onboard - en to eu translation catalogue (209 entries)

en: Scanner Settings
eu: Eskanerraren ezarpenak

en: Select a scanning _profile:
eu: Hautatu eskaneatzeko _profil bat:

en: _Step interval:
eu: _Pausoaren tartea:

en: Profiles
eu: Profilak

en: _Select an input device:
eu: _Hautatu sarrerako gailu bat

en: _Use this device only for scanning
eu: _Erabili gailu hau eskaneatzeko soilik

en: Input Device
eu: Sarrerako gailua

en: Customize Theme
eu: Pertsonalizatu gaia

en: Color Sche_me
eu: Kolore-eske_ma

en: _Background:
eu: _Atzeko planoa:

note: Key style with simple gradients
en: Gradient
eu: Gradientea

en: _Angle:
eu: _Angelua:

en: Keyboard
eu: Teklatua

en: _Style:
eu: _Estiloa:

en: R_oundness:
eu: _Biribiltasuna:

en: S_ize:
eu: Tama_ina:

en: B_order width:
eu: Ertzaren _zabalera:

en: Key Style
eu: Tekla-estiloa

en: _Key:
eu: _Tekla:

en: _Border:
eu: _Ertza:

en: Gradients
eu: Gradienteak

en: _Strength:
eu: _Indarra:

en: Shadow
eu: Itzala

en: Keys
eu: Teklak

en: _Font:
eu: _Letra-tipoa:

en: _Attributes:
eu: _Atributuak:

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: I_ndependent size
eu: Tamaina i_ndependentea

en: _Super key:
eu: _Super tekla:

en: Labels
eu: Etiketak

en: Color scheme for theme '{filename}' not found
eu: Ez da aurkitu '{filename}' gaiarentzako kolore-eskemarik

en: Error loading theme '{filename}'. {exception}: {cause}
eu: Errorea '{filename}' gaia kargatzean. {exception}: {cause}

en: _Button label:
eu: _Botoiaren etiketa:

en: Other _Languages
eu: Beste _hizkuntzak

en: Failed to execute '{}', {}
eu: Huts egin du '{}' exekutatzean, {}

en: Onboard Preferences
eu: Onboard hobespenak

en: Copy layout '{}' to this new name:
eu: Kopiatu '{}' diseinua izen berri honetara:

en: Delete layout '{}'?
eu: '{}' diseinua ezabatu?

en: System settings not found ({}): {}
eu: Ez dira sistemaren ezarpenak aurkitu ({}): {}

en: Core layouts
eu: Oinarrizko diseinuak

en: Contributions
eu: Ekarpenak

en: Author: {}
eu: Egilea: {}

en: About Layout
eu: Layout-i buruz

en: Enter a name for the new theme:
eu: Sartu gai berriarentzako izen bat:

en: This theme file already exists.
    '{filename}'
    
    Overwrite it?
eu: Gai-fitxategi hau dagoeneko existitzen da.
    '{filename}'
    
    Gainidatzi?

en: Reset selected theme to Onboard defaults?
eu: Hautatutako gaia Onboarden balio lehenetsietara berrezarri?

en: Delete selected theme?
eu: Ezabatu hautatutako gaia?

note: Translators: reset button of Preferences->Theme.
en: _Reset
eu: _Berrezarri

note: Translators: delete button of Preferences->Theme. It used to be stock item STOCK_DELETE until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Delete
eu: _Ezabatu

note: Key style with flat fill- and border colors
en: Flat
eu: Laua

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Bold
eu: Lodia

en: Italic
eu: Etzana

en: Condensed
eu: Estutua

en: Ubuntu Logo
eu: Ubuntu logoa

en: Step
eu: Pausoa

en: Left
eu: Ezkerra

en: Right
eu: Eskuina

en: Up
eu: Gora

en: Down
eu: Behera

en: Activate
eu: Aktibatu

en: Action:
eu: Ekintza:

en: Disabled
eu: Desgaituta

en: Button
eu: Botoia

en: Press a button...
eu: Sakatu botoi bat...

en: Press a key...
eu: Sakatu tekla bat...

en: _Show Onboard
eu: _Erakutsi Onboard

en: _Hide Onboard
eu: _Ezkutatu Onboard

note: Translators: label of a menu item. It used to be stock item STOCK_PREFERENCES until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Preferences
eu: _Hobespenak

note: Translators: label of a menu item. It used to be stock item STOCK_QUIT until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Quit
eu: _Irten

en: Onboard on-screen keyboard
eu: Onboard pantailako teklatua

en: failed to create directory '{}': {}
eu: huts egin du '{}' direktorioa sortzean: {}

