onboard - en to ca translation catalogue (460 entries)

en: Automatic scan for 1 switch
ca: Exploració automàtica per a 1 commutador

en: Critical overscan for 1 switch
ca: Sobre-exploració crítica per a 1 commutador

en: Step scan for 2 switches
ca: Exploració en passos per a 2 commutadors

en: Directed scan for 3 or 5 switches
ca: Exploració dirigida per 3 o 5 interruptors

en: Scanner Settings
ca: Paràmetres de l'escàner

[ctx: Label of the close button of the scanner settings dialog.]
en: _Close
ca: Tan_ca

en: Select a scanning _profile:
ca: Seleccioneu un _perfil d'escaneig:

en: _Step interval:
ca: Interval de _pas:

en: Sc_an cycles:
ca: _Cicles d'escaneig:

en: The time the scanner rests on a key or group before moving to the next. (in seconds)
ca: Interval de temps on l'escàner es manté en una tecla o un grup abans de moure a la següent. (en segons)

en: The number of times the scanner cycles through the entire keyboard before it stops.
ca: El número de cops que l'escaneig recorre tot el teclat abans d'aturar-se.

en: Step _only during switch down
ca: S_ols ves per passos quan el commutador està abaixat

en: Progress the highlight only while the switch is held down.
ca: Progressa sobre el resaltat sols quan el commutador és premut.

en: _Forward interval:
ca: _Interval cap endavant:

en: _Backtrack interval:
ca: Interval de _retrocés

en: The time the scanner rests on a key  while progressing forward. (in seconds)
ca: El temps que l'escàner es manté en una tecla mentre segueix endavant. (en segons)

en: The time the scanner rests on a key  while moving backwards. (in seconds)
ca: El temps que l'escàner es manté en una tecla mentre es mou enrere. (en segons)

en: Backtrack _steps:
ca: Pa_ssos de retrocés:

en: The number of keys the scanner steps back before moving forward again.
ca: El nombre de tecles que l'escàner torna enrere abans de seguir endavant altra vegada.

en: _Alternate switch actions
ca: Accions de commutador _alternatives

en: Swap the scan actions after every key activation. The Step action will become the Activate action and vice versa.
ca: Intercanvia les accions d'escaneig després d'activar cada tecla. L'acció "pas" esdevindrà l'acció "activar" i viceversa.

en: Profiles
ca: Perfils

en: _Select an input device:
ca: Selecciona un di_spositiu d'entrada:

en: _Use this device only for scanning
ca: _Utilitza aquest dispositiu només per escanejar

en: The selected device should not control the system mouse cursor or the keyboard caret.
ca: El dispositiu seleccionat no hauria de controlar el cursor del ratolí del sistema o el cursor del teclat.

en: Input Device
ca: Dispositiu d'entrada

en: Customize Theme
ca: Personalitza el tema

[ctx: Label of the revert button of the theme settings dialog.]
en: _Revert
ca: _Reverteix

[ctx: Label of the close button of the theme settings dialog.]
en: _Close
ca: Tan_ca

en: Color Sche_me
ca: Esque_ma de colors

en: _Background:
ca: F_ons:

note: Key style with simple gradients
en: Gradient
ca: Degradat

en: Light Direction
ca: Direcció de la llum

en: Keyboard
ca: Teclat

en: _Style:
ca: E_stil:

en: R_oundness:
ca: Arr_odoniment

en: S_ize:
ca: M_ida:

en: B_order width:
ca: Amplada de la v_ora

en: Key Style
ca: Estil de tecles

en: _Key:
ca: Te_cla:

en: _Border:
ca: Vora:

en: Gradients
ca: Degradats

en: _Strength:
ca: Inten_sitat:

en: Shadow
ca: Ombra

en: Keys
ca: Tecles

en: _Font:
ca: Tipus de _lletra:

en: _Attributes:
ca: _Atributs:

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: I_ndependent size
ca: Mida i_ndependent

en: _Super key:
ca: Tecla _super

en: Label Override
ca: Etiqueta sobreescrita

en: Labels
ca: Etiquetes

en: Color scheme for theme '{filename}' not found
ca: No s'ha trobat l'esquema de color per al tema '{filename}'

en: Error loading theme '{filename}'. {exception}: {cause}
ca: Error en carregar el tema «{filename}». {exception}: {cause}

en: Error saving
ca: Error en desar

en: Loading legacy color scheme format '{old_format}', please consider upgrading to current format '{new_format}': '{filename}'
ca: Carregant l'antic esquema de color  '{old_format}'; si us plau, plantegeu-vos d'actualitzar al format actual '{new_format}': '{filename}'

en: Error loading color scheme '{filename}'. {exception}: {cause}
ca: Errada en carregar la combinació de colors «{filename}». {exception}: {cause}

en: Duplicate key_id '{}' found in color scheme file. Key_ids must occur only once.
ca: S'ha trobat un identificador clau '{}' duplicat en el fitxer de l'esquema de color. Els identificadors clau han de ser únics.

note: Title of the snippets dialog for existing snippets
en: Edit snippet #{}
ca: Edita fragment #{}

note: Title of the snippets dialog for new snippets
en: New snippet
ca: Fragment nou

note: Message in the snippets dialog for new snippets
en: Enter a new snippet for button #{}:
ca: Entreu un fragment nou per al botó #{}:

note: Translators: cancel button of the snippets dialog. It used to be stock item STOCK_CANCEL until Gtk 3.10 deprecated those. Translators: cancel button of "New Input Device" dialog. It used to be stock item STOCK_CANCEL until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Cancel
ca: _Canceŀla

en: _Save snippet
ca: _Desa el fragment

en: _Button label:
ca: _Etiqueta del botó:

en: S_nippet:
ca: _Fragment:

en: Other _Languages
ca: A_ltres idiomes

en: _Remove suggestion…
ca: _Elimina el suggeriment...

en: Remove word suggestion
ca: Elimina suggeriment de paraula

en: Remove '{}' everywhere.
ca: Suprimeix '{}' globalment.

en: This will only affect learned suggestions.
ca: Això només afectará els suggeriments de palabra apresos.

en: Remove '{}' only where it occures at text begin.
ca: Suprimeix '{}' només quan apareix a principi de text.

en: Remove '{}' only where it occures at sentence begin.
ca: Elimina '{}' només a començament de frase.

en: Remove '{}' only where it occures after numbers.
ca: Elimina '{}' quan aparegui després de nombres.

en: Remove '{}' only where it occures after '{}'.
ca: Elimina '{}' quan apareix seguit de '{}'

en: Failed to execute '{}', {}
ca: Ha fallat l'execució '{}', {}

en: Onboard Preferences
ca: Preferències de l'Onboard

en: Copy layout '{}' to this new name:
ca: Copia la disposició '{}' al nom següent:

en: Delete layout '{}'?
ca: Voleu eliminar la disposició '{}'?

en: System settings not found ({}): {}
ca: No s'han trobat els paràmetres del sistema ({}): {}

en: Core layouts
ca: Disposicions bàsiques

en: Contributions
ca: Contribucions

en: My layouts
ca: Les meves disposicions

en: Author: {}
ca: Autor: {}

en: About Layout
ca: Quant a Disposició

en: Enter a name for the new theme:
ca: Introduïu un nom per al tema nou:

en: This theme file already exists.
    '{filename}'
    
    Overwrite it?
ca: Aquest fitxer de tema ja existeix.
    «{filename}»
    
    El voleu sobreescriure?

en: Reset selected theme to Onboard defaults?
ca: Voleu reiniciar el tema seleccionat als valors per defecte de l'Onboard?

en: Delete selected theme?
ca: Voleu suprimir el tema seleccionat?

note: Translators: reset button of Preferences->Theme.
en: _Reset
ca: _Restableix

note: Translators: delete button of Preferences->Theme. It used to be stock item STOCK_DELETE until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Delete
ca: _Suprimeix

note: Key style with flat fill- and border colors
en: Flat
ca: Pla

note: Key style for dish-like key caps
en: Dish
ca: Antena

en: Default
ca: Per defecte

en: Bold
ca: Negreta

en: Italic
ca: Cursiva

en: Condensed
ca: Condensat

en: Ubuntu Logo
ca: Logotip de l'Ubuntu

en: Step
ca: Pas

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Up
ca: Amunt

en: Down
ca: Avall

en: Activate
ca: Activa

en: Action:
ca: Acció:

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Button
ca: Botó

en: Press a button...
ca: Premeu un botó...

en: Press a key...
ca: Premeu una tecla...

en: _Show Onboard
ca: _Mostra l'Onboard

en: _Hide Onboard
ca: _Oculta l'Onboard

note: Translators: label of a menu item. It used to be stock item STOCK_PREFERENCES until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Help
ca: _Ajuda

note: Translators: label of a menu item. It used to be stock item STOCK_QUIT until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Quit
ca: _Surt

en: Onboard on-screen keyboard
ca: Teclat en pantalla  Onboard

en: failed to create directory '{}': {}
ca: no s'ha pogut crear el directori '{}': {}

en: Top
ca: Superior

en: Bottom
ca: Inferior

en: Active Monitor
ca: Monitor actiu

en: Primary Monitor
ca: Monitor principal

en: Docking settings
ca: Configuracions de l'acoblament

[ctx: Label of the close button of the docking settings dialog.]
en: _Close
ca: Tan_ca

en: Shrink workarea
ca: Disminuir l'àrea de treball

en: Shrink the available space for maximized windows.
ca: Disminuir l'espai disponible per les finestres maximitzades

en: Expand on landscape screens
ca: Expandeix en vista horitzontal

en: Expand keyboard to the width of the workarea.
ca: Expandeix el teclat a l'amplada de l'àrea de treball.

en: Expand on portrait screens
ca: Expandeix en vista vertical

en: Dock to screen edge:
ca: Acobla a la vora de la pantalla:

en: Dock to monitor:
ca: Acobla al monitor:

en: Key-repeat
ca: Repetició de tecla

en: International character selection
ca: Selecció de caràcters internacionals

en: never
ca: mai

en: 1 minute
ca: 1 minut

en: 5 minutes
ca: 5 minuts

en: 10 minutes
ca: 10 minuts

en: 30 minutes
ca: 30 minuts

en: 1 hour
ca: 1 hora

en: 3 hours
ca: 3 hores

en: forever
ca: per sempre

en: Remember nothing
ca: No recordis res

en: Don't remember new words
ca: No recordis les paraules noves

en: None
ca: Cap

en: Movement only
ca: Només moviment

en: Corners
ca: Cantonades

en: All corners and edges
ca: Totes les cantonades i vores

en: Window
ca: Finestra

en: Layout
ca: Disposició

en: Theme
ca: Tema

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer2' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Snippets
ca: Retalls

en: Typing Assistance
ca: Assistència d'escriptura

en: Universal Access
ca: Accés universal

en: Only move when necessary
ca: Mou sols quan calgui

en: Follow the active window
ca: Segueix a la finestra activa

en: Latch, then lock
ca: Fixa, després bloca

en: Latch, double-click to lock
ca: Fixa, feu un doble clic per blocar

en: Latch only
ca: Sols fixa

en: Lock only
ca: Sols bloca

en: Push button
ca: Pulsador

en: none
ca: cap

en: single-touch
ca: d'un sol toc

en: multi-touch
ca: de pulsació múltiple

[ctx: Label of the main close button of the preferences dialog.]
en: _Close
ca: Tan_ca

en: _Auto-show when editing text
ca: Mostra _automàticament durant l'edició de text

en: Show Onboard when there is a recognized text window in focus. Requires Gnome Accessibility.
ca: Mostra l'Onboard quan hi hagi una finestra de text reconeguda en el focus. Requereix les funcions d'accessibilitat del GNOME.

en: Start Onboard _hidden
ca: Inicia l'Onboard en mode _ocult

en: Start Onboard hidden.
ca: Inicia l'Onboard en mode ocult.

en: Show/Hide options
ca: Mostra/Oculta les opcions

en: Show floating _icon when Onboard is hidden
ca: Mostra una _icona flotant quan s'oculti l'Onboard

en: Show a floating icon on the desktop when Onboard is hidden. A click on the icon makes Onboard reappear.
ca: Mostra una icona flotant a l'escriptori quan l'Onboard estigui ocult. En fer clic a la icona es mostrarà l'Onboard.

en: Show when _unlocking the screen
ca: Mostra quan es _desbloqui la pantalla

en: Show Onboard when the dialog to unlock the screen appears; this way Onboard can be used for example to enter the password to dismiss the screensaver when it is set to ask for it.
ca: Mostra l'Onboard quan aparegui el diàleg de desbloquejar la pantalla. D'aquesta manera es pot utilitzar l'Onboard per introduir la contrasenya quan s'hagi d'introduir aquesta en l'estalvi de pantalla.

en: Show _tooltips
ca: Mostra els _indicadors de funció

en: Show tooltips for the keyboard&apos;s buttons.
ca: Mostra els indicadors de funció per als botons del teclat.

en: Show tooltips for the keyboard's buttons.
ca: Mostra els indicadors de funció per als botons del teclat.

en: _Show status icon
ca: _Mostra la icona d'estat

en: Show the status item. A click on that icon hides or shows Onboard.
ca: Mostra l'element d'estat. En fer un clic a aquesta icona s'ocultarà o es mostrarà l'Onboard.

en: Status icon _provider:
ca: _Proveïdor d'icones d'estat

en: <b>AppIndicator</b> (default) is recommended for broadest compatibility. A middle click on the icon shows the keyboard. In KDE Plasma a left click does the same.
    
    <b>GtkStatusIcon</b> isn't supported well anymore by various desktop environments, but generally allows to show the keyboard on left click.
    
    Requires restart.
ca: Es recomana l'<b>AppIndicator</b> (predeterminat) per a una compatibilitat el més àmplia possible. Un clic amb el botó del mig del ratolí mostra el teclat. Al KDE Plasma un clic amb el botó esquerre fa el mateix.
    
    <b>GtkStatusIcon</b> no te un bon suport a diversos entorns d'escriptori, però generalment permet mostrar el teclat amb un clic amb el botó esquerre.
    
    Requereix un reinici.

en: Desktop Integration
ca: Integració amb l'escriptori

en: Dock to screen edge
ca: Acobla a la vora

en: Dock the keyboard to the edge of the screen.
ca: Acobla el teclat a la vora de la pantalla.

[ctx: Label of settings button on preferences page Window.]
en: _Settings
ca: _Configuració

en: Docking
ca: Acoblament

en: Show window _decoration
ca: Mostra la _decoració de la finestra

en: Show window caption and frame.
ca: Mostra el marc i el títol de la finestra.

en: Show always on visible _workspace
ca: Mostra sempre en l'espai de _treball visible

en: &quot;Sticky&quot; mode for keyboard and floating icon.
ca: Mode «adhesiu» per al teclat i la icona flotant.

en: "Sticky" mode for keyboard and floating icon.
ca: Mode «adhesiu» per al teclat i la icona flotant.

en: _Force window to top
ca: _Força la finestra a la part superior

en: Try harder to keep Onboard above anything on-screen.
ca: Intenta mantenir l'Onboard per sobre de qualsevol cosa a la pantalla.

en: Keep _aspect ratio
ca: Mantingues la relació de l'_aspecte

en: Constrain window size to the layout&apos;s aspect ratio.
ca: Adapta la mida de la finestra a la relació d'aspecte del disseny.

en: Constrain window size to the layout's aspect ratio.
ca: Restringeix la mida de la finestra a la relació de l'aspecte de la disposició.

en: Floating Window Options
ca: Opcions de finestra  flotant

en: Window options
ca: Opcions de finestra

en: Wind_ow:
ca: _Finestra:

en: Transparency of the whole keyboard window. Requires compositing.
ca: Transparència en tota la finestra del teclat. Cal composició.

en: Transparency of the keyboard background
ca: Transparència del fons del teclat

en: _No background
ca: _Sense fons

en: Show the desktop through the gaps between keys.
ca: Mostra l'escriptori a través dels espais entre les tecles.

en: Transparency
ca: Transparència

en: Set _transparency to
ca: Estableix la _transparència a

en: Enable inactive transparency. Requires compositing.
ca: Habilita la transparència inactiva. Cal composició.

en: Transparency when the pointer leaves the keyboard. Requires compositing.
ca: Transparència quan el punter deixa el teclat. Cal composició.

en: after
ca: després de

en: Delay in seconds until the inactive transparency takes effect.
ca: Retard en segons fins que té efecte la transparència d'inactivitat.

en: seconds
ca: segons

en: When Inactive
ca: Quan estigui inactiu

en: Resize Protection
ca: Redimensiona la protecció

en: Name
ca: Nom

en: Description
ca: Descripció

[ctx: Label of new layout button on preferences page Layout.]
en: _New
ca: _Nou

[ctx: Label of delete layout button on preferences page Layout.]
en: _Delete
ca: _Suprimeix

[ctx: Label of open folder button on preferences page Layout.]
en: _Open layouts folder
ca: _Obre la carpeta de les disposicions

