okular_poppler - en to sl translation catalogue (54 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enable overprint preview:
sl: Omogoči predogled pretiska:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OverprintPreviewEnabled)
en: Never
sl: Nikoli

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OverprintPreviewEnabled)
en: Always
sl: Vedno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OverprintPreviewEnabled)
en: Automatic
sl: Samodejno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enhance thin lines:
sl: Okrepi tanke črte:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: No
sl: Ne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: Solid
sl: Neprekinjeno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: Shape
sl: Oblika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Default scaling mode when printing:
sl: Privzeti način lestvičenja pri tiskanju:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintScaleMode)
en: Fit to printable area
sl: Prilagodi prostoru za tisk

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintScaleMode)
en: Fit to full page
sl: Prilagodi na celotno stran

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintScaleMode)
en: None; print original size
sl: Brez prilagoditve, tiskaj izvirno velikost

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CheckOCSPServers)
en: Enabling this option will allow Okular to contact 3rd-party OCSP servers to check if the certificates used for digital signing have been revoked since their creation.
sl: Omogočanje te možnosti bo dovolil Okularju, stik do strežnikov OCSP tretjih strank za preverjanje, ali so bili certifikati, ki se uporabljajo za digitalno podpisovanje preklicani po njihovi tvorbi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckOCSPServers)
en: Check revocation of digital signatures' certificates using 3rd-party servers
sl: Preveri preklic certifikatov digitalnih podpisov s pomočjo strežnikov tretje stranke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Signature backend:
sl: Zaledje podpisovanja:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_EnablePgp)
en: These signatures can only be validated by modern Okular users with GnuPG backend activated
sl: Te podpise lahko potrdijo le sodobni uporabniki Okularja z aktiviranim zaledjem GnuPG

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnablePgp)
en: Allow PGP keys for signatures (Okular extension)
sl: Dovoli ključe PGP za podpise (razširitev Okularja)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, certDBGroupBox)
en: Certificate Database
sl: Zbirka potrdil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseDefaultCertDB)
en: Default:
sl: Privzeto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customRadioButton)
en: Custom:
sl: Po meri:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, certificatesGroup)
en: Available Certificates
sl: Razpoložljiva potrdila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadSignaturesButton)
en: &Load Signatures
sl: Naloži podpise

en: PDF Options
sl: Možnosti za PDF

en: Print annotations
sl: Natisni zabeležke

en: Include annotations in the printed document
sl: Vključi zabeležke v natisnjen dokument

en: Includes annotations in the printed document. You can disable this if you want to print the original unannotated document.
sl: Vključi zabeležke v natisnjen dokument. Izključite to možnost, če želite natisniti izvirni dokument brez zabeležk.

en: Force rasterization
sl: Vsili rasterizacijo

en: Rasterize into an image before printing
sl: Pred tiskanjem rasteriziraj v sliko

en: Forces the rasterization of each page into an image before printing it. This usually gives somewhat worse results, but is useful when printing documents that appear to print incorrectly.
sl: Pred tiskanjem vsake strani se vsili rasterizacija strani v sliko. Kakovost izpisa je sicer nekoliko slabša, vendar lahko pomaga pri dokumentih, ki se ne natisnejo pravilno.

en: Scaling mode for the printed pages
sl: Način povečanja tiskanih strani

en: Scale mode:
sl: Način lestvice:

[ctx: PDF v. <version>]
en: PDF v. %1.%2
sl: PDF verzije %1.%2

en: Format
sl: Oblika

en: Encrypted
sl: Šifriran

en: Unencrypted
sl: Nešifriran

en: Security
sl: Varnost

en: Yes
sl: Da

en: Optimized
sl: Optimiziran

en: Signed by: %1
    
    Date: %2
sl: Podpisal: %1
    
    Datum: %2

en: Using Poppler %1
sl: Uporabi Poppler %1

en: Using Poppler %1
    
    Built against Poppler %2
sl: Uporabljamo Poppler %1
    
    prevedeno za Poppler %2

en: PDF Backend Configuration
sl: Nastavitve zaledja za PDF

en: Some errors were found in the document, Okular might not be able to show the content correctly
sl: Najdeno je nekaj napak v dokumentu zaradi katerih Okular morda ne bo mogel korektno prikazati vsebine

[ctx: @info Kind of a notice/warning]
en: These signatures only work between modern versions of Okular with the GnuPG based backend activated
sl: Ti podpisi delujejo samo med sodobnimi različicami Okularja z aktiviranim zaledjem, ki temelji na GnuPG

[ctx: @title:dialog]
en: Enable PGP Signatures
sl: Omogoči podpise PGP

[ctx: Name of the person to whom the cerficate was issued]
en: Issued to
sl: Izdan za

en: E-mail
sl: E-pošta

[ctx: Certificate expiration date]
en: Expiration date
sl: Datum poteka

en: You are using a Poppler library built without NSS support.
    Adding Digital Signatures isn't available for that reason
sl: Uporabljate knjižnico Poppler, zgrajeno brez podpore za NSS.
    Dodajanje digitalnih podpisov zaradi tega ni na voljo

[ctx: certificate end validity]
en: forever
sl: za vedno

en: Restart needed
sl: Potreben ponovni zagon

en: You need to restart Okular after changing the NSS directory settings
sl: Po spremembi nastavitev imenika NSS morate ponovno zagnati Okular

en: Enter Password
sl: Vnesite geslo

en: Enter password to open %1:
sl: Vnesite geslo za odprtje %1:
