onboard - en to sl translation catalogue (447 entries)

en: Automatic scan for 1 switch
sl: Samodejno branje za stikalo 1

en: Critical overscan for 1 switch
sl: Kritični pregled čez vso vsebino za stikalo 1

en: Step scan for 2 switches
sl: Branje korakov za dve stikali

en: Directed scan for 3 or 5 switches
sl: Neposredno branje za 3 do 5 stikal

en: Scanner Settings
sl: Nastavitve bralnika

[ctx: Label of the close button of the scanner settings dialog.]
en: _Close
sl: _Zapri

en: Select a scanning _profile:
sl: Izberite _profil bralnika:

en: _Step interval:
sl: _Razmik korakov:

en: Sc_an cycles:
sl: Cikli bra_nja:

en: The time the scanner rests on a key or group before moving to the next. (in seconds)
sl: Čas čakanja preiskovanja na ključu ali skupini pred premikom na naslednjega. (v sekundah)

en: The number of times the scanner cycles through the entire keyboard before it stops.
sl: Število ponovitev, kolikokrat bralnik preleti skozi vso tipkovnico, preden se ustavi.

en: Step _only during switch down
sl: K_orak le med pritiskom tipke

en: Progress the highlight only while the switch is held down.
sl: Obravnavaj poudarek samo, ko je stikalo pritisnjeno.

en: _Forward interval:
sl: Čakanje pred korakom _naprej:

en: _Backtrack interval:
sl: Čakanje pred korakom n_azaj:

en: The time the scanner rests on a key  while progressing forward. (in seconds)
sl: Koliko časa bralnik ostane na tipki, preden napreduje naprej. (v sekundah)

en: The time the scanner rests on a key  while moving backwards. (in seconds)
sl: Koliko časa bralnik ostane na tipki, preden se prestavi nazaj. (v sekundah)

en: Backtrack _steps:
sl: Sledi kora_kom nazaj:

en: The number of keys the scanner steps back before moving forward again.
sl: Število tipk, pri katerih bralnik gre korak nazaj, predno se premakne spet naprej.

en: _Alternate switch actions
sl: N_adomesti dejavnosti stikala

en: Swap the scan actions after every key activation. The Step action will become the Activate action and vice versa.
sl: Zamenjaj dejanja preiskovanja po vsaki omogočitvi ključev. Dejanje koraka bo postalo dejanje omogočitve in  obratno.

en: Profiles
sl: Profili

en: _Select an input device:
sl: _Izberite vhodno napravo:

en: _Use this device only for scanning
sl: _Uporabi to napravo samo za branje

en: The selected device should not control the system mouse cursor or the keyboard caret.
sl: Izbrana naprava ne sme nadzorovati sistemskega kazalca miške ali kazalke tipkovnice.

en: Input Device
sl: Vhodna naprava

en: Customize Theme
sl: Prilagodi temo

[ctx: Label of the revert button of the theme settings dialog.]
en: _Revert
sl: _Povrni

[ctx: Label of the close button of the theme settings dialog.]
en: _Close
sl: _Zapri

en: Color Sche_me
sl: Barva she_ma

en: _Background:
sl: Oza_dje:

note: Key style with simple gradients
en: Gradient
sl: Preliv

en: _Angle:
sl: _Kot:

en: Light Direction
sl: Smer svetlobe

en: Keyboard
sl: Tipkovnica

en: _Style:
sl: _Slog:

en: R_oundness:
sl: _Okroglost:

en: S_ize:
sl: Vel_ikost:

en: B_order width:
sl: Širina _obrobe:

en: Key Style
sl: Slog ključa

en: _Key:
sl: _Ključ:

en: _Border:
sl: Ro_b:

en: Gradients
sl: Prelivi

en: _Strength:
sl: _Moč:

en: Shadow
sl: Senca

en: Keys
sl: Tipke

en: _Font:
sl: _Pisava:

en: _Attributes:
sl: _Atributi:

en: Font
sl: Pisava

en: I_ndependent size
sl: _Neodvisna velikost

en: _Super key:
sl: Tipka _super:

en: Label Override
sl: Prepis oznake

en: Labels
sl: Oznake

en: Color scheme for theme '{filename}' not found
sl: Barvne sheme za temo '{filename}' ni bilo mogoče najti

en: Error loading theme '{filename}'. {exception}: {cause}
sl: Napaka med nalaganjem teme '{filename}'. {exception}: {cause}

en: Error saving
sl: Napaka med shranjevanjem

en: Loading legacy color scheme format '{old_format}', please consider upgrading to current format '{new_format}': '{filename}'
sl: Nalaganje oblike stare barvne sheme '{old_format}', prosimo, razmislite o nadgradnji na novejšo obliko '{new_format}': '{filename}'

en: Error loading color scheme '{filename}'. {exception}: {cause}
sl: Napaka med nalaganjem barvne sheme '{filename}'. {exception}: {cause}

en: Duplicate key_id '{}' found in color scheme file. Key_ids must occur only once.
sl: V datoteki barvne sheme je bil najden podvojen key_id '{}'. Key_id se mora pojaviti le enkrat.

note: Title of the snippets dialog for existing snippets
en: Edit snippet #{}
sl: Uredi izrezek #{}

note: Title of the snippets dialog for new snippets
en: New snippet
sl: Nov izrezek

note: Message in the snippets dialog for new snippets
en: Enter a new snippet for button #{}:
sl: Vnesite novi izrezek za gumb #{}:

note: Translators: cancel button of the snippets dialog. It used to be stock item STOCK_CANCEL until Gtk 3.10 deprecated those. Translators: cancel button of "New Input Device" dialog. It used to be stock item STOCK_CANCEL until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Cancel
sl: _Prekliči

en: _Save snippet
sl: _Shrani izrezek

en: _Button label:
sl: Oznaka _gumba:

en: S_nippet:
sl: _Košček:

en: Other _Languages
sl: Drugi _jeziki

en: _Remove suggestion…
sl: _Odstrani predlog ...

en: Remove word suggestion
sl: Odstrani predlog besede

en: Remove '{}' everywhere.
sl: Povsod odstrani '{}' .

en: This will only affect learned suggestions.
sl: To bo vplivalo samo na naučene predloge.

en: Remove '{}' only where it occures at text begin.
sl: Odstrani '{}' samo za začetku besedila.

en: Remove '{}' only where it occures at sentence begin.
sl: Odstrani '{}' samo za začetku stavka.

en: Remove '{}' only where it occures after numbers.
sl: Odstrani '{}' samo, če se pojavi za številkami.

en: Remove '{}' only where it occures after '{}'.
sl: Odstrani '{}' samo, če se pojavi za '{}'.

en: Failed to execute '{}', {}
sl: Izvajanje '{}' je spodletelo, {}

en: Onboard Preferences
sl: Možnosti Onboard

en: Copy layout '{}' to this new name:
sl: Kopiraj razporeditev '{}' v novo ime:

en: Delete layout '{}'?
sl: Izbriši razporeditev '{}'?

en: System settings not found ({}): {}
sl: Sistemskih nastavitev ni mogoče najti ({}):{}

en: Core layouts
sl: Glavne razporeditve

en: Contributions
sl: Prispevki

en: Author: {}
sl: Avtor: {}

en: About Layout
sl: O razporeditvi

en: Enter a name for the new theme:
sl: Vnesite ime za novo temo:

en: This theme file already exists.
    '{filename}'
    
    Overwrite it?
sl: Ta datoteka teme že obstaja.
    '{filename}'
    
    Ali jo želite prepisati?

en: Reset selected theme to Onboard defaults?
sl: Ali želite izbrano temo ponastaviti na privzete vrednosti Onboard?

en: Delete selected theme?
sl: Ali želite izbrisati izbrano temo?

note: Translators: reset button of Preferences->Theme.
en: _Reset
sl: _Ponastavi

note: Translators: delete button of Preferences->Theme. It used to be stock item STOCK_DELETE until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Delete
sl: _Izbriši

note: Key style with flat fill- and border colors
en: Flat
sl: Plosko

note: Key style for dish-like key caps
en: Dish
sl: Upognjeno

en: Default
sl: Privzeto

en: Bold
sl: Krepko

en: Italic
sl: Ležeče

en: Condensed
sl: Zgoščeno

en: Ubuntu Logo
sl: Logotip Ubuntu

en: Step
sl: Korak

en: Left
sl: Levo

en: Right
sl: Desno

en: Up
sl: Zgoraj

en: Down
sl: Spodaj

en: Activate
sl: Omogoči

en: Action:
sl: Dejanje:

en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: Button
sl: Gumb

en: Press a button...
sl: Pritisnite gumb ...

en: Press a key...
sl: Pritisnite tipko ...

en: _Show Onboard
sl: _Pokaži Onboard

en: _Hide Onboard
sl: _Skrij Onboard

note: Translators: label of a menu item. It used to be stock item STOCK_PREFERENCES until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Preferences
sl: _Nastavitve

note: Translators: label of a menu item. It used to be stock item STOCK_QUIT until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Quit
sl: I_zhod

en: Onboard on-screen keyboard
sl: Zaslonska tipkovnica Onboard

en: failed to create directory '{}': {}
sl: ni mogoče ustvariti mape '{}': {}

en: Top
sl: Zgoraj

en: Bottom
sl: Spodaj

en: Active Monitor
sl: Dejaven zaslon

en: Primary Monitor
sl: Primarni zaslon

en: Monitor 0
sl: Zaslon 0

en: Monitor 1
sl: Zaslon 1

en: Monitor 2
sl: Zaslon 2

en: Monitor 3
sl: Zaslon 3

en: Monitor 4
sl: Zaslon 4

en: Monitor 5
sl: Zaslon 5

en: Monitor 6
sl: Zaslon 6

en: Monitor 7
sl: Zaslon 7

en: Monitor 8
sl: Zaslon 8

en: Docking settings
sl: Nastavitve sidranja

[ctx: Label of the close button of the docking settings dialog.]
en: _Close
sl: _Zapri

en: Shrink workarea
sl: Skrči delovno področje

en: Shrink the available space for maximized windows.
sl: Skrči razpoložljiv prostor za razpeta okna

en: Expand on landscape screens
sl: Razširi na ležečih zaslonih

en: Expand keyboard to the width of the workarea.
sl: Razširi tipkovnico na širino delovnega področja

en: Expand on portrait screens
sl: Razširi na pokončnih zaslonih

en: Dock to screen edge:
sl: Sidraj na rob zaslona:

en: Dock to monitor:
sl: Usidraj v zaslon:

en: Key-repeat
sl: Ponavljanje tipke

en: International character selection
sl: Izbira mednarodnih znakov

en: never
sl: nikoli

en: 1 minute
sl: 1 minuta

en: 5 minutes
sl: 5 minut

en: 10 minutes
sl: 10 minut

en: 30 minutes
sl: 30 minut

en: 1 hour
sl: 1 ura

en: 3 hours
sl: 3 ure

en: forever
sl: trajno

en: Auto
sl: Samodejno

en: Remember nothing
sl: Ne zapomni si ničesar

en: Don't remember new words
sl: Ne zapomni si novih besed

en: None
sl: Brez

en: Movement only
sl: Samo premik

en: Corners
sl: Oglišča

en: All corners and edges
sl: Vsi koti in robovi

en: General
sl: Splošno

en: Window
sl: Okno

en: Layout
sl: Razporeditev

en: Theme
sl: Tema

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer2' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Snippets
sl: Delčki

en: Typing Assistance
sl: Pomoč pri tipkanju

en: Universal Access
sl: Splošni dostop

en: Latch, then lock
sl: Zapahni, potem zakleni

en: Latch, double-click to lock
sl: Zapahni, dvoklik za zaklepanje

en: Latch only
sl: Samo zapahni

en: Lock only
sl: Samo zakleni

en: Push button
sl: Pritisni na gumb

en: none
sl: brez

en: single-touch
sl: enodotičnost

en: multi-touch
sl: večdotičnost

[ctx: Label of the main close button of the preferences dialog.]
en: _Close
sl: _Zapri

en: _Auto-show when editing text
sl: S_amodejno prikaži med urejanjem besedila

en: Show Onboard when there is a recognized text window in focus. Requires Gnome Accessibility.
sl: Pokaži Onboard, ko je prepoznano osredotočeno besedilno okno. Zahtevana je dostopnost Gnome.

en: Start Onboard _hidden
sl: Zaženi Onboard _skrit

en: Start Onboard hidden.
sl: Zaženi Onboard _skrit.

en: Show/Hide options
sl: Pokaži/skrij možnosti

en: Show floating _icon when Onboard is hidden
sl: Prikaži lebdečo _ikono, ko je Onboard skrit

en: Show a floating icon on the desktop when Onboard is hidden. A click on the icon makes Onboard reappear.
sl: Pokaže lebdečo ikono na namizju, ki je program Onboard skrit. Klik na ikono povzroči, da se program Onboard ponovno pojavi.

en: Show when _unlocking the screen
sl: Pokaži, ko bo_zaslon odklenjen

en: Show Onboard when the dialog to unlock the screen appears; this way Onboard can be used for example to enter the password to dismiss the screensaver when it is set to ask for it.
sl: Pokaži Onboard, ko se pojavi pogovorno okno za zaklep zaslona. Na ta način lahko Onboard uporabite na primer za vnos gesla za odklep računalnika, ko je vklopljen ohranjevalnik zaslona.

en: Show _tooltips
sl: Pokaži o_rodne namige

en: Show tooltips for the keyboard&apos;s buttons.
sl: Pokaži orodne namige za gumbe tipkovnice.

en: Show tooltips for the keyboard's buttons.
sl: Pokaži orodne namige za gumbe tipkovnice.

en: _Show status icon
sl: _Pokaži ikono stanja

en: Show the status item. A click on that icon hides or shows Onboard.
sl: Pokaži predmet stanja. Klik na ikono pokaže ali skrije Onboard.

en: Desktop Integration
sl: Vključitev v namizje

en: Dock to screen edge
sl: Usidraj na rob zaslona

en: Dock the keyboard to the edge of the screen.
sl: Sidraj tipkovnico na rob zaslona.

[ctx: Label of settings button on preferences page Window.]
en: _Settings
sl: _Nastavitve

en: Docking
sl: Sidranje

en: Show window _decoration
sl: Pokaži _okraske okna

en: Show window caption and frame.
sl: Pokaži napis in okvir okna.

en: Show always on visible _workspace
sl: Vedno pokaži na dejavni _delovni površini

en: &quot;Sticky&quot; mode for keyboard and floating icon.
sl: &quot;Lepljivi&quot; način za tipkovnico in lebdečo ikono.

en: "Sticky" mode for keyboard and floating icon.
sl: "Lepljivi" način za tipkovnico in lebdečo ikono.

en: _Force window to top
sl: _Prisili okno na vrh

en: Try harder to keep Onboard above anything on-screen.
sl: Bolj se potrudi pri poskusu obdržanja programa Onboard nad vsem na zaslonu.

en: Keep _aspect ratio
sl: Obdrži razmerje

en: Constrain window size to the layout&apos;s aspect ratio.
sl: Omeji velikost okna glede na razmerje velikosti razporeditve

en: Constrain window size to the layout's aspect ratio.
sl: Omeji velikost okna na razmerje razvrstitve.

en: Floating Window Options
sl: Možnosti lebdečih oken

en: Window options
sl: Možnosti oken

en: Wind_ow:
sl: _Okno:

en: Transparency of the whole keyboard window. Requires compositing.
sl: Prozornost celotnega okna tipkovnice. Zahteva sestavljanje.

en: Transparency of the keyboard background
sl: Prozornost ozadja tipkovnice

en: _No background
sl: _Brez ozadja

en: Show the desktop through the gaps between keys.
sl: Pokaži namizje s presledki med tipkami.

en: Transparency
sl: Prozornost

en: Set _transparency to
sl: Nastavi _prozornost na

en: Enable inactive transparency. Requires compositing.
sl: Omogoči vzajemno prozornost. Zahteva sestavljanje.

