onboard - en to hu translation catalogue (397 entries)

en: Automatic scan for 1 switch
hu: Automatikus vizsgálat 1 kapcsolóhoz

en: Critical overscan for 1 switch
hu: Kritikus túlvizsgálat 1 kapcsolóhoz

en: Step scan for 2 switches
hu: Lépésvizsgálat 2 kapcsolóhoz

en: Directed scan for 3 or 5 switches
hu: Irányított vizsgálat 3 vagy 5 kapcsolóhoz

en: Scanner Settings
hu: Vizsgálat beállításai

en: Select a scanning _profile:
hu: Válasszon vizsgálati _profilt:

en: _Step interval:
hu: _Lépésköz:

en: Sc_an cycles:
hu: Vizsgálati _ciklusok:

en: The time the scanner rests on a key or group before moving to the next. (in seconds)
hu: A pásztázás billentyűn, vagy billentyűcsoporton maradási ideje, mielőtt a következőre lép. (másodpercben)

en: The number of times the scanner cycles through the entire keyboard before it stops.
hu: A teljes billentyűzet vizsgálatainak száma a vizsgálatok befejezése előtt.

en: Step _only during switch down
hu: _Léptetés csak a kapcsoló lenyomásakor

en: Progress the highlight only while the switch is held down.
hu: A kiemelés csak akkor lépjen tovább, ha a kapcsoló le van nyomva.

en: _Forward interval:
hu: _Továbblépés időköze:

en: _Backtrack interval:
hu: _Visszalépés időköze:

en: The time the scanner rests on a key  while progressing forward. (in seconds)
hu: A vizsgáló által egy billentyűn töltött idő az előrehaladás során (másodpercben).

en: The time the scanner rests on a key  while moving backwards. (in seconds)
hu: A vizsgáló által egy billentyűn töltött idő a visszafelé haladás során (másodpercben).

en: Backtrack _steps:
hu: _Visszalépés lépései:

en: The number of keys the scanner steps back before moving forward again.
hu: A vizsgáló visszaléptetése ennyi billentyűvel, mielőtt újra továbblépne.

en: _Alternate switch actions
hu: Váltókapcsoló _műveletei

en: Swap the scan actions after every key activation. The Step action will become the Activate action and vice versa.
hu: Pásztázási műveletek váltása minden billentyűleütés után. A Lépés művelet lesz az Aktiválás után és vissza.

en: Profiles
hu: Profilok

en: _Select an input device:
hu: Válasszon _bemeneti eszközt:

en: _Use this device only for scanning
hu: _Ezen eszköz használata csak vizsgálatra

en: The selected device should not control the system mouse cursor or the keyboard caret.
hu: A kiválasztott eszköz ne irányíthassa a rendszeregeret vagy a billentyűzetkurzort.

en: Input Device
hu: Bemeneti eszköz

en: Customize Theme
hu: Téma személyre szabása

en: Color Sche_me
hu: _Színséma

en: _Background:
hu: _Háttér:

note: Key style with simple gradients
en: Gradient
hu: Színátmenet

en: _Angle:
hu: S_zög:

en: Light Direction
hu: Fényirány

en: Keyboard
hu: Billentyűzet

en: _Style:
hu: _Stílus:

en: R_oundness:
hu: _Kerekség:

en: S_ize:
hu: _Méret:

en: B_order width:
hu: Sze_gélyvastagság:

en: Key Style
hu: Gombstílus

en: _Key:
hu: _Billentyű:

en: _Border:
hu: S_zegély:

en: Gradients
hu: Színátmenetek

en: _Strength:
hu: _Erősség:

en: Shadow
hu: Árnyék

en: Keys
hu: Billentyűk

en: _Font:
hu: _Betűkészlet:

en: _Attributes:
hu: _Attribútumok:

en: Font
hu: Betűkészlet

en: I_ndependent size
hu: _Független méret

en: _Super key:
hu: S_uper billentyű:

en: Label Override
hu: Címkefelülírás

en: Labels
hu: Címkék

en: Color scheme for theme '{filename}' not found
hu: Nem található színséma a(z) „{filename}” témához

en: Error loading theme '{filename}'. {exception}: {cause}
hu: Hiba a(z) „{filename}” téma betöltésekor. {exception}: {cause}

en: Error saving
hu: Hiba a mentés közben

en: Loading legacy color scheme format '{old_format}', please consider upgrading to current format '{new_format}': '{filename}'
hu: Örökölt színséma formátum betöltése: „{old_format}”. Fontolja meg a jelenlegi „{new_format}” formátumra frissítést: „{filename}”

en: Error loading color scheme '{filename}'. {exception}: {cause}
hu: Hiba a(z) „{filename}” színséma betöltésekor. {exception}: {cause}

en: Duplicate key_id '{}' found in color scheme file. Key_ids must occur only once.
hu: A színséma fájlban a(z) „{}” key_id kétszer szerepel. Minden key_id csak egyszer szerepelhet.

note: Title of the snippets dialog for new snippets
en: New snippet
hu: Új kódrészlet

note: Translators: cancel button of the snippets dialog. It used to be stock item STOCK_CANCEL until Gtk 3.10 deprecated those. Translators: cancel button of "New Input Device" dialog. It used to be stock item STOCK_CANCEL until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Cancel
hu: _Mégse

en: _Save snippet
hu: _Kódrészlet mentése

en: _Button label:
hu: _Gombcímke:

en: S_nippet:
hu: Kó_drészlet

en: Other _Languages
hu: Más _nyelvek

en: _Remove suggestion…
hu: _Javaslatok eltávolítása…

en: Remove word suggestion
hu: Szójavastlatok eltávolítása

en: Failed to execute '{}', {}
hu: „{}”, {} végrehajtása nem sikerült

en: Onboard Preferences
hu: Onboard beállításai

en: Copy layout '{}' to this new name:
hu: „{}” kiosztás másolása erre az új névre:

en: Delete layout '{}'?
hu: Törli a(z) „{}” kiosztást?

en: System settings not found ({}): {}
hu: Nem találhatók a rendszerbeállítások ({}): {}

en: Core layouts
hu: Alap kiosztások

en: Contributions
hu: Közreműködők

en: Author: {}
hu: Szerző: {}

en: About Layout
hu: Kiosztás névjegye

en: Enter a name for the new theme:
hu: Adja meg az új téma nevét:

en: This theme file already exists.
    '{filename}'
    
    Overwrite it?
hu: Ez a témafájl már létezik:
    „{filename}”
    
    Felülírja?

en: Reset selected theme to Onboard defaults?
hu: Visszaállítja a kijelölt témát az Onboard alapértékeire?

en: Delete selected theme?
hu: Törli a kijelölt témát?

note: Translators: reset button of Preferences->Theme.
en: _Reset
hu: _Visszaállítás

note: Translators: delete button of Preferences->Theme. It used to be stock item STOCK_DELETE until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Delete
hu: _Törlés

note: Key style with flat fill- and border colors
en: Flat
hu: Sima

note: Key style for dish-like key caps
en: Dish
hu: Tál

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Bold
hu: Félkövér

en: Italic
hu: Dőlt

en: Condensed
hu: Sűrű

en: Ubuntu Logo
hu: Ubuntu logó

en: Step
hu: Lépés

en: Left
hu: Balra

en: Right
hu: Jobbra

en: Up
hu: Fel

en: Down
hu: Le

en: Activate
hu: Aktiválás

en: Action:
hu: Művelet:

en: Disabled
hu: Letiltva

en: Button
hu: Gomb

en: Press a button...
hu: Nyomjon meg egy gombot…

en: Press a key...
hu: Nyomjon le egy billentyűt…

en: _Show Onboard
hu: Onboard megjeleníté_se

en: _Hide Onboard
hu: Onboard el_rejtése

note: Translators: label of a menu item. It used to be stock item STOCK_PREFERENCES until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Preferences
hu: _Beállítások

note: Translators: label of a menu item. It used to be stock item STOCK_QUIT until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Quit
hu: _Kilépés

en: Onboard on-screen keyboard
hu: Onboard képernyőbillentyűzet

en: failed to create directory '{}': {}
hu: „{}” könyvtár létrehozása meghiúsult: {}

en: Top
hu: Felülre

en: Bottom
hu: Alulra

en: Primary Monitor
hu: Elsődleges monitor

en: Monitor 0
hu: 0. monitor

en: Monitor 1
hu: 1. monitor

en: Monitor 2
hu: 2. monitor

en: Monitor 3
hu: 3. monitor

en: Monitor 4
hu: 4. monitor

en: Monitor 5
hu: 5. monitor

en: Monitor 6
hu: 6. monitor

en: Monitor 7
hu: 7. monitor

en: Monitor 8
hu: 8. monitor

en: Docking settings
hu: Dokkolási beállítások

en: Shrink workarea
hu: Munkaterület csökkentése

en: Shrink the available space for maximized windows.
hu: A maximalizált ablakok számára elérhető terület csökkentése.

en: Expand on landscape screens
hu: Kiterjesztés fekvő képernyőkön

en: Expand keyboard to the width of the workarea.
hu: A billentyűzet kiterjesztése a munkaterület szélességére.

en: Expand on portrait screens
hu: Kiterjesztés álló képernyőkön

en: Dock to screen edge:
hu: Dokkolás a képernyő széléhez:

en: Key-repeat
hu: Billentyűismétlés

en: never
hu: soha

en: 1 minute
hu: 1 perc

en: 5 minutes
hu: 5 perc

en: 10 minutes
hu: 10 perc

en: 30 minutes
hu: 30 perc

en: 1 hour
hu: 1 óra

en: 3 hours
hu: 3 óra

en: forever
hu: örökre

en: Remember nothing
hu: Ne jegyezzen meg semmit

en: Don't remember new words
hu: Ne jegyezze meg az új szavakat

en: None
hu: Nincs

en: Corners
hu: Sarkok

en: All corners and edges
hu: Összes sarok és szél

en: General
hu: Általános

en: Window
hu: Ablak

en: Layout
hu: Kiosztás

en: Theme
hu: Téma

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer2' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Snippets
hu: Kódrészletek

en: Typing Assistance
hu: Gépelési segítség

en: Universal Access
hu: Akadálymentesítés

en: none
hu: nincs

en: single-touch
hu: Egyszeres érintés

en: multi-touch
hu: Többszörös érintés

en: _Auto-show when editing text
hu: _Automatikus megjelenítés szöveg szerkesztésekor

en: Show Onboard when there is a recognized text window in focus. Requires Gnome Accessibility.
hu: Az Onboard megjelenítése, amikor felismert szövegablak van fókuszban. A Gnome akadálymentesítés bekapcsolását igényli.

en: Start Onboard _hidden
hu: Onboard indítása _rejtett állapotban

en: Start Onboard hidden.
hu: Onboard indítása rejtett állapotban.

en: Show/Hide options
hu: Beállítások megjelenítése/elrejtése

en: Show floating _icon when Onboard is hidden
hu: _Lebegő ikon megjelenítése, amikor az Onboard rejtett

en: Show a floating icon on the desktop when Onboard is hidden. A click on the icon makes Onboard reappear.
hu: Lebegő ikon megjelenítése az asztalon, amikor az Onboard rejtett állapotú. Az ikonra kattintás után az Onboard újra megjelenik.

en: Show when _unlocking the screen
hu: Megjelenítés a képernyő _feloldásakor

en: Show Onboard when the dialog to unlock the screen appears; this way Onboard can be used for example to enter the password to dismiss the screensaver when it is set to ask for it.
hu: Az Onboard megjelenítése a képernyő feloldása ablak megjelenésekor; így az Onboard segítségével beírható például a képernyővédőt feloldó jelszó, ha a képernyővédő feloldásához az szükséges.

en: Show _tooltips
hu: _Buboréksúgó megjelenítése

en: Show tooltips for the keyboard&apos;s buttons.
hu: Buboréksúgók megjelenítése a billentyűzet billentyűihez.

en: Show tooltips for the keyboard's buttons.
hu: Buboréksúgók megjelenítése a billentyűzet billentyűihez.

en: _Show status icon
hu: Állapotikon megjeleníté_se

en: Show the status item. A click on that icon hides or shows Onboard.
hu: Állapotikon megjelenítése. Kattintson rá az Onboard elrejtéséhez és megjelenítéséhez.

en: Desktop Integration
hu: Integráció az asztali környezetbe

en: Dock to screen edge
hu: Rögzítés a képernyő széléhez

en: Dock the keyboard to the edge of the screen.
hu: A billentyűzet dokkolása a képernyő széléhez.

en: Docking
hu: Dokkolás

en: Show window _decoration
hu: Ablakde_korációk megjelenítése

en: Show window caption and frame.
hu: Az ablakfelirat és a keret megjelenítése.

en: Show always on visible _workspace
hu: Megjelenítés mindig a _látható munkaterületen

en: &quot;Sticky&quot; mode for keyboard and floating icon.
hu: „Ragadós” mód a billentyűzethez és a lebegő ikonhoz

en: "Sticky" mode for keyboard and floating icon.
hu: „Ragadós” mód a billentyűzethez és a lebegő ikonhoz

en: _Force window to top
hu: Ablak _előtérben tartása

en: Try harder to keep Onboard above anything on-screen.
hu: Törekedjen az Onboard minden más képernyőtartalom előtti megjelenítésére.

en: Keep _aspect ratio
hu: _Méretarány megtartása

en: Constrain window size to the layout&apos;s aspect ratio.
hu: Ablakméret kényszerítése az elrendezés méretarányához

en: Constrain window size to the layout's aspect ratio.
hu: Kényszerítse az ablakméretet a kiosztás méretarányához.

en: Floating Window Options
hu: Lebegő ablakok beállításai

en: Window options
hu: Ablakbeállítások

en: Wind_ow:
hu: _Ablak:

en: Transparency of the whole keyboard window. Requires compositing.
hu: Az egész billentyűzet átlátszósága. Kompozitor szükséges hozzá.

en: Transparency of the keyboard background
hu: A billentyűzet hátterének átlátszósága

en: _No background
hu: Nin_cs háttér

en: Show the desktop through the gaps between keys.
hu: Az asztal megjelenítése a gombok közötti réseken keresztül.

en: Transparency
hu: Átlátszóság

en: Set _transparency to
hu: Átlátszósá_g beállítása

en: Enable inactive transparency. Requires compositing.
hu: Inaktív átlátszóság bekapcsolása. Kompozitor szükséges hozzá.

en: Transparency when the pointer leaves the keyboard. Requires compositing.
hu: Átlátszóság, amikor az egér nincs a billentyűzet fölött. Kompozitor szükséges hozzá.

en: after
hu: ez után:

en: Delay in seconds until the inactive transparency takes effect.
hu: Az inaktív átlátszóság életbe lépésének késleltetése másodpercben.

en: seconds
hu: másodperc

en: When Inactive
hu: Amikor inaktív

en: Resize Protection
hu: Átméretezés elleni védelem

en: Name
hu: Név

en: Description
hu: Leírás

en: Follow _system theme
hu: Rendszertéma _követése

en: Remember what Onboard theme was last used for every system theme.
hu: Az egyes rendszertémákhoz utoljára használt Onboard téma megjegyzése.

en: Snippets are pieces of text which are entered when the corresponding button in Onboard is pressed.
hu: A kódrészletek olyan szövegek, amelyek az Onboard megfelelő gombjának megnyomásakor kerülnek bevitelre.

en: Play sound
hu: Hang lejátszása

en: Play click sound on keypress.
hu: Kattanás hang lejátszása billentyűlenyomáskor.

en: Show label popups
hu: Felbukkanó szövegek engedélyezése

en: Show label popups above pressed keys.
hu: Felbukkanó szövegek engedélyezése a lenyomott billentyűk felett.

en: Key-press Feedback
hu: Billentyűlenyomás visszajelzése

en: Show secondary labels
hu: Másodlagos címkék mutatása

en: Show characters reachable with or without the shift key.
hu: A Shift billentyűvel elérhető vagy el nem érhető karakterek megjelenítése.

en: Key Labels
hu: Billentyűfeliratok

en: _Long press action:
hu: _Hosszú megnyomás művelete:

en: Choose between key-repeat or long-press menus. Mainly affects alpha-numeric keys.
hu: Válasszon a billentyűismétlés vagy a tartásra megjelenő menük között. Főleg az alfanumerikus billentyűket érinti.

en: Modifier _behavior:
hu: Módosító_billentyűk működése:

en: Behavior of modifier and layer keys.
hu: A módosító- és rétegbillentyűk működése.

en: Seconds of inactivity until active modifiers and layer keys are released. 0 to disable.
hu: Az aktív módosító- és rétegbillentyűk inaktivitásának ideje elengedés előtt. 0 a kikapcsoláshoz.

en: Key Behavior
hu: Billentyűk viselkedése

en: _Input event source:
hu: _Bemeneti események forrása:

en: Choose &apos;XInput&apos; for more reliable typing into text entries with pop-up selections. The &apos;GTK&apos; option offers better compatibility, but typing may fail in the presence of pointer grabs, e.g. with open pop-up windows.
hu: Válassza az &apos;XInput&apos; lehetőséget megbízhatóbb gépeléshez a felugró választásokat tartalmazó szövegmezőkbe. A &apos;GTK&apos; lehetőség jobb kompatibilitást kínál, de a gépelés meghiúsulhat mutató elfogása esetén, például felugró ablakokban.

en: Choose 'XInput' for more reliable typing into text entries with pop-up selections. The 'GTK' option offers better compatibility, but typing may fail in the presence of pointer grabs, e.g. with open pop-up windows.
hu: Válassza az „XInput” lehetőséget megbízhatóbb gépeléshez a felugró választásokat tartalmazó szövegmezőkbe. A „GTK” lehetőség jobb kompatibilitást kínál, de a gépelés meghiúsulhat mutató elfogása esetén, például felugró ablakokban.

en: Input Options
hu: Bemeneti beállítások

en: Advanced
hu: Speciális

en: Show _suggestions
hu: Javaslatok _mutatása

en: Enable word completion and prediction.
hu: Szókiegészítés és -előrejelzés engedélyezése.

en: Show spelling suggestions
hu: Helyesírási javaslatok mutatása

en: Check spelling of the word at or before the cursor.
hu: Szó helyesírásának ellenőrzése a kurzornál vagy az előtt.

en: _Learn from typed text
hu: _Tanulás a begépelt szövegből

en: Remember new words, their recency and frequency to improve the suggestions over time.
hu: Új szavak, sorrendjük és gyakoriságuk megjegyzése a javaslatok pontosításához idővel.

en: Insert word _separators
hu: Szóel_választók beszúrása

en: Add and remove spaces when inserting word suggestions followed by punctuation characters.
hu: Szóközök hozzáadása és eltávolítása szójavaslatok beszúrásakor, ha utánuk központozási karakterek állnak.

en: Options
hu: Beállítások

en: Show button to pause learning
hu: Gomb megjelenítése a tanulás felfüggesztéséhez

en: Words typed while this button is pressed won't be remembered.
hu: A gomb lenyomva tartásakor beírt szavak nem kerülnek megjegyzésre.

en: Show lan_guage switcher
hu: _Nyelvváltó megjelenítése

en: Show a button for language selection.
hu: Gomb megjelenítése nyelvválasztáshoz.

en: Buttons
hu: Gombok

en: Word Suggestions
hu: Szójavaslatok

en: Auto-capitalize while typing
hu: Automatikus nagybetű gépelés közben

en: Automatically capitalize sentence begins and name words.
hu: Mondatok és nevek első betűi automatikusan nagy betűsek.

en: Auto-correct spelling
hu: Helyesírás automatikus javítása

en: Automatically correct the last word.
hu: Az utolsó szó automatikus javítása.

en: The spell check engine to use.
hu: A használandó helyesírás-ellenőrzési motor.

en: Spell-check backend:
hu: Helyesírás-ellenőrző háttérprogram:

en: Auto-correction
hu: Automatikus javítás

en: Learning
hu: Tanulás

en: Enable  keyboard _scanning
hu: Billentyűzet_vizsgálat engedélyezése

en: Keyboard Scanning
hu: Billentyűzet vizsgálat

en: _Delay:
hu: _Késleltetés:

en: _Motion threshold:
hu: M_ozgás küszöbszintje:

en: Time in seconds before a click is triggered.
hu: A kattintás aktiválása idő előtti másodpercben.

en: Distance in pixels before movement will be recognized.
hu: Képpontok közötti távolság mozgás felismerése előtt.

en: Hide hover click window
hu: Rámutatási kattintás ablak elrejtése

en: Hide the system-provided hover click window while Onboard is running.
hu: A rendszer által biztosított rámutatási kattintás ablak elrejtése amikor az Onboard fut.

en: Enable click type window on exit
hu: Gépelési kattintás ablak bekapcsolása kilépéskor

en: Always enable the system-provided hover click window when exiting Onboard.
hu: Mindig engedélyezze a rendszer által biztosított rámutatási kattintás ablakot az Onboard kilépésekor.

en: Hover Click
hu: Rámutatási kattintás

en: Onboard Settings
hu: Onboard beállítások

en: Onboard onscreen keyboard settings
hu: Onboard képernyő-billentyűzet beállításai

en: Change Onboard settings
hu: Onboard beállításainak módosítása

en: Failed to load language model '{}': {} ({})
hu: A nyelvmodell („{}”) betöltése sikertelen: {} ({})

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'hoverclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Activate Hover Click
hu: Rámutatási kattintás bekapcsolása

en: Alphanumeric keys
hu: Alfanumerikus billentyűk

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'doubleclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Double click
hu: Dupla kattintás

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'dragclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Drag click
hu: Kattintás húzással

en: Function keys
hu: Funkcióbillentyűk

en: Number block and function keys
hu: Numerikus billentyűzet és funkcióbillentyűk

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'hide' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Hide Onboard
hu: Onboard elrejtése

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'pause-learning.wordlist' in keyboard layout 'word_suggestions.xml'
en: Pause learning
hu: Tanulás felfüggesztése

note: translators: very short label of the HOME key
en: Hm
hu: Home

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer0' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Main keyboard
hu: Fő billentyűzet

note: translators: very short label of the Menu key
en: Menu
hu: Menü

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'middleclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Middle click
hu: Középső kattintás

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'move' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Move Onboard
hu: Onboard mozgatása

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer1' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Number block and snippets
hu: Számtömb és kódrészletek

note: translators: very short label of the Preferences button translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'settings' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Preferences
hu: Beállítások

note: translators: very short label of the Quit button
en: Quit
hu: Kilépés

note: translators: very short label of the RETURN key
en: Return
hu: Enter

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'secondaryclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Right click
hu: Jobb kattintás

en: Space
hu: Szóköz

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'showclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Toggle click helpers
hu: Kattintási segédek ki/bekapcsolása

note: translators: description of unicode character U+2602 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB05' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Umbrella
hu: Esernyő

note: translators: description of unicode character U+2606 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB07' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: White star
hu: Fehér csillag

note: translators: description of unicode character U+260F translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB03' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: White telephone
hu: Fehér telefon

note: translators: description of unicode character U+2615
en: Hot beverage
hu: Forró ital

note: translators: description of unicode character U+2620
en: Skull and crossbones
hu: Koponya és csontok

note: translators: description of unicode character U+2622 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB09' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Radioactive sign
hu: Radioaktivitás jel

note: translators: description of unicode character U+262E translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB06' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Peace symbol
hu: Békejel

note: translators: description of unicode character U+262F translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB08' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Yin yang
hu: Jin - Jang

note: translators: description of unicode character U+2639 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC01' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Frowning face
hu: Szomorú arc

note: translators: description of unicode character U+263A translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD01' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face
hu: Mosolygó arc

note: translators: description of unicode character U+263C translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD10' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: White sun with rays
hu: Fehér nap sugarakkal

note: translators: description of unicode character U+263E translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC10' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Last quarter moon
hu: Utolsó negyed hold

note: translators: description of unicode character U+2640 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD09' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Female sign
hu: Nő jel

note: translators: description of unicode character U+2642 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC09' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Male sign
hu: Férfi jel

note: translators: description of unicode character U+2661 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB01' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: White heart suit
hu: Fehér kőr jel

note: translators: description of unicode character U+2662
en: White diamond suit
hu: Fehér káró jel

note: translators: description of unicode character U+2664
en: White spade suit
hu: Fehér pikk jel

note: translators: description of unicode character U+2667
en: White club suit
hu: Fehér treff jel

note: translators: description of unicode character U+266B translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB02' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Beamed eighth note
hu: Nyolcad hangjegy

note: translators: description of unicode character U+2709 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB04' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Envelope
hu: Boríték

note: translators: description of unicode character U+270C
en: Victory hand
hu: Győzelem jel

note: translators: description of unicode character U+270D
en: Writing hand
hu: Író kéz

note: translators: description of unicode character U+1F604 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD03' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face with open mouth and smiling eyes
hu: Mosolygó arc nyitott szájjal és mosolygó szemekkel

note: translators: description of unicode character U+1F607 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD08' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face with halo
hu: Mosolygó arc glóriával

note: translators: description of unicode character U+1F608 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC08' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face with horns
hu: Mosolygó arc szarvakkal

note: translators: description of unicode character U+1F609 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD04' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Winking face
hu: Kacsintó arc

note: translators: description of unicode character U+1F60A translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD02' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face with smiling eyes
hu: Mosolygó arc mosolygó szemekkel

note: translators: description of unicode character U+1F60B translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC07' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Face savouring delicious food
hu: Ízletes ételt kóstoló arc

note: translators: description of unicode character U+1F60D
en: Smiling face with heart-shaped eyes
hu: Mosolygó arc szív alakú szemekkel

note: translators: description of unicode character U+1F60E translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD07' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face with sunglasses
hu: Mosolygó arc napszemüveggel

note: translators: description of unicode character U+1F60F
en: Smirking face
hu: Szájhúzó arc

note: translators: description of unicode character U+1F610
en: Neutral face
hu: Semleges arc

note: translators: description of unicode character U+1F612
en: Unamused face
hu: Unatkozó arc

note: translators: description of unicode character U+1F616 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC05' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Confounded face
hu: Megdöbbent arc

note: translators: description of unicode character U+1F618
en: Face throwing a kiss
hu: Csókot dobó arc

note: translators: description of unicode character U+1F61A translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD06' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Kissing face with closed eyes
hu: Zárt szemekkel csókolózó arc

note: translators: description of unicode character U+1F61C translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD05' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Face with stuck-out tongue and winking eye
hu: Arc kinyújtott nyelvvel és kacsintó szemmel

note: translators: description of unicode character U+1F61D
en: Face with stuck-out tongue and tightly closed eyes
hu: Arc kinyújtott nyelvvel és szorosan zárt szemmel

note: translators: description of unicode character U+1F61E
en: Disappointed face
hu: Kiábrándult arc

note: translators: description of unicode character U+1F620 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC02' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Angry face
hu: Dühös arc

note: translators: description of unicode character U+1F621
en: Pouting face
hu: Duzzogó arc

note: translators: description of unicode character U+1F622 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC03' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Crying face
hu: Síró arc

note: translators: description of unicode character U+1F623
en: Persevering face
hu: Kitartó arc

note: translators: description of unicode character U+1F629
en: Weary face
hu: Megviselt arc

note: translators: description of unicode character U+1F62B translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC06' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Tired face
hu: Fáradt arc

note: translators: description of unicode character U+1F632 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC04' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Astonished face
hu: Megdöbbent arc

note: translators: description of unicode character U+1F633
en: Flushed face
hu: Elhavazott arc

note: translators: description of unicode character U+1F635
en: Dizzy face
hu: Szédülő arc

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer4' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Arrows
hu: Nyilak

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer5' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Custom
hu: Egyéni

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Full Keyboard.onboard'
en: Desktop keyboard with edit and function keys
hu: Asztali billentyűzet szerkesztő és funkcióbillentyűkkel

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer0' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Greek
hu: Görög

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Grid.onboard'
en: Grid of keys, suitable for keyboard scanning
hu: Billentyűrács, megfelelő billentyűzetvizsgálathoz

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'hide' in keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Hide keyboard
hu: Billentyűzet elrejtése

note: translators: this is a 'description' of the keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Keyboard layout with Greek literals, arrows and more, for math and physics education on an interactive Whiteboard.
hu: Billentyűzetkiosztás görög betűkkel, nyilakkal és sok mással matematika és fizika oktatásához interaktív táblán.

note: translators: this is a 'description' of the keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Keyboard layout with Greek literals, arrows and more, for math and physics education on an interactive Whiteboard.
    This layout places all keys on a single, very wide layer.
hu: Billentyűzetkiosztás görög betűkkel, nyilakkal és sok mással matematika és fizika oktatásához interaktív táblán.
    Ez a kiosztás minden billentyűt egyetlen, nagyon széles rétegbe tesz.