en: Top
eu: Goian

en: Bottom
eu: Behean

en: Active Monitor
eu: Monitore aktiboa

en: Primary Monitor
eu: Monitore nagusia

en: Monitor 0
eu: 0. monitorea

en: Monitor 1
eu: 1. monitorea

en: Monitor 2
eu: 2. monitorea

en: Monitor 3
eu: 3. monitorea

en: Monitor 4
eu: 4. monitorea

en: Monitor 5
eu: 5. monitorea

en: Monitor 6
eu: 6. monitorea

en: Monitor 7
eu: 7. monitorea

en: Monitor 8
eu: 8. monitorea

en: never
eu: inoiz ez

en: 1 minute
eu: Minutu 1

en: 5 minutes
eu: 5 minutu

en: 10 minutes
eu: 10 minutu

en: 30 minutes
eu: 30 minutu

en: 1 hour
eu: Ordu 1

en: 3 hours
eu: 3 ordu

en: forever
eu: betiko

en: Don't remember new words
eu: Ez gogoratu hitz berriak

en: None
eu: Bat ere ez

en: Movement only
eu: Mugimendua soilik

en: Corners
eu: Ertzak

en: All corners and edges
eu: Erpin eta ertz guztiak

en: General
eu: Orokorra

en: Window
eu: Leihoa

en: Layout
eu: Diseinua

en: Theme
eu: Gaia

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer2' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Snippets
eu: Adabakiak

en: Universal Access
eu: Sarbide unibertsala

en: none
eu: bat ere ez

en: _Auto-show when editing text
eu: Erakutsi _automatikoki testua editatzean

en: Start Onboard _hidden
eu: Abiarazi Onboard _ezkutatuta

en: Start Onboard hidden.
eu: Abiarazi Onboard ezkutatuta

en: Show/Hide options
eu: Erakutsi/Ezkutatu aukerak

en: Show when _unlocking the screen
eu: Erakutsi pantaila _desblokeatzean

en: Show _tooltips
eu: Erakutsi _argibideak

en: Show tooltips for the keyboard&apos;s buttons.
eu: Erakutsi teklatuko botoien argibideak.

en: Show tooltips for the keyboard's buttons.
eu: Erakutsi teklatuko botoien argibideak.

en: _Show status icon
eu: _Erakutsi egoera-ikonoa

en: Show the status item. A click on that icon hides or shows Onboard.
eu: Erakutsi egoera-elementua. Ikono hau klikatzean Onboard erakutsi edo ezkutatzen da.

en: Desktop Integration
eu: Mahaigainarekin integrazioa

en: Keep _aspect ratio
eu: Mantendu _aspektu-erlazioa

en: Wind_ow:
eu: _Leihoa:

en: Transparency of the keyboard background
eu: Teklatuaren atzeko planoaren gardentasuna

en: _No background
eu: Atzeko planorik _ez

en: Transparency
eu: Gardentasuna

en: seconds
eu: segundo

en: When Inactive
eu: Inaktibo dagoenean

en: Name
eu: Izena

en: Description
eu: Deskribapena

en: Follow _system theme
eu: Jarraitu _sistemaren gaia

en: Snippets are pieces of text which are entered when the corresponding button in Onboard is pressed.
eu: Adabakiak Paneleko botoi egokia sakatzean idazten diren testu zatiak dira.

en: Play sound
eu: Erreproduzitu soinua

en: Play click sound on keypress.
eu: Erreproduzitu soinua teklak sakatzean

en: Show secondary labels
eu: Erakutsi bigarren mailako etiketak

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Hide Onboard when any key is pressed on a physical keyboard. Requires input event source "XInput".
eu: Ezkutatu Onboard teklatu fisiko batean edozein tekla sakatzean. "XInput" sarrerako gertaeren iturburua behar du.

en: Stay hidden:
eu: Jarraitu izkutuan:

en: Once hidden by a physical key-press, auto-show is paused. Select the pause duration here.
eu: Tekla fisiko bat sakatzean ezkutatu ondoren automatikoki erakustea pausatzen da. Hautatu etenaldiaren iraupena hemen.

en: Options
eu: Aukerak

en: Show lan_guage switcher
eu: Erakutsi _hizkuntza-aldatzailea

en: Show a button for language selection.
eu: Erakutsi botoi bat hizkuntza hautatzeko.

en: Buttons
eu: Botoiak

en: Enable  keyboard _scanning
eu: Gaitu teklatua e_skaneatzea

en: Keyboard Scanning
eu: Teklatua eskaneatzea

en: _Delay:
eu: _Atzerapena:

en: Onboard Settings
eu: Onboard ezarpenak

en: Onboard onscreen keyboard settings
eu: Onboard pantailako teklatuaren ezarpenak

en: Change Onboard settings
eu: Aldatu Onboard-en ezarpenak

en: Alphanumeric keys
eu: Tekla alfanumerikoak

note: translators: very short label of the CAPS LOCK key
en: CAPS
eu: BLOK MAIUS

note: translators: very short label of the Ctrl key
en: Ctrl
eu: Ktrl

note: translators: very short label of the DELETE key
en: Del
eu: Supr

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'doubleclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Double click
eu: Klik bikoitza

note: translators: very short label of the numpad END key
en: End
eu: Fin

note: translators: very short label of the numpad ENTER key
en: Ent
eu: Intro

note: translators: very short label of the ESCAPE key
en: Esc
eu: Ihes

en: Function keys
eu: Funtzio-teklak

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'hide' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Hide Onboard
eu: Ezkutatu Onboard

note: translators: very short label of the HOME key
en: Hm
eu: Inicio

note: translators: very short label of the INSERT key
en: Ins
eu: Insert

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer0' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Main keyboard
eu: Teklatu nagusia

note: translators: very short label of the Menu key
en: Menu
eu: Menua

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'middleclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Middle click
eu: Erdiko klik

