onboard - en to hr translation catalogue (131 entries)

en: _Background:
hr: Pozadina

note: Key style with simple gradients
en: Gradient
hr: Prijelaz

en: Keyboard
hr: Tipkovnica

note: Default dialog title: name of the application
en: Onboard
hr: Zaslonska tipkovnica

en: Failed to execute '{}', {}
hr: Nemoguće izvršiti '{}', {}

en: Onboard Preferences
hr: Osobitosti zaslonske tipkovnice

en: System settings not found ({}): {}
hr: Postavke sustava nisu pronađene ({}): {}

en: Enter a name for the new theme:
hr: Upišite naziv nove teme:

en: This theme file already exists.
    '{filename}'
    
    Overwrite it?
hr: Ova datoteka teme već postoji.
    '{filename}'
    
    Želite ju prepisati?

en: Reset selected theme to Onboard defaults?
hr: Vrati odabranu temu na zadane postavke?

en: Delete selected theme?
hr: Obriši odabranu temu?

note: Key style with flat fill- and border colors
en: Flat
hr: Ravan

en: Default
hr: Zadan

en: Bold
hr: Podebljano

en: Italic
hr: Ukošeno

en: Condensed
hr: Sabijeno

en: Ubuntu Logo
hr: Ubuntu logotip

en: Step
hr: Korak

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desno

en: Up
hr: Gore

en: Down
hr: Dolje

en: Activate
hr: Aktiviraj

en: Action:
hr: Radnja:

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Button
hr: Tipka

en: _Show Onboard
hr: _Prikaži zaslonsku tipkovnicu

en: _Hide Onboard
hr: _Sakrij zaslonsku tipkovnicu

note: Translators: label of a menu item. It used to be stock item STOCK_QUIT until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Quit
hr: _Izađi

en: Onboard on-screen keyboard
hr: Zaslonska tipkovnica

en: All corners and edges
hr: Svi kutevi i rubovi

en: General
hr: Općenito

en: Window
hr: Prozor

en: Layout
hr: Raspored

en: Theme
hr: Tema

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer2' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Snippets
hr: Umetci

en: Typing Assistance
hr: Pomoć pri tipkanju

en: Universal Access
hr: Univerzalni pristup

en: none
hr: nijedan

en: single-touch
hr: jednostruki dodir

en: multi-touch
hr: višestruki dodir

en: _Auto-show when editing text
hr: _Automatski prikaži pri uređivanju teksta

en: Show Onboard when there is a recognized text window in focus. Requires Gnome Accessibility.
hr: Prikaži zaslonsku tipkovnicu kada je prozor prepoznatog teksta u fokusu. Zahtijeva Gnome pristupačnost.

en: Start Onboard _hidden
hr: Pokreni zaslonsku tipkovnicu _sakrivenu

en: Start Onboard hidden.
hr: Pokreni zaslonsku tipkovnicu sakrivenu.

en: Show/Hide options
hr: Prikaži/Sakrij mogućnosti

en: Show floating _icon when Onboard is hidden
hr: Prikaži lebdeću _ikonu kada je zaslonska tipkovnica sakrivena.

en: Show a floating icon on the desktop when Onboard is hidden. A click on the icon makes Onboard reappear.
hr: Prikaži lebdeću ikonu na radnoj površini kada je zaslonska tipkovnica sakrivena. Klikom na ikonu zaslonska tipkovnica se ponovno pojavljuje.

en: Show when _unlocking the screen
hr: Prikaži pri _otključavanju zaslona

en: Show Onboard when the dialog to unlock the screen appears; this way Onboard can be used for example to enter the password to dismiss the screensaver when it is set to ask for it.
hr: Prikaži zaslonsku tipkovnicu kada se pojavi dijalog zaključavanja zaslona, na ovaj način zaslonska tipkovnica se može koristiti npr. za upisivanje lozinke kako bi se čuvar zaslona isključio.

en: Show _tooltips
hr: Prikaži _savjete

en: Show tooltips for the keyboard&apos;s buttons.
hr: Prikaži savjete za tipke tipkovnice.

en: Show tooltips for the keyboard's buttons.
hr: Prikaži savjete za tipke tipkovnice.

en: _Show status icon
hr: _Prikaži ikonu stanja.

en: Show the status item. A click on that icon hides or shows Onboard.
hr: Prikaži ikonu stanja. Klikom na tu ikonu, zaslonska tipkovnica se sakriva ili otkriva.

en: Desktop Integration
hr: Integracija radne površine

en: Dock to screen edge
hr: Rastegni na rubove zaslona

en: Dock the keyboard to the edge of the screen.
hr: Rastegni tipkovnicu na rubove zaslona.

en: Docking
hr: Rastezanje

en: Show window _decoration
hr: Prikaži ukrase _prozora

en: Show window caption and frame.
hr: Prikaži zaglavlje prozora i okvir.

en: Show always on visible _workspace
hr: Uvijek prikaži na vidljivoj radnoj _površini

en: &quot;Sticky&quot; mode for keyboard and floating icon.
hr: &quot;Ljepljiv&quot; način za tipkovnicu i lebdeću ikonu.

en: "Sticky" mode for keyboard and floating icon.
hr: "Ljepljiv" način za tipkovnicu i lebdeću ikonu.

en: _Force window to top
hr: _Prisili prozor na vrh

en: Try harder to keep Onboard above anything on-screen.
hr: Pokušaj jače zadržati zaslonsku tipkovnicu iznad svega otvorenog na zaslonu.

en: Keep _aspect ratio
hr: Zadrži _omjer

en: Constrain window size to the layout&apos;s aspect ratio.
hr: Ograniči veličinu prozora na layout&apos;s omjer izlaza.

