onboard - en to ug translation catalogue (408 entries)

en: Automatic scan for 1 switch
ug: ئۈزچات 1 نى ئۆزلۈكىدىن تەكشۈر

en: Critical overscan for 1 switch
ug: ئۈزچات 1 نىڭ ھالقىلىق ئۆتكۈزۈپ تەكشۈرۈشى

en: Step scan for 2 switches
ug: ئۈزچات 2 نىڭ قەدەملىك تەكشۈرۈشى

en: Directed scan for 3 or 5 switches
ug: ئۈزچات 3 ياكى 5 نىڭ بىۋاسىتە تەكشۈرۈشى

en: Scanner Settings
ug: شويلىلىغۇچ تەڭشىكى

[ctx: Label of the close button of the scanner settings dialog.]
en: _Close
ug: ياپ(_C)

en: Select a scanning _profile:
ug: تەكشۈرىدىغان سەپلىمە ھۆججەتنى تاللاڭ(_P):

en: _Step interval:
ug: قەدەم ئىنتېرۋالى(_S):

en: Sc_an cycles:
ug: تەكشۈرۈش دەۋرى(_A):

en: The time the scanner rests on a key or group before moving to the next. (in seconds)
ug: كېيىنكى كۇنۇپكا ياكى گۇرۇپپىغا يۆتكىلىشكىچە بولغان كۈتۈش ۋاقتىنى كۆرسىتىدۇ(بىرلىكى سېكۇنت).

en: The number of times the scanner cycles through the entire keyboard before it stops.
ug: ئۇ توختاشتىن ئىلگىرى پۈتكۈل ھەرپتاختا تەكشۈرگۈچ دەۋرىنىڭ ۋاقىت سانى.

en: Step _only during switch down
ug: ئۈزچات بېسىلغاندىلا قەدەملە( _O)

en: Progress the highlight only while the switch is held down.
ug: پەقەت ئۈزچات بېسىپ تۇرۇلغاندىكى يورۇتۇش جەريانى.

en: _Forward interval:
ug: ئوتتۇرىغا قويغان ۋاقىت ئارىلىقى(_F):

en: _Backtrack interval:
ug: ئارقا ئىزلاشنىڭ ۋاقىت ئارىلىقى(_B):

en: The time the scanner rests on a key  while progressing forward. (in seconds)
ug: مەشغۇلات داۋاملىشىۋاتقاندا scanner  نىڭ كۇنۇپكىنى بىكار قىلىشى ئۈچۈن كەتكەن ۋاقىت. (سېكۇنت)

en: The time the scanner rests on a key  while moving backwards. (in seconds)
ug: مەشغۇلات كەينىگە ياندۇرۇلغاندا scanner  نىڭ كۇنۇپكىنى بىكار قىلىشى ئۈچۈن كەتكەن ۋاقىت. (سېكۇنت)

en: The number of keys the scanner steps back before moving forward again.
ug: scanner مەشغۇلاتنى قايتا داۋاملاشتۇرۇشتىن بۇرۇن كەينىگە ياندۇرۇش ئۈچۈن بېسىلغان كۇنۇپكا سانى.

en: _Alternate switch actions
ug: زاپاس ئۈزچات مەشغۇلاتى(_A)

en: Swap the scan actions after every key activation. The Step action will become the Activate action and vice versa.
ug: كۇنۇپكا ئاكتىپلانغاندىن كېيىن ئىزدەش مەشغۇلاتىنى ئالماشتۇرىدۇ. قەدەم مەشغۇلاتى ئاكتىپلاش مەشغۇلاتىغا، ئاكتىپلاش مەشغۇلاتى قەدەم مەشغۇلاتىغا ئالمىشىدۇ.

en: _Select an input device:
ug: كىرگۈزۈش ئۈسكۈنىسىنى تاللاڭ(_S):

en: _Use this device only for scanning
ug: بۇ ئۈسكۈنىنى شويلىلاشقىلا ئىشلەت(_U)

en: The selected device should not control the system mouse cursor or the keyboard caret.
ug: تاللانغان ئۈسكۈنە سىستېما چاشقىنەك سىنبەلگىسى ۋە ھەرپتاختا قىستۇرۇش بەلگىسىنى باشقۇرالمايدۇ.

en: Input Device
ug: كىرگۈزۈش ئۈسكۈنىسى

en: Customize Theme
ug: ئۆرنەكنى ئۆزلەشتۈرۈش

[ctx: Label of the revert button of the theme settings dialog.]
en: _Revert
ug: ئەسلىگە قايتۇر(_R)

[ctx: Label of the close button of the theme settings dialog.]
en: _Close
ug: ياپ(_C)

en: Color Sche_me
ug: رەڭ لايىھىسى(_M)

en: _Background:
ug: تەگلىك(_B):

note: Key style with simple gradients
en: Gradient
ug: گۈل نۇسخىسى

en: _Angle:
ug: بۇلۇڭ(_A):

en: Light Direction
ug: نۇرنىڭ يۆنىلىشى

en: Keyboard
ug: ھەرپتاختا

en: _Style:
ug: ئۇسلۇب(_S):

en: R_oundness:
ug: يۇمىلاقلىقى(_O)

en: S_ize:
ug: چوڭلۇقى(_I):

en: B_order width:
ug: باشقا كەڭلىك(-B)

en: Key Style
ug: كۇنۇپكا ئۇسلۇبى

en: _Key:
ug: ئاچقۇچ(_K):

en: _Border:
ug: گىرۋەك(_B):

en: Gradients
ug: تەدرىجىي ئۆزگىرىش

en: _Strength:
ug: قېنىقلىقى(&S):

en: Shadow
ug: سايە

en: Keys
ug: كۇنۇپكا

en: _Font:
ug: فونت(_F):

en: _Attributes:
ug: خاسلىقلار(_A):

en: Font
ug: خەت نۇسخا

en: I_ndependent size
ug: مۇستەقىل چوڭلۇقى(_N)

en: _Super key:
ug: ئالىي كۇنۇپكا(_S)

en: Label Override
ug: ئەننى قاپلاش

en: Labels
ug: ئەنلەر

en: Color scheme for theme '{filename}' not found
ug: ئۆرنەك '{filename}' نىڭ رەڭ لايىھىسىنى تاپالمىدى

