okular_ghostview - en to sr@latin translation catalogue (8 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Use Platform Fonts
sr@latin: Koristi sistemske fontove

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Determines whether Ghostscript should be allowed to use platform fonts, if false only usage of fonts embedded in the document will be allowed.
sr@latin: Određuje da li je GhostScriptu dozvoljeno da koristi sistemske fontove. Ako nije, moći će da koristi samo fontove ugnežđene u dokumentu.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General Settings
sr@latin: Opšte postavke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlatformFonts)
en: &Use platform fonts
sr@latin: &Koristi sistemske fontove

en: Ghostscript
sr@latin: GhostScript

en: Ghostscript Backend Configuration
sr@latin: Postavke pozadine za GhostScript

en: Document version
sr@latin: Verzija dokumenta

en: Language Level
sr@latin: Nivo jezika