[ctx: Label of about layout button on preferences page Layout.]
en: _About
ca: Qu_ant a

[ctx: Label of new theme button on preferences page Theme.]
en: _New
ca: _Nou

[ctx: Label of delete theme button on preferences page Theme.]
en: _Delete
ca: _Suprimeix

[ctx: Label of customize theme button on preferences page Theme.]
en: C_ustomize theme
ca: _Personalitza el tema

en: Follow _system theme
ca: Utilitza el tema del _sistema

en: Remember what Onboard theme was last used for every system theme.
ca: Recorda quan es va utilitzar per últim cop el tema de l'Onboard per cada tema del sistema.

en: Snippets are pieces of text which are entered when the corresponding button in Onboard is pressed.
ca: Els retalls són fragments de text que s'introdueixen en prémer el corresponent botó a l'onBoard.

[ctx: Label of add snippet button on preferences page Snippets.]
en: _Add
ca: _Afegeix

[ctx: Label of remove snippet button on preferences page Snippets.]
en: _Remove
ca: _Elimina

en: Play sound
ca: Reprodueix un so

en: Play click sound on keypress.
ca: Reprodueix so en cada pulsació de tecla.

en: Place sound in space
ca: Ubica el so a l'espai

en: Place sound in space between speakers depending on the key's position on screen
ca: Ubica el so a l'espai entre els altaveus depenent de la posició de la tecla a la pantalla

en: Show label popups
ca: Mostra els elements emergents d'etiqueta

en: Show label popups above pressed keys.
ca: Mostra els elements emergents d'etiqueta sobre les tecles premudes.

en: Key-press Feedback
ca: Resposta de pulsació de tecla

en: Show secondary labels
ca: Mostra les etiquetes secundàries

en: Show characters reachable with or without the shift key.
ca: Mostra els caràcters assolibles amb o sense la tecla de majúscules.

en: Key Labels
ca: Etiquetes de tecla

en: Upper case on right click
ca: Majúscula en fer un clic amb el botó dret del ratolí

en: Temporarily enable SHIFT when clicking with the secondary button.
ca: Habilita temporalment la tecla Majúscules en clicar amb el botó secundari.

en: Key Behaviour
ca: Comportament de tecla

en: _Long press action:
ca: Acció de pulsació _llarga:

en: Choose between key-repeat or long-press menus. Mainly affects alpha-numeric keys.
ca: Escolliu entre menús de repetició-de-tecla i mantenir-premut. Afecta principalment tecles alfanumèriques.

en: Modifier _behavior:
ca: _Comportament del modificador:

en: Behavior of modifier and layer keys.
ca: Comportament de les tecles modificadores i de capes.

en: Modifier auto-release delay in seconds:
ca: Retard d'alliberament automàtic de modificador en segons:

en: Seconds of inactivity until active modifiers and layer keys are released. 0 to disable.
ca: Segons d'inactivitat fins que les tecles modificadores o de capa són alliberades. 0 per a desactivar.

en: Modifier auto-release after hide in seconds:
ca: Alliberament automàtic de modificador després d'amagar en segons:

en: Time after hiding the keyboard in seconds until latched and locked modifiers and layer keys are released automatically. Leave at 0.0 to not automatically release them.
ca: Temps després d'amagar el teclat en segons, fins que els modificadors enganxats i blocats i les tecles de capes s'alliberen automàticament. Deixeu-ho a 0.0 per no alliberar-los automàticament.

en: Key Behavior
ca: Comportament de tecla

en: _Touch input:
ca: Entrada de _Toca

en: _Input event source:
ca: Font d'esdeven_iment d'entrada:

en: Choose &apos;XInput&apos; for more reliable typing into text entries with pop-up selections. The &apos;GTK&apos; option offers better compatibility, but typing may fail in the presence of pointer grabs, e.g. with open pop-up windows.
ca: Escolliu &apos;XInput&apos; per escriure de manera més fiable a les entrades de text i seleccions emergents. L'opció &apos;GTK&apos; ofereix més compatibilitat, però l'escriptura pot fallar en presència de captures del punter, per exemple amb finestres emergents.

en: Choose 'XInput' for more reliable typing into text entries with pop-up selections. The 'GTK' option offers better compatibility, but typing may fail in the presence of pointer grabs, e.g. with open pop-up windows.
ca: Escolliu «Xinput»per a una escriptura més fiable amb seleccions emergents. L'opció «GTK» ofereix millor compatibilitat, però l'escriptura pot fallar en presència de captures de punter, per exemple amb finestres emergents.

en: Input Options
ca: Opcions d'entrada

en: Delay between keystrokes in milliseconds:
ca: Retard entre les pulsacions de tecla en milisegons:

en: Increase this if key-strokes get lost when inserting word suggestions or snippets into Firefox or other Gtk-2 applications. Has no effect on Gtk-3 applications.
ca: Incrementeu això si es perden pulsacions de tecles quan s'insereixen suggeriments o fragments de paraules al Firefox o altres aplicacions Gtk-2. No te cap efecte sobre aplicacions Gtk-3.

en: Key-stroke generator
ca: Generador de pulsacions de tecles

en: <b>Auto</b>: let Onboard decide, recommended.
    
    <b>XTest</b> is the default for all X based desktop environments.
    
    <b>uinput</b> should be available on all linux-based systems, including X, Wayland and MIR-based desktops, but requires write permission for /dev/uinput.
    
    <b>AT-SPI</b> has limited support for key-stroke generation, and is only recommended for testing.
ca: <b>Auto</b>: deixa que l'Onboard decideixi, recomanat.
    
    <b>XTest</b> és l'opció per defecte per a tos els entorns d'escriptori basats en les X.
    
    <b>uinput</b> hauria d'estar disponible a tots els sistemes basats en linux, incloent-hi X, Wayland i escriptoris basats en el MIR, però requereix permisos d'escriptura per a /dev/uinput.
    
    <b>AT-SPI</b> té un suport limitat per a la generació de pulsacions de tecles, i sols es recomana per a proves.

en: Key-stroke Generation
ca: Generació de pulsació de tecles

en: Advanced
ca: Avançat

en: Chose how the keyboard window moves when a text entry is activated.
ca: Escolliu com es mou la finestra de teclat quan s'activa una entrada de text.

en: Hide Onboard when any key is pressed on a physical keyboard. Requires input event source "XInput".
ca: Amaga l'Onboard quan es prem qualsevol tecla a un teclat físic. Requereix la font d'esdeveniment d'entrada «XInput».

en: Stay hidden:
ca: Mantingues-ho ocult:

en: Once hidden by a physical key-press, auto-show is paused. Select the pause duration here.
ca: Un cop amagada per una pulsació de tecla, la mostra automàtica es pausa. Seleccioneu la duració de la pausa aquí.

en: Show _suggestions
ca: Mostra _suggeriments

en: Enable word completion and prediction.
ca: Activa finalització de paraules i text predictiu.

en: Show spelling suggestions
ca: Mostra suggeriments d'ortografia

en: Check spelling of the word at or before the cursor.
ca: Comprova l'ortografia de la paraula abans o davant del cursor.

en: _Learn from typed text
ca: _Aprèn del text introduït

en: Remember new words, their recency and frequency to improve the suggestions over time.
ca: Recorda noves paraules, la seva novetat i freqüència per a millorar els suggeriments.

en: Insert word _separators
ca: Insereix _separadors de paraula

en: Add and remove spaces when inserting word suggestions followed by punctuation characters.
ca: Insereix o elimina espais quan s'insereixin suggeriments de paraula seguits de caràcters de puntuació.

en: Options
ca: Opcions

en: Show more suggestions arrow
ca: Mostra la fletxa de més suggeriments

en: Step forward and backward through the available suggestions.
ca: Ves endavant o endarrere a través dels suggeriments disponibles.

en: Show button to pause learning
ca: Mostra un botó per fer una pausa en l'aprenentatge de paraules

en: Words typed while this button is pressed won't be remembered.
ca: Les paraules introduïdes quan aquest botó estigui premut no es recordaran.

en: Show lan_guage switcher
ca: Mostra el commutador de llen_gües

en: Show a button for language selection.
ca: Mostra un botó de selecció d'idioma.

en: Buttons
ca: Botons

en: Word Suggestions
ca: Suggeriments de paraules

en: Auto-capitalize while typing
ca: Posa amb majúscula mentre s'escriu automàticament

en: Automatically capitalize sentence begins and name words.
ca: Posa automàticament amb majúscula inici de frase i noms.

en: Auto-correct spelling
ca: Corregeix l'ortografia automàticament

en: Automatically correct the last word.
ca: Corregeix la darrera paraula automàticament.

en: The spell check engine to use.
ca: El motor de verificació de l'ortografia a usar.

en: Spell-check backend:
ca: Rerefons de verificació de l'ortografia:

en: Auto-correction
ca: Correcció automàtica

en: While  learning is paused:
ca: Mentre l'aprenentatge estigui pausat:

en: Learning
ca: Aprenentatge

en: Enable  keyboard _scanning
ca: Habilita l'_escaneig del teclat

[ctx: Label of keyboard scanning settings button on preferences page Universal Access.]
en: Sc_anner Settings
ca: Paràmetres de l'es_càner

en: Keyboard Scanning
ca: Escaneig del teclat

en: _Delay:
ca: _Retard:

en: _Motion threshold:
ca: Llindar de _moviment:

en: Time in seconds before a click is triggered.
ca: El temps, en segons, abans que es generi un clic.

en: Distance in pixels before movement will be recognized.
ca: La distància en píxels abans que es reconegui el moviment.

en: Hide hover click window
ca: Amaga la finestra de clic de passar per sobre

en: Hide the system-provided hover click window while Onboard is running.
ca: Oculta la finestra del sistema de clic en mantenir mentre s'executa l'Onboard.

en: Enable click type window on exit
ca: Habilita la finestra de tipus de clic en sortir

en: Always enable the system-provided hover click window when exiting Onboard.
ca: Sempre habilita la finestra del sistema de clic en mantenir en sortir de l'Onboard.

en: Hover Click
ca: Clic en mantenir

en: Onboard Settings
ca: Paràmetres de l'Onboard

en: Onboard onscreen keyboard settings
ca: Paràmetres del teclat a la pantalla Onboard

en: Change Onboard settings
ca: Canvia els paràmetres de l'Onboard

en: Failed to load language model '{}': {} ({})
ca: Ha fallat la càrrega del model d'idioma '{}': {} ({})

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'hoverclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Activate Hover Click
ca: Activa el clic en mantenir

en: Alphanumeric keys
ca: Tecles alfanumèriques

note: translators: very short label of the CAPS LOCK key
en: CAPS
ca: MAJ

note: translators: very short label of the DELETE key
en: Del
ca: Supr

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'doubleclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Double click
ca: Doble clic

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'dragclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Drag click
ca: Clic d'arrossegament

note: translators: very short label of the numpad END key
en: End
ca: Fi

note: translators: very short label of the ESCAPE key
en: Esc
ca: Tecla d'escapada

en: Function keys
ca: Tecles de funció

en: Number block and function keys
ca: Tecla de fixació de teclat numèric i tecles de funció

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'hide' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Hide Onboard
ca: Oculta l'Onboard

