onboard - en to fi translation catalogue (297 entries)

en: Scanner Settings
fi: Läpikäynnin asetukset

en: Select a scanning _profile:
fi: Valitse läpikäyntiin käytettävä _profiili:

en: Profiles
fi: Profiilit

en: _Select an input device:
fi: _Valitse syötelaite:

en: _Use this device only for scanning
fi: _Käytä tätä laitetta vain näppäimistön läpikäymiseen

en: Input Device
fi: Syötelaite

en: Customize Theme
fi: Muokkaa teemaa

en: Color Sche_me
fi: Väritee_ma

en: _Background:
fi: _Tausta:

note: Key style with simple gradients
en: Gradient
fi: Liukuväri

en: _Angle:
fi: K_ulma:

en: Light Direction
fi: Valon suunta

en: Keyboard
fi: Näppäimistö

en: _Style:
fi: _Tyyli:

en: R_oundness:
fi: P_yöreys:

en: S_ize:
fi: K_oko:

en: B_order width:
fi: _Reunan leveys:

en: Key Style
fi: Näppäinten tyyli

en: _Key:
fi: _Näppäin:

en: _Border:
fi: _Reuna:

en: Gradients
fi: Liukuvärit

en: _Strength:
fi: _Vahvuus:

en: Shadow
fi: Varjo

en: Keys
fi: Näppäimet

en: _Font:
fi: _Kirjasin:

en: _Attributes:
fi: _Ominaisuudet:

en: Font
fi: Kirjasin

en: I_ndependent size
fi: R_iippumaton koko

en: _Super key:
fi: _Super-näppäin:

en: Label Override
fi: Poikkeukset

en: Labels
fi: Tunnisteet

en: Color scheme for theme '{filename}' not found
fi: Väriteemaa teemalle "{filename}" ei löydy

en: Error loading theme '{filename}'. {exception}: {cause}
fi: Virhe ladattaessa teemaa '{filename}'. {exception}: {cause}

en: Error saving
fi: Virhe tallennettaessa

note: Title of the snippets dialog for existing snippets
en: Edit snippet #{}
fi: Muokkaa tekstileikettä #{}

note: Title of the snippets dialog for new snippets
en: New snippet
fi: Uusi tekstileike

note: Message in the snippets dialog for new snippets
en: Enter a new snippet for button #{}:
fi: Anna uusi tekstileike painikkeelle #{}:

note: Translators: cancel button of the snippets dialog. It used to be stock item STOCK_CANCEL until Gtk 3.10 deprecated those. Translators: cancel button of "New Input Device" dialog. It used to be stock item STOCK_CANCEL until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Cancel
fi: _Peru

en: _Save snippet
fi: _Tallenna tekstileike

en: _Button label:
fi: _Näppäimen selite:

en: S_nippet:
fi: Te_kstileike:

en: Other _Languages
fi: Muut _kielet

en: _Remove suggestion…
fi: _Poista ehdotus…

en: Remove word suggestion
fi: Poista sanaehdotus

en: Remove '{}' everywhere.
fi: Poista '{}' kaikkialta.

en: Remove '{}' only where it occures at text begin.
fi: Poista '{}' vain sieltä, missä teksti alkaa.

en: Remove '{}' only where it occures at sentence begin.
fi: Poista '{}' vain ilmentymistä, jotka ovat lauseen alussa.

en: Remove '{}' only where it occures after numbers.
fi: Poista '{}' vain ilmentymistä, jotka ovat numerojen jälkeen.

en: Failed to execute '{}', {}
fi: Ei voitu suorittaa '{}', {}

en: Onboard Preferences
fi: Onboardin asetukset

en: Copy layout '{}' to this new name:
fi: Kopioi asettelu '{}' tälle uudelle nimelle:

en: Delete layout '{}'?
fi: Poistetaanko asettelu '{}'?

en: System settings not found ({}): {}
fi: Järjestelmäoletuksia ei löytynyt ({}): {}

en: Core layouts
fi: Keskeisimmät asettelut

en: Author: {}
fi: Tekijä: {}

en: About Layout
fi: Tietoja asettelusta

en: Enter a name for the new theme:
fi: Anna uudelle teemalle nimi:

en: This theme file already exists.
    '{filename}'
    