en: Error loading theme '{filename}'. {exception}: {cause}
ug: ئۆرنەك ھۆججىتى ‹{filename}›نى ئوقۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى:{exception}: {cause}

en: Error saving
ug: ساقلاش خاتالىقى

en: Loading legacy color scheme format '{old_format}', please consider upgrading to current format '{new_format}': '{filename}'
ug: كونا رەڭ لايىھە پىچىمىنى '{old_format}' دىن يۈكلەۋاتىدۇ، نۆۋەتتىكى پىچىم  '{new_format}'غا دەرىجە ئۆستۈرۈشنى ئويلىشىڭ: '{filename}'

en: Error loading color scheme '{filename}'. {exception}: {cause}
ug: رەڭ لايىھە ھۆججىتى ‹{filename}›نى ئوقۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى:{exception}: {cause}

en: Duplicate key_id '{}' found in color scheme file. Key_ids must occur only once.
ug: رەڭ لايىھە ھۆججىتىدە تەكرارلانغان key_id ‹{}› بار ئىكەن. Key_id تەكرارلانماسلىقى كېرەك.

note: Title of the snippets dialog for existing snippets
en: Edit snippet #{}
ug: پۇرۇچ تەھرىرلەش#{}

note: Title of the snippets dialog for new snippets
en: New snippet
ug: يېڭى پۇرۇچ

note: Message in the snippets dialog for new snippets
en: Enter a new snippet for button #{}:
ug: توپچا #{} نىڭ يېڭى پۇرۇچىنى كىرگۈزۈڭ:

note: Translators: cancel button of the snippets dialog. It used to be stock item STOCK_CANCEL until Gtk 3.10 deprecated those. Translators: cancel button of "New Input Device" dialog. It used to be stock item STOCK_CANCEL until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Cancel
ug: ئەمەلدىن قالدۇر(_C)

en: _Save snippet
ug: پۇرۇچنى ساقلا(_S)

en: _Button label:
ug: توپچا ئەنى(_B):

en: S_nippet:
ug: پۇرۇچ(_N):

en: Other _Languages
ug: باشقا تىللار(_O)

en: _Remove suggestion…
ug: تەۋسىيىنى چىقىرىۋەت(_R)…

en: Remove word suggestion
ug: تەۋسىيە قىلىنغان سۆزنى چىقىرىۋېتىدۇ

en: Remove '{}' everywhere.
ug: '{}'  نى ھەممە يەردىن چىقىرىۋېتىدۇ.

en: Failed to execute '{}', {}
ug: ‹{}› نى ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى، {}

en: Onboard Preferences
ug: Onboard مايىللىقى

en: Copy layout '{}' to this new name:
ug: جايلاشتۇرۇش '{}' نى يېڭى ئىسىمغا كۆچۈرىدۇ:

en: Delete layout '{}'?
ug: جايلاشتۇرۇش '{}' نى ئۆچۈرەمدۇ؟

en: System settings not found ({}): {}
ug: سىستېما تەڭشىكى تېپىلمىدى ({}): {}

en: Core layouts
ug: يادرولۇق جايلاشتۇرۇشلار

en: Contributions
ug: تۆھپە

en: Author: {}
ug: ئاپتور: {}

en: About Layout
ug: جايلاشتۇرۇش ھەققىدە

en: Enter a name for the new theme:
ug: يېڭى ئۆرنەكنىڭ ئاتىنى كىرگۈزۈڭ:

en: This theme file already exists.
    '{filename}'
    
    Overwrite it?
ug: بۇ ئۆرنەك مەۋجۇت.
    '{filename}'
    
    قاپلامسىز؟

en: Reset selected theme to Onboard defaults?
ug: تاللانغان ئۆرنەكنى Onboard نىڭ كۆڭۈلدىكى ئۆرنىكىگە قايتۇرامسىز؟

en: Delete selected theme?
ug: تاللانغان ئۆرنەكلەرنى ئۆچۈرەمسىز؟

note: Translators: reset button of Preferences->Theme.
en: _Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇر(_R)

note: Translators: delete button of Preferences->Theme. It used to be stock item STOCK_DELETE until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Delete
ug: ئۆچۈر(_D)

note: Key style with flat fill- and border colors
en: Flat
ug: تەكشى

en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

en: Bold
ug: توم

en: Italic
ug: يانتۇ

en: Condensed
ug: قىسىلغان

en: Ubuntu Logo
ug: ئۇبۇنتۇ تۇغى

en: Left
ug: سول

en: Right
ug: ئوڭ

en: Up
ug: ئۈستى

en: Down
ug: ئاستى

en: Activate
ug: ئاكتىپلا

en: Action:
ug: ھەرىكەت:

en: Disabled
ug: ئىناۋەتسىز قىلىنغان

en: Button
ug: توپچا

en: Press a button...
ug: بىر توپچىنى بېسىڭ…

en: Press a key...
ug: بىرەر كۇنۇپكىنى بېسىڭ…

en: _Show Onboard
ug: Onboard نى كۆرسەت(_S)

en: _Hide Onboard
ug: Onboard نى يوشۇر(_H)

note: Translators: label of a menu item. It used to be stock item STOCK_PREFERENCES until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Preferences
ug: مايىللىق(_P)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

note: Translators: label of a menu item. It used to be stock item STOCK_QUIT until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Quit
ug: ئاخىرلاشتۇر(_Q)

en: Onboard on-screen keyboard
ug: Onboard ئېكران ھەرپتاختىسى

en: failed to create directory '{}': {}
ug: مۇندەرىجە قۇرالمىدى'{}:{}

en: Top
ug: ئۈستى

en: Bottom
ug: ئاستى

en: Active Monitor
ug: ئاكتىپ كۆزەتكۈچ

en: Primary Monitor
ug: ئاساسىي كۆزەتكۈچ

en: Monitor 0
ug: كۆزەتكۈچ 0

en: Monitor 1
ug: كۆزەتكۈچ 1

en: Monitor 2
ug: كۆزەتكۈچ 2

en: Monitor 3
ug: كۆزەتكۈچ 3

en: Monitor 4
ug: كۆزەتكۈچ 4

en: Monitor 5
ug: كۆزەتكۈچ 5

en: Monitor 6
ug: كۆزەتكۈچ 6

en: Monitor 7
ug: كۆزەتكۈچ 7

en: Monitor 8
ug: كۆزەتكۈچ 8

en: Docking settings
ug: Dockingتەڭشىكى

[ctx: Label of the close button of the docking settings dialog.]
en: _Close
ug: ياپ(_C)

