onboard - en to pl translation catalogue (421 entries)

en: Automatic scan for 1 switch
pl: Automatyczne skanowanie dla 1 przycisku

en: Critical overscan for 1 switch
pl: Złożone skanowanie dla 1 przycisku

en: Step scan for 2 switches
pl: Skanowanie krokowe dla 2 przycisków

en: Directed scan for 3 or 5 switches
pl: Skanowanie kierunkowe dla 3 lub 5 przycisków

en: Scanner Settings
pl: Ustawienia skanera

en: Select a scanning _profile:
pl: Proszę wybrać p_rofil skanowania:

en: _Step interval:
pl: _Czas odstępu:

en: Sc_an cycles:
pl: Ilość _cykli:

en: The time the scanner rests on a key or group before moving to the next. (in seconds)
pl: Określa czas zatrzymania znacznika skanera na klawiszu lub grupie klawiszy, przed wykonaniem kroku (w sekundach).

en: The number of times the scanner cycles through the entire keyboard before it stops.
pl: Określa ilość cykli skanowania całej klawiatury ekranowej przed zatrzymaniem skanera

en: Step _only during switch down
pl: Wykonywanie kroku _tylko podczas przytrzymywania przełącznika

en: Progress the highlight only while the switch is held down.
pl: Porusza znacznikiem skanera tylko kiedy klawisz lub przycisk sterujący czynnością jest wciśnięty

en: _Forward interval:
pl: Czas kroku _naprzód:

en: _Backtrack interval:
pl: Czas kroku _wstecz:

en: The time the scanner rests on a key  while progressing forward. (in seconds)
pl: Określa czas zatrzymania znacznika skanera na klawiszu, przed wykonaniem kroku naprzód (w sekundach).

en: The time the scanner rests on a key  while moving backwards. (in seconds)
pl: Określa czas zatrzymania znacznika skanera na klawiszu, przed wykonaniem kroku wstecz (w sekundach).

en: Backtrack _steps:
pl: Ilość kroków w_stecz:

en: The number of keys the scanner steps back before moving forward again.
pl: Określa ilość klawiszy, jakie znacznik skanera pokonuje wstecz, zanim zacznie ponownie poruszać się naprzód.

en: _Alternate switch actions
pl: _Zamienianie sterowania czynnościami

en: Swap the scan actions after every key activation. The Step action will become the Activate action and vice versa.
pl: Zamienia sterowanie czynnościami skanowania po każdym wykonaniu czynności. Klawisz lub przycisk sterujący czynnością wykonania kroku, zostanie przypisany czynności uaktywnienia i odwrotnie.

en: Profiles
pl: Profile

en: _Select an input device:
pl: _Proszę wybrać urządzenie wejściowe:

en: _Use this device only for scanning
pl: _Używanie urządzenia tylko do skanowania

en: The selected device should not control the system mouse cursor or the keyboard caret.
pl: Wybrane urządzenie nie powinno sterować kursorem myszy lub  układem klawiatury.

en: Input Device
pl: Urządzenie wejściowe

en: Customize Theme
pl: Dostosowywanie stylu

[ctx: Label of the revert button of the theme settings dialog.]
en: _Revert
pl: P_rzywróć

[ctx: Label of the close button of the theme settings dialog.]
en: _Close
pl: _Zamknij

en: Color Sche_me
pl: Zestaw _kolorów

en: _Background:
pl: _Tło:

en: _Angle:
pl: _Kąt:

en: Light Direction
pl: Kierunek oświetlenia

en: Keyboard
pl: Klawiatura

en: _Style:
pl: _Wariant:

en: R_oundness:
pl: _Zaokrąglenia

en: S_ize:
pl: _Rozmiar:

en: B_order width:
pl: Szer_okość krawędzi:

en: Key Style
pl: Klawisze

en: _Key:
pl: _Klawisz:

en: _Border:
pl: _Obramowanie:

en: Gradients
pl: Gradienty

en: _Strength:
pl: _Siła:

en: Shadow
pl: Cień

en: Keys
pl: Klawisze

en: _Font:
pl: _Czcionka:

en: _Attributes:
pl: _Atrybuty:

en: Font
pl: Czcionka

en: I_ndependent size
pl: _Niezależny rozmiar

en: _Super key:
pl: Klawisz _super:

en: Label Override
pl: Zawartość

en: Labels
pl: Etykiety

en: Color scheme for theme '{filename}' not found
pl: Nie odnaleziono zestawu kolorów dla stylu "{filename}"

en: Error loading theme '{filename}'. {exception}: {cause}
pl: Błąd wczytywania stylu „{filename}”. {exception}: {cause}

en: Error saving
pl: Błąd zapisywania

en: Loading legacy color scheme format '{old_format}', please consider upgrading to current format '{new_format}': '{filename}'
pl: Wczytywanie przestarzałego zestawu kolorów "{old_format}". Proszę rozważyć upd do nowego formatu „{new_format}”: „{filename}”

en: Error loading color scheme '{filename}'. {exception}: {cause}
pl: Błąd wczytywania palety barw „{filename}”. {exception}: {cause}

en: Duplicate key_id '{}' found in color scheme file. Key_ids must occur only once.
pl: Napotkano powielony identyfikator key_id „{}” w schemacie kolorów. Identyfikatory klawiszy nie mogą występować wielokrotnie