    Overwrite it?
fi: Tämä teematiedosto on jo olemassa.
    '{filename}'
    
    Korvataanko se?

en: Reset selected theme to Onboard defaults?
fi: Palautetaanko valitun teeman oletusarvot?

en: Delete selected theme?
fi: Poistetaanko valitut teemat?

note: Translators: reset button of Preferences->Theme.
en: _Reset
fi: _Tyhjennä

note: Translators: delete button of Preferences->Theme. It used to be stock item STOCK_DELETE until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Delete
fi: _Poista

note: Key style with flat fill- and border colors
en: Flat
fi: Tasainen

en: Default
fi: Oletus

en: Bold
fi: Lihavoitu

en: Italic
fi: Kursivoitu

en: Condensed
fi: Tiivistetty

en: Ubuntu Logo
fi: Ubuntun logo

en: Left
fi: Vasen

en: Right
fi: Oikea

en: Up
fi: Ylös

en: Down
fi: Alas

en: Activate
fi: Aktivoi

en: Action:
fi: Toiminto:

en: Disabled
fi: Pois käytöstä

en: Button
fi: Painike

en: Press a button...
fi: Paina painiketta...

en: Press a key...
fi: Paina näppäintä...

en: _Show Onboard
fi: _Näytä Onboard

en: _Hide Onboard
fi: _Piilota Onboard

note: Translators: label of a menu item. It used to be stock item STOCK_PREFERENCES until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Preferences
fi: _Asetukset

note: Translators: label of a menu item. It used to be stock item STOCK_QUIT until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Quit
fi: _Lopeta

en: Onboard on-screen keyboard
fi: Onboard-näyttönäppäimistö

en: failed to create directory '{}': {}
fi: Hakemiston luominen epäonnistui '{}': {}

en: Top
fi: Yläosa

en: Bottom
fi: Alaosa

en: Active Monitor
fi: Aktiivinen näyttö

en: Primary Monitor
fi: Ensisijainen näyttö

en: Monitor 0
fi: Näyttö 0

en: Monitor 1
fi: Näyttö 1

en: Monitor 2
fi: Näyttö 2

en: Monitor 3
fi: Näyttö 3

en: Monitor 4
fi: Näyttö 4

en: Monitor 5
fi: Näyttö 5

en: Monitor 6
fi: Näyttö 6

en: Monitor 7
fi: Näyttö 7

en: Monitor 8
fi: Näyttö 8

en: Docking settings
fi: Kiinnitysasetukset

en: Shrink workarea
fi: Pienennä työskentelyaluetta

en: Shrink the available space for maximized windows.
fi: Pienennä suurennetuille ikkunoille varattua tilaa

en: Expand on landscape screens
fi: Laajenna pystyasennossa oleville näytöille

en: Expand keyboard to the width of the workarea.
fi: Levennä näppäimistö yhtä suureksi kuin työskentelyalue

en: Expand on portrait screens
fi: Laajenna vaaka-asennossa oleville näytöille

en: Dock to screen edge:
fi: Valitse kiinnitysreuna:

en: Dock to monitor:
fi: Telakoidu näyttöön:

en: Key-repeat
fi: Näppäimen toistuminen

en: International character selection
fi: Kansainvälisten merkkien valinta

en: never
fi: ei koskaan

en: 1 minute
fi: 1 minuutti

en: 5 minutes
fi: 5 minuuttia

en: 10 minutes
fi: 10 minuuttia

en: 30 minutes
fi: 30 minuuttia

en: 1 hour
fi: 1 tunti

en: 3 hours
fi: 3 tuntia

en: forever
fi: ikuisesti

en: Remember nothing
fi: Älä muista mitään

en: Don't remember new words
fi: Älä muista uusia sanoja

en: None
fi: Ei mitään

en: Corners
fi: Kulmat

en: All corners and edges
fi: Kaikki kulmat ja laidat

en: General
fi: Yleiset

en: Window
fi: Ikkuna

en: Layout
fi: Asettelu

en: Theme
fi: Teema

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer2' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Snippets
fi: Tekstileikkeet

en: Typing Assistance
fi: Oikoluku

en: Universal Access
fi: Esteettömyys

en: none
fi: ei mikään

en: single-touch
fi: yksikosketus

en: multi-touch
fi: monikosketus

en: _Auto-show when editing text
fi: _Näytä automaattisesti kirjoittaessa

en: Show Onboard when there is a recognized text window in focus. Requires Gnome Accessibility.
fi: Näytä Onboard, kun kohdistin on tekstikentässä. Vaatii Gnome Accessbilityn toimiakseen.