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'pause-learning.wordlist' in keyboard layout 'word_suggestions.xml'
en: Pause learning
ca: Pausa l'aprenentatge

note: translators: very short label of the HOME key
en: Hm
ca: Ini

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer0' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Main keyboard
ca: Teclat principal

note: translators: very short label of the Menu key
en: Menu
ca: Menú

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'middleclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Middle click
ca: Clic amb el botó central

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'move' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Move Onboard
ca: Mou l'Onboard

note: translators: very short label of the NUMLOCK key
en: Nm&#10;Lk
ca: Bloq&#10;Num

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer1' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Number block and snippets
ca: Tecla de fixació de teclat numèric i fragments

note: translators: very short label of the PAUSE key
en: Pause
ca: Pausa

note: translators: very short label of the PAGE DOWN key
en: Pg&#10;Dn
ca: Av&#10;Pàg

note: translators: very short label of the PAGE UP key
en: Pg&#10;Up
ca: Re&#10;Pàg

note: translators: very short label of the Preferences button translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'settings' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Preferences
ca: Preferències

note: translators: very short label of the PRINT key
en: Prnt
ca: Impr

note: translators: very short label of the Quit button
en: Quit
ca: Surt

note: translators: very short label of the RETURN key
en: Return
ca: Retorn

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'secondaryclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Right click
ca: Clica amb el botó dret

note: translators: very short label of the SCROLL key
en: Scroll
ca: Desplç

en: Space
ca: Tecla espaiadora

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'showclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Toggle click helpers
ca: Commuta els ajudants per fer clic

note: translators: description of unicode character U+2602 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB05' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Umbrella
ca: Paraigua

note: translators: description of unicode character U+2606 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB07' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: White star
ca: Estel blanc

note: translators: description of unicode character U+260F translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB03' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: White telephone
ca: Telèfon blanc

note: translators: description of unicode character U+2615
en: Hot beverage
ca: Beguda calenta

note: translators: description of unicode character U+2620
en: Skull and crossbones
ca: Calavera i ossos creuats

note: translators: description of unicode character U+2622 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB09' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Radioactive sign
ca: Signe radioactiu

note: translators: description of unicode character U+262E translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB06' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Peace symbol
ca: Símbol de la pau

note: translators: description of unicode character U+2639 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC01' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Frowning face
ca: Rostre sorrut

note: translators: description of unicode character U+263A translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD01' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face
ca: Rostre somrient

note: translators: description of unicode character U+263C translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD10' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: White sun with rays
ca: Sol blanc amb raigs

note: translators: description of unicode character U+263E translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC10' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Last quarter moon
ca: Últim quart

note: translators: description of unicode character U+2640 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD09' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Female sign
ca: Signe femení

note: translators: description of unicode character U+2642 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC09' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Male sign
ca: Signe masculí

note: translators: description of unicode character U+2661 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB01' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: White heart suit
ca: Cor blanc

note: translators: description of unicode character U+2662
en: White diamond suit
ca: Diamant blanc

note: translators: description of unicode character U+2664
en: White spade suit
ca: Pica blanca

note: translators: description of unicode character U+2667
en: White club suit
ca: Trèvol blanc

note: translators: description of unicode character U+266B translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB02' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Beamed eighth note
ca: Corxera amb vírgula

note: translators: description of unicode character U+2709 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB04' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Envelope
ca: Sobre

note: translators: description of unicode character U+270C
en: Victory hand
ca: Símbol de victòria

note: translators: description of unicode character U+270D
en: Writing hand
ca: Símbol d'escriure

note: translators: description of unicode character U+1F604 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD03' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face with open mouth and smiling eyes
ca: Cara somrient amb boca oberta i ulls somrients

note: translators: description of unicode character U+1F607 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD08' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face with halo
ca: Cara somrient amb aurèola

note: translators: description of unicode character U+1F608 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC08' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face with horns
ca: Cara somrient amb banyes

note: translators: description of unicode character U+1F609 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD04' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Winking face
ca: Cara picant l'ullet

note: translators: description of unicode character U+1F60A translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD02' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face with smiling eyes
ca: Cara somrient amb ulls somrients

note: translators: description of unicode character U+1F60B translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC07' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Face savouring delicious food
ca: Cara assaborint un menjar deliciós

note: translators: description of unicode character U+1F60D
en: Smiling face with heart-shaped eyes
ca: Cara somrient amb ulls amb forma de cor

note: translators: description of unicode character U+1F60E translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD07' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face with sunglasses
ca: Cara somrient amb ulleres de sol

note: translators: description of unicode character U+1F60F
en: Smirking face
ca: Cara amb somriure de superioritat

note: translators: description of unicode character U+1F610
en: Neutral face
ca: Cara neutral

note: translators: description of unicode character U+1F612
en: Unamused face
ca: Cara sense sorpresa

note: translators: description of unicode character U+1F616 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC05' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Confounded face
ca: Cara confosa

note: translators: description of unicode character U+1F618
en: Face throwing a kiss
ca: Cara llançant un petó

note: translators: description of unicode character U+1F61A translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD06' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Kissing face with closed eyes
ca: Cara llançant un petó amb ulls tancats

note: translators: description of unicode character U+1F61C translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD05' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Face with stuck-out tongue and winking eye
ca: Cara traient la llengua i picant l'ull

note: translators: description of unicode character U+1F61D
en: Face with stuck-out tongue and tightly closed eyes
ca: Cara traient la llengua i ulls molt tancats

note: translators: description of unicode character U+1F61E
en: Disappointed face
ca: Cara decebuda

note: translators: description of unicode character U+1F620 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC02' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Angry face
ca: Cara enutjada

note: translators: description of unicode character U+1F621
en: Pouting face
ca: Cara fent el bot

note: translators: description of unicode character U+1F622 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC03' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Crying face
ca: Cara plorant

note: translators: description of unicode character U+1F623
en: Persevering face
ca: Cara perserverant

note: translators: description of unicode character U+1F629
en: Weary face
ca: Cara desgastada

note: translators: description of unicode character U+1F62B translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC06' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Tired face
ca: Cara cansada

note: translators: description of unicode character U+1F632 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC04' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Astonished face
ca: Cara sorpresa

note: translators: description of unicode character U+1F633
en: Flushed face
ca: Cara enrogida

note: translators: description of unicode character U+1F635
en: Dizzy face
ca: Cara marejada