en: Shrink workarea
ug: خىزمەت رايونى كىچىكلەت

en: Shrink the available space for maximized windows.
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان بوشلۇقنى ئەڭ چوڭ كۆزنەك ھالىتىدە كىچىكلەت

en: Expand on landscape screens
ug: توغرا يۆنىلىش ئېكرانىغا ياي

en: Expand keyboard to the width of the workarea.
ug: ھەرپتاختا خىزمەت رايونىنى كەڭلىكى بويىچە ياي

en: Expand on portrait screens
ug: بوي يۆنىلىشىدە ئېكرانغا ياي

en: Dock to screen edge:
ug: ئېكران گىرۋىكىنى مۇقىملاشتۇر

en: Key-repeat
ug: كۇنۇپكا-تەكرارلا

en: International character selection
ug: خەلقئارالىق ھەرپ تاللانمىسى

en: never
ug: ھەرگىز

en: 1 minute
ug: %1 مىنۇت

en: 5 minutes
ug: 5 مىنۇت

en: 10 minutes
ug: 10 مىنۇت

en: 30 minutes
ug: 30 مىنۇت

en: 1 hour
ug: 1 سائەت

en: 3 hours
ug: 3 سائەت

en: forever
ug: مەڭگۈ

en: Auto
ug: ئاپتوماتىك

en: Remember nothing
ug: ئەستە تۇتمىسۇن

en: Don't remember new words
ug: يېڭى سۆزلەرنى ئەستە تۇتمايدۇ

en: None
ug: يوق

en: Movement only
ug: پەقەتلا يۆتكىلىش

en: Corners
ug: بۇلۇڭلار

en: All corners and edges
ug: ھەممە بۇلۇڭلار ۋە گىرۋەكلەر

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Window
ug: كۆزنەك

en: Layout
ug: جايلاشتۇرۇش

en: Theme
ug: ئۆرنەك

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer2' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Snippets
ug: پۇرۇچلار

en: Typing Assistance
ug: كىرگۈزۈش ياردەمچىسى

en: Universal Access
ug: ئۇنىۋېرسال زىيارەت

en: Only move when necessary
ug: زۆرۈر بولغاندىلا يۆتكىسۇن

en: Follow the active window
ug: ئاكتىپ كۆزنەككە ئەگەشسۇن

en: Latch, then lock
ug: latch، ئاندىن قۇلۇپلا

en: Latch, double-click to lock
ug: latch، قوش چېكىلسە قۇلۇپلايدۇ

en: Latch only
ug: پەقەتlatch لا

en: Lock only
ug: پەقەتلا قۇلۇپلا

en: Push button
ug: بېسىلما توپچا

en: none
ug: يوق

en: single-touch
ug: يالغۇز-touch

en: multi-touch
ug: كۆپ-multi

[ctx: Label of the main close button of the preferences dialog.]
en: _Close
ug: ياپ(_C)

en: _Auto-show when editing text
ug: تېكىستنى تەھرىرلەۋاتقان ئۆزلۈكىدىن كۆرسەت(_A)

en: Show Onboard when there is a recognized text window in focus. Requires Gnome Accessibility.
ug: تونۇيدىغان تېكىست كۆزنىكىگە مەركەزلەشكەندە تاختىنى كۆرسىتىدۇ. گىنوم قوشۇمچە ئىقتىدارى زۆرۈر.

en: Start Onboard _hidden
ug: Onboard نى يوشۇرۇن ھالەتتە باشلا(_H)

en: Start Onboard hidden.
ug: Onboard نى يوشۇرۇن ھالەتتە باشلايدۇ.

en: Show/Hide options
ug: تاللانما كۆرسەت/يوشۇر

en: Show floating _icon when Onboard is hidden
ug: Onboard يوشۇرۇنغاندا لەيلىمە سىنبەلگىنى كۆرسەت(_I)

en: Show a floating icon on the desktop when Onboard is hidden. A click on the icon makes Onboard reappear.
ug: onboard يوشۇرۇن ھالەتتە تۇرغاندا ئۈستەلئۈستىدە لەيلىمە سىنبەلگىنى كۆرسىتىدۇ. سىن بەلگىنى چەكسە onboard يەنە كۆرۈنىدۇ.

en: Show when _unlocking the screen
ug: ئېكراننى قۇلۇپسىزلىغاندا كۆرسەت(_U)

en: Show Onboard when the dialog to unlock the screen appears; this way Onboard can be used for example to enter the password to dismiss the screensaver when it is set to ask for it.
ug: قۇلۇپسىزلاش سۆزلەشكۈسى چىققاندا onBoard كۆرۈنسۇن. بۇ screensaver نىڭ قۇلۇپى ئىم بىلەن ئېچىلىدىغان قىلىپ تەڭشەلگەندە ئىشلىتىلىدۇ.

en: Show _tooltips
ug: قورال ئەسكەرتىشىنى كۆرسەت(_T)

en: Show tooltips for the keyboard&apos;s buttons.
ug: ھەرپتاختا توپچىسى ئۈچۈن قورال ئەسكەرتىشىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Show tooltips for the keyboard's buttons.
ug: ھەرپتاختا توپچىسى ئۈچۈن قورال ئەسكەرتىشىنى كۆرسىتىدۇ.

en: _Show status icon
ug: ھالەت سىنبەلگىسىنى كۆرسەت(_S)

en: Show the status item. A click on that icon hides or shows Onboard.
ug: ھالەت تۇرىنى كۆرسىتىدۇ. سىنبەلگىنى چەكسە onboard نى كۆرسىتىدۇ ياكى يوشۇرىدۇ.

en: Desktop Integration
ug: ئۈستەلئۈستىنىڭ يۈرۈشلەشتۈرۈلۈشى

en: Dock to screen edge
ug: ئېكران گىرۋىكىنى مۇقىملاشتۇر

en: Dock the keyboard to the edge of the screen.
ug: ھەرپتاختىنى ئېكران گىرۋىكىگە مۇقىملاشتۇر

