
sk: The file <filename>%1</filename> has unsaved changes but has been modified by another program. Reloading it will replace the unsaved changes with the changes made in the other program.<nl/><nl/>Do chcete to continue reloading the file?

en: File Changed
sk: Súbor bol zmenený

en: Continue Reloading
sk: Pokračovať znovunačítanie

en: Abort Reloading
sk: Prerušiť Obnovovanie

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> has unsaved changes but has been modified by another program. Closing it will replace the unsaved changes with the changes made in the other program.<nl/><nl/>Do you want to continue closing the file?
sk: The file <filename>%1</filename> has unsaved changes but has been modified by another program. Closing it will replace the unsaved changes with the changes made in the other program.<nl/><nl/>Do chcete to continue closing the file?

en: Continue Closing
sk: Pokračovať v zatváraní

en: Abort Closing
sk: Prerušiť zatváranie

en: Do you want to save your changes to "%1" or discard them?
sk: Chcete uložiť vaše zmeny do "%1" alebo ich zahodiť?

en: Close Document
sk: Zatvoriť dokument

en: This link points to a close document action that does not work when using the embedded viewer.
sk: Tento odkaz spúšťa operáciu na zatvorenie dokumentu, ktorý nefunguje pri použití vloženého prehliadača.

en: This link points to a quit application action that does not work when using the embedded viewer.
sk: Tento odkaz spúšťa operáciu na ukončenie aplikácie, ktorý nefunguje pri použití vloženého prehliadača.

en: Reloading the document…
sk: Znovunačítanie dokumentu...

en: Contents
sk: Obsah

en: Signatures
sk: Podpisy

en: Go to Page
sk: Prejsť na stránku

en: &Page:
sk: S&tránka:

en: Enter the new name of the bookmark:
sk: Zadajte nový názov záložky:

en: Rename this Bookmark
sk: Premenovať túto záložku

en: Remove this Bookmark
sk: Odstrániť túto záložku

en: Save As
sk: Uložiť ako

en: You have chosen to save an Okular Archive without the file name ending with the '%1' extension. That is not allowed, do you want to choose a new name?
sk: Rozhodli ste sa uložiť archív Okular bez názvu súboru končiaceho príponou '%1'. To nie je povolené, chcete si vybrať nový názov?

en: Unsupported extension
sk: Nepodporovaná prípona

[ctx: @action:button]
en: Choose New Name
sk: Vybrať nový názov

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> has been modified by another program. If you save now, any changes made in the other program will be lost. Are you sure you want to continue?
sk: The file <filename>%1</filename> has been modified by another program. Ak save now, any changes made in the other program will be lost. Are you sure chcete to continue?

en: Save - Warning
sk: Uložiť - Upozornenie

en: The current document is protected with a password.<br />In order to save, the file needs to be reloaded. You will be asked for the password again and your undo/redo history will be lost.<br />Do you want to continue?
sk: Aktuálny dokument je chránený heslom.<br />Aby bolo možné uložiť, súbor je potrebné znova načítať. Budete znova požiadaní o heslo a história operácií späť/dopredu sa stratí.<br />Chcete pokračovať?

en: Could not open the temporary file for saving.
sk: Nepodarilo sa otvoriť dočasný súbor pre uloženie.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite <filename>%1</filename> because that file is read-only. Try saving to another location or changing that file's permissions.
sk: Nemožno prepísať <filename>%1</filename>, pretože tento súbor je len na čítanie. Skúste uložiť na iné miesto alebo zmeniť oprávnenia tohto súboru.

en: After saving, the current document format requires the file to be reloaded. Your undo/redo history will be lost.<br />Do you want to continue?
sk: Po uložení si aktuálny formát dokumentu vyžaduje opätovné načítanie súboru. História operácií späť/dopredu sa stratí.<br />Chcete pokračovať?

en: File could not be saved in '%1'. Try to save it to another location.
sk: Súbor sa nepodarilo uložiť do '%1'. Skúste iné umiestnenie.

en: Filled form contents
sk: Vyplnený obsah formulára

en: User annotations
sk: Poznámky používateľa

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them.
sk: Chystáte sa uložiť zmeny, ale aktuálny formát súboru nepodporuje ukladanie nasledujúcich prvkov. Na ich uchovanie použite formát <i>Archív dokumentov Okular</i>.

en: Warning
sk: Varovanie

en: Save as Okular document archive…
sk: Uložiť ako Archív dokumentov Okular...