note: Title of the snippets dialog for existing snippets
en: Edit snippet #{}
pl: Edytuj wstawkę #{}

note: Title of the snippets dialog for new snippets
en: New snippet
pl: Nowy urywek

note: Message in the snippets dialog for new snippets
en: Enter a new snippet for button #{}:
pl: Wprowadź nową wstawkę dla przycisku #{}:

note: Translators: cancel button of the snippets dialog. It used to be stock item STOCK_CANCEL until Gtk 3.10 deprecated those. Translators: cancel button of "New Input Device" dialog. It used to be stock item STOCK_CANCEL until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Save snippet
pl: _Zapisz

en: _Button label:
pl: _Etykieta:

en: S_nippet:
pl: _Urywek:

en: Other _Languages
pl: Inne ję_zyki

en: _Remove suggestion…
pl: _Usuń propozycję…

en: Remove word suggestion
pl: Usuń propozycję słowa

en: Remove '{}' everywhere.
pl: Wszędzie usuń '{}'.

en: This will only affect learned suggestions.
pl: Będzie miało wpływ tylko na nauczone sugestie.

en: Remove '{}' only where it occures at text begin.
pl: Usuwaj '{}' tylko gdy pojawi się na początku tekstu.

en: Remove '{}' only where it occures at sentence begin.
pl: Usuń '{}' tylko gdy wystąpi na początku zdania.

en: Remove '{}' only where it occures after numbers.
pl: Usuń '{}' tylko gdy wystąpi po liczbach.

en: Remove '{}' only where it occures after '{}'.
pl: Usuń '{}' tylko gdy wystąpi po '{}'

en: Failed to execute '{}', {}
pl: Nie udało się wykonać „{}”, {}

en: Onboard Preferences
pl: Preferencje

en: Copy layout '{}' to this new name:
pl: Kopiuj układ '{}' do tej nowej nazwy:

en: Delete layout '{}'?
pl: Usunąć układ '{}'?

en: System settings not found ({}): {}
pl: Nie odnaleziono ustawień systemowych ({}): {}

en: Core layouts
pl: Układy źródłowe

en: Contributions
pl: Wkład

en: My layouts
pl: Moje układy

en: Author: {}
pl: Autor: {}

en: About Layout
pl: O układzie

en: Enter a name for the new theme:
pl: Proszę wprowadzić nazwę nowego stylu:

en: This theme file already exists.
    '{filename}'
    
    Overwrite it?
pl: Plik stylu już istnieje.
    „{filename}”
    
    Zastąpić go?

en: Reset selected theme to Onboard defaults?
pl: Przywrócić domyślne ustawienia stylu?

en: Delete selected theme?
pl: Usunąć zaznaczony styl?

note: Translators: reset button of Preferences->Theme.
en: _Reset
pl: _Przywróć

note: Translators: delete button of Preferences->Theme. It used to be stock item STOCK_DELETE until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Delete
pl: _Usuń

note: Key style with flat fill- and border colors
en: Flat
pl: Płaski

note: Key style for dish-like key caps
en: Dish
pl: Wypukły

en: Default
pl: Domyślny

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: Italic
pl: Pochylenie

en: Condensed
pl: Zacieśnienie

en: Ubuntu Logo
pl: Logo Ubuntu

en: Step
pl: Wykonanie kroku

en: Left
pl: Przemieszczenie w lewo

en: Right
pl: Przemieszczenie w prawo

en: Up
pl: Przemieszczenie w górę

en: Down
pl: Przemieszczenie w dół

en: Activate
pl: Uaktywnienie

en: Action:
pl: Czynność:

en: Disabled
pl: Wyłączona

en: Button
pl: Przycisk

en: Press a button...
pl: Proszę wcisnąć przycisk...

en: Press a key...
pl: Proszę wcisnąć klawisz...

en: _Show Onboard
pl: _Wyświetl okno

en: _Hide Onboard
pl: _Ukryj okno

note: Translators: label of a menu item. It used to be stock item STOCK_PREFERENCES until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Preferences
pl: _Preferencje

note: Translators: label of a menu item. It used to be stock item STOCK_QUIT until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Quit
pl: Za_kończ

en: Onboard on-screen keyboard
pl: Klawiatura ekranowa Onboard

en: failed to create directory '{}': {}
pl: Nie udało się utworzyć katalogu „{}”: {}

en: Top
pl: Górna

en: Bottom
pl: Dolna

en: Active Monitor
pl: Aktywny monitor

en: Primary Monitor
pl: Główny monitor

en: Docking settings
pl: Ustawienia utwierdzania

en: Shrink workarea
pl: Ograniczenie powierzchni roboczej

en: Shrink the available space for maximized windows.
pl: Ogranicza dostępną powierzchnię roboczą dla zmaksymalizowanych okien

en: Expand on landscape screens
pl: Rozciąganie na szerokich ekranach

en: Expand keyboard to the width of the workarea.
pl: Rozciąga okno klawiatury do szerokości przestrzeni roboczej

en: Expand on portrait screens
pl: Rozciąganie na wąskich ekranach

en: Dock to screen edge:
pl: Krawędź ekranu:

en: Dock to monitor:
pl: Dokuj do monitora:

en: Key-repeat
pl: Powtórzenie klawisza

en: International character selection
pl: Wybór znaków międzynarodowych

en: never
pl: nigdy

en: 1 minute
pl: 1 minuta

en: 5 minutes
pl: 5 minut

en: 10 minutes
pl: 10 minut

en: 30 minutes
pl: 30 minut

en: 1 hour
pl: 1 godzina

en: 3 hours
pl: 3 godziny

en: forever
pl: na zawsze

en: Auto
pl: Automatycznie

en: Remember nothing
pl: Niczego nie zapamiętuj

en: Don't remember new words
pl: Nie zapamiętuj nowych słów

en: None
pl: Brak

en: Movement only
pl: Tylko poruszanie się

en: Corners
pl: Narożniki

en: All corners and edges
pl: Narożniki i krawędzie

en: General
pl: Ogólne

en: Window
pl: Okno

en: Layout
pl: Układ

en: Theme
pl: Styl

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer2' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Snippets
pl: Urywki

en: Typing Assistance
pl: Wspomaganie wpisywania

en: Universal Access
pl: Ułatwienia dostępu

en: Only move when necessary
pl: Przesuń tylko gdy konieczne

en: Follow the active window
pl: Podążaj za aktywnym oknem

en: Latch, then lock
pl: Zatrzaśnij, następnie zablokuj

en: Latch, double-click to lock
pl: Zatrzaśnij, podwójne kliknięcie zablokuje

en: Latch only
pl: Tylko zatrzaśnij

en: Lock only
pl: Tylko zablokuj

en: Push button
pl: Przycisk

en: none
pl: brak

en: single-touch
pl: Jednopunktowo

en: multi-touch
pl: Wielopunktowo

[ctx: Label of the main close button of the preferences dialog.]
en: _Close
pl: _Zamknij

en: _Auto-show when editing text
pl: _Automatyczne wyświetlanie okna podczas wprowadzania tekstu

en: Show Onboard when there is a recognized text window in focus. Requires Gnome Accessibility.
pl: Wyświetla okno programu po uaktywnieniu okna tekstowego. Wymaga ułatwień dostępu Gnome.

en: Start Onboard _hidden
pl: _Ukrycie okna programu po uruchomieniu

en: Start Onboard hidden.
pl: Ukrywa okno programu po uruchomieniu

en: Show/Hide options
pl: Ukrywanie

en: Show floating _icon when Onboard is hidden
pl: Ruchoma _ikona

en: Show a floating icon on the desktop when Onboard is hidden. A click on the icon makes Onboard reappear.
pl: Wyświetla na pulpicie ruchomą ikonę, kiedy główne okno programu jest ukryte. Kliknięcie ikony wyświetla ponownie okno programu.

en: Show when _unlocking the screen
pl: Wyświetlanie podczas _odblokowywania ekranu

en: Show Onboard when the dialog to unlock the screen appears; this way Onboard can be used for example to enter the password to dismiss the screensaver when it is set to ask for it.
pl: Wyświetla okno programu na ekranie odblokowywania dostępu do komputera. Umożliwia dzięki temu wprowadzenie hasła np. w celu odblokowania dostępu do komputera po wyświetleniu wygaszacza ekranu.

en: Show _tooltips
pl: _Podpowiedzi

en: Show tooltips for the keyboard&apos;s buttons.
pl: Wyświetla podpowiedzi klawiszy klawiatury

en: Show tooltips for the keyboard's buttons.
pl: Wyświetla podpowiedzi klawiszy klawiatury

en: _Show status icon
pl: I_kona obszaru powiadamiania

en: Show the status item. A click on that icon hides or shows Onboard.
pl: Wyświetla ikonę programu w obszarze powiadamiania. Kliknięcie ikony przełącza widoczność okna programu.

en: Status icon _provider:
pl: _Dostawca statusu ikony:

en: Desktop Integration
pl: Integracja ze środowiskiem graficznym

en: Dock to screen edge
pl: Utwierdzanie do krawędzi ekranu

en: Dock the keyboard to the edge of the screen.
pl: Utwierdza okno klawiatury do krawędzi ekranu

[ctx: Label of settings button on preferences page Window.]
en: _Settings
pl: _Ustawienia

en: Docking
pl: Utwierdzanie

en: Show window _decoration
pl: _Obramowanie okna

en: Show window caption and frame.
pl: Wyświetla obramowanie okna wraz z jego nagłówkiem

en: Show always on visible _workspace
pl: Zawsze na widocznym _obszarze roboczym

en: &quot;Sticky&quot; mode for keyboard and floating icon.
pl: Wyświetla okno klawiatury i ruchomą ikonę zawsze na widocznym obszarze roboczym

en: "Sticky" mode for keyboard and floating icon.
pl: Wyświetla okno klawiatury i ruchomą ikonę zawsze na widocznym obszarze roboczym

en: _Force window to top
pl: _Utrzymywanie na wierzchu

en: Try harder to keep Onboard above anything on-screen.
pl: Próbuje utrzymać okno programu ponad innymi oknami znajdującymi się na ekranie

en: Keep _aspect ratio
pl: Zachowanie p_roporcji okna

en: Constrain window size to the layout&apos;s aspect ratio.
pl: Dopasuj rozmiar okna do proporcji układu

en: Constrain window size to the layout's aspect ratio.
pl: Zachowuje wymiary okna proporcjonalne do wymiarów układu

en: Floating Window Options
pl: Ruchome okna

en: Window options
pl: Opcje

en: Wind_ow:
pl: _Okno:

en: Transparency of the whole keyboard window. Requires compositing.
pl: Określa przezroczystość całego okna programu. Wymaga obsługi kompozycji.