[ctx: Label of settings button on preferences page Window.]
en: _Settings
ug: تەڭشەك(_S)

en: Show window _decoration
ug: كۆزنەك بېزىكىنى كۆرسەت(_D)

en: Show window caption and frame.
ug: كۆزنەك ماۋزۇسى ۋە كاندۇكىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Show always on visible _workspace
ug: ھەمىشە كۆرۈنىدىغان خىزمەت رايونىدا كۆرسەت(_W)

en: &quot;Sticky&quot; mode for keyboard and floating icon.
ug: ھەرپتاختا ۋە لەيلىمە سىنبەلگىنىڭ «يېپىشقاق» ھالىتى.

en: "Sticky" mode for keyboard and floating icon.
ug: ھەرپتاختا ۋە لەيلىمە سىنبەلگىنىڭ «يېپىشقاق» ھالىتى.

en: _Force window to top
ug: كۆزنەكنى مەجبۇرىي ئەڭ ئۈستىدە كۆرسەت(_F)

en: Try harder to keep Onboard above anything on-screen.
ug: ئېكراندىكى ھەممىنىڭ ئۈستىدە تۇرۇشى ئۈچۈن بەكرەك كۈچەيدۇ.

en: Keep _aspect ratio
ug: كەڭلىك ئېگىزلىك نىسبىتىنى ساقلا(_A)

en: Constrain window size to the layout&apos;s aspect ratio.
ug: كۆزنەك چوڭلۇق ئورۇنلاشتۇرۇلۇشىنىڭ كەڭلىك ئېگىزلىك ۋە apos;sنىسبىتىنى چەكلەيدۇ.

en: Constrain window size to the layout's aspect ratio.
ug: كۆزنەك چوڭلۇق ئورۇنلاشتۇرۇلۇشىنىڭ كەڭلىك ئېگىزلىك نىسبىتىنى چەكلەيدۇ.

en: Floating Window Options
ug: لەيلىمە كۆزنەك تاللانمىلىرى

en: Window options
ug: كۆزنەك تاللانمىسى

en: Wind_ow:
ug: كۆزنەك(_O):

en: Transparency of the whole keyboard window. Requires compositing.
ug: پۈتۈن ھەرپتاختا كۆزنىكىنىڭ سۈزۈكلۈكى. بىرىكتۈرۈش تەلەپ قىلىنىدۇ.

en: Transparency of the keyboard background
ug: ھەرپتاختا تەگلىكىنىڭ سۈزۈكلۈكى

en: _No background
ug: تەگلىكسىز(_N)

en: Show the desktop through the gaps between keys.
ug: كۇنۇپكا بوشلۇقلىرىدا ئۈستەلئۈستىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Transparency
ug: سۈزۈكلۈك

en: Set _transparency to
ug: سۈزۈكلۈكىنى بۇنىڭغا تەڭشە(_T)

en: Enable inactive transparency. Requires compositing.
ug: پاسسىپ سۈزۈكلۈكنى ئىناۋەتلىك قىلىدۇ. بىرىكتۈرۈشنى تەلەپ قىلىدۇ.

en: Transparency when the pointer leaves the keyboard. Requires compositing.
ug: كۆرسەتكۈچ ھەرپتاختىدىن ئايرىلغاندا چاغدىكى سۈزۈكلۈك. بىرىكتۈرۈش تەلەپ قىلىنىدۇ.

en: after
ug: كېيىن

en: Delay in seconds until the inactive transparency takes effect.
ug: پاسسىپ سۈزۈكلۈك ئۈنۈملۈك بولغۇچە بىر نەچچە سېكۇنت كېچىكىدۇ.

en: seconds
ug: سېكۇنت

en: When Inactive
ug: ئاكتىپسىزلانغاندا

en: Resize Protection
ug: قوغداشنى تەڭشە

en: Name
ug: ئاتى

en: Description
ug: چۈشەندۈرۈلۈشى

[ctx: Label of new layout button on preferences page Layout.]
en: _New
ug: يېڭىدىن قۇر(_N)

[ctx: Label of delete layout button on preferences page Layout.]
en: _Delete
ug: ئۆچۈر(_D)

[ctx: Label of open folder button on preferences page Layout.]
en: _Open layouts folder
ug: جايلاشتۇرۇشلار قىسقۇچىنى ئاچ(_O)

[ctx: Label of about layout button on preferences page Layout.]
en: _About
ug: ھەققىدە(_A)

[ctx: Label of new theme button on preferences page Theme.]
en: _New
ug: يېڭىدىن قۇر(_N)

[ctx: Label of delete theme button on preferences page Theme.]
en: _Delete
ug: ئۆچۈر(_D)

[ctx: Label of customize theme button on preferences page Theme.]
en: C_ustomize theme
ug: ئۆرنەكنى ئۆزلەشتۈر(_U)

en: Follow _system theme
ug: سىستېما ئۆرنەككە ئەگەش(_S)

en: Remember what Onboard theme was last used for every system theme.
ug: سىستېما ئۆرنىكى قىلىنغان ئاخىرقى Onboard ئۆرنىكىنى ساقلىۋال.

en: Snippets are pieces of text which are entered when the corresponding button in Onboard is pressed.
ug: پۇرۇچلار – Onboard دىكى توپچىنى چەككەندە كىرگۈزۈلگەن كىچىككىنە تېكىستتۇر.

