onboard - en to th translation catalogue (9 entries)

en: _Show Onboard
th: แ_สดง Onboard

en: _Hide Onboard
th: _ซ่อน Onboard

note: Translators: label of a menu item. It used to be stock item STOCK_QUIT until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Quit
th: _ปิด

en: General
th: ทั่วไป

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer2' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Snippets
th: ข้อความสั้น

en: _Show status icon
th: แ_สดงไอคอนสถานะ

note: translators: very short label of the Menu key
en: Menu
th: เมนู

note: translators: very short label of the TAB key
en: Tab
th: แท็บ

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'settings' in keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Settings
th: การตั้งค่า