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them. Click <i>Continue</i> to save the document and discard these elements.
sk: Chystáte sa uložiť zmeny, ale aktuálny formát súboru nepodporujeukladanie nasledujúcich prvkov. Použite <i>Archív dokumentov Okular</i> na ich zachovanie. Ak chcete dokument uložiť, kliknite na tlačidlo <i>Pokračovať</i> na uloženie a zahodenie týchto prvkov.

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them. Click <i>Continue</i> to save, but you will lose these elements as well as the undo/redo history.
sk: Chystáte sa uložiť zmeny, ale aktuálny formát súboru nepodporujeukladanie nasledujúcich prvkov. Použite <i>Archív dokumentov Okular</i> na ich zachovanie. Kliknutím na tlačidlo <i>Pokračovať</i> subor uložíte, ale stratíte tieto prvky, ako aj históriu vrátenia/opakovania.

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Continue losing changes
sk: Pokračovať stratením zmien

en: File could not be saved in '%1'. %2
sk: Súbor sa nepodarilo uložiť do '%1'. %2

en: Okular cannot copy %1 to the specified location.
    
    The document does not exist anymore.
sk: Okular nemôže kopírovať %1 do zadaného umiestnenia.
    
    Dokument už neexistuje.

en: File could not be saved in '%1'. Error: '%2'. Try to save it to another location.
sk: Súbor sa nepodarilo uložiť do '%1'. Chyba: '%2'. Skúste iné umiestnenie.

en: Expand Whole Section
sk: Rozbaliť celú sekciu

en: Collapse Whole Section
sk: Zbaliť celú sekciu

en: Sync Thumbnail with Page
sk: Synchronizovať náhľady so stránkou

en: Tools
sk: Nástroje

[ctx: @action:inmenu menu that contains actions to control text to speach]
en: Speak
sk: Čítať

[ctx: @title:window]
en: Print
sk: Tlačiť

en: Printing this document is not allowed.
sk: Tlač tohto dokumentu nie je povolená.

en: Could not print the document. Unknown error. Please report to bugs.kde.org
sk: Nepodarilo sa vytlačiť dokument. Neznáma chyba. Prosím nahláste chybu na bugs.kde.org

en: Could not print the document. Detailed error is "%1". Please report to bugs.kde.org
sk: Nepodarilo sa vytlačiť dokument. Podrobný popis chyby je "%1" Prosím nahláste chybu na bugs.kde.org

en: Go to the place you were before
sk: Prejsť na predchádzajúce miesto

en: Go to the place you were after
sk: Prejsť na nasledujúce miesto

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not create temporary file <nobr><strong>%1</strong></nobr>.</qt>
sk: <qt><strong>Chyba súboru!</strong> Nepodarilo sa vytvoriť dočasný súbor <nobr><strong>%1</strong></nobr>.</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not open the file <nobr><strong>%1</strong></nobr> for uncompression. The file will not be loaded.</qt>
sk: <qt><strong>Chyba súboru!</strong> Nepodarilo sa otvoriť súbor <nobr><strong>%1</strong></nobr> pre rozbalenie. Súbor nebude načítaný.</qt>

en: <qt>This error typically occurs if you do not have enough permissions to read the file. You can check ownership and permissions if you right-click on the file in the Dolphin file manager, then choose the 'Properties' option, and select 'Permissions' tab in the opened window.</qt>
sk: <qt>Táto chyba sa obvykle vyskytne, ak nemáte dostatočné práva na čítanie súboru. Vlastníka a práva môžete skontrolovať, ak kliknete pravým tlačidlom myši na súbor v správcovi súborov Dolphin a vyberiete položku 'Vlastnosti', a následne záložku 'Oprávnenia' v okne, ktoré sa otvorí.</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not uncompress the file <nobr><strong>%1</strong></nobr>. The file will not be loaded.</qt>
sk: <qt><strong>Chyba súboru!</strong> Nepodarilo sa rozbaliť súbor <nobr> <strong>%1</strong></nobr>. Súbor nebude načítaný.</qt>

en: <qt>This error typically occurs if the file is corrupt. If you want to be sure, try to decompress the file manually using command-line tools.</qt>
sk: <qt>Táto chyba sa obvykle vyskytne, ak je súbor poškodený. Ak si chcete byť istý, skúste rozbaliť súbor ručne pomocou nástrojov príkazového riadku.</qt>

en: No Bookmarks
sk: Žiadne záložky

en: There was a problem sharing the document: %1
sk: Vyskytol sa problém pri zdieľaní dokumentu: %1

en: Share
sk: Zdieľať

en: Document shared successfully
sk: Dokument úspešne zdieľaný

en: You can find the shared document at: <a href="%1">%1</a>
sk: Zdieľaný dokument môžete nájsť na adrese: <a href="%1">%1</a>