[ctx: Label of add snippet button on preferences page Snippets.]
en: _Add
ug: قوش(_A)

[ctx: Label of remove snippet button on preferences page Snippets.]
en: _Remove
ug: چىقىرىۋەت(_R)

en: Play sound
ug: ئاۋاز قوي

en: Play click sound on keypress.
ug: كۇنۇپكا چېكىلگەندە ئۈن قوي

en: Show label popups
ug: چېكىلگەن كۆزنەكتىكى ئەننى كۆرسەت

en: Show label popups above pressed keys.
ug: چەككەن كۆزنەكتىكى بېسىلغان كۇنۇپكا ئەننى ئۈستىدە كۆرسەت

en: Key-press Feedback
ug: كۇنۇپكا چەككەندىكى قايتۇرما ئىنكاس

en: Show secondary labels
ug: ئىككىنچى ئەننى كۆرسەت

en: Show characters reachable with or without the shift key.
ug: ھەرپلەردە shiftكۇنۇپكىسى بار يوقلۇقىنى كۆرسەت

en: Key Labels
ug: كۇنۇپكا بەلگىلىرى

en: _Long press action:
ug: ئۇزۇن بېسىش مەشغۇلاتى

en: Choose between key-repeat or long-press menus. Mainly affects alpha-numeric keys.
ug: كۇنۇپكا-تەكرارلاش ياكى ئۇزۇن بېسىشنىڭ بىرىنى تاللاڭ. بۇ ئاساسلىقى ئىنگلىزچە  ھەرپ ۋە رەقەم كۇنۇپكىلىرىغا تەسىر كۆرسىتىدۇ.

en: Modifier _behavior:
ug: سۈپەتلىگۈچى ھەرىكىتى(_B):

en: Behavior of modifier and layer keys.
ug: سۈپەتلىگۈچى ۋە قەۋەت كۇنۇپكىلىرى ھەرىكىتى

en: Seconds of inactivity until active modifiers and layer keys are released. 0 to disable.
ug: ئاكتىپ سۈپەتلىگۈچى كۇنۇپكىلار بىلەن قاتلام كۇنۇپكىلىرى( layer keys) ئايرىلغاندىن كېيىن ئاكتىپسىز ھالەتكە ئۆتۈشكىچە بولغان سېكۇنت سانى. 0 بولسا ئىناۋەتسىز.

en: Key Behavior
ug: كۇنۇپكا ھەرىكىتى

en: _Input event source:
ug: كىرگۈزگۈچ ھادىسە مەنبەسى

en: Input Options
ug: كىرگۈزگۈچ تاللانمىلىرى

en: Advanced
ug: ئالىي

en: Show _suggestions
ug: تەۋسىيىنى كۆرسەت

en: Enable word completion and prediction.
ug: سۆز تاماملاشنى قوزغات

en: Show spelling suggestions
ug: نامزات سۆزلەرنى كۆرسەت

en: Check spelling of the word at or before the cursor.
ug: نۇر بەلگە ئالدىدىكى سۆزلەرنىڭ ئىملاسىنى تەكشۈر

en: _Learn from typed text
ug: تېكىست تىپىنى چۈشىنىڭ

en: Remember new words, their recency and frequency to improve the suggestions over time.
ug: يېقىندا كۆپ ئىشلىتىلگەن يېڭى سۆزلەرنى ئەستە تۈتىۋېلىپ، تەكلىپ سۆزلەرنى كۆرسىتىشنى ياخشىلايدۇ.

en: Insert word _separators
ug: خانە ئايرىغۇچى سۆز قىستۇر

en: Add and remove spaces when inserting word suggestions followed by punctuation characters.
ug: تىنىش بەلگىلىرىنىڭ ئارقىسىدىن تەكلىپ سۆزلەرنى قىستۇرىدىغان ۋاقىتتا بوشلۇقنى قوشىدۇ ياكى ئۆچۈرىدۇ.

en: Options
ug: تاللانما

en: Show button to pause learning
ug: ئۆگىنىشنى ۋاقىتلىق توختىتىش توپچىسىنى كۆرسەتسۇن

en: Words typed while this button is pressed won't be remembered.
ug: بۇ توپچا بېسىقلىق ۋاقىتتا كىرگۈزۈلگەن سۆزلەرنى ئەستە ساقلىمايدۇ.

en: Show lan_guage switcher
ug: تىل ئالماشتۇرغۇچنى كۆرسەت(_G)

en: Show a button for language selection.
ug: تىل تاللايدىغان توپچىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Buttons
ug: توپچىلار

en: Word Suggestions
ug: تەۋسىيە سۆزلەر

en: Auto-capitalize while typing
ug: كىرگۈزۈۋاتقاندا چوڭ يېزىلىشى ئاپتوماتىك

en: Automatically capitalize sentence begins and name words.
ug: سۆز ئاتىنىڭ چوڭ يېزىلىشىغا  ئاپتوماتىك  ھۆكۈم قىلىدۇ

en: Auto-correct spelling
ug: ئىملانى ئاپتوماتىك تۈزەت

en: Automatically correct the last word.
ug: ئالدىنقى سۆزنىڭ ئىملاسىنى ئاپتوماتىك تۈزەت

en: The spell check engine to use.
ug: ئىملا تەكشۈرۈش ماتورىنى ئىشلىتىدۇ

en: Spell-check backend:
ug: ئىملا تەكشۈرۈش ئارقا ئۇچى

en: Auto-correction
ug: ئاپتوماتىك تۈزەت

en: While  learning is paused:
ug: ئۆگىنىش توختىتىلغاندا:

en: Learning
ug: ئۆگىنىش

en: Enable  keyboard _scanning
ug: ھەرپتاختا تەكشۈرۈشنى قوزغات(_S)

[ctx: Label of keyboard scanning settings button on preferences page Universal Access.]
en: Sc_anner Settings
ug: شويلىلىغۇچ تەڭشەكلەر(_A)

en: Keyboard Scanning
ug: ھەرپتاختا تەكشۈرۈش

en: _Delay:
ug: كېچىكتۈر(_D):

en: _Motion threshold:
ug: ھەرىكەت بوسۇغا قىممىتى(_T):

en: Time in seconds before a click is triggered.
ug: چېكىلىش ھاسىل قىلىنغۇچە بولغان ۋاقىت(بىرلىكى سېكۇنت).

en: Distance in pixels before movement will be recognized.
ug: يۆتكىلىش بولدى دېگەننى ھۆكۈمنى چىقىرىشتا ئىشلىتىلىدىغان چېكىت(pixel) بىلەن ئىپادىلەنگەن ئارىلىق.

en: Hide hover click window
ug: لەيلىمە چېكىش كۆزنىكىنى يوشۇر(_H)

en: Hide the system-provided hover click window while Onboard is running.
ug: تاختا ئىجرا قىلىنىۋاتقاندا سىستېما تەمىنلىگەن لەيلىمە چەكمە كۆزنەكنى يوشۇرىدۇ.

en: Enable click type window on exit
ug: چېكىنگەندە كۆزنەك چېكىش تىپىنى قوزغات

en: Always enable the system-provided hover click window when exiting Onboard.
ug: تاختىدىن چېكىنگەندە  سىستېما تەمىنلىگەن لەيلىمە چەكمە كۆزنەكنى ھەمىشە قوزغىتىدۇ.

en: Hover Click
ug: لەيلىتىپ چەك

en: Onboard Settings
ug: Onboard تەڭشىكى

en: Onboard onscreen keyboard settings
ug: Onboard ئېكران ھەرپتاختىسى تەڭشىكى

en: Change Onboard settings
ug: Onboard تەڭشىكىنى ئۆزگەرتىش

en: Failed to load language model '{}': {} ({})
ug: تىل مودېلى '{}' نى يۈكلىيەلمىدى: {} ({})

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'hoverclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Activate Hover Click
ug: لەيلىتىپ چېكىشنى ئاكتىپلاش

en: Alphanumeric keys
ug: ھەرپ-رەقەم كۇنۇپكىلىرى

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'doubleclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Double click
ug: قوش چېكىش

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'dragclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Drag click
ug: سۆرەپ چېكىش

note: translators: very short label of the numpad END key
en: End
ug: تامام

en: Function keys
ug: ئىقتىدارلىق كۇنۇپكىلار

en: Number block and function keys
ug: رەقەم توپى ۋە ئىقتىدارلىق كۇنۇپكىلار

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'hide' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Hide Onboard
ug: Onboard نى يوشۇرۇش

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'pause-learning.wordlist' in keyboard layout 'word_suggestions.xml'
en: Pause learning
ug: ئۆگىنىشنى ۋاقىتلىق توختىتىدۇ

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer0' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Main keyboard
ug: ئاساسىي ھەرپتاختا

note: translators: very short label of the Menu key
en: Menu
ug: تىزىملىك

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'middleclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Middle click
ug: ئوتتۇرا چېكىش

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'move' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Move Onboard
ug: Onboard نى يۆتكەش

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer1' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Number block and snippets
ug: رەقەم توپى ۋە پۇرۇچلار

note: translators: very short label of the PAUSE key
en: Pause
ug: ۋاقىتلىق توختا

note: translators: very short label of the Preferences button translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'settings' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Preferences
ug: مايىللىق

note: translators: very short label of the Quit button
en: Quit
ug: ئاخىرلاشتۇر

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'secondaryclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Right click
ug: ئوڭ چېكىش

note: translators: very short label of the SCROLL key
en: Scroll
ug: چۆرگىلەت

en: Space
ug: بوشلۇق

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'showclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Toggle click helpers
ug: چېكىش ياردەمچىسىنى ئالماشتۇرۇش

note: translators: description of unicode character U+2602 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB05' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Umbrella
ug: كۈنلۈك

note: translators: description of unicode character U+2606 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB07' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: White star
ug: ئاق يۇلتۇز

note: translators: description of unicode character U+260F translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB03' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: White telephone
ug: ئاق تېلېفون

note: translators: description of unicode character U+2615
en: Hot beverage
ug: قىزىق ئىچىملىك

note: translators: description of unicode character U+2620
en: Skull and crossbones
ug: خەتەر بەلگىسى (كېسىشتۈرۈلگەن ئىككى سان يىلىك سۆڭىكىنىڭ ئۈستىگە باش سۆڭىكى چۈشۈرۈلگەن رەسىم)

note: translators: description of unicode character U+2622 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB09' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Radioactive sign
ug: رادىئاكتىپ بەلگە

note: translators: description of unicode character U+262E translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB06' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Peace symbol
ug: تىنچلىق سىمۋولى

note: translators: description of unicode character U+262F translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB08' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Yin yang
ug: مۇئەننەس ۋە مۇزەككەر

note: translators: description of unicode character U+2639 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC01' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Frowning face
ug: چىرايىنى تۈرۈش

note: translators: description of unicode character U+263A translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD01' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face
ug: ئىللىق چىراي

note: translators: description of unicode character U+263C translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD10' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: White sun with rays
ug: قۇياش ئاپئاق نۇرى

note: translators: description of unicode character U+263E translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC10' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Last quarter moon
ug: پەسىل ئاخىرىدىكى ئاي

note: translators: description of unicode character U+2640 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD09' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Female sign
ug: ئاياللىق بەلگە

note: translators: description of unicode character U+2642 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC09' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Male sign
ug: ئەر جىنس بەلگىسى

note: translators: description of unicode character U+2661 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB01' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: White heart suit
ug: ئاق يۈرەك بەلگىسى

note: translators: description of unicode character U+2662
en: White diamond suit
ug: ئاق غىچ بەلگىسى

note: translators: description of unicode character U+2664
en: White spade suit
ug: ئاق قاغا بەلگىسى

note: translators: description of unicode character U+2667
en: White club suit
ug: ئاق چىللىك بەلگىسى

note: translators: description of unicode character U+266B translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB02' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Beamed eighth note
ug: سەككىزدىن بىر ئاھاڭ بەلگىسى

note: translators: description of unicode character U+2709 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB04' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Envelope
ug: لېپاپ

note: translators: description of unicode character U+270C
en: Victory hand
ug: غەلىبە قول ئىشارىتى

note: translators: description of unicode character U+270D
en: Writing hand
ug: قەلەم تۇتقان قول ئىشارىتى

note: translators: description of unicode character U+1F604 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD03' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face with open mouth and smiling eyes
ug: ئېغىزى ۋە كۆزلىرى كۈلگەن چىراي

note: translators: description of unicode character U+1F607 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD08' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face with halo
ug: ئىللىق چىراي بىلەن قارشى ئېلىش

note: translators: description of unicode character U+1F608 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC08' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face with horns
ug: مۈڭگۈزلۈك كۈلگەن چىراي

note: translators: description of unicode character U+1F609 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD04' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Winking face
ug: سول كۆزنى قىسىش ئىشارىتى

note: translators: description of unicode character U+1F60A translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD02' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face with smiling eyes
ug: كۈلگەن كۆز كۈلگەن يۈز

note: translators: description of unicode character U+1F60D
en: Smiling face with heart-shaped eyes
ug: يۈرەك شەكىللىك كۆزلۈك ۋە كۈلكە چىراي

note: translators: description of unicode character U+1F60E translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD07' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face with sunglasses
ug: كۆزەينەك تاقىغان كۈلگە چىراي