en: Start Onboard _hidden
fi: Käynnistä Onboard _piilotettuna

en: Start Onboard hidden.
fi: Käynnistä Onboard piilotettuna.

en: Show/Hide options
fi: Näytä/Piilota valinnat

en: Show floating _icon when Onboard is hidden
fi: Näytä liikkuva_kuvake Onboardin ollessa pienennettynä

en: Show a floating icon on the desktop when Onboard is hidden. A click on the icon makes Onboard reappear.
fi: Näytä liikuteltava, puoliksi näkymätön kuvake työpöydällä kun Onboard on piilotettu. Kuvakkeen napauttaminen avaa Onboardin.

en: Show when _unlocking the screen
fi: Näytä kun _avataan näytön lukitus

en: Show Onboard when the dialog to unlock the screen appears; this way Onboard can be used for example to enter the password to dismiss the screensaver when it is set to ask for it.
fi: Näytä Onboard lukitusnäytössä; mahdollistaa salasanan syöttämisen näytön lukituksen poistamiseksi.

en: Show _tooltips
fi: Näytä työkaluvihjeet

en: Show tooltips for the keyboard&apos;s buttons.
fi: Näytä työkaluvihjeet näppäimistön painikkeille.

en: Show tooltips for the keyboard's buttons.
fi: Näytä työkaluvihjeet näppäimistön painikkeille.

en: _Show status icon
fi: _Näytä kuvake paneelissa

en: Show the status item. A click on that icon hides or shows Onboard.
fi: Näyttää ilmaisinvalikon yläpaneelissa. Mahdollistaa Onboardin nopean näyttämisen ja piilottamisen.

en: Desktop Integration
fi: Työpöytäintegrointi

en: Dock to screen edge
fi: Kiinnitä näytön reunaan

en: Dock the keyboard to the edge of the screen.
fi: Kiinnitä näppäimistö näytön reunaan.

en: Docking
fi: Kiinnitys

en: Show window _decoration
fi: Näytä ikkuna_reunus

en: Show window caption and frame.
fi: Näytä ikkunan otsikkorivi ja kehykset.

en: Show always on visible _workspace
fi: Näytä aina näkyvissä olevassa _työtilassa

en: "Sticky" mode for keyboard and floating icon.
fi: Näppäimistö ja leijuva kuvake näytetään aina käytössä olevassa työtilassa.

en: _Force window to top
fi: _Pakota ikkuna päällimmäiseksi

en: Try harder to keep Onboard above anything on-screen.
fi: Yritä pitää Onboard mahdollisimman hyvin ylimmäisenä sovelluksena.

en: Keep _aspect ratio
fi: _Säilytä kuvasuhde

en: Constrain window size to the layout&apos;s aspect ratio.
fi: Rajoita ikkuna saatavilla olevaan kuvasuhteeseen.

en: Constrain window size to the layout's aspect ratio.
fi: Rajoita ikkunan koko asettelun kuvasuhteeseen

en: Floating Window Options
fi: Kelluvan ikkunan valinnat

en: Window options
fi: Ikkuna-asetukset

en: Wind_ow:
fi: I_kkuna:

en: Transparency of the whole keyboard window. Requires compositing.
fi: Koko näppäimistöikkunan läpinäkyvyys. Etsi itsellesi sopiva läpinäkyvyyden taso.

en: Transparency of the keyboard background
fi: Näppäimistön taustan läpinäkyvyys

en: _No background
fi: _Ei taustaa

en: Show the desktop through the gaps between keys.
fi: Näppäinten välissä ei ole mitään.

