onboard - en to sk translation catalogue (196 entries)

en: Automatic scan for 1 switch
sk: Automatické prechádzanie s jedným prepínačom

en: Critical overscan for 1 switch
sk: Prechádzanie s vrátením s jedným prepínačom

en: Step scan for 2 switches
sk: Krokované prechádzanie s dvoma prepínačmi

en: Directed scan for 3 or 5 switches
sk: Smerové prechádzanie s 3 alebo 5 prepínačmi

en: Scanner Settings
sk: Nastavenia prechádzania

en: Select a scanning _profile:
sk: Zvoľte _profil prechádzania:

en: _Step interval:
sk: _Interval kroku:

en: Sc_an cycles:
sk: Počet _opakovaní:

en: The number of times the scanner cycles through the entire keyboard before it stops.
sk: Počet opakovaní prechodov cez klávesnicu pred zastavením.

en: Step _only during switch down
sk: _Krokovať iba pri stlačenom prepínači

en: Progress the highlight only while the switch is held down.
sk: Zvýrazňovanie bude postupovať iba ak je stlačený prepínač.

en: _Forward interval:
sk: Interval smerom v_pred:

en: _Backtrack interval:
sk: Interval smerom v_zad:

en: The time the scanner rests on a key  while progressing forward. (in seconds)
sk: Čas, ktorý program zostane na klávese pri prechode vpred. (v sekundách)

en: The time the scanner rests on a key  while moving backwards. (in seconds)
sk: Čas, ktorý program zostane na klávese pri prechode vzad. (v sekundách)

en: Backtrack _steps:
sk: Počet k_rokov vzad:

en: The number of keys the scanner steps back before moving forward again.
sk: Počet kláves, ktoré sa pri prechádzaní vzad prejdú pred opätovným prechodom vpred.

en: _Alternate switch actions
sk: _Vymeniť akciu prepínača

en: Profiles
sk: Profily

en: _Select an input device:
sk: _Vyberte vstupné zariadenie:

en: _Use this device only for scanning
sk: _Použiť toto zariadenie len na prechádzanie

en: The selected device should not control the system mouse cursor or the keyboard caret.
sk: Vybrané zariadenie nedokáže riadiť systémový kurzor myši ani klávesnice.

en: Input Device
sk: Vstupné zariadenie

en: Customize Theme
sk: Prispôsobiť tému

en: Color Sche_me
sk: Farebná sché_ma

en: _Background:
sk: _Pozadie:

note: Key style with simple gradients
en: Gradient
sk: Prechod

en: _Style:
sk: Š_týl:

en: R_oundness:
sk: O_krúhlosť

en: S_ize:
sk: _Veľkosť:

en: Key Style
sk: Štýl kláves

en: _Key:
sk: _Ladenie:

en: _Border:
sk: _Okraj:

en: Gradients
sk: Prechody

en: _Font:
sk: _Písmo:

en: _Attributes:
sk: _Atribúty:

en: Font
sk: Písmo

en: I_ndependent size
sk: _Nezávislá veľkosť

en: _Super key:
sk: Kláves _Super:

en: Label Override
sk: Prekrytie označenia

en: Labels
sk: Označenia

en: Color scheme for theme '{filename}' not found
sk: Schéma farieb pre tému „{filename}“ sa nenašla

en: Error saving
sk: Chyba pri ukladaní

en: Loading legacy color scheme format '{old_format}', please consider upgrading to current format '{new_format}': '{filename}'
sk: Načítava sa starý formát schémy farieb „{old_format}“, prosím, zvážte prechod na aktuálny formát  „{new_format}“: „{filename}“

en: Duplicate key_id '{}' found in color scheme file. Key_ids must occur only once.
sk: V súbore schémy farieb bol nájdený duplicitný kľúč key_id  „{}“.  Key_ids sa môže vyskytovať len raz.

note: Title of the snippets dialog for new snippets
en: New snippet
sk: Nový úryvok

en: _Save snippet
sk: _Uložiť úryvok

en: _Button label:
sk: _Označenie tlačidla:

en: S_nippet:
sk: Ú_ryvok:

note: Default dialog title: name of the application
en: Onboard
sk: Klávesnica na obrazovke

en: Failed to execute '{}', {}
sk: Zlyhalo spustenie „{}“, {}

en: Onboard Preferences
sk: Nastavenia Klávesnice na obrazovke

en: System settings not found ({}): {}
sk: Neboli nájdené systémové nastavenia ({}): {}

en: Enter a name for the new theme:
sk: Zadajte názov novej témy:

en: This theme file already exists.
    '{filename}'
    
    Overwrite it?
sk: Tento súbor témy už existuje.
    „{filename}“
    
    Chcete ho nahradiť?

en: Reset selected theme to Onboard defaults?
sk: Obnoviť vybranú tému na vychodziu z programu Klávesnica na obrazovke?