en: Transparency when the pointer leaves the keyboard. Requires compositing.
sl: Prozornost, ko kazalec zapusti tipkovnico. Zahteva sestavljanje.

en: after
sl: za

en: Delay in seconds until the inactive transparency takes effect.
sl: Zamik v sekundah preden ima nedejavna prozornost učinek.

en: seconds
sl: sekund

en: When Inactive
sl: Ko je računalnik nedejaven

en: Resize Protection
sl: Zaščita proti spreminjanju velikosti

en: Name
sl: Ime

en: Description
sl: Opis

[ctx: Label of new layout button on preferences page Layout.]
en: _New
sl: _Nov

[ctx: Label of delete layout button on preferences page Layout.]
en: _Delete
sl: _Izbriši

[ctx: Label of open folder button on preferences page Layout.]
en: _Open layouts folder
sl: _Odpri mapo razporeditev

[ctx: Label of about layout button on preferences page Layout.]
en: _About
sl: _O programu

[ctx: Label of new theme button on preferences page Theme.]
en: _New
sl: _Nova

[ctx: Label of delete theme button on preferences page Theme.]
en: _Delete
sl: _Izbriši

[ctx: Label of customize theme button on preferences page Theme.]
en: C_ustomize theme
sl: P_rilagodi temo

en: Follow _system theme
sl: Sledi sistemski temi

en: Remember what Onboard theme was last used for every system theme.
sl: Zapomni si nazadnje uporabljeno temo Onboard za vsako sistemsko temo.

en: Snippets are pieces of text which are entered when the corresponding button in Onboard is pressed.
sl: Delčki so deli besedila, ki so vneseni, ko pritisnete ustrezno tipko na Onboardu.

[ctx: Label of add snippet button on preferences page Snippets.]
en: _Add
sl: _Dodaj

[ctx: Label of remove snippet button on preferences page Snippets.]
en: _Remove
sl: _Odstrani

en: Play sound
sl: Predvajaj zvok

en: Play click sound on keypress.
sl: Predvajaj zvok klika ob pritisku na tipko.

en: Show label popups
sl: Pokaži pojavne oznake

en: Show label popups above pressed keys.
sl: Pokaži pojavne oznake nad pritisnjenimi tipkami.

en: Key-press Feedback
sl: Odziv pritiska na tipko

en: Show secondary labels
sl: Pokaži drugotne oznake

en: Show characters reachable with or without the shift key.
sl: Pokaži znake, dosegljive z ali brez tipke shift.

en: Key Labels
sl: Oznake tipk

en: Temporarily enable SHIFT when clicking with the secondary button.
sl: Ko klikneš s sekundarnim gumbom začasno omogoči SHIFT.

en: _Long press action:
sl: Dejanje _dolgega pritiska:

en: Choose between key-repeat or long-press menus. Mainly affects alpha-numeric keys.
sl: Izberite med meniji s ponovitvijo tipk ali z dolgim pritiskom. Večinoma vpliva na alfanumerične tipke.

en: Modifier _behavior:
sl: Obnašanje _spremenilnika

en: Behavior of modifier and layer keys.
sl: Obnašanje spremenilnih tipk in tipk plasti.

en: Modifier auto-release delay in seconds:
sl: Zakasnitev samodejne sprostitve spremenilne tipke v sekundah:

en: Seconds of inactivity until active modifiers and layer keys are released. 0 to disable.
sl: Sekunde nedejavnosti dokler dejavne spremenilne tipke in tipke plasti niso sproščene. Z ničlo (0) onemogočite nastavitev.

en: Key Behavior
sl: Obnašanje tipke

en: _Touch input:
sl: _Vnos z dotikom:

en: _Input event source:
sl: Vir dogodka _vnosa:

en: Choose &apos;XInput&apos; for more reliable typing into text entries with pop-up selections. The &apos;GTK&apos; option offers better compatibility, but typing may fail in the presence of pointer grabs, e.g. with open pop-up windows.
sl: Izberite &apos;XInput&apos; za zanesljivejše tipkanje v besedilne vnose s pojavnimi izbirami. Možnost &apos;GTK&apos; ponuja boljšo združljivost, toda tipkanje lahko ob prisotnosti grabitev kazalca spodleti, npr. s pojavnimi okni.

en: Choose 'XInput' for more reliable typing into text entries with pop-up selections. The 'GTK' option offers better compatibility, but typing may fail in the presence of pointer grabs, e.g. with open pop-up windows.
sl: Izberite 'XInput' za zanesljivejše  tipkanje v besedilne vnose s pojavnimi izbirami. Možnost 'GTK' ponuja boljšo združljivost, toda tipkanje lahko ob prisotnosti grabitev kazalca spodleti, npr. s pojavnimi okni.

en: Input Options
sl: Vnosne možnosti

en: Delay between keystrokes in milliseconds:
sl: Zakasnitev med pritiski tipk v milisekundah:

en: Increase this if key-strokes get lost when inserting word suggestions or snippets into Firefox or other Gtk-2 applications. Has no effect on Gtk-3 applications.
sl: Povečajte, če se pritiski tipk med vstavljanjem predlogov besed ali izrezkov v Firefox ali druge programe Gtk-2 izgubijo. Nima učinka na programe Gtk-3.

en: Advanced
sl: Napredno

en: Chose how the keyboard window moves when a text entry is activated.
sl: Izberite kako se premika okno tipkovnice, ko je aktivno polje za vnos besedila.

