okular_ghostview - en to sv translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Use Platform Fonts
sv: Använd plattformens teckensnitt

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Determines whether Ghostscript should be allowed to use platform fonts, if false only usage of fonts embedded in the document will be allowed.
sv: Bestämmer om Ghostscript ska tillåtas använda plattformens teckensnitt. Om falskt tillåts bara användning av teckensnitt inbäddade i dokumentet.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General Settings
sv: Allmänna inställningar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlatformFonts)
en: &Use platform fonts
sv: An&vänd plattformens teckensnitt

en: Ghostscript Backend Configuration
sv: Ghostscript-gränssnittets inställning

en: Document version
sv: Dokumentversion

en: Language Level
sv: Språknivå
