okular_ghostview - en to sr translation catalogue (8 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Use Platform Fonts
sr: Користи системске фонтове

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Determines whether Ghostscript should be allowed to use platform fonts, if false only usage of fonts embedded in the document will be allowed.
sr: Одређује да ли је Гостскрипту дозвољено да користи системске фонтове. Ако није, моћи ће да користи само фонтове угнежђене у документу.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General Settings
sr: Опште поставке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlatformFonts)
en: &Use platform fonts
sr: &Користи системске фонтове

en: Ghostscript
sr: Гостскрипт

en: Ghostscript Backend Configuration
sr: Поставке позадине за Гостскрипт

en: Document version
sr: Верзија документа

en: Language Level
sr: Ниво језика
