okular - en to vi translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Use Platform Fonts
vi: Dùng phông chữ của nền tảng

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlatformFonts), group (General)
en: Determines whether Ghostscript should be allowed to use platform fonts, if false only usage of fonts embedded in the document will be allowed.
vi: Xác định liệu Ghostscript có nên được cho phép dùng các phông chữ trên nền tảng hay không, nếu không thì chỉ cho phép dùng các phông chữ được nhúng trong tài liệu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General Settings
vi: Thiết lập chung

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlatformFonts)
en: &Use platform fonts
vi: Dùng &phông chữ của nền tảng

en: Ghostscript Backend Configuration
vi: Cấu hình hậu phương Ghostscript

en: Document version
vi: Phiên bản tài liệu

en: Language Level
vi: Cấp ngôn ngữ