en: Hide Onboard when any key is pressed on a physical keyboard. Requires input event source "XInput".
sl: Skrij Onboard, ko je pritisnjena katerakoli tipka na fizični tipkovnici. Zahteva vir vhodnega dogodka "XInput".

en: Stay hidden:
sl: Pusti skrito:

en: Once hidden by a physical key-press, auto-show is paused. Select the pause duration here.
sl: Ko je skrita s pritiskom na fizično tipko, je samodejno prikazovanje v premoru. Tu izberite trajanje premora.

en: Show _suggestions
sl: Pokaži _predloge

en: Enable word completion and prediction.
sl: Omogoči dopolnjevanje besed in predvidevanje.

en: Show spelling suggestions
sl: Pokaži predloge črkovanja

en: Check spelling of the word at or before the cursor.
sl: Preveri črkovanje besede ob ali pred kazalko.

en: _Learn from typed text
sl: _Učenje iz natipkanega besedila

en: Remember new words, their recency and frequency to improve the suggestions over time.
sl: Beleži nove besede, njihovo nedavno in pogosto uporabo za izboljševanje predlaganja čez čas.

en: Insert word _separators
sl: Vnesi _ločilnike besed

en: Add and remove spaces when inserting word suggestions followed by punctuation characters.
sl: Dodaj in odstrani presledke, kadar se vnaša predloge besed, ki jim sledijo ločila.

en: Options
sl: Možnosti

en: Show button to pause learning
sl: Pokaži gumb za premor učenja

en: Words typed while this button is pressed won't be remembered.
sl: Besede, ki so natipkane, medtem ko je pritisnjen ta gumb, ne bodo zapomnjene.

en: Show lan_guage switcher
sl: Pokaži preklopnik _jezikov

en: Show a button for language selection.
sl: Pokaže gumb za izbiro jezikov.

en: Buttons
sl: Gumbi

en: Word Suggestions
sl: Predlaganje besed

en: Auto-capitalize while typing
sl: Samodejno spremeni v velike začetnice med tipkanjem

en: Automatically capitalize sentence begins and name words.
sl: Samodejno spremeni velike začetnice povedim in imenom.

en: Auto-correct spelling
sl: Samodejno popravi črkovanje

en: Automatically correct the last word.
sl: Samodejno popravi zadnjo besedo.

en: The spell check engine to use.
sl: Uporaba pogona za preverjanje črkovanja.

en: Spell-check backend:
sl: Zaledje preverjanja črkovanja:

en: Auto-correction
sl: Samodejno popravljanje

en: While  learning is paused:
sl: Ko je učenje v premoru:

en: Learning
sl: Učenje

en: Enable  keyboard _scanning
sl: Omogoči branje _tipkovnice

[ctx: Label of keyboard scanning settings button on preferences page Universal Access.]
en: Sc_anner Settings
sl: Nastavitve optične_ga bralnika

en: Keyboard Scanning
sl: Branje tipkovnice

en: _Delay:
sl: _Zakasnitev:

en: _Motion threshold:
sl: _Prag premikanja:

en: Time in seconds before a click is triggered.
sl: Čas v sekundah pred sproženjem klika.

en: Distance in pixels before movement will be recognized.
sl: Razdalja v točkah preden je zaznano gibanje.

en: Hide hover click window
sl: Skrij okno klika z lebdenjem

en: Hide the system-provided hover click window while Onboard is running.
sl: Skrij sistemsko zagotovljeno okno lebdečega klika, medtem ko se Onboard izvaja.

en: Enable click type window on exit
sl: Omogoči okno vrste klika ob izhodu.

en: Always enable the system-provided hover click window when exiting Onboard.
sl: Vedno omogoči sistemsko zagotovljeno okno lebdečega klika ob končanju Onboard.

en: Hover Click
sl: Klik z lebdenjem

en: Onboard Settings
sl: Nastavitve Onboard

en: Onboard onscreen keyboard settings
sl: Nastavitve zaslonske tipkovnice Onboard

en: Change Onboard settings
sl: Spremeni nastavitve Onboard

en: Failed to load language model '{}': {} ({})
sl: Nalaganje jezikovnega modela '{}': {} ({}) je spodletelo.

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'hoverclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Activate Hover Click
sl: Omogoči klik z lebdenjem

en: Alphanumeric keys
sl: Črkovno številčne tipke

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'doubleclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Double click
sl: Dvojni klik

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'dragclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Drag click
sl: Klik z vlečenjem

en: Function keys
sl: Funkcijske tipke

en: Number block and function keys
sl: Številčni blok in funkcijske tipke

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'hide' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Hide Onboard
sl: Skrij Onboard

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'pause-learning.wordlist' in keyboard layout 'word_suggestions.xml'
en: Pause learning
sl: Premor od učenja

note: translators: very short label of the HOME key
en: Hm
sl: Home

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer0' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Main keyboard
sl: Glavna tipkovnica

note: translators: very short label of the Menu key
en: Menu
sl: Meni

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'middleclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Middle click
sl: Srednji klik

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'move' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Move Onboard
sl: Premakni Onboard