en: Transparency
fi: Läpinäkyvyys

en: Set _transparency to
fi: Aseta _läpinäkyvyys

en: Enable inactive transparency. Requires compositing.
fi: Aseta läpinäkyvyys automaattisesti, kun ei käytetä tiettyyn aikaan. Etsi itsellesi sopiva läpinäkyvyyden taso.

en: Transparency when the pointer leaves the keyboard. Requires compositing.
fi: Läpinäkyvyys, kun hiiri ei ole näppäimistön päällä. Etsi itsellesi sopiva läpinäkyvyyden taso.

en: after
fi: kun on kulunut

en: Delay in seconds until the inactive transparency takes effect.
fi: Viive sekunneissa, ennen kuin käyttämättömyystehoste otetaan käyttöön.

en: seconds
fi: sekuntia

en: When Inactive
fi: Käyttämättömyysasetukset

en: Resize Protection
fi: Koon muuttamisen suojaaminen

en: Name
fi: Nimi

en: Description
fi: Kuvaus

en: Follow _system theme
fi: Käytä _järjestelmän teemaa

en: Remember what Onboard theme was last used for every system theme.
fi: Muista mitä Onboard-teemaa käytettiin kunkin järjestelmäteeman kanssa.

en: Snippets are pieces of text which are entered when the corresponding button in Onboard is pressed.
fi: Leikkeet ovat tekstin pätkiä, jotka syötetään kun määriteltyä näppäintä Onboardissa painetaan.

en: Play sound
fi: Toista ääni

en: Play click sound on keypress.
fi: Toista ”klik”-ääni näppäintä painettaessa.

en: Show label popups
fi: Näytä painikkeen selite ponnistusikkunassa

en: Show label popups above pressed keys.
fi: Näytä painikkeen selite painetun näppäimen yläpuolella.

en: Key-press Feedback
fi: Näppäinpainalluksen palaute

en: _Long press action:
fi: _Pitkän painalluksen toiminto:

en: Key Behavior
fi: Näppäimen toiminta

en: _Touch input:
fi: _Kosketuksen syöte:

en: _Input event source:
fi: S_yötetapahtumien lähde:

en: Input Options
fi: Syöteasetukset

en: Advanced
fi: Lisäasetukset

en: Stay hidden:
fi: Pysy piilossa:

en: Show _suggestions
fi: Näytä _ehdotukset

en: Enable word completion and prediction.
fi: Käytä ennustavaa tekstinsyöttöä.

en: Show spelling suggestions
fi: Näytä oikeinkirjoitusehdotukset

en: Check spelling of the word at or before the cursor.
fi: Tarkista ennen kursoria olevan sanan oikeinkirjoitus.

en: _Learn from typed text
fi: _Opi kirjoitetusta tekstistä

en: Remember new words, their recency and frequency to improve the suggestions over time.
fi: Muista uudet sanat ja niiden merkitykset saadaksesi parempia ehdotuksia jatkossa.

en: Insert word _separators
fi: S_isällytä sanaerottimet

en: Options
fi: Valinnat

en: Show button to pause learning
fi: Näytä painike oppimisen keskeyttämiseksi

en: Show lan_guage switcher
fi: Näyt_ä kielen vaihtaja

en: Show a button for language selection.
fi: Näytä painike kielen valintaa varten.

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: Word Suggestions
fi: Sanaehdotukset

en: Auto-capitalize while typing
fi: Korjaa isot ja pienet kirjaimet automaattisesti

en: Automatically capitalize sentence begins and name words.
fi: Aloita nimet ja uudet lauseet automaattisesti isolla kirjaimella.

en: Auto-correct spelling
fi: Korjaa oikeinkirjoitus automaattisesti

en: Automatically correct the last word.
fi: Korjaa viimeinen sana automaattisesti.

en: The spell check engine to use.
fi: Käytettävä oikeinkirjoituksen tarkastus.