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sk: &Upraviť

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sk: &Zobraziť

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
sk: &Prejsť

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sk: &Nástroje

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

note: i18n: ectx: ToolBar (annotationToolBar)
en: Annotation Toolbar
sk: Nástroje poznámok

note: i18n: ectx: ToolBar (quickAnnotationToolBar)
en: Quick Annotation Toolbar
sk: Panel nástrojov rýchlych poznámok

en: General Options
sk: Všeobecné možnosti

en: Accessibility
sk: Prístupnosť

en: Accessibility Reading Aids
sk: Pomôcky pre prístupnosť čítania

en: Performance
sk: Výkon

en: Performance Tuning
sk: Ladenie výkonu

en: Configure Viewer
sk: Nastaviť prehliadač

en: Presentation
sk: Prezentácia

en: Options for Presentation Mode
sk: Možnosti pre prezentačný režim

en: Annotation Options
sk: Voľby poznámok

en: Editor Options
sk: Možnosti editora

[ctx: Give the user a hint, that it enabled the option --editor-cmd together with the current value of the option.]
en: The editor was set by the command line to 
     %1 
    If you want to use the setting, start okular without the option --editor-cmd
sk: Editor bol nastavený príkazovým riadkom na 
     %1 
    Ak chcete použiť toto nastavenie, spustite okular bez voľby --editor-cmd

en: Find Next
sk: Nájsť nasledujúci

[ctx: [document title/filename] – Presentation]
en: %1 – Presentation
sk: %1 - Prezentácia

en: Switch Screen
sk: Prepnúť obrazovku

[ctx: %1 is the screen number (0, 1, ...)]
en: Screen %1
sk: Obrazovka %1

en: Exit Presentation Mode
sk: Ukončiť prezentačný režim

en: Title: %1
sk: Názov: %1

en: Pages: %1
sk: Strán: %1

en: Click to begin
sk: Pre spustenie kliknite

[ctx: For Presentation]
en: Pause
sk: Pozastaviť

[ctx: For Presentation]
en: Play
sk: Prehrať

en: There are two ways of exiting presentation mode, you can press either ESC key or click with the quit button that appears when placing the mouse in the top-right corner. Of course you can cycle windows (Alt+TAB by default)
sk: Existujú dva spôsoby, akým ukončiť režim prezentácie. Buď stlačíte kláves ESC alebo kliknete na tlačidlo Ukončiť, ktoré sa zobrazí po presunutí kurzora myši do pravého horného rohu. Prepínanie medzi oknami (Alt+TAB) samozrejme zostane funkčné.

[ctx: Reason for inhibiting the screensaver activation, when the presentation mode is active]
en: Giving a presentation
sk: Prebieha prezentácia

en: Unknown File
sk: Neznámy súbor

en: %1 Properties
sk: Vlastnosti %1

en: &Fonts
sk: &Písma

en: Reading font information…
sk: Načítavajú sa informácie o písmach...

en: &Page Sizes
sk: &Veľkosti stránky

[ctx: @action:inmenu]
en: &Extract Font
sk: &Extrahovať písmo

en: TeX PK
sk: PK TeX

en: TeX virtual
sk: Virtuálny TeX

en: TeX Font Metric
sk: Metrika písma TeX

en: TeX FreeType-handled
sk: FreeType-spracovaný TeX

[ctx: Unknown font type]
en: Unknown
sk: Neznámy

en: Embedded (subset)
sk: Vložené (podmnožina)

en: Fully embedded
sk: Plne vložené

en: No
sk: Nie

en: Yes (subset)
sk: Áno (podmnožina)

en: Yes
sk: Áno

[ctx: Replacing missing font with another one]
en: %1 (substituting with %2)
sk: %1 (nahradenie s %2)

en: Unknown font
sk: Neznáme písmo

en: Embedded: %1
sk: Vložené: %1

en: Name
sk: Názov

en: Type
sk: Typ

en: File
sk: Súbor

en: Page
sk: Stránka

en: Size
sk: Veľkosť

en: Revision Preview
sk: Náhľad revízie

en: Where do you want to save this revision?
sk: Kde chcete uložiť túto revíziu?