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer1' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Number block and snippets
sl: Številčni blok in koščki

note: translators: very short label of the Preferences button translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'settings' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Preferences
sl: Možnosti

note: translators: very short label of the PRINT key
en: Prnt
sl: PrntScrn

note: translators: very short label of the Quit button
en: Quit
sl: Končaj

note: translators: very short label of the RETURN key
en: Return
sl: Enter

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'secondaryclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Right click
sl: Desni klik

note: translators: very short label of the SCROLL key
en: Scroll
sl: Scroll Lock

en: Space
sl: Preslednica

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'showclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Toggle click helpers
sl: Pomočniki preklopa klika

note: translators: very short label of the TAB key
en: Tab
sl: Tabulator

note: translators: description of unicode character U+2602 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB05' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Umbrella
sl: Dežnik

note: translators: description of unicode character U+2606 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB07' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: White star
sl: Bela zvezda

note: translators: description of unicode character U+260F translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB03' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: White telephone
sl: Bel telefon

note: translators: description of unicode character U+2615
en: Hot beverage
sl: Vroča pijača

note: translators: description of unicode character U+2620
en: Skull and crossbones
sl: Lobanja in prekrižane kosti

note: translators: description of unicode character U+2622 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB09' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Radioactive sign
sl: Znak za radioaktivnost

note: translators: description of unicode character U+262E translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB06' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Peace symbol
sl: Simbol miru

note: translators: description of unicode character U+262F translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB08' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Yin yang
sl: Jin jang

note: translators: description of unicode character U+2639 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC01' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Frowning face
sl: Namrščen obraz

note: translators: description of unicode character U+263A translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD01' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face
sl: Nasmejan obraz

note: translators: description of unicode character U+263C translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD10' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: White sun with rays
sl: Belo sonce z žarki

note: translators: description of unicode character U+263E translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC10' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Last quarter moon
sl: Zadnja četrtina lune

note: translators: description of unicode character U+2640 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD09' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Female sign
sl: Znak za žensko

note: translators: description of unicode character U+2642 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC09' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Male sign
sl: Znak za moškega

note: translators: description of unicode character U+2661 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB01' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: White heart suit
sl: Belo srce

note: translators: description of unicode character U+2662
en: White diamond suit
sl: Bel karo

note: translators: description of unicode character U+2664
en: White spade suit
sl: Bel pik

note: translators: description of unicode character U+2667
en: White club suit
sl: Bel križ

note: translators: description of unicode character U+266B translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB02' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Beamed eighth note
sl: Sijoča osminka

note: translators: description of unicode character U+2709 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB04' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Envelope
sl: Ovojnica

note: translators: description of unicode character U+270C
en: Victory hand
sl: Roka zmage

note: translators: description of unicode character U+270D
en: Writing hand
sl: Roka, ki piše

note: translators: description of unicode character U+1F604 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD03' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face with open mouth and smiling eyes
sl: Smejoč se obraz z odprtimi usti in smejočimi očmi

note: translators: description of unicode character U+1F607 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD08' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face with halo
sl: Obraz z nasmehom in svetniškim sijem

note: translators: description of unicode character U+1F608 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC08' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face with horns
sl: Obraz z nasmehom in rogovi

note: translators: description of unicode character U+1F609 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD04' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Winking face
sl: Mežikajoč obraz

note: translators: description of unicode character U+1F60A translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD02' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face with smiling eyes
sl: Obraz z nasmehom in smejočimi se očmi

note: translators: description of unicode character U+1F60B translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC07' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Face savouring delicious food
sl: Obraz, ki okuša okusno hrano

note: translators: description of unicode character U+1F60D
en: Smiling face with heart-shaped eyes
sl: Obraz z nasmehom in očmi v obliki srca

note: translators: description of unicode character U+1F60E translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD07' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face with sunglasses
sl: Obraz z nasmehom in sončnimi očali

note: translators: description of unicode character U+1F60F
en: Smirking face
sl: Muzajoči se obraz

note: translators: description of unicode character U+1F610
en: Neutral face
sl: Ravnodušen obraz

note: translators: description of unicode character U+1F612
en: Unamused face
sl: Nezadovoljen obraz

note: translators: description of unicode character U+1F616 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC05' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Confounded face
sl: Zbegan obraz

note: translators: description of unicode character U+1F618
en: Face throwing a kiss
sl: Obraz, ki pošilja poljub

note: translators: description of unicode character U+1F61A translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD06' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Kissing face with closed eyes
sl: Obraz, ki pošilja poljube z zaprtimi očmi

note: translators: description of unicode character U+1F61C translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD05' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Face with stuck-out tongue and winking eye
sl: Mežikajoč obraz, ki kaže jezik

note: translators: description of unicode character U+1F61D
en: Face with stuck-out tongue and tightly closed eyes
sl: Obraz s tesno zaprtimi očmi, ki kaže jezik

note: translators: description of unicode character U+1F61E
en: Disappointed face
sl: Razočaran obraz

note: translators: description of unicode character U+1F620 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC02' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Angry face
sl: Jezen obraz

note: translators: description of unicode character U+1F621
en: Pouting face
sl: Kujajoči se obraz

note: translators: description of unicode character U+1F622 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC03' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Crying face
sl: Jokajoči se obraz

note: translators: description of unicode character U+1F623
en: Persevering face
sl: Trmast obraz

note: translators: description of unicode character U+1F629
en: Weary face
sl: Izčrpan obraz

note: translators: description of unicode character U+1F62B translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC06' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Tired face
sl: Utrujen obraz

note: translators: description of unicode character U+1F632 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC04' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Astonished face
sl: Osupel obraz

note: translators: description of unicode character U+1F633
en: Flushed face
sl: Polit obraz

note: translators: description of unicode character U+1F635
en: Dizzy face
sl: Omotičen obraz