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Compact.onboard'
en: Medium size desktop keyboard
hu: Közepes méretű asztali billentyűzet

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Phone.onboard'
en: Mobile keyboard for small screens
hu: Mobil billentyűzet kis képernyőkhöz

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'expand-corrections' in keyboard layout 'word_suggestions.xml'
en: More suggestions
hu: További javaslatok

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'move' in keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Move keyboard
hu: Billentyűzet mozgatása

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'quit' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Quit Keyboard
hu: Kilépés a billentyűzetből

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'quit' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Quit Onboard
hu: Kilépés az Onboardból

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer2' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Set and Settings
hu: Készlet és beállítások

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'settings' in keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Settings
hu: Beállítások

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Small.onboard'
en: Space efficient desktop keyboard
hu: Helytakarékos asztali billentyűzet

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer3' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Special Characters
hu: Speciális karakterek

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Special characters for interactive whiteboards
hu: Speciális karakterek interaktív táblákhoz

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'correction' in keyboard layout 'word_suggestions.xml'
en: Spelling suggestion
hu: Helyesírási javaslat

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer1' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Sub-, Superscripts; Fractions
hu: Alsó és felső index, törtek

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However the system is not configured anymore to use Onboard to unlock the screen. A possible reason can be that another application configured the system to use something else.
    
    Would you like to reconfigure the system to show Onboard when unlocking the screen?
hu: Az Onboardot a képernyőzárolás feloldására szolgáló ablakkal együtt való megjelenésre van beállítva, például a jelszóval védett képernyővédő feloldásához.
    
    Ugyanakkor a rendszer nincs beállítva az Onboard használatára a képernyő feloldásához. Ez azért lehet, mert egy másik alkalmazás másik program használatára állította be a rendszert.
    
    Szeretné módosítani a rendszerbeállításokat, hogy a képernyő feloldásakor megjelenítse az Onboardot?

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However this function is disabled in the system.
    
    Would you like to activate it?
hu: Az onboard úgy van beállítva, hogy a párbeszédablakokkal együtt jelenjen meg a képernyő feloldásakor, hogy ki tudjuk kapcsolni a jelszóval védett képernyőkímélőt is.
    Bár ezt a funkció tiltva van az Ön rendszerében.
    Szeretné engedélyezni ezt a funkciót?

en: Layout file ({}) or name
hu: Kiosztásfájl ({}) vagy név

en: Theme file (.theme) or name
hu: Témafájl (.theme) vagy név

en: Window size, widthxheight
hu: Ablakméret, szélesség x magasság

en: Window x position
hu: Ablak X pozíciója

en: Window y position
hu: Ablak Y pozíciója

en: Start in XEmbed mode, e.g. for gnome-screensaver
hu: XEmbed módban indulás, például a gnome-screensaver-hez

en: Allow multiple Onboard instances
hu: Több Onboard példány engedélyezése

en: Silently fail to start in the given desktop environments. DESKTOPS is a comma-separated list of XDG desktop names, e.g. GNOME for GNOME Shell.
hu: Csendben ne induljon el a megadott asztali környezetekben. A DESKTOPS az XDG nevek vesszővel ellátott listája, például GNOME a GNOME Shell esetén.

en: Keep aspect ratio when resizing the window
hu: Képarány megtartása az ablak átméretezésekor

en: Override auto-detection and manually select quirks
    QUIRKS={metacity|compiz|mutter}
hu: Az automatikus felismerés felülírása, és a „quirk” kézi kiválasztása
    QUIRKS={metacity|compiz|mutter}

en: Migrating user directory '{}' to '{}'.
hu: „{}” felhasználói könyvtár költöztetése ide: „{}”.

note: honor XDG spec python >2.5
en: failed to migrate user directory.
hu: nem sikerült migrálni a felhasználói könyvtárat.

en: layout '{filename}' does not exist
hu: „{filename}” kiosztás nem létezik

en: theme '{filename}' does not exist
hu: „{filename}” téma nem létezik

en: Loading theme from '{}'
hu: Téma betöltése innen: '{}'

en: Unable to read theme '{}'
hu: Nem olvasható a téma: '{}'

en: Enabling auto-show requires Gnome Accessibility.
    
    Onboard can turn on accessiblity now, however it is recommended that you log out and back in for it to reach its full potential.
    
    Enable accessibility now?
hu: Az automatikus megjelenítés engedélyezése megköveteli a Gnome akadálymentesítés használatát.
    