en: Transparency of the keyboard background
pl: Określa przezroczystość tła klawiatury

en: _No background
pl: _Brak tła

en: Show the desktop through the gaps between keys.
pl: Sprawia, że odstępy pomiędzy klawiszami klawiatury są przezroczyste

en: Transparency
pl: Przezroczystość

en: Set _transparency to
pl: Ustalenie wartości p_rzezroczystości na

en: Enable inactive transparency. Requires compositing.
pl: Włącza przezroczystość okna po określonym czasie bezczynności. Wymaga obsługi kompozycji.

en: Transparency when the pointer leaves the keyboard. Requires compositing.
pl: Określa stopień przezroczystość okna po opuszczeniu okna klawiatury przez kursor myszy. Wymaga obsługi kompozycji.

en: after
pl: po

en: Delay in seconds until the inactive transparency takes effect.
pl: Określa ilość czasu bezczynności, po którym okno programu stanie się przezroczyste

en: seconds
pl: sekundach

en: When Inactive
pl: Bezczynność

en: Resize Protection
pl: Ochrona zmiany rozmiaru

en: Name
pl: Nazwa

en: Description
pl: Opis

en: Follow _system theme
pl: Uwzględnianie stylu _systemu

en: Remember what Onboard theme was last used for every system theme.
pl: Zapamiętuje wybrane style programu używane z określonym stylami systemu

en: Snippets are pieces of text which are entered when the corresponding button in Onboard is pressed.
pl: Urywki to fragmenty tekstu, które są wprowadzane po kliknięciu odpowiedniego przycisku klawiatury ekranowej.

en: Play sound
pl: Odtwarzanie dźwięku

en: Play click sound on keypress.
pl: Odtwarza dźwięk kliknięcia po wciśnięciu klawisza

en: Place sound in space between speakers depending on the key's position on screen
pl: Dźwięk w przestrzeni w zależności od pozycji klawiszy na ekranie.

en: Show label popups
pl: Etykiety klawiszy

en: Show label popups above pressed keys.
pl: Wyświetla etykiety nad przyciśniętymi klawiszami

en: Key-press Feedback
pl: Zdarzenie po naciśnięciu klawisza

en: Show secondary labels
pl: Pokaż podrzędne etykiety

en: Show characters reachable with or without the shift key.
pl: Pokaż znaki, dostępne z lub bez klawisza shift.

en: Key Labels
pl: Etykiety klawiszy

en: Upper case on right click
pl: Wielkie litery przy kliknięciu prawym przyciskiem

en: Temporarily enable SHIFT when clicking with the secondary button.
pl: Tymczasowo włącz SHIFT podczas klikania drugim przyciskiem.

en: Key Behaviour
pl: Zachowanie klawiszy

en: _Long press action:
pl: Działanie _długiego przyciśnięcia:

en: Choose between key-repeat or long-press menus. Mainly affects alpha-numeric keys.
pl: Wybierz pomiędzy menu powtarzania klawisza a menu długiego przyciskania. Wpływa głównie na klawisze alfanumeryczne.

en: Modifier _behavior:
pl: _Zachowanie modyfikatora:

en: Behavior of modifier and layer keys.
pl: Określa zachowanie modyfikatorów i klawiszy układu

en: Modifier auto-release delay in seconds:
pl: Modyfikacja opóźnienia auto-release w sekundach:

en: Seconds of inactivity until active modifiers and layer keys are released. 0 to disable.
pl: Określa czas, po którym zostaną zwolnione modyfikatory i klawisze układu w przypadku nie wykrycia aktywności. Proszę wprowadzić wartość 0, aby wyłączyć opcję.

en: Modifier auto-release after hide in seconds:
pl: Modyfikacja auto-release po wygaszeniu się w sekundach:

en: Key Behavior
pl: Działanie klawiszy

en: _Touch input:
pl: _Wprowadzenie kliknięcia:

en: _Input event source:
pl: Ź_ródło zdarzeń:

en: Choose &apos;XInput&apos; for more reliable typing into text entries with pop-up selections. The &apos;GTK&apos; option offers better compatibility, but typing may fail in the presence of pointer grabs, e.g. with open pop-up windows.
pl: Wybierz &apos;XInput&apos; dla stabilniejszego wpisywania w wyskakujących okienkach. Opcja &apos;GTK&apos; daje lepszą zgodność, ale mogą wystąpić problemy przy wybieraniu pól - np. w wyskakujących okienkach.

en: Choose 'XInput' for more reliable typing into text entries with pop-up selections. The 'GTK' option offers better compatibility, but typing may fail in the presence of pointer grabs, e.g. with open pop-up windows.
pl: Wybierz "XInput" dla stabilniejszego wpisywania w wyskakujących okienkach. Opcja "GTK" daje lepszą zgodność, ale mogą wystąpić problemy przy wybieraniu pól - np. w wyskakujących okienkach.