en: Constrain window size to the layout's aspect ratio.
hr: Ograniči veličinu prozora na omjer izlaza.

en: Floating Window Options
hr: Mogućnosti lebdećeg prozora

en: Window options
hr: Mogućnosti prozora

en: Wind_ow:
hr: Proz_or:

en: Transparency of the whole keyboard window. Requires compositing.
hr: Prozirnost cijelog prozora tipkovnice. Zahtijeva kompoziranje.

en: Transparency of the keyboard background
hr: Prozirnost pozadine tipkovnice

en: _No background
hr: _Bez pozadine

en: Show the desktop through the gaps between keys.
hr: Prikaži radnu površinu kroz razmake između tipka.

en: Transparency
hr: Prozirnost

en: Set _transparency to
hr: Postavi _prozirnost na

en: Enable inactive transparency. Requires compositing.
hr: Omogući prozirnost neaktivnosti. Zahtijeva kompoziranje.

en: Transparency when the pointer leaves the keyboard. Requires compositing.
hr: Prozirnost kada pokazivač napušta tipkovnicu. Zahtijeva kompoziranje.

en: after
hr: nakon

en: Delay in seconds until the inactive transparency takes effect.
hr: Odgoda u sekundama do pokretanja prozirnosti neaktivnosti.

en: seconds
hr: sekunda

en: When Inactive
hr: Kada je neaktivno

en: Resize Protection
hr: Zaštita promjene veličine

en: Name
hr: Naziv

en: Description
hr: Opis

en: Follow _system theme
hr: Slijedi _temu sustava

en: Remember what Onboard theme was last used for every system theme.
hr: Zapamti koja je tema zaslonske tipkovnice zadnje korištena za svaku temu sustava.

en: Snippets are pieces of text which are entered when the corresponding button in Onboard is pressed.
hr: Umetci su dijelovi teksta koji se upišu kada je pritisnuta odgovarajuća tipka zaslonske tipkovnice.

en: Play sound
hr: Sviraj zvuk

en: Play click sound on keypress.
hr: Sviraj zvuk klika pri pritisku tipke.

en: Show label popups
hr: Prikaži skočni prozor pritisnute tipke.

en: Show label popups above pressed keys.
hr: Prikaži skočni prozor iznad pritisnute tipke.

en: Key-press Feedback
hr: Povratne informacije pritiska tipke

en: Show secondary labels
hr: Prikaži dodatne skočne prozore

en: Show characters reachable with or without the shift key.
hr: Prikaži znakove dostupne s ili bez Shift tipke.

en: Key Labels
hr: Onake tipke

en: _Long press action:
hr: _Radnja dužeg pritiska:

en: Choose between key-repeat or long-press menus. Mainly affects alpha-numeric keys.
hr: Odaberite između ponavljanja tipke ili izbornika duljeg pritiska. Uglavnom utječe na slovno-brojčane tipke.

en: Onboard Settings
hr: Postavke zaslonske tipkovnice

en: Onboard onscreen keyboard settings
hr: Postavke zaslonske tipkovnice

en: Change Onboard settings
hr: Promijeni postavke zaslonske tipkovnice

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'hoverclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Activate Hover Click
hr: Aktiviraj klik lebdenjem

en: Alphanumeric keys
hr: Slovno-brojčane tipke

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'hide' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Hide Onboard
hr: Sakrij zaslonsku tipkovnicu

note: translators: very short label of the Menu key
en: Menu
hr: Izbornik

note: translators: very short label of the PAUSE key
en: Pause
hr: Pauza

note: translators: very short label of the Preferences button translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'settings' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Preferences
hr: Osobitosti

note: translators: very short label of the Quit button
en: Quit
hr: Zatvori

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'quit' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Quit Keyboard
hr: Zatvori tipkovnicu

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'quit' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Quit Onboard
hr: Zatvori zaslonsku tipkovnicu

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'settings' in keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Settings
hr: Postavke

en: Allow multiple Onboard instances
hr: Dopusti višestruke zaslonske tipkovncie

en: New Input Device
hr: Novi ulazni  uređaj

en: Onboard has detected a new input device
hr: Zaslonska tipkovnica je otkrila novi ulazni uređaj

en: Do you want to use this device for keyboard scanning?
hr: Želite koristiti ovaj uređaj za pretraživanje tipkovnica?

en: Use device
hr: Koristi uređaj

en: Onboard onscreen keyboard
hr: Zaslonska tipkovnica

en: no window transparency available; screen doesn't support alpha channels
hr: prozirnost prozora nije dostupna; zaslon ne podržava alfa kanale

en: gsettings schema for '{}' is not installed
hr: gsetting shema za '{}' nije instalirana

note: assume filename is just a basename instead of a full file path
en: {description} '{filename}' not found yet, retrying in default paths
hr: {description} '{filename}' još nije pronađen, ponovni pokušaj po zadanoj putanji

en: unable to locate '{filename}', loading default {description} instead
hr: neuspjelo pronalaženje '{filename}', učitavam zadani {description}

en: failed to find {description} '{filename}'
hr: neuspjelo pronalaženje {description} '{filename}'

en: {description} '{filepath}' found.
hr: {description} '{filepath}' pronađen.

en: Looking for system defaults in {paths}
hr: Traženje zadanih postavki sustavom u {paths}

en: Failed to read system defaults.
hr: Neuspjelo čitanje zadanih postavki sustavom.

en: No system defaults found.
hr: Zadane postavke sustavom nisu pronađene.

en: Loading system defaults from {filename}
hr: Učitavanje zadanih postavki sustavom iz {filename}

en: Found system default '[{}] {}={}'
hr: Pronađene zadane postavke sustavom '[{}] {}={}'

en: Failed to get gsettings value.
hr: Neuspjelo dobiavanje gsettings vrijednosti.