en: Spell-check backend:
fi: Oikoluvun taustaosa:

en: Auto-correction
fi: Virheenkorjaus

en: While  learning is paused:
fi: Kun oppiminen on keskeytetty:

en: Learning
fi: Oppiminen

en: Enable  keyboard _scanning
fi: Käytä _näppäimistön läpikäyntiä

en: Keyboard Scanning
fi: Näppäimistön läpikäynti

en: _Delay:
fi: _Viive:

en: _Motion threshold:
fi: _Liikkeen kynnysarvo:

en: Distance in pixels before movement will be recognized.
fi: Raja-arvo jonka jälkeen liike tunnistetaan (pikseleissä).

en: Hide hover click window
fi: Piilota "napsauttaminen kohdistamalla"-ikkuna

en: Hover Click
fi: Napsautus kohdistamalla

en: Onboard Settings
fi: Onboardin asetukset

en: Onboard onscreen keyboard settings
fi: Onboard-virtuaalinäppäimistön asetukset

en: Change Onboard settings
fi: Muuta Onboardin asetuksia

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'hoverclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Activate Hover Click
fi: Aktivoi napsautus kohdastamalla

en: Alphanumeric keys
fi: Aakkosellinen näppäimistö

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'doubleclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Double click
fi: Kaksoisnapsautus

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'dragclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Drag click
fi: Raahausnapsautus

en: Function keys
fi: Toimintonäppäimet

en: Number block and function keys
fi: Numeronäppäimistö ja toimintonäppäimet

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'hide' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Hide Onboard
fi: Piilota Onboard

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'pause-learning.wordlist' in keyboard layout 'word_suggestions.xml'
en: Pause learning
fi: Keskeytä oppiminen

note: translators: very short label of the HOME key
en: Hm
fi: Home

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer0' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Main keyboard
fi: Päänäppäimistö

note: translators: very short label of the Menu key
en: Menu
fi: Valikko

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'middleclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Middle click
fi: Hiiren keskipainike

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'move' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Move Onboard
fi: Siirrä Onboardia

note: translators: very short label of the Preferences button translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'settings' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Preferences
fi: Asetukset

note: translators: very short label of the PRINT key
en: Prnt
fi: PrntScn

note: translators: very short label of the Quit button
en: Quit
fi: Lopeta

note: translators: very short label of the RETURN key
en: Return
fi: Enter

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'secondaryclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Right click
fi: Oikea painike

note: translators: very short label of the SCROLL key
en: Scroll
fi: ScrLk

en: Space
fi: Välilyönti

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'showclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Toggle click helpers
fi: Näytä/piilota napsautusavustajat

note: translators: very short label of the TAB key
en: Tab
fi: Sarkain

note: translators: description of unicode character U+2602 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB05' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Umbrella
fi: Sateenvarjo

note: translators: description of unicode character U+2606 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB07' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: White star
fi: Valkoinen tähti

note: translators: description of unicode character U+260F translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB03' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: White telephone
fi: Valkoinen puhelin

note: translators: description of unicode character U+2615
en: Hot beverage
fi: Kuumaa juotavaa

note: translators: description of unicode character U+2620
en: Skull and crossbones
fi: Pääkallo ja luut

note: translators: description of unicode character U+2622 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB09' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Radioactive sign
fi: Radioaktiivisen merkki

note: translators: description of unicode character U+262E translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB06' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Peace symbol
fi: Rauhanmerkki

note: translators: description of unicode character U+263A translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD01' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face
fi: Hymynaama

note: translators: description of unicode character U+2709 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB04' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Envelope
fi: Kirjekuori

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Full Keyboard.onboard'
en: Desktop keyboard with edit and function keys
fi: Työpöytänäppäimistö muokkaus- ja funktionäppäimin

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'hide' in keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Hide keyboard
fi: Piilota näppäimistö

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Compact.onboard'
en: Medium size desktop keyboard
fi: Keskikokoinen työpöytänäppäimistö

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Phone.onboard'
en: Mobile keyboard for small screens
fi: Mobiilinäppäimistö pienille näytöille

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'expand-corrections' in keyboard layout 'word_suggestions.xml'
en: More suggestions
fi: Lisää ehdotuksia

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'move' in keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Move keyboard
fi: Siirrä näppäimistöä

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'quit' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Quit Keyboard
fi: Lopeta näppäimistö

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'quit' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Quit Onboard
fi: Lopeta Onboard

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'settings' in keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Settings
fi: Asetukset

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Small.onboard'
en: Space efficient desktop keyboard
fi: Mahdollisimman vähän tilaa käyttävä näppäimistö

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer3' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Special Characters
fi: Erikoismerkit

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However the system is not configured anymore to use Onboard to unlock the screen. A possible reason can be that another application configured the system to use something else.
    