en: Input Options
pl: Wprowadzanie

en: Delay between keystrokes in milliseconds:
pl: Opóźnienie pomiędzy kliknięciami w milisekundach:

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Stay hidden:
pl: Pozostaw ukryte:

en: Once hidden by a physical key-press, auto-show is paused. Select the pause duration here.
pl: Po ukryciu przez fizyczne naciśnięcie klawisza,  funkcja automatycznego ukrywania zostanie wstrzymana. Podaj czas trwania pauzy.

en: Show _suggestions
pl: _Włączenie

en: Enable word completion and prediction.
pl: Przełącza uzupełnianie słów i ich przewidywanie

en: Show spelling suggestions
pl: Propozycje pisowni

en: Check spelling of the word at or before the cursor.
pl: Sprawdza pisownię słowa w miejscu kursora lub przed nim

en: _Learn from typed text
pl: _Uczenie na podstawie wpisywanego tekstu

en: Remember new words, their recency and frequency to improve the suggestions over time.
pl: Zapamiętuje nowe słowa i częstotliwość ich używania, aby z czasem ulepszyć podpowiedzi

en: Insert word _separators
pl: Wstawianie _separatorów słów

en: Add and remove spaces when inserting word suggestions followed by punctuation characters.
pl: Dodaj lub usuń odstępy podczas wstawiania sugestii słowa poprzedzonych znakami interpunkcyjnymi.

en: Options
pl: Opcje

en: Show more suggestions arrow
pl: Pokaż strzałkę z większą ilością sugestii

en: Show button to pause learning
pl: Pokaż przycisk do przerwy w nauce.

en: Words typed while this button is pressed won't be remembered.
pl: Słowa napisane, gdy ten przycisk jest aktywny, nie będą zapamiętane.

en: Show a button for language selection.
pl: Pokaż przycisk do zmiany języka.

en: Buttons
pl: Przyciski

en: Word Suggestions
pl: Uzupełnianie słów

en: Auto-capitalize while typing
pl: Automatycznie powiększaj litery podczas pisania

en: Automatically capitalize sentence begins and name words.
pl: Automatycznie pisz nowe zdania i imiona dużą literą.

en: Auto-correct spelling
pl: Automatyczne poprawianie pisowni

en: Automatically correct the last word.
pl: Automatycznie popraw ostatnie słowo.

en: The spell check engine to use.
pl: Silnik sprawdzania pisowni do użycia.

en: Spell-check backend:
pl: Moduł obsługi sprawdzania pisowni:

en: Auto-correction
pl: Automatyczna korekta

en: Learning
pl: Nauczanie

en: Enable  keyboard _scanning
pl: _Włączenie

en: Keyboard Scanning
pl: Skanowanie klawiatury

en: _Delay:
pl: _Opóźnienie

en: _Motion threshold:
pl: _Próg przesunięcia

en: Time in seconds before a click is triggered.
pl: Czas w sekundach przed wywołaniem kliknięcia.

en: Distance in pixels before movement will be recognized.
pl: Odległość w pikselach przed rozpoznaniem ruchu.

en: Hide hover click window
pl: Ukrywanie okna klikania wskazywaniem

en: Hide the system-provided hover click window while Onboard is running.
pl: Ukrywa systemowe okno klikania wskazywaniem podczas działania programu

en: Always enable the system-provided hover click window when exiting Onboard.
pl: Wyświetla systemowe okno klikania wskazywaniem po zakończeniu działania programu

en: Hover Click
pl: Klikanie wskazywaniem

en: Onboard Settings
pl: Preferencje Onboard

en: Onboard onscreen keyboard settings
pl: Preferencje klawiatury ekranowej Onboard

en: Change Onboard settings
pl: Konfiguruje preferencje klawiatury ekranowej onBoard

en: Failed to load language model '{}': {} ({})
pl: Błąd wczytania języka '{}': {} ({})

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'hoverclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Activate Hover Click
pl: Uaktywnia klikanie wskazywaniem

en: Alphanumeric keys
pl: Wyświetla klawisze alfanumeryczne

note: translators: very short label of the CAPS LOCK key
en: CAPS
pl: Caps

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'doubleclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Double click
pl: Emuluje dwukrotne kliknięcie lewym przyciskiem myszy

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'dragclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Drag click
pl: Emuluje przeciąganie lewym przyciskiem myszy

en: Function keys
pl: Wyświetla klawisze funkcyjne

en: Number block and function keys
pl: Wyświetla klawisze numeryczne i funkcyjne

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'hide' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Hide Onboard
pl: Ukrywa okno

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'pause-learning.wordlist' in keyboard layout 'word_suggestions.xml'
en: Pause learning
pl: Wstrzymaj nauczanie

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer0' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Main keyboard
pl: Wyświetla główną klawiaturę

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'middleclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Middle click
pl: Emuluje kliknięcie środkowym przyciskiem myszy

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'move' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Move Onboard
pl: Przemieszcza okno