note: translators: description of unicode character U+1F60F
en: Smirking face
ug: زاڭلىق قىلغان چىراي

note: translators: description of unicode character U+1F610
en: Neutral face
ug: تەبىئىي چىراي

note: translators: description of unicode character U+1F61A translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD06' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Kissing face with closed eyes
ug: كۆزى يۇمۇق سۆيۈۋاتقان چىراي

note: translators: description of unicode character U+1F61E
en: Disappointed face
ug: ئۈمىدسىز چىراي

note: translators: description of unicode character U+1F620 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC02' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Angry face
ug: خاپا چىراي

note: translators: description of unicode character U+1F622 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC03' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Crying face
ug: يىغا چىراي

note: translators: description of unicode character U+1F623
en: Persevering face
ug: قەتئىي چىراي

note: translators: description of unicode character U+1F629
en: Weary face
ug: بەك ھارغان چىراي

note: translators: description of unicode character U+1F62B translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC06' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Tired face
ug: ھارغان چىراي

note: translators: description of unicode character U+1F632 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC04' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Astonished face
ug: ھەيران قالغان چىراي

note: translators: description of unicode character U+1F633
en: Flushed face
ug: ھاياجانلانغان چىراي

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer4' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Arrows
ug: يا ئوقلار

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer5' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Custom
ug: ئىختىيارى

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Full Keyboard.onboard'
en: Desktop keyboard with edit and function keys
ug: تەھرىرلەش ۋە ئىقتىدار كۇنۇپكىلىرى بار ئۈستەلئۈستى ھەرپتاختىسى

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer0' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Greek
ug: گىرېكچە

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'hide' in keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Hide keyboard
ug: ھەرپتاختىنى يوشۇر

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Compact.onboard'
en: Medium size desktop keyboard
ug: چوڭلۇقى ئوتتۇراھال بولغان ئۈستەلئۈستى ھەرپتاختىسى

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Phone.onboard'
en: Mobile keyboard for small screens
ug: كىچىك ئېكرانلار ئۈچۈن يانفون ھەرپتاختىسى

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'expand-corrections' in keyboard layout 'word_suggestions.xml'
en: More suggestions
ug: تېخىمۇ كۆپ تەۋسىيىلەر

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'move' in keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Move keyboard
ug: ھەرپتاختىنى يۆتكە

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'previous-predictions.wordlist' in keyboard layout 'word_suggestions.xml'
en: Previous suggestions
ug: ئالدىنقى تەۋسىيىلەر

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'quit' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Quit Keyboard
ug: ھەرپتاختىنى ئاخىرلاشتۇر

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'quit' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Quit Onboard
ug: Onboard نى ئاخىرلاشتۇر

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer2' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Set and Settings
ug: بەلگىلەش ۋە تەڭشەكلەر

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'settings' in keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer3' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Special Characters
ug: ئالاھىدە ھەرپلەر

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'correction' in keyboard layout 'word_suggestions.xml'
en: Spelling suggestion
ug: نامزات سۆزلەر

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However the system is not configured anymore to use Onboard to unlock the screen. A possible reason can be that another application configured the system to use something else.
    
    Would you like to reconfigure the system to show Onboard when unlocking the screen?
ug: ئېكران قۇلۇپسىزلانغاندا Onboard نى كۆرسىتىدىغان قىلىپ سىستېمىنى قايتا سەپلەمسىز؟

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However this function is disabled in the system.
    
    Would you like to activate it?
ug: Onboard بىلەن ئېكران قۇلۇپسىزلاش سۆزلەشكۈسى بىرلا ۋاقىتتا كۆرۈنىدىغان قىلىپ سەپلەندى.  بۇنىڭ بىلەن ئىم كىرگۈزۈپ ئېكران قوغدىغۇچنى قۇلۇپسىزلىغىلى بولىدۇ.
    
    ئەپسۇسلىنارلىقى بۇ ئىقتىدار ھازىر ئىناۋەتسىز قىلىنغان. 
    
    ئاكتىپلامسىز؟

en: Layout file ({}) or name
ug: ئورۇنلاشتۇرۇش ھۆججىتى({}) ياكى ئورۇنلاشتۇرۇش ئاتى

en: Theme file (.theme) or name
ug: ئۆرنەك ھۆججىتى(.theme)  ياكى ئۆرنەك ئاتى

en: Window size, widthxheight
ug: كۆزنەك چوڭلۇقى[كەڭلىكxئېگىزلىك]

en: Window x position
ug: كۆزنەكنىڭ X كوئوردېناتى

en: Window y position
ug: كۆزنەكنىڭ Y كوئوردېناتى

en: Start in XEmbed mode, e.g. for gnome-screensaver
ug: مەسىلەن gnome-screensaver ئۈچۈن XEmbed ھالىتىدە قوزغىتىش

en: Allow multiple Onboard instances
ug: بىر قانچە Onboard ئۈلگىسى قوزغىتىشقا ئىجازەت بېرىلسۇن

en: Keep aspect ratio when resizing the window
ug: كۆزنەكنىڭ چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتكەندە ئېگىزلىك ۋە كەڭلىكنىڭ نىسبىتىنى ساقلانسۇن

en: Override auto-detection and manually select quirks
    QUIRKS={metacity|compiz|mutter}
ug: كۆزنەك باشقۇرغۇنى قولدا كۆرسىتىپ بېرىپ، ئاپتوماتىك تاللاشنى قاپلىۋەتسۇن
    QUIRKS={metacity|compiz|mutter}

en: Migrating user directory '{}' to '{}'.
ug: ئىشلەتكۈچى مۇندەرىجىسى '{}' دىن '{}' غا كۆچىدۇ.

note: honor XDG spec python >2.5
en: failed to migrate user directory.
ug: ئىشلەتكۈچى مۇندەرىجىسىنى كۆچۈش مەغلۇپ بولدى.

en: layout '{filename}' does not exist
ug: ئۇسلۇب  '{filename}' مەۋجۇت ئەمەس

en: theme '{filename}' does not exist
ug: ئۆرنەك  '{filename}' مەۋجۇت ئەمەس

en: Loading theme from '{}'
ug: ئۆرنەكلەرنى ‹{}› ئوقۇۋاتىدۇ

en: Unable to read theme '{}'
ug: ئۆرنەك ‹{}› نى ئوقۇغىلى بولمىدى

en: Enabling auto-show requires Gnome Accessibility.
    