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer4' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Arrows
sl: Puščice

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer5' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Custom
sl: Po meri

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Full Keyboard.onboard'
en: Desktop keyboard with edit and function keys
sl: Namizna tipkovnica z urejevalnimi in zmožnostnimi tipkami

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer0' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Greek
sl: grška

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Grid.onboard'
en: Grid of keys, suitable for keyboard scanning
sl: Mreža tipk, ki je primerna za preiskovanje tipkovnice

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'hide' in keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Hide keyboard
sl: Skrij tipkovnico

note: translators: this is a 'description' of the keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Keyboard layout with Greek literals, arrows and more, for math and physics education on an interactive Whiteboard.
sl: Razporeditev tipkovnice z grškimi črkami, puščicami in več za poučevanje matematike in fizike na interaktivni tabli.

note: translators: this is a 'description' of the keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Keyboard layout with Greek literals, arrows and more, for math and physics education on an interactive Whiteboard.
    This layout places all keys on a single, very wide layer.
sl: Razporeditev tipkovnice z grškimi črkami, puščicami in več za poučevanje matematike in fizike na interaktivni tabli.
    Ta razporeditev postavi vse tipke na eno samo in zelo široko plast.

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Compact.onboard'
en: Medium size desktop keyboard
sl: Srednja velikost namizne tipkovnice

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Phone.onboard'
en: Mobile keyboard for small screens
sl: Mobilna tipkovnica za majhne zaslone

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'expand-corrections' in keyboard layout 'word_suggestions.xml'
en: More suggestions
sl: Več predlogov

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'move' in keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Move keyboard
sl: Premakni tipkovnico

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'quit' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Quit Keyboard
sl: Končaj tipkovnico

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'quit' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Quit Onboard
sl: Končaj Onboard

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer2' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Set and Settings
sl: Nastavitve

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'settings' in keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Settings
sl: Nastavitve

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Small.onboard'
en: Space efficient desktop keyboard
sl: Prostorsko zmogljiva namizna tipkovnica

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer3' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Special Characters
sl: Posebni znaki

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Special characters for interactive whiteboards, wide
sl: Posebni znaki za odzivne bele table, široka

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Special characters for interactive whiteboards
sl: Posebni znaki za interaktivne table

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'correction' in keyboard layout 'word_suggestions.xml'
en: Spelling suggestion
sl: Predlogi za črkovanje

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer1' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Sub-, Superscripts; Fractions
sl: Števec, imenovalec; Ulomki

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However the system is not configured anymore to use Onboard to unlock the screen. A possible reason can be that another application configured the system to use something else.
    
    Would you like to reconfigure the system to show Onboard when unlocking the screen?
sl: Onboard je nastavljen tako, da se pojavi pogovorno okno za odklepanje zaslona; na primer, da odklene z geslom zaščiten ohranjevalnik zaslona.
    
    Sistem ni več nastavljen tako, da uporabi Onboard za odklepanje zaslona. Razlog za to je morda, da je drug pogram nastavil sistem, da uporabi nekaj drugega.
    
    Ali bi radi znova nastavili sistem, da ob odklepanju zaslona prikaže Onboard?

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However this function is disabled in the system.
    
    Would you like to activate it?
sl: Onboard je nastavljen tako, da se pojavi s pogovornim oknom za odkepanje zaslona; na primer, za končanje ohranjevalnika zaslona, zaščitenega z geslom
    
    Ta možnost je na vašem sistemu onemogočena.
    
    Ali bi jo radi omogočili?

en: Layout file ({}) or name
sl: Datoteka postavitve ({}) ali ime

en: Theme file (.theme) or name
sl: Datoteka teme (.theme) ali ime

en: Window size, widthxheight
sl: Velikost okna, širinaxvišina

en: Window x position
sl: Položaj okna X

en: Window y position
sl: Položaj okna Y

en: Start in XEmbed mode, e.g. for gnome-screensaver
sl: Zaženi v načinu XEmbed, npr. za gnome-screensaver

en: Allow multiple Onboard instances
sl: Dovoli več primerkov Onboard

en: Silently fail to start in the given desktop environments. DESKTOPS is a comma-separated list of XDG desktop names, e.g. GNOME for GNOME Shell.
sl: Silently ni mogoče zagnati na podanih namiznih okoljih. DESKTOPS je z vejico ločen seznam namiznih imen XDG, na primer GNOME za GNOME Shell.

en: Keep aspect ratio when resizing the window
sl: Obdrži razmerje, ko se spreminja velikost okna

en: Override auto-detection and manually select quirks
    QUIRKS={metacity|compiz|mutter}
sl: Prepis samodejnega zaznavanja in ročen izbor izrisovanja
    QUIRKS={metacity|compiz|mutter}

en: Migrating user directory '{}' to '{}'.
sl: Selitev uporabniške mape '{}' v '{}'.

note: honor XDG spec python >2.5
en: failed to migrate user directory.
sl: ni mogoče preseliti uporabniške mape.

en: layout '{filename}' does not exist
sl: razporeditev '{filename}' ne obstaja

en: theme '{filename}' does not exist
sl: tema '{filename}' ne obstaja

en: Loading theme from '{}'
sl: Nalaganje teme iz '{}'

en: Unable to read theme '{}'
sl: Teme '{} ni mogoče brati

en: Enabling auto-show requires Gnome Accessibility.
    
