okular_poppler - en to th translation catalogue (11 entries)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EnhanceThinLines)
en: No
th: ไม่ใช่

en: PDF Options
th: ตัวเลือก PDF

en: Force rasterization
th: บังคับการแสดงผลแบบราสเตอร์

en: Rasterize into an image before printing
th: แปลงเป็นภาพแบบราสเตอร์ก่อนทำการพิมพ์

en: Forces the rasterization of each page into an image before printing it. This usually gives somewhat worse results, but is useful when printing documents that appear to print incorrectly.
th: บังคับการแสดงผลแต่ละหน้าเป็นแบบราสเตอร์ก่อนทำการพิมพ์ วิธีการนี้จะให้คุณภาพของผลลัพธ์ที่แย่ แต่เหมาะกับการพิมพ์เอกสารที่ผิดเพี้ยนเมื่อทำการพิมพ์ปกติั

en: Format
th: รูปแบบ

en: Encrypted
th: มีการเข้ารหัส

en: Unencrypted
th: ไม่มีการเข้ารหัส

en: Security
th: ความปลอดภัย

en: Yes
th: ใช่

en: Optimized
th: ปรับแต่งแล้ว