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer1' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Number block and snippets
pl: Wyświetla klawisze numeryczne i urywki

note: translators: very short label of the Preferences button translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'settings' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Preferences
pl: Preferencje

note: translators: very short label of the Quit button
en: Quit
pl: Zakończ

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'secondaryclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Right click
pl: Emuluje kliknięcie prawym przyciskiem myszy

en: Space
pl: Spacja

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'showclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Toggle click helpers
pl: Przełącza widoczność przycisków myszy

note: translators: description of unicode character U+2602 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB05' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Umbrella
pl: Parasolka

note: translators: description of unicode character U+2606 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB07' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: White star
pl: Biała gwiazda

note: translators: description of unicode character U+260F translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB03' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: White telephone
pl: Biały telefon

note: translators: description of unicode character U+2615
en: Hot beverage
pl: Gorący napój

note: translators: description of unicode character U+2620
en: Skull and crossbones
pl: Czaszka i piszczele

note: translators: description of unicode character U+2622 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB09' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Radioactive sign
pl: Znak radioaktywności

note: translators: description of unicode character U+262E translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB06' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Peace symbol
pl: Znak pokoju

note: translators: description of unicode character U+262F translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB08' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Yin yang
pl: Znak Yig i yang

note: translators: description of unicode character U+2639 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC01' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Frowning face
pl: Niezadowolona twarz

note: translators: description of unicode character U+263A translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD01' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face
pl: Uśmiechnięta twarz

note: translators: description of unicode character U+263C translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD10' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: White sun with rays
pl: Białe słońce z promieniami

note: translators: description of unicode character U+263E translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC10' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Last quarter moon
pl: Ostatnia kwarta księżyca

note: translators: description of unicode character U+2640 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD09' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Female sign
pl: Znak kobiety

note: translators: description of unicode character U+2642 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC09' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Male sign
pl: Znak mężczyzny

note: translators: description of unicode character U+2661 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB01' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: White heart suit
pl: Biały kier

note: translators: description of unicode character U+2662
en: White diamond suit
pl: Białe karo

note: translators: description of unicode character U+2664
en: White spade suit
pl: Biały pik

note: translators: description of unicode character U+2667
en: White club suit
pl: Biały trefl

note: translators: description of unicode character U+266B translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB02' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Beamed eighth note
pl: Nuta, podwójna ósemka

note: translators: description of unicode character U+2709 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB04' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Envelope
pl: Koperta

note: translators: description of unicode character U+270C
en: Victory hand
pl: Dłoń pokazująca znak Victoria

note: translators: description of unicode character U+270D
en: Writing hand
pl: Pisząca dłoń

note: translators: description of unicode character U+1F604 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD03' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face with open mouth and smiling eyes
pl: Śmiejąca się twarz z otwartą buzią i wesołymi oczami

note: translators: description of unicode character U+1F607 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD08' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face with halo
pl: Uśmiechnięta twarz z aureolą

note: translators: description of unicode character U+1F608 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC08' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face with horns
pl: Uśmiechnięta twarz z rogami

note: translators: description of unicode character U+1F609 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD04' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Winking face
pl: Mrugająca twarz

note: translators: description of unicode character U+1F60A translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD02' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face with smiling eyes
pl: Śmiejąca się twarz z wesołymi oczami

note: translators: description of unicode character U+1F60B translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC07' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Face savouring delicious food
pl: Twarz uwielbiająca pyszne jedzenie

note: translators: description of unicode character U+1F60D
en: Smiling face with heart-shaped eyes
pl: Uśmiechająca się twarz z oczami w kształcie serca

note: translators: description of unicode character U+1F60E translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD07' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face with sunglasses
pl: Uśmiechnięta twarz z okularami słonecznymi

note: translators: description of unicode character U+1F60F
en: Smirking face
pl: Twarz z uśmieszkiem

note: translators: description of unicode character U+1F610
en: Neutral face
pl: Neutralna twarz

note: translators: description of unicode character U+1F612
en: Unamused face
pl: Niezadowolona twarz

note: translators: description of unicode character U+1F616 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC05' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Confounded face
pl: Zakłopotana twarz

note: translators: description of unicode character U+1F618
en: Face throwing a kiss
pl: Twarz rzucająca pocałunek

note: translators: description of unicode character U+1F61A translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD06' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Kissing face with closed eyes
pl: Twarz całująca z zamkniętymi oczami

note: translators: description of unicode character U+1F61C translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD05' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Face with stuck-out tongue and winking eye
pl: Twarz z wystawionym językiem i mrugającym okiem

note: translators: description of unicode character U+1F61D
en: Face with stuck-out tongue and tightly closed eyes
pl: Twarz z wystawionym językiem i mocno zamkniętymi oczami

note: translators: description of unicode character U+1F61E
en: Disappointed face
pl: Twarz rozczarowana

note: translators: description of unicode character U+1F620 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC02' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Angry face
pl: Zła twarz

note: translators: description of unicode character U+1F621
en: Pouting face
pl: Nadąsana twarz

note: translators: description of unicode character U+1F622 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC03' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Crying face
pl: Płacząca twarz

note: translators: description of unicode character U+1F623
en: Persevering face
pl: Uporczywa twarz

note: translators: description of unicode character U+1F629
en: Weary face
pl: Znużona twarz

note: translators: description of unicode character U+1F62B translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC06' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Tired face
pl: Zmęczona twarz

note: translators: description of unicode character U+1F632 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC04' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Astonished face
pl: Zaskoczona twarz

note: translators: description of unicode character U+1F633
en: Flushed face
pl: Poczerwieniała twarz

note: translators: description of unicode character U+1F635
en: Dizzy face
pl: Zakręcona twarz