    Az Onboard képes bekapcsolni az akadálymentesítést, de ajánlott ki- majd újra bejelentkezni a teljes funkcionalitás elérésérhez.
    
    Bekapcsolja most az akadálymentesítést?

en: color scheme '{filename}' does not exist
hu: „{filename}” színséma nem létezik

en: New Input Device
hu: Új bemeneti eszköz

en: Onboard has detected a new input device
hu: Az Onboard új bemeneti eszközt ismert fel

en: Do you want to use this device for keyboard scanning?
hu: Ezt az eszközt szeretné használni a billentyűzet vizsgálatára?

en: Use device
hu: Eszköz használata

en: Onboard onscreen keyboard
hu: Onboard képernyő-billentyűzet

en: no window transparency available; screen doesn't support alpha channels
hu: az ablakátlátszóság nem használható; a kijelző nem támogatja az alfa csatornát

note: ##############
en: <Enter label>
hu: <Adja meg a címkét>

en: <Enter text>
hu: <Adja meg a szöveget>

en: Button Number
hu: Gombszám

en: Button Label
hu: Gombfelirat

en: Snippet Text
hu: Töredék szövege

en: Must be an integer number
hu: Egész számnak kell lennie

en: Snippet %d is already in use.
hu: A(z) %d. kódrészlet már használatban van.

en: <big>Onboard failed to open learned word suggestions.</big>
    
    The error was:
    <tt>{}</tt>
    
    Revert word suggestions to the last backup (recommended)?
hu: <big>Az Onboard nem tudta megnyitni a megtanult szójavaslatokat.</big>
    
    A hiba:
    <tt>{}</tt>
    
    Visszaállítja a szójavaslatokat a legutóbbi biztonsági mentésre (javasolt)?

en: <big>Onboard failed to open learned word suggestions.</big>
    
    The error was:
    <tt>{}</tt>
    
    The suggestions have to be reset, but the erroneous file will remain at 
    '{}'
hu: <big>Az Onboard nem tudta megnyitni a megtanult szójavaslatokat.</big>
    
    A hiba:
    <tt>{}</tt>
    
    A javaslatokat alaphelyzetbe kell állítani, de a hibás fájl megmarad itt:
    „{}”

en: Loading legacy layout, format '{}'. Please consider upgrading to current format '{}'
hu: Régi kiosztás betöltése, formátum: „{}”. Fontolja meg a jelenlegi „{}” formátumra váltást

en: Ignoring key '{}'. No svg filename defined.
hu: A(z) „{}” kulcs figyelmen kívül hagyása. Nincs svg fájlnév megadva.

en: Snippet {}
hu: {}. kódrészlet

note: i18n: full string is "Snippet n, unassigned"
en: , unassigned
hu: , nincs hozzárendelés

en: copying layout '{}' to '{}'
hu: '{}' kiosztás másolása ide: '{}'

en: copy_layouts failed, unsupported layout format '{}'.
hu: a copy_layouts meghiúsult, nem támogatott kiosztásformátum: „{}”.

en: copying svg file '{}' to '{}'
hu: A(z) „{}” svg fájl másolása ide: „{}”

en: gsettings schema for '{}' is not installed
hu: A(z) '{}' gsettings sémája nincs telepítve

note: assume filename is just a basename instead of a full file path
en: {description} '{filename}' not found yet, retrying in default paths
hu: {description} „{filename}” nem található még, próbálkozás az alapértelmezett útvonalon

en: unable to locate '{filename}', loading default {description} instead
hu: „{filename}” nem található, helyette az alapértelmezett {description} töltődik be

en: failed to find {description} '{filename}'
hu: nem sikerült megtalálni: {description} „{filename}”

en: {description} '{filepath}' found.
hu: {description} „{filepath}” megtalálva.

en: Looking for system defaults in {paths}
hu: Alapértelmezések keresése {paths} útvonalon

en: Failed to read system defaults.
hu: A rendszer alapértékeinek olvasása sikertelen.

en: No system defaults found.
hu: Nem találhatók a rendszer alapértékei.

en: Loading system defaults from {filename}
hu: Alapértelmezések betöltése innen: {filename}

en: Found system default '[{}] {}={}'
hu: Megtalált alapértelmezés „[{}] {}={}”

en: System defaults: Unknown key '{}' in section '{}'
hu: Rendszer alapértékek: Ismeretlen „{}” kulcs a(z) „{}” szakaszban

en: System defaults: Invalid enum value for key '{}' in section '{}': {}
hu: Rendszer alapértékei: érvénytelen felsorolásérték a(z) „{}” kulcshoz a(z) „{}” részben: {}

en: System defaults: Invalid value for key '{}' in section '{}'
      {}
hu: Rendszer alapértékek: A „{}” kulcs értéke érvénytelen a(z) „{}” szakaszban.
      {}

en: Failed to get gsettings value.
hu: A gsettings értéke nem található.