en: Delete selected theme?
sk: Odstrániť vybranú tému?

note: Key style with flat fill- and border colors
en: Flat
sk: Plochý

note: Key style for dish-like key caps
en: Dish
sk: Parabolický

en: Default
sk: Predvolené

en: Bold
sk: Tučné

en: Italic
sk: Kurzíva

en: Condensed
sk: Zhustené

en: Ubuntu Logo
sk: Logo Ubuntu

en: Step
sk: Krok

en: Left
sk: Doľava

en: Right
sk: Doprava

en: Up
sk: Nahor

en: Down
sk: Nadol

en: Activate
sk: Aktivovať

en: Action:
sk: Akcia:

en: Disabled
sk: Vypnutý

en: Button
sk: Tlačidlo

en: Press a button...
sk: Stlačte tlačidlo

en: Press a key...
sk: Stlačte kláves...

en: _Show Onboard
sk: _Zobraziť klávesnicu na obrazovke

en: _Hide Onboard
sk: _Skryť klávesnicu na obrazovke

note: Translators: label of a menu item. It used to be stock item STOCK_QUIT until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Quit
sk: _Ukončiť

en: Onboard on-screen keyboard
sk: Klávesnica na obrazovke

en: None
sk: Žiadne

en: All corners and edges
sk: Všetky rohy aj okraje

en: General
sk: Všeobecné

en: Window
sk: Okno

en: Layout
sk: Rozloženie

en: Theme
sk: Téma

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer2' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Snippets
sk: Úryvky

en: Universal Access
sk: Bezbariérový prístup

en: _Auto-show when editing text
sk: _Automaticky zobraziť pri úprave textu

en: Show Onboard when there is a recognized text window in focus. Requires Gnome Accessibility.
sk: Zobrazí program Klávesnica na obrazovke iba ak je aktivované textové okno. Vyžaduje Bezbariérový prístup Gnome.

en: Start Onboard _hidden
sk: Spustiť Klávesnicu na obrazovke ako _skrytú

en: Start Onboard hidden.
sk: Spustí Klávesnicu na obrazovke ako skrytú

en: Show floating _icon when Onboard is hidden
sk: Zobraziť plávajúcu _ikonu keď je Klávesnica na obrazovke skrytá

en: Show a floating icon on the desktop when Onboard is hidden. A click on the icon makes Onboard reappear.
sk: Zobrazí plávajúcu ikonu keď je Klávesnica na obrazovke skrytá. Kliknutím na túto ikonu sa Klávesnica na obrazovke znova objaví.

en: Show when _unlocking the screen
sk: Zobraziť pri odo_mykaní obrazovky

en: Show Onboard when the dialog to unlock the screen appears; this way Onboard can be used for example to enter the password to dismiss the screensaver when it is set to ask for it.
sk: Zobrazí program Klávesnica na obrazovke, keď sa zobrazí odomknutie obrazovky. Týmto spôsobom Klávesnica na obrazovke môže uľahčiť zadanie hesla pri zrušení šetriča obrazovky, ak je nastavené, aby ho systém vyžadoval.

en: Show _tooltips
sk: Zobraziť _bublinového pomocníka

en: Show tooltips for the keyboard&apos;s buttons.
sk: Zobrazí bublinového pomocníka pre tlačidlá klávesnice.

en: Show tooltips for the keyboard's buttons.
sk: Zobrazí bublinového pomocníka pre tlačidlá klávesnice.

en: _Show status icon
sk: Zobraziť ikonu v oblasti _upozornení

en: Show the status item. A click on that icon hides or shows Onboard.
sk: Zobrazí ikonu v oblasti _upozornení. Kliknutím na túto ikonu sa Klávesnica na obrazovke skryje alebo zobrazí

en: Desktop Integration
sk: Integrácia s pracovným prostredím

en: Show window _decoration
sk: Zobraziť _dekorácie okna

en: Show window caption and frame.
sk: Zobrazí nadpis a orámovanie okna.

en: Show always on visible _workspace
sk: Vždy zobraziť na viditeľnej _pracovnej ploche

en: &quot;Sticky&quot; mode for keyboard and floating icon.
sk: Režim &quot;prišpendelnia&quot; pre klávesnicu a plávajúcu ikonu.

en: "Sticky" mode for keyboard and floating icon.
sk: Režim „prišpendelnia“ pre klávesnicu a plávajúcu ikonu.

en: _Force window to top
sk: _Držať okno v popredí

en: Try harder to keep Onboard above anything on-screen.
sk: Snaží sa aby Klávesnica na obrazovke bola nad ostatnými vecami na obrazovke.

en: Keep _aspect ratio
sk: Zachovať po_mer strán

en: Constrain window size to the layout's aspect ratio.
sk: Nastaví veľkosť okna podľa pomeru strán rozloženia.