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer4' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Arrows
pl: Strzałki

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer5' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Custom
pl: Własny

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Full Keyboard.onboard'
en: Desktop keyboard with edit and function keys
pl: Klawiatura ekranowa z klawiszami edycji i funkcyjnymi

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer0' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Greek
pl: Grecki

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Grid.onboard'
en: Grid of keys, suitable for keyboard scanning
pl: Klawisze do skanowania układów klawiatury

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'hide' in keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Hide keyboard
pl: Ukryj klawiaturę

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Compact.onboard'
en: Medium size desktop keyboard
pl: Średniej wielkości klawiatura ekranowa

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Phone.onboard'
en: Mobile keyboard for small screens
pl: Klawiatura mobilna dla małych ekranów

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'expand-corrections' in keyboard layout 'word_suggestions.xml'
en: More suggestions
pl: Więcej propozycji

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'move' in keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Move keyboard
pl: Przesuń klawiaturę

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'previous-predictions.wordlist' in keyboard layout 'word_suggestions.xml'
en: Previous suggestions
pl: Poprzednie sugestie

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'quit' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Quit Keyboard
pl: Zamknij klawiaturę

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'quit' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Quit Onboard
pl: Zamknij Onboard

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer2' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Set and Settings
pl: Zestaw i ustawienia

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'settings' in keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Settings
pl: Preferencje

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Small.onboard'
en: Space efficient desktop keyboard
pl: Przestrzeń klawiatury pulpitu

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer3' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Special Characters
pl: Znaki specjalne

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Special characters for interactive whiteboards, wide
pl: Znaki specjalne dla interaktywnych tablic, szerokie

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Special characters for interactive whiteboards
pl: Znaki specjalne dla interaktywnych tablic

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'correction' in keyboard layout 'word_suggestions.xml'
en: Spelling suggestion
pl: Propozycja pisowni

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However the system is not configured anymore to use Onboard to unlock the screen. A possible reason can be that another application configured the system to use something else.
    
    Would you like to reconfigure the system to show Onboard when unlocking the screen?
pl: Klawiatura ekranowa Onboard została skonfigurowana tak, aby wyświetlać okno programu wraz z oknem wymagającym
    wpisania hasła, w celu odblokowania dostępu do komputera (np. podczas kończenia pracy wygaszacza ekranu).
    
    Bieżąca konfiguracja systemu uniemożliwia jednak korzystanie z klawiatury ekranowej w taki sposób. Być może
    odpowiada za to inny program, który zmienił ustawienia sytemu.
    
    Wyświetlać klawiaturę ekranową podczas odblokowywania ekranu?

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However this function is disabled in the system.
    
    Would you like to activate it?
pl: Klawiatura ekranowa Onboard została skonfigurowana tak, aby wyświetlać okno programu wraz z oknem wymagającym
    wpisania hasła, w celu odblokowania dostępu do komputera (np. podczas kończenia pracy wygaszacza ekranu).
    
    Aktualnie opcja ta jest wyłączona w ustawieniach systemu.
    
    Włączyć ją?

en: Layout file ({}) or name
pl: Określa nazwę lub plik układu ({})

en: Theme file (.theme) or name
pl: Określa nazwę lub plik stylu (.theme)

en: Window size, widthxheight
pl: Określa rozmiar okna wyrażony jako SZEROKOŚĆxWYSOKOŚĆ

en: Window x position
pl: Określa współrzędną x położenia okna

en: Window y position
pl: Określa współrzędną y położenia okna

en: Start in XEmbed mode, e.g. for gnome-screensaver
pl: Uruchamia w trybie XEmbed, np. dla programu gnome-screensaver

en: Allow multiple Onboard instances
pl: Zezwala na wiele wystąpień programu

en: Silently fail to start in the given desktop environments. DESKTOPS is a comma-separated list of XDG desktop names, e.g. GNOME for GNOME Shell.
pl: Nie uruchamia programu w określonych środowiskach graficznych. DESKTOPS jest listą nazw środowisk graficznych, rozdzieloną znakami przecinka, np. GNOME w przypadku GNOME Shell.

en: Keep aspect ratio when resizing the window
pl: Zachowuje proporcje okna podczas zmieniania rozmiaru

en: Override auto-detection and manually select quirks
    QUIRKS={metacity|compiz|mutter}
pl: Pomija automatyczne wykrywanie zmiennych i wskazuje je ręcznie
    QUIRKS={metacity|compiz|mutter}

en: Migrating user directory '{}' to '{}'.
pl: Przenoszenie katalogu użytkownika „{}” do „{}”.

note: honor XDG spec python >2.5
en: failed to migrate user directory.
pl: Zmiana lokalizacji katalogu użytkownika nie powiodła się.

en: layout '{filename}' does not exist
pl: układ klawiatury „{filename}” nie istnieje

en: theme '{filename}' does not exist
pl: styl „{filename}” nie istnieje

en: Loading theme from '{}'
pl: Wczytywanie stylu z „{}”

en: Unable to read theme '{}'
pl: Nie można wczytać stylu „{}”

en: Enabling auto-show requires Gnome Accessibility.
    
    Onboard can turn on accessiblity now, however it is recommended that you log out and back in for it to reach its full potential.
    
