okular_ghostview - en to uk translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Use Platform Fonts
uk: Використовувати шрифти платформи

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Determines whether Ghostscript should be allowed to use platform fonts, if false only usage of fonts embedded in the document will be allowed.
uk: Визначає, чи слід дозволяти Ghostscript використовувати системні шрифти. Якщо матиме значення false, дозволятиметься лише використання шрифтів, вбудованих у сам документ.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General Settings
uk: Загальні параметри

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlatformFonts)
en: &Use platform fonts
uk: &Використовувати шрифти платформи

en: Ghostscript Backend Configuration
uk: Налаштування програми Ghostscript

en: Document version
uk: Версія документа

en: Language Level
uk: Рівень мови