en: Could not save file %1.
sk: Nepodarilo sa uložiť súbor %1.

en: Could not view revision.
sk: Nepodarilo sa otvoriť revíziu.

en: Enter at least 3 letters to filter pages
sk: Pre filtrovanie strán musíte zadať aspoň 3 písmená

en: Case Sensitive
sk: Rozlišovať veľkosť písmen

en: Match Phrase
sk: Hľadať frázu

en: Match All Words
sk: Hľadať všetky slová

en: Match Any Word
sk: Hľadať ktorékoľvek slovo

en: Filter Options
sk: Možnosti filtra

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectCertificateDialog)
en: Certificates
sk: Certifikáty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select certificate to sign with:
sk: Vyberte certifikát, s ktorým sa chcete podpísať:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allCertificateOption)
en: All
sk: Povoliť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, qesCertificates)
en: Only QES certificates
sk: Iba certifikáty QES

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reasonLabel)
en: Reason:
sk: Dôvod:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, reasonInput) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, locationInput) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, backgroundInput)
en: optional
sk: voliteľné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
sk: Poloha:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundLabel)
en: Background:
sk: Pozadie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backgroundButton)
en: Choose...
sk: Vybrať...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, recentLabel)
en: Recent backgrounds:
sk: Nedávne pozadia:

en: Group by Page
sk: Zoskupiť podľa strán

en: Group by Author
sk: Zoskupiť podľa autora

en: Show annotations for current page only
sk: Zobraziť poznámky iba pre aktuálnu stránku

en: Expand all elements
sk: Rozbaliť všetky prvky

en: Collapse all elements
sk: Zbaliť všetky prvky

en: Properties
sk: Vlastnosti

[ctx: file types in a file open dialog]
en: Images (%1)
sk: Obrázky (%1)

en: Select background image
sk: Vyberte obrázok pozadia

en: Forget image
sk: Zabudnúť obrázok

en: Forget all images
sk: Zabudnúť všetky obrázky

en: Enter password (if any) to unlock certificate: %1
sk: Ak chcete odomknúť certifikát, zadajte heslo (ak existuje): %1

en: Enter certificate password
sk: Zadajte heslo k certifikátu

en: Enter document password
sk: Zadajte heslo dokumentu

en: Save Signed File As
sk: Uložiť podpísaný súbor ako

[ctx: Used when suggesting a new name for a digitally signed file. %1 is the old file name and %2 its extension]
en: %1_signed.%2
sk: %1_podpísaný.%2

en: Validity Status
sk: Stav platnosti

en: Signature Validity:
sk: Platnosť podpisu:

en: Document Modifications:
sk: Úpravy dokumentu:

en: Additional Information
sk: Dodatočné informácie

en: Signed By:
sk: Podpísané (kým):

en: Signing Time:
sk: Čas podpisu:

en: Document Version
sk: Verzia dokumentu

[ctx: Document Revision <current> of <total>]
en: Document Revision %1 of %2
sk: Revízia dokumentu %1 z %2

en: View Signed Version…
sk: Zobraziť podpísanú verziu...

en: View Certificate…
sk: Zobraziť certifikát...

en: View in Certificate Manager
sk: Zobraziť v správcovi certifikátov

en: Show bookmarked pages only
sk: Zobraziť iba stránky v záložkách

[ctx: start the movie playback]
en: Play
sk: Prehrať

[ctx: pause the movie playback]
en: Pause
sk: Pozastaviť

[ctx: stop the movie playback]
en: Stop
sk: Zastaviť

en: &Edit…
sk: &Upraviť

en: &Remove
sk: O&dstrániť

en: Move &Up
sk: Posunúť &vyššie

en: Move &Down
sk: Posunúť &nižšie

en: Default Drawing Tool #%1
sk: Predvolený kresliaci nástroj #%1

en: There's already a tool with that name. Using a default one
sk: Už existuje nástroj s týmto názvom. Používam predvolený

en: Duplicated Name
sk: Duplicitný názov

en: Page of the document to be shown
sk: Stránka dokumentu, ktorá sa má zobraziť

en: Start the document in presentation mode
sk: Spustiť dokument v prezentačnom režime