en: Wind_ow:
sk: _Okno

en: Transparency of the whole keyboard window. Requires compositing.
sk: Priehľadnosť celého okna s klávesnicou. Vyžaduje prelínanie.

en: Transparency of the keyboard background
sk: Priehľadnosť pozadia klávesnice

en: _No background
sk: _Bez pozadia

en: Show the desktop through the gaps between keys.
sk: Zobrazí pracovnú plochu v medzerách medzi klávesami.

en: Transparency
sk: Priehľadnosť

en: Set _transparency to
sk: Nastaviť _priehľadnosť na

en: Enable inactive transparency. Requires compositing.
sk: Povoliť neaktívnu priehľadnosť. Požaduje prelínanie.

en: Transparency when the pointer leaves the keyboard. Requires compositing.
sk: Priehľadnosť keď kurzor opustí klávesnicu. Požaduje prelínanie.

en: after
sk: po

en: Delay in seconds until the inactive transparency takes effect.
sk: Prestávka v sekundách, po ktorej sa aktivuje neaktívna priehľadnosť

en: seconds
sk: sekundy

en: When Inactive
sk: Pri neaktívnosti

en: Resize Protection
sk: Ochrana pred zmenou veľkosti

en: Follow _system theme
sk: Nasledovať _systémovú tému

en: Remember what Onboard theme was last used for every system theme.
sk: Zapamätá si aká téma Klávesnice na obrazovke bola naposledy použitá pre každú systémovú tému.

en: Snippets are pieces of text which are entered when the corresponding button in Onboard is pressed.
sk: Úryvky sú časti textu, ktoré sa vložia, keď je stlačené zodpovedajúce tlačidlo na Klávesnici na obrazovke.

en: Enable  keyboard _scanning
sk: Povoliť _prechádzanie klávesnice

en: Keyboard Scanning
sk: Prechádzanie klávesnice

en: Hide the system-provided hover click window while Onboard is running.
sk: Skryje systémové okno Kliknutie zotrvaním, keď je spustená Klávesnica na obrazovke.

en: Always enable the system-provided hover click window when exiting Onboard.
sk: Vždy povolí systémové okno Kliknutie zotrvaním pri ukončení Klávesnice na obrazovke.

en: Hover Click
sk: Kliknutie zotrvaním

en: Onboard Settings
sk: Nastavenia Klávesnice na obrazovke

en: Onboard onscreen keyboard settings
sk: Nastavenia programu Klávesnica na obrazovke

en: Change Onboard settings
sk: Mení nastavenia Klávesnice na obrazovke

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'hoverclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Activate Hover Click
sk: Aktivovať kliknute zotrvaním

en: Alphanumeric keys
sk: Alfanumerické klávesy

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'doubleclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Double click
sk: Dvojité kliknutie

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'dragclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Drag click
sk: Chytenie

en: Function keys
sk: Klávesy FN

en: Number block and function keys
sk: Číselny blok a klávesy FN

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'hide' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Hide Onboard
sk: Skryť Klávesnicu na obrazovke

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer0' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Main keyboard
sk: Hlavná klávesnica

note: translators: very short label of the Menu key
en: Menu
sk: Ponuka

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'middleclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Middle click
sk: Kliknutie stredným tlačidlom

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'move' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Move Onboard
sk: Presunúť Klavesnicu na obrazovke

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer1' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Number block and snippets
sk: Číselný blok a úryvky

note: translators: very short label of the Preferences button translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'settings' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Preferences
sk: Nastavenia

note: translators: very short label of the Quit button
en: Quit
sk: Ukončiť

note: translators: very short label of the RETURN key
en: Return
sk: Enter

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'secondaryclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Right click
sk: Kliknutie pravým tlačidlom

note: translators: very short label of the SCROLL key
en: Scroll
sk: Rolovať

en: Space
sk: Medzera

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'showclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Toggle click helpers
sk: Prepnúť pomoc pri klikaní

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'settings' in keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Settings
sk: Nastavenia

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However the system is not configured anymore to use Onboard to unlock the screen. A possible reason can be that another application configured the system to use something else.
    
    Would you like to reconfigure the system to show Onboard when unlocking the screen?
sk: Program Klávesnica na obrazovke je nastavený tak, aby sa objavil spolu s dialógovým oknom "Odomknúť obrazovku", aby umožnil zrušenie šetriča obrazovky chráneného heslom.
    
    Systém avšak nie je nastavený tak, aby Klávesnica na obrazovke bola použitá na odomknutie obrazovky. Možným dôvodom môže byť to, že je na tento účel nastavený v systéme iná aplikácia.
    
    Chceli by ste zmeniť  systémové nastavenia tak, aby bola Klávesnica na obrazovke zobrazená pri odomknutí obrazovky?

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However this function is disabled in the system.
    