    Enable accessibility now?
pl: Włączenie opcji automatycznego wyświetlania okna, wymaga włączenia ułatwień dostępu Gnome.
    
    Program może włączyć ułatwienia dostępu, jednak zalecane jest ponowne zalogowanie, aby móc korzystać z wszystkich możliwości.
    
    Włączyć ułatwienia dostępu?

en: color scheme '{filename}' does not exist
pl: zestaw kolorów „{filename}” nie istnieje

en: New Input Device
pl: Nowe urządzenie wejściowe

en: Onboard has detected a new input device
pl: Onboard wykrył nowe urządzenie wejściowe

en: Do you want to use this device for keyboard scanning?
pl: Użyć tego urządzenia do skanowania klawiatury?

en: Use device
pl: Użyj urządzenia

en: Onboard onscreen keyboard
pl: Klawiatura ekranowa Onboard

en: Flexible onscreen keyboard
pl: Elastyczna klawiatura ekranowa

en: no window transparency available; screen doesn't support alpha channels
pl: Przezroczystość okna jest niedostępna; ekran nie obsługuje kanałów alfa.

note: ##############
en: <Enter label>
pl: <Wprowadź etykietę>

en: <Enter text>
pl: <Wprowadź tekst>

en: Button Number
pl: Numer przycisku

en: Button Label
pl: Etykieta przycisku

en: Snippet Text
pl: Urywek

en: Must be an integer number
pl: Należy wprowadzić liczbę całkowitą

en: Snippet %d is already in use.
pl: Urywek %d jest już w użyciu.

en: <big>Onboard failed to open learned word suggestions.</big>
    
    The error was:
    <tt>{}</tt>
    
    Revert word suggestions to the last backup (recommended)?
pl: <big>Onboard nie mógł otworzyć wyuczonej listy haseł.</big>
    
    Wystąpił błąd:
    <tt>{}</tt>
    
    Przywrócić hasła z ostatniej kopii zapasowej (zalecane)?

en: <big>Onboard failed to open learned word suggestions.</big>
    
    The error was:
    <tt>{}</tt>
    
    The suggestions have to be reset, but the erroneous file will remain at 
    '{}'
pl: <big>Onboard nie mógł otworzyć wyuczonej listy haseł.</big>
    
    Wystąpił błąd:
    <tt>{}</tt>
    
    Propozycje zostaną zresetowane, ale pozostanie błędny plik w 
    '{}'

en: Loading legacy layout, format '{}'. Please consider upgrading to current format '{}'
pl: Wczytywanie starszego układu o formacie „{}”. Proszę rozważyć uaktualnienie do bieżącego formatu „{}”.

en: Ignoring key '{}'. No svg filename defined.
pl: Ignorowanie klawisza „{}”. Nie określono nazwy pliku svg.

en: Snippet {}
pl: Urywek {}

note: i18n: full string is "Snippet n, unassigned"
en: , unassigned
pl: , nieprzypisany

en: copying layout '{}' to '{}'
pl: kopiowanie układu „{}” do „{}”

en: copy_layouts failed, unsupported layout format '{}'.
pl: nie udało się wykonać copy_layouts, nieobsługiwany format układu „{}”.

en: copying svg file '{}' to '{}'
pl: kopiowanie pliku svg „{}” do „{}”

en: gsettings schema for '{}' is not installed
pl: brak zainstalowanego zestawu gsettings dla „{}”

note: assume filename is just a basename instead of a full file path
en: {description} '{filename}' not found yet, retrying in default paths
pl: nie odnaleziono jeszcze {description} „{filename}”, ponawianie próby w domyślnych położeniach

en: unable to locate '{filename}', loading default {description} instead
pl: nie można odnaleźć „{filename}”, wczytywanie domyślnego {description}

en: failed to find {description} '{filename}'
pl: nie udało się odnaleźć {description} „{filename}”

en: {description} '{filepath}' found.
pl: odnaleziono {description} „{filepath}”

note: assume filename is just a basename instead of a full file path
en: {description} '{filename}' not found yet, searching in paths {paths}
pl: {description} '{filename}' nie znaleziono, szukam w ścieżkach {paths}

en: Looking for system defaults in {paths}
pl: Wyszukiwanie domyślnych ustawień w {paths}

en: Failed to read system defaults.
pl: Nie udało się wczytać domyślnych ustawień.

en: No system defaults found.
pl: Nie odnaleziono domyślnych ustawień.

en: Loading system defaults from {filename}
pl: Wczytywanie domyślnych ustawień z {filename}

en: Found system default '[{}] {}={}'
pl: Odnaleziono domyślne ustawienie „[{}] {}={}”

en: System defaults: Unknown key '{}' in section '{}'
pl: Domyślne ustawienia: nieznany klawisz „{}” w sekcji „{}”

en: System defaults: Invalid enum value for key '{}' in section '{}': {}
pl: Domyślne systemowe: nieważna wartość enum dla klawisza '{}' w sekcji '{}': {}

en: System defaults: Invalid value for key '{}' in section '{}'
      {}
pl: Domyślne ustawienia: nieprawidłowa wartość dla klawisza „{}” w sekcji „{}”
      {}

en: Failed to get gsettings value.
pl: Nie udało się pozyskać wartości gsettings.