    Would you like to reconfigure the system to show Onboard when unlocking the screen?
fi: Onboard on määritetty ilmestymään näytön lukitusta avatessa, esimerkiksi salasanasuojatun näytönsäästäjän ollessa käytössä.
    
    Siitä huolimatta järjestelmää ei ole määritetty käyttämään Onboardia lukituksen avaukseen. Tämä voi johtua siitä, että järjestelmä käyttää jotain muuta sovellusta näytön lukituksen avaukseen.
    
    
    Haluatko asettaa järjestelmän käyttämään Onboardia, kun näyttö avataan lukituksesta?

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However this function is disabled in the system.
    
    Would you like to activate it?
fi: Onboard on määritelty ilmestymään, kun lukittu näyttö halutaan avata esimerkiksi salasanasuojatun näytönsäästäjän yhteydessä.
    
    Toiminto ei kuitenkaan ole käytössä tällä hetkellä.
    
    Haluatko ottaa toiminnon käyttöön?

en: Theme file (.theme) or name
fi: Teematiedosto (.theme) tai nimi

en: Window size, widthxheight
fi: Ikkunan koko (leveys x korkeus)

en: Window x position
fi: Ikkunan x-sijainti

en: Window y position
fi: Ikkunan y-sijainti

en: Allow multiple Onboard instances
fi: Salli useat Onboard-instanssit

en: Keep aspect ratio when resizing the window
fi: Säilytä muotosuhde kokoa muuttaessa

en: layout '{filename}' does not exist
fi: asettelua '{filename}' ei ole olemassa

en: theme '{filename}' does not exist
fi: teemaa '{filename}' ei ole olemassa

en: color scheme '{filename}' does not exist
fi: väriteema "{filename}" ei ole olemassa

en: New Input Device
fi: Uusi syötelaite

en: Onboard has detected a new input device
fi: Onboard havaitsi uuden syötelaitteen

en: Do you want to use this device for keyboard scanning?
fi: Haluatko käyttää tätä laitetta näppäimistön läpikäymiseen?

en: Use device
fi: Käytä laitetta

en: Onboard onscreen keyboard
fi: Onboard-virtuaalinäppäimistö

note: ##############
en: <Enter label>
fi: <Kirjoita selite>

en: <Enter text>
fi: <Kirjoita tekstileike>

en: Button Number
fi: Painikkeen numero

en: Button Label
fi: Painikkeen selite

en: Snippet Text
fi: Tekstileike

en: Must be an integer number
fi: Täytyy olla kokonaisluku

en: Snippet %d is already in use.
fi: Tekstileike %d on jo käytössä.

en: Snippet {}
fi: Tekstileike {}

en: copying layout '{}' to '{}'
fi: Kopioidaan asettelu '{}' kohteeseen '{}'

en: {description} '{filepath}' found.
fi: {description} '{filepath}' löytyi.

en: Looking for system defaults in {paths}
fi: Etsitään järjestelmäoletuksia polusta {paths}

en: Failed to read system defaults.
fi: Järjestelmäoletusten luku epäonnistui.

en: No system defaults found.
fi: Järjestelmäoletuksia ei löytynyt.

en: Loading system defaults from {filename}
fi: Ladataan järjestelmäoletukset tiedostosta {filename}

en: Found system default '[{}] {}={}'
fi: Löydettiin järjestelmäoletus '[{}] {}={}'

en: System defaults: Unknown key '{}' in section '{}'
fi: Järjestelmäoletukset: Tuntematon avain '{}' osiossa '{}'

en: Failed to get gsettings value.
fi: GSettings-arvon saaminen epäonnistui.