en: Start with print dialog
sk: Spustiť s tlačovým dialógom

en: Start with print dialog and exit after printing
sk: Spustiť s tlačovým dialógom a ukončiť po vytlačení

en: "Unique instance" control
sk: Ovládanie "Unikátnej inštancie"

en: Not raise window
sk: Nezdvihnúť okno

en: Find a string on the text
sk: Nájsť reťazec v texte

en: Sets the external editor command
sk: Nastaví príkaz externého editora

en: Documents to open. Specify '-' to read from stdin.
sk: Dokument na otvorenie. Zadajte '-' pre čítanie zo stdin.

en: You cannot set the editor command in an already running okular instance. Please disable the tabs and try again. Please note, that unique is also not supported when setting the editor command at the commandline.
sk: Príkaz editora nie je možné nastaviť v už spustenej inštancii aplikácie okular. Prosím, zakážte karty a skúste to znova. Treba upozorniť, že unikátna nie je tiež podporovaná pri nastavovaní príkazu editora na príkazovom riadku.

en: Error: Can't open more than one document with the --unique switch
sk: Chyba: Nemôžem otvoriť viac ako jeden dokument cez prepínač --unique

en: Error: Can't open more than one document with the --presentation switch
sk: Chyba: Nemôžem otvoriť viac ako jeden dokument cez prepínač --presentation

en: Error: Can't open more than one document with the --print switch
sk: Chyba: Nemôžem otvoriť viac ako jeden dokument cez prepínač --print

en: Error: Can't open more than one document with the --page switch
sk: Chyba: Nemôžem otvoriť viac ako jeden dokument cez prepínač --page

en: Error: Can't open more than one document with the --find switch
sk: Chyba: Nemôžem otvoriť viac ako jeden dokument s prepínačom --print

en: Unable to find the Okular component: %1
sk: Nepodarilo sa nájsť komponent Okular. %1

en: Sidebar
sk: Bočný panel

en: There is already a unique Okular instance running. This instance won't be the unique one.
sk: Už beží jedinečná inštancia Okular. Táto inštancia nebude jedinečná.

en: Unable to find the Okular component.
sk: Nepodarilo sa nájsť komponent Okular.

en: Click to open a file
    Click and hold to open a recent file
sk: Kliknite pre otvorenie súboru
    Kliknite a podržte pre otvorenie nedávno otvoreného súboru

en: <b>Click</b> to open a file or <b>Click and hold</b> to select a recent file
sk: <b>Kliknite</b> pre otvorenie súboru alebo <b>Kliknite a podržte </b> pre otvorenie nedávno otvoreného súboru

en: Next Tab
sk: Ďalšia karta

en: Previous Tab
sk: Predošlá karta

en: Undo close tab
sk: Vrátiť zatvorenie karty

en: Lock Sidebar
sk: Zamknúť bočný panel

en: All files (*)
sk: Všetky súbory (*)

en: All supported files (%1)
sk: Všetky podporované súbory (%1)

en: Open Document
sk: Otvoriť dokument

en: Confirm Close
sk: Potvrdiť zatvorenie

en: Close Tabs
sk: Zavrieť karty

en: You are about to close %1 tabs. Are you sure you want to continue?
sk: Chystáte sa zatvoriť %1 kariet. Ste si istý, že chcete pokračovať?

en: Warn me when I attempt to close multiple tabs
sk: Upozorniť ma keď sa pokúsim zatvoriť naraz niekoľko kariet

en: &Copy Path
sk: Kopírovať cestu

en: &Open Containing Folder
sk: Otvoriť priečinok s obsahom

[ctx: recent items context menu]
en: &Forget This Item
sk: Zabudnúť túto položku

[ctx: on welcome screen]
en: No recent documents
sk: Žiadne nedávne dokumenty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Welcome to Okular
sk: Vitajte v aplikácii Okular

[ctx: on welcome screen]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openButton)
en: Open Document...
sk: Otvoriť dokument...

[ctx: on welcome screen]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Recent documents
sk: Nedávne dokumenty

[ctx: on welcome screen (recent document list)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, forgetAllButton)
en: Forget All
sk: Zabudnúť všetko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, closeButton)
en: Hide welcome screen
sk: Skryť uvítaciu obrazovku