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer4' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Arrows
ca: Fletxes

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer5' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Custom
ca: Personalitzat

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Full Keyboard.onboard'
en: Desktop keyboard with edit and function keys
ca: Teclat d'escriptori amb tecles d'edició i funció

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer0' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Greek
ca: Grec

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Grid.onboard'
en: Grid of keys, suitable for keyboard scanning
ca: Quadrícula de tecles, adequada per a l'anàlisi de teclats

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'hide' in keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Hide keyboard
ca: Oculta el teclat

note: translators: this is a 'description' of the keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Keyboard layout with Greek literals, arrows and more, for math and physics education on an interactive Whiteboard.
ca: Disposició de teclat amb literals grecs, fletxes i més, per a l'educació matemàtica i física a una pissarra interactiva.

note: translators: this is a 'description' of the keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Keyboard layout with Greek literals, arrows and more, for math and physics education on an interactive Whiteboard.
    This layout places all keys on a single, very wide layer.
ca: Disposició de teclat amb literals grecs, fletxes i més, per a l'educació matemàtica i física a una pissarra interactiva.
    Aquesta disposició ubica totes les tecles a una capa única i molt àmplia.

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Compact.onboard'
en: Medium size desktop keyboard
ca: Teclat d'escriptori de mida mijtana

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Phone.onboard'
en: Mobile keyboard for small screens
ca: Teclat mòbil per a pantalles petites

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'expand-corrections' in keyboard layout 'word_suggestions.xml'
en: More suggestions
ca: Més suggeriments

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'move' in keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Move keyboard
ca: Mou el teclat

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'previous-predictions.wordlist' in keyboard layout 'word_suggestions.xml'
en: Previous suggestions
ca: Suggeriments previs

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'quit' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Quit Keyboard
ca: Surt del teclat

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'quit' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Quit Onboard
ca: Surt de l'Onboard

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer2' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Set and Settings
ca: Paràmetres i configuracions

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'settings' in keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Settings
ca: Paràmetres

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Small.onboard'
en: Space efficient desktop keyboard
ca: Teclat d'escriptori eficient en espai

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer3' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Special Characters
ca: Caràcters especials

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Special characters for interactive whiteboards, wide
ca: Caràcters especials per a pissarres interactives, ampli

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Special characters for interactive whiteboards
ca: Caràcters especials per a pissarres interactives

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'correction' in keyboard layout 'word_suggestions.xml'
en: Spelling suggestion
ca: Suggeriment d'ortografia

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer1' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Sub-, Superscripts; Fractions
ca: Sub-, superíndexs, fraccions

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However the system is not configured anymore to use Onboard to unlock the screen. A possible reason can be that another application configured the system to use something else.
    
    Would you like to reconfigure the system to show Onboard when unlocking the screen?
ca: L'Onboard està configurat per aparèixer amb el diàleg per desblocar la pantalla; per exemple per sortir de l'estalvi de pantalla protegit amb contrasenya.
    
    Tot i això, el sistema ja no està configurat per utilitzar l'Onboard per desblocar la pantalla. Una possible raó pot ser que una altra aplicació hagi configurat el sistema per utilitzar una altra aplicació.
    
    Voleu tornar a configurar el sistema per mostrar l'Onboard quan es desbloqui la pantalla?

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However this function is disabled in the system.
    
    Would you like to activate it?
ca: L'Onboard està configurat per aparèixer amb el diàleg de desbloqueig de la pantalla; per exemple per descartar el protector de pantalla protegit amb contrasenya.
    
    No obstant això, aquesta funció està desactivada al sistema.
    
    Voleu activar-la?

en: Layout file ({}) or name
ca: Fitxer de disposició ({}) o nom

en: Theme file (.theme) or name
ca: Fitxer de tema (.theme) o nom

en: Window size, widthxheight
ca: Mida de la finestra, amplada per alçada

en: Window x position
ca: Posició [X] de la finestra

en: Window y position
ca: Posició [Y] de la finestra

en: Start in XEmbed mode, e.g. for gnome-screensaver
ca: Inicia en mode XEmbed, p.e. per a gnome-screensaver

en: Allow multiple Onboard instances
ca: Permet múltiples instànces de l'Onboard

en: Silently fail to start in the given desktop environments. DESKTOPS is a comma-separated list of XDG desktop names, e.g. GNOME for GNOME Shell.
ca: Errada silenciosa a l'iniciar els entorns d'escriptori indicats. DESKTOPS és una llista d'escriptoris XDG separats per comes; p.e. GNOME per a GNOME Shell.

en: Delay showing the initial keyboard window by STARTUP_DELAY seconds (default 0.0).
ca: Retard en mostrar la finestra inicial del teclat per STARTUP_DELAY segons (per defecte 0.0).

en: Keep aspect ratio when resizing the window
ca: Manté les proporcions quan es redimensiona la finestra.

en: Override auto-detection and manually select quirks
    QUIRKS={metacity|compiz|mutter}
ca: Sobreescriu l'auto-detecció i selecciona manualment el compositor 
    COMPOSITOR={metacity|compiz|mutter}

en: Migrating user directory '{}' to '{}'.
ca: S'està migrant el directori d'usuari «{}» a «{}».

note: honor XDG spec python >2.5
en: failed to migrate user directory.
ca: Fallada al migrar el directori d'usuari

en: layout '{filename}' does not exist
ca: la disposició «{filename}» no existeix

en: theme '{filename}' does not exist
ca: el tema «{filename}» no existeix

en: Loading theme from '{}'
ca: S'està carregant el tema de «{}»

en: Unable to read theme '{}'
ca: No s'ha pogut llegir el tema «{}»

en: Enabling auto-show requires Gnome Accessibility.
    