    Onboard can turn on accessiblity now, however it is recommended that you log out and back in for it to reach its full potential.
    
    Enable accessibility now?
ug: بۇ auto-show نى ئىناۋەتلىك قىلىشقا گىنوم قوشۇمچە ئىقتىدارى زۆرۈر بولىدۇ.
    
    ھازىر Onboard ياردەمچى ئىقتىدار(accessiblity) ئىناۋەتلىك قىلالايدۇ، شۇنداقتىمۇ مۇكەممەل بولۇشى ئۈچۈن چىقىپ قايتا كىرىشىڭىزنى تەۋسىيە قىلىمىز.
    
    ياردەمچى ئىقتىدار(accessiblity) نى ھازىر ئىناۋەتلىك قىلسۇنمۇ؟

en: color scheme '{filename}' does not exist
ug: رەڭ ئۆرنەك  '{filename}'  مەۋجۇت ئەمەس

en: New Input Device
ug: يېڭى كىرگۈزۈش ئۈسكۈنىسى

en: Onboard has detected a new input device
ug: تاختىدا يېڭى بىر كىرگۈزۈش ئۈسكۈنىسى بايقالدى

en: Do you want to use this device for keyboard scanning?
ug: بۇ ئۈسكۈنىنى ھەرپتاختا تەكشۈرۈشكە ئىشلىتەمسىز؟

en: Use device
ug: ئۈسكۈنىنى ئىشلەت

en: Onboard onscreen keyboard
ug: Onboard ئېكران ھەرپتاختىسى

en: Flexible onscreen keyboard
ug: ماسلىشىشچان ئېكران ھەرپتاختىسى

en: no window transparency available; screen doesn't support alpha channels
ug: كۆزنەك سۈزۈكلۈكىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ، ئېكران ئالفا قانىلىنى قوللىمايدىكەن

note: ##############
en: <Enter label>
ug: <ئەڭ كىرگۈزۈڭ>

en: <Enter text>
ug: <تېكىست كىرگۈزۈڭ>

en: Button Number
ug: توپچا نومۇرى

en: Button Label
ug: توپچا ئەنى

en: Snippet Text
ug: پۇرۇچ تېكىستى

en: Must be an integer number
ug: پۈتۈن سان بولۇشى كېرەك

en: Snippet %d is already in use.
ug: پۇرۇچ %d ئىشلىتىلىۋاتىدۇ.

en: Loading legacy layout, format '{}'. Please consider upgrading to current format '{}'
ug: كونا ئۇسلۇب پىچىمى '{}' نى يۈكلەۋاتىدۇ. نۆۋەتتىكى پىچىم '{}' غا نەشرىنى ئۆرلىتىڭ.

en: Ignoring key '{}'. No svg filename defined.
ug: كۇنۇپكا ‹{}› غا پەرۋا قىلمىدى. svg ھۆججەت ئاتى ئېنىقلانمىغان.

en: Snippet {}
ug: پۇرۇچ {}

note: i18n: full string is "Snippet n, unassigned"
en: , unassigned
ug: ، تەقسىملەنمىگەن

en: copying layout '{}' to '{}'
ug: جايلاشتۇرۇش ‹{}› نى ‹{}› غا كۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: copy_layouts failed, unsupported layout format '{}'.
ug: مەغلۇپ بولغىنى copy_layouts، قوللىمايدىغان جايلاشتۇرۇش پىچىمى ‹{}›.

en: copying svg file '{}' to '{}'
ug: svg ھۆججىتى ‹{}› نى ‹{}› غا كۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: gsettings schema for '{}' is not installed
ug: ‹{}› نىڭ ئۈچۈن gsettings لايىھىسى ئورنىتىلمىغان

note: assume filename is just a basename instead of a full file path
en: {description} '{filename}' not found yet, retrying in default paths
ug: {description} '{filename}' تېخى تېپىلمىدى، كۆڭۈلدىكى يولدىن قايتا ئىزدەۋاتىدۇ

en: unable to locate '{filename}', loading default {description} instead
ug: ‹{filename}› نىڭ ئورنىنى بېكىتكىلى بولمىدى، ئورنىغا كۆڭۈلدىكى {description}  نى ئوقۇۋاتىدۇ

en: failed to find {description} '{filename}'
ug: {description} '{filename}' تېپىش مەغلۇپ بولدى

en: {description} '{filepath}' found.
ug: {description} '{filepath}' تېپىلدى.

en: Looking for system defaults in {paths}
ug: {paths} دىكى سىستېما كۆڭۈلدىكىنى ئىزدەۋاتىدۇ

en: Failed to read system defaults.
ug: سىستېما كۆڭۈلدىكىلىرىنى ئوقۇش مەغلۇپ بولدى.

en: No system defaults found.
ug: سىستېما كۆڭۈلدىكىلىرىنى تاپقىلى بولمىدى.

en: Loading system defaults from {filename}
ug: {filename} دىن سىستېما كۆڭۈلدىكىنى يۈكلەۋاتىدۇ

en: Found system default '[{}] {}={}'
ug: سىستېما كۆڭۈلدىكى '[{}] {}={}' تېپىلدى

en: System defaults: Unknown key '{}' in section '{}'
ug: سىستېما كۆڭۈلدىكىلىرى: نامەلۇم كۇنۇپكا ‹{}›(بۆلەك ‹{}› نىڭ ئىچىدە)

en: System defaults: Invalid enum value for key '{}' in section '{}': {}
ug: سىستېما كۆڭۈلدىكىلىرى: كۇنۇپكا ‹{}› نىڭ قىممىتى (بۆلەك ‹{}› نىڭ ئىچكى) ئىناۋەتسىز:{}

en: System defaults: Invalid value for key '{}' in section '{}'
      {}
ug: سىستېما كۆڭۈلدىكىلىرى: كۇنۇپكا ‹{}› نىڭ قىممىتى (بۆلەك ‹{}› نىڭ ئىچكى) ئىناۋەتسىز
      {}

en: Failed to get gsettings value.
ug: قىممىتىنى(gsettings نىڭ) ئوقۇش مەغلۇپ بولدى.