    Would you like to activate it?
sk: Program Klávesnica na obrazovke je nastavený tak, aby sa objavil spolu dialógovým oknom "Odomknúť obrazovku", aby umožnil zrušenie šetriča obrazovky chráneného heslom.
    
    Táto funkcia je však vo vašom systéme zakázaná.
    
    Chcete ju povoliť?

en: Migrating user directory '{}' to '{}'.
sk: Presúva sa adresár používateľa „{}“ do „{}“

en: layout '{filename}' does not exist
sk: rozloženie „{filename}“ neexistuje

en: theme '{filename}' does not exist
sk: téma „{filename}“ neexistuje

en: Loading theme from '{}'
sk: Načítava sa téma z „{}“

en: Unable to read theme '{}'
sk: Nepodarilo sa prečítať tému „{}“

en: Enabling auto-show requires Gnome Accessibility.
    
    Onboard can turn on accessiblity now, however it is recommended that you log out and back in for it to reach its full potential.
    
    Enable accessibility now?
sk: Povolenie automatického zobrazenia Bezbariérového prístupu Gnome.
    
    Klávesnica na obrazovke sa dá teraz zapnúť pomocou bezbariérového prístupu, na dosiahnutie plného potenciálu programu sa však odporúča odhlásenia a opätovné prihlásenie.
    
    Povoliť prístupnosť teraz?

en: color scheme '{filename}' does not exist
sk: schéma farieb „{filename}“ neexistuje

en: New Input Device
sk: Nové vstupné zariadenie

en: Onboard has detected a new input device
sk: Klávesnica na obrazovke rozpoznala nové vstupné zariadenie

en: Do you want to use this device for keyboard scanning?
sk: Chcete použiť toto zariadenie na prechádzanie klávesnice?

en: Use device
sk: Použiť zariadenie

en: Onboard onscreen keyboard
sk: Klávesnica na obrazovke

en: no window transparency available; screen doesn't support alpha channels
sk: nie je k dispozícii transparentnosť okna; obrazovka nepodporuje alfa kanály

note: ##############
en: <Enter label>
sk: <Vložte označenie>

en: <Enter text>
sk: <Vložte text>

en: Button Number
sk: Číslo tlačidla

en: Button Label
sk: Označenie tlačidla

en: Snippet Text
sk: Text úryvku

en: Must be an integer number
sk: Musí byť celé číslo

en: Snippet %d is already in use.
sk: Úryvok %d je už pouzitý.

en: Ignoring key '{}'. No svg filename defined.
sk: Ignoruje sa kľúč „{}“. Nedefinované meno svg

en: Snippet {}
sk: Úryvok {}

note: i18n: full string is "Snippet n, unassigned"
en: , unassigned
sk: , nepriradaný

en: copying layout '{}' to '{}'
sk: kopíruje sa shéma „{}“ do „{}“

en: copy_layouts failed, unsupported layout format '{}'.
sk: zlyhalo kopírovanie schémy, nepodporovaný forát schémy „{}“.

en: copying svg file '{}' to '{}'
sk: kopíruje sa svg súbor „{}“ do „{}“

en: gsettings schema for '{}' is not installed
sk: Schéma nastavení gsettings pre „{}“ nie je nainštalovaná

note: assume filename is just a basename instead of a full file path
en: {description} '{filename}' not found yet, retrying in default paths
sk: {description} „{filename}“ zatiaľ nebol nájdený, bude sa pokračovať v predvolených cestách

en: unable to locate '{filename}', loading default {description} instead
sk: nepodarilo sa nájsť súbor „{filename}“, namiesto neho sa načíta predvolený {description}

en: failed to find {description} '{filename}'
sk: nepodarilo sa nájsť {description} „{filename}“

en: {description} '{filepath}' found.
sk: {description} „{filepath}“ nájdený

en: Looking for system defaults in {paths}
sk: Hľadajú sa predvolené systémové nastavenia v {paths}

en: Failed to read system defaults.
sk: Zlyhalo čítanie predvolených systémových nastavení.

en: No system defaults found.
sk: Neboli nájdenné predvolené sytémové nastavenia.

en: Loading system defaults from {filename}
sk: Načítavajú sa predvolené systémové nastavenia zo súboru {filename}

en: Found system default '[{}] {}={}'
sk: Nájdené predvolené systémové nastavenia  „ [{}] {}={}“

en: System defaults: Unknown key '{}' in section '{}'
sk: Predvolené systémvé nastavenia : Neznámy kľúč „{}“ v časti „{}“

en: System defaults: Invalid value for key '{}' in section '{}'
      {}
sk: Predvolené systémvé nastavenia : Neplatná hodnota kľúča „{}“ v časti „{}“
      {}

en: Failed to get gsettings value.
sk: Zlyhalo získanie hodnoty nastavení gsettings.