    Onboard can turn on accessiblity now, however it is recommended that you log out and back in for it to reach its full potential.
    
    Enable accessibility now?
ca: Per activar la visualització automàtica cal l'accessibilitat del GNOME.
    
    L'Onboard pot activar l'accessibilitat. Tot i això, es recomana que sortiu i torneu a entrar obtenir tot el potencial.
    
    Voleu activar l'accessibilitat ara?

en: color scheme '{filename}' does not exist
ca: l'esquema de color «{filename}» no existeix

en: New Input Device
ca: Dispositiu d'entrada nou

en: Onboard has detected a new input device
ca: Onboard ha detectat un dispositiu d'entrada nou

en: Do you want to use this device for keyboard scanning?
ca: Voleu utilitzar aquest dispositiu per a l'escàner de teclat?

en: Use device
ca: Utilitza dispositiu

en: Onboard onscreen keyboard
ca: Teclat a la pantalla Onboard

en: Flexible onscreen keyboard
ca: Teclat flexible de pantalla

en: no window transparency available; screen doesn't support alpha channels
ca: la transparència de la finestra no està disponible, la pantalla no suporta canals alfa

note: ##############
en: <Enter label>
ca: <Escriu una etiqueta>

en: <Enter text>
ca: <Introduïu text>

en: Button Number
ca: Número de botó

en: Button Label
ca: Etiqueta del botó

en: Snippet Text
ca: Fragment de text

en: Must be an integer number
ca: Ha de ser un número enter

en: Snippet %d is already in use.
ca: Aquest tros %d ja s'està utilitzant.

en: <big>Onboard failed to open learned word suggestions.</big>
    
    The error was:
    <tt>{}</tt>
    
    Revert word suggestions to the last backup (recommended)?
ca: <big>Onboard no va poder carregar els suggeriments de paraula.</big>
    
    L'error va ser:
    <tt>{}</tt>
    
    Voleu restaurar als suggeriments de paraula de la còpia d'emergència més recent (recomanat)?

en: <big>Onboard failed to open learned word suggestions.</big>
    
    The error was:
    <tt>{}</tt>
    
    The suggestions have to be reset, but the erroneous file will remain at 
    '{}'
ca: <big>Onboard no va poder carregar els suggeriments de paraula.</big>
    
    L'error va ser:
    <tt>{}</tt>
    
    Els suggeriments van haver de ser reiniciats, però l'arxiu corrupte està disponible a 
    '{}'

en: Loading legacy layout, format '{}'. Please consider upgrading to current format '{}'
ca: S'està carregant la disposició de compatibilitat, format '{}'. Considereu actualitzar al format actual '{}'

en: Ignoring key '{}'. No svg filename defined.
ca: S'ha ignorat la clau «{}». No s'havia definit cap nom de fitxer SVG.

en: Snippet {}
ca: Extret {}

note: i18n: full string is "Snippet n, unassigned"
en: , unassigned
ca: , no assignat

en: copying layout '{}' to '{}'
ca: s'està copiant la plantilla «{}» a «{}»

en: copy_layouts failed, unsupported layout format '{}'.
ca: Ha fallat la funció «copy_layouts», no s'admet el format de disposició «{}».

en: copying svg file '{}' to '{}'
ca: s'està copiant el fitxer SVG « {}» a «{}»

en: gsettings schema for '{}' is not installed
ca: L'esquema del Gsettings per a «{}» no està instal·lat

note: assume filename is just a basename instead of a full file path
en: {description} '{filename}' not found yet, retrying in default paths
ca: Encara no s'ha trobat {description} «{filename}»; s'està intentant un altre cop en les rutes predeterminades.

en: unable to locate '{filename}', loading default {description} instead
ca: No s'ha localitzat «{filename}», s'està carregant {description} predeterminada en el seu lloc

en: failed to find {description} '{filename}'
ca: no s'ha pogut trobar {description} «{filename}»

en: {description} '{filepath}' found.
ca: S'ha trobat {description} «{filepath}».

note: assume filename is just a basename instead of a full file path
en: {description} '{filename}' not found yet, searching in paths {paths}
ca: {description} '{filename}' no s'ha trobat encara, buscant en els camins {paths}

en: Looking for system defaults in {paths}
ca: S'estan cercant els valors predeterminats del sistema a {paths}

en: Failed to read system defaults.
ca: No s'han pogut llegir els valors per defecte del sistema.

en: No system defaults found.
ca: No s'han trobat els valors per defecte del sistema.

en: Loading system defaults from {filename}
ca: S'estan llegint els valors predeterminats del sistema des de {filename}

en: Found system default '[{}] {}={}'
ca: S'ha trobat el valor predeterminat del sistema «[{}] {}={}»

en: System defaults: Unknown key '{}' in section '{}'
ca: Valors predeterminats del sistema: clau desconeguda «{}» en la secció «{}»

en: System defaults: Invalid enum value for key '{}' in section '{}': {}
ca: Valors del sistema predeterminats: valor enum no vàlid per a la clau '{}' en la secció '{}': {}

en: System defaults: Invalid value for key '{}' in section '{}'
      {}
ca: Valors predeterminats del sistema: valor no vàlid per a la clau «{}» en la secció «{}»
      {}

en: Failed to get gsettings value.
ca: No s'ha pogut llegir el valor del Gsettings.