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'move' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Move Onboard
eu: Mugitu Onboard

note: translators: very short label of the PAUSE key
en: Pause
eu: Pausar

note: translators: very short label of the Preferences button translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'settings' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Preferences
eu: Hobespenak

note: translators: very short label of the PRINT key
en: Prnt
eu: Impr Pant

note: translators: very short label of the Quit button
en: Quit
eu: Irten

note: translators: very short label of the RETURN key
en: Return
eu: Sartu

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'secondaryclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Right click
eu: Eskuin klik

note: translators: very short label of the SCROLL key
en: Scroll
eu: Bloq Despl

en: Space
eu: Zuriunea

note: translators: very short label of the TAB key
en: Tab
eu: Tabuladorea

note: translators: description of unicode character U+2602 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB05' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Umbrella
eu: Aterkia

note: translators: description of unicode character U+2606 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB07' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: White star
eu: Izar zuria

note: translators: description of unicode character U+260F translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB03' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: White telephone
eu: Telefono zuria

note: translators: description of unicode character U+2615
en: Hot beverage
eu: Edari beroa

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer4' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Arrows
eu: Geziak

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer5' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Custom
eu: Pertsonalizatua

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer0' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Greek
eu: Grekoa

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'hide' in keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Hide keyboard
eu: Ezkutatu teklatua

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'expand-corrections' in keyboard layout 'word_suggestions.xml'
en: More suggestions
eu: Iradokizun gehiago

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'quit' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Quit Keyboard
eu: Irten teklatutik

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'quit' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Quit Onboard
eu: Irten Onboard-etik

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'settings' in keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Settings
eu: Ezarpenak

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer3' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Special Characters
eu: Karaktere bereziak

en: Layout file ({}) or name
eu: Diseinu-fitxategia ({}) edo izena

en: Theme file (.theme) or name
eu: Gai-fitxategia (.theme) edo izena

en: Window size, widthxheight
eu: Leihoaren tamaina, zabaleraxaltuera

en: Window x position
eu: Leihoaren x posizioa

en: Window y position
eu: Leihoaren y posizioa

en: Start in XEmbed mode, e.g. for gnome-screensaver
eu: Abiarazi XEmbed moduan, adibidez, gnome-screensaver-entzat

en: Keep aspect ratio when resizing the window
eu: Mantentu itxura proportzioak leihoari tamaina aldatzean

en: Migrating user directory '{}' to '{}'.
eu: Erabiltzailearen direktorioa '{}'(e)tik '{}'(e)ra lekuz aldatzen

note: honor XDG spec python >2.5
en: failed to migrate user directory.
eu: huts egin du erabiltzailearen direktorioa lekuz aldatzean.

en: layout '{filename}' does not exist
eu: '{filename}' diseinua ez da existitzen

en: theme '{filename}' does not exist
eu: '{filename}' gaia ez da existitzen

en: Loading theme from '{}'
eu: '{}'(e)tik gaia kargatzen

en: Unable to read theme '{}'
eu: Ezin izan da '{}' gaia irakurri

en: color scheme '{filename}' does not exist
eu: '{filename}' kolore-eskema ez da existitzen

en: New Input Device
eu: Sarrerako gailu berria

en: Onboard has detected a new input device
eu: Onboard-ek sarrerako gailu berri bat detektatu du

en: Do you want to use this device for keyboard scanning?
eu: Gailu hau erabili nahi duzu teklatua eskaneatzeko?

en: Use device
eu: Erabili gailua

en: Onboard onscreen keyboard
eu: Onboard pantailako teklatua

en: no window transparency available; screen doesn't support alpha channels
eu: ezin dira leiho gardenak erabili; pantailak ez du alfa kanalik onartzen

note: ##############
en: <Enter label>
eu: <Sartu etiketa>

en: <Enter text>
eu: <Sartu testua>

en: Button Number
eu: Botoiaren zenbakia

en: Button Label
eu: Botoiaren etiketa

en: Must be an integer number
eu: Zenbaki oso bat izan behar du

en: copying svg file '{}' to '{}'
eu: svg fitxategia kopiatzen '{}'(e)tik '{}'(e)ra

en: Failed to get gsettings value.
eu: Huts egin du gsettings balioa eskuratzean.
