okular_ghostview - en to th translation catalogue (8 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Use Platform Fonts
th: ใช้แบบอักษรของระบบ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Determines whether Ghostscript should be allowed to use platform fonts, if false only usage of fonts embedded in the document will be allowed.
th: กำหนดว่าจะอนุญาตให้โกสต์สคริปต์ใช้แบบอักษรของระบบหรือไม่ หากไม่อนุญาต จะมีการใช้เพียงแบบอักษรที่ฝังแนบมากับเอกสารเท่านั้น

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General Settings
th: ตั้งค่าทั่วไป

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlatformFonts)
en: &Use platform fonts
th: ใช้แ&บบอักษรของระบบ

en: Ghostscript
th: โกสต์สคริปต์

en: Ghostscript Backend Configuration
th: ปรับแต่งแบ็กเอนด์โกสต์สคริปต์

en: Document version
th: รุ่นของเอกสาร

en: Language Level
th: ระดับภาษา