    Onboard can turn on accessiblity now, however it is recommended that you log out and back in for it to reach its full potential.
    
    Enable accessibility now?
sl: Omogočanje samodejnega prikazovanja zahteva dostopnost Gnome-a.
    
    Onboard lahko sedaj vklopi dostopnost, vendar vam priporočamo, da se za doseg njenega polnega potenciala.
    
    Ali želite dostopnost omogočiti zdaj?

en: color scheme '{filename}' does not exist
sl: barvna shema '{filename}' ne obstaja

en: New Input Device
sl: Nova vhodna naprava

en: Onboard has detected a new input device
sl: Onboard je zaznal novo vhodno napravo

en: Do you want to use this device for keyboard scanning?
sl: Ali želite uporabiti to napravo za branje tipkovnice?

en: Use device
sl: Uporabi napravo

en: Onboard onscreen keyboard
sl: Onboard zaslonska tipkovnica

en: Flexible onscreen keyboard
sl: Prilagodljiva zaslonska tipkovnica

en: no window transparency available; screen doesn't support alpha channels
sl: prozornost okna ni na voljo, zaslon ne podpira kanalov alfa

note: ##############
en: <Enter label>
sl: <Vnesite oznako>

en: <Enter text>
sl: <Vnesite besedilo>

en: Button Number
sl: Številka gumba

en: Button Label
sl: Oznaka gumba

en: Snippet Text
sl: Izrezek besedila

en: Must be an integer number
sl: Mora biti celo število

en: Snippet %d is already in use.
sl: Košček %d je že v uporabi.

en: <big>Onboard failed to open learned word suggestions.</big>
    
    The error was:
    <tt>{}</tt>
    
    Revert word suggestions to the last backup (recommended)?
sl: <big>Onboard je spodletelo pri odpiranju naučenih predlogov besed.</big>
    
    Napaka je bila:
    <tt>{}</tt>
    
    Povrni predloge besed na zadnjo varnostno kopijo (priporočljivo)?

en: <big>Onboard failed to open learned word suggestions.</big>
    
    The error was:
    <tt>{}</tt>
    
    The suggestions have to be reset, but the erroneous file will remain at 
    '{}'
sl: <big>Onboard je spodletelo pri odpiranju naučenih predlogov besed.</big>
    
    Napaka je bila:
    <tt>{}</tt>
    
    Predlogi morajo biti ponastavljeni, ampak napačna datoteka bo ostala na 
    '{}'

en: Loading legacy layout, format '{}'. Please consider upgrading to current format '{}'
sl: Nalaganje stare razporeditve, oblika "{}". Razmislite o nadgradnji na trenutno obliko "{}"

en: Ignoring key '{}'. No svg filename defined.
sl: Preziranje ključa '{}'. Ime datoteke svg ni določeno.

en: Snippet {}
sl: Košček {}

note: i18n: full string is "Snippet n, unassigned"
en: , unassigned
sl: , nedoločeno

en: copying layout '{}' to '{}'
sl: kopiranje razporeditve '{}' v '{}'

en: copy_layouts failed, unsupported layout format '{}'.
sl: ukaz copy_layouts je spodletel, nepodprta vrsta razporeditve '{}'.

en: copying svg file '{}' to '{}'
sl: kopiranje datoteke svg '{}' v '{}'

en: gsettings schema for '{}' is not installed
sl: shema gsettings za '{}' ni nameščena

note: assume filename is just a basename instead of a full file path
en: {description} '{filename}' not found yet, retrying in default paths
sl: {description} '{filename}' še ni najdeno, ponovno poizkušanje v privzetih poteh

en: unable to locate '{filename}', loading default {description} instead
sl: ni mogoče najti '{filename}', namesto tega bo naložen privzet {description}

en: failed to find {description} '{filename}'
sl: iskanje {description} '{filename}' je spodletelo

en: {description} '{filepath}' found.
sl: {description} '{filepath}' je bil najden.

note: assume filename is just a basename instead of a full file path
en: {description} '{filename}' not found yet, searching in paths {paths}
sl: {description} '{filename}' še ni bila najdena, iskanje v poteh {paths}

en: Looking for system defaults in {paths}
sl: Iskanje sistemskih nastavitev v {paths}

en: Failed to read system defaults.
sl: Napaka med branjem privzetih sistemskih nastavitev.

en: No system defaults found.
sl: Nobene privzete sistemske nastavitve ni bilo mogoče najti.

en: Loading system defaults from {filename}
sl: Iskanje sistemskih nastavitev v {filename}

en: Found system default '[{}] {}={}'
sl: Najdene so bile sistemske privzete nastavitve  '[{}] {}={}'

en: System defaults: Unknown key '{}' in section '{}'
sl: Privzete sistemske vrednosti: neznana tipka '{}' v odseku '{}'

en: System defaults: Invalid enum value for key '{}' in section '{}': {}
sl: Privzeto sistemsko: neveljavna vrednost vrste naštevanja za ključ '{}' v odseku '{}': {}

en: System defaults: Invalid value for key '{}' in section '{}'
      {}
sl: Privzete sistemske vrednosti: neveljavna vrednost za ključ '{}' v odseku '{}'
      {}

en: Failed to get gsettings value.
sl: Vrednosti gsettings ni bilo mogoče dobiti.
