onboard - en to bg translation catalogue (80 entries)

en: Scanner Settings
bg: Настройки на скенера

en: Customize Theme
bg: Промяна на темата

note: Key style with simple gradients
en: Gradient
bg: Градиент

en: Gradients
bg: Преливки

en: Font
bg: Шрифт

en: Labels
bg: Надписи

en: Color scheme for theme '{filename}' not found
bg: Цветовата схема за темата «{filename}» не е намерена

en: Error loading theme '{filename}'. {exception}: {cause}
bg: Грешка при зареждане на темата «{filename}». {exception}: {cause}

en: Error saving
bg: Грешка при запазването

en: Loading legacy color scheme format '{old_format}', please consider upgrading to current format '{new_format}': '{filename}'
bg: Зареждане на остарял цветови профилен формат «{old_format}», моля, обновете до текущият формат «{new_format}»: «{filename}»

en: Error loading color scheme '{filename}'. {exception}: {cause}
bg: Грешка при зареждането на цветовата схема «{filename}». {exception}: {cause}

en: Duplicate key_id '{}' found in color scheme file. Key_ids must occur only once.
bg: Дублиращ се key_id «{}» беше открит във файла на цветовата схема. Key_id-тата трябва да се срещат само един път.

note: Title of the snippets dialog for new snippets
en: New snippet
bg: Нова изрезка

en: _Save snippet
bg: _Запазване на изрезката

en: Failed to execute '{}', {}
bg: Неуспешно изпълнение '{}', {}

en: Onboard Preferences
bg: Onboard настройки

en: System settings not found ({}): {}
bg: Не са намерени системните настройки ({}): {}

en: Enter a name for the new theme:
bg: Въведете име за новата тема:

en: This theme file already exists.
    '{filename}'
    
    Overwrite it?
bg: Тази файл на темата вече съществува.
    «{filename}»
    
    Да го заменим ли?

en: Reset selected theme to Onboard defaults?
bg: Връщане на избраната тема към стандартните настройки за Onboard?

en: Delete selected theme?
bg: Да се изтрие ли избраната тема?

note: Key style with flat fill- and border colors
en: Flat
bg: Плосък

note: Key style for dish-like key caps
en: Dish
bg: Чиния

en: Default
bg: Стандартно

en: Bold
bg: Удебелен

en: Italic
bg: Курсив

en: Condensed
bg: Сбит

en: Ubuntu Logo
bg: Убунту лого

en: Step
bg: Стъпка

en: Left
bg: Наляво

en: Right
bg: Надясно

en: Up
bg: Нагоре

en: Down
bg: Надолу

en: Activate
bg: Активирай

en: Action:
bg: Действие:

en: Disabled
bg: Изключено

en: Button
bg: Бутон

en: Press a button...
bg: Натиснете бутона...

en: Press a key...
bg: Натиснете клавиша...

en: _Show Onboard
bg: _Показване

en: _Hide Onboard
bg: _Скриване

note: Translators: label of a menu item. It used to be stock item STOCK_QUIT until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Quit
bg: _Затваряне на програмата

en: None
bg: Няма

en: All corners and edges
bg: Всички ъгли и страни

en: General
bg: Общи

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer2' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Snippets
bg: Изрезки

en: Show floating _icon when Onboard is hidden
bg: Показване на плаваща _икона, когато Onboard е скрита.

en: _Show status icon
bg: _Икона за състояние

en: Desktop Integration
bg: Интегриране в работната среда

en: Snippets are pieces of text which are entered when the corresponding button in Onboard is pressed.
bg: Изрезките са части текст, които се въвеждат, когато бъде натиснат съответния бутон на виртуалната клавиатура.

en: Onboard Settings
bg: Настройки на Onboard

en: Onboard onscreen keyboard settings
bg: Настройки на екранната клавиатура Onboard

en: Change Onboard settings
bg: Промяна на настройките на Onboard

note: translators: very short label of the Menu key
en: Menu
bg: Меню

note: translators: very short label of the PAUSE key
en: Pause
bg: Пауза

note: translators: very short label of the SCROLL key
en: Scroll
bg: Превъртане

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'settings' in keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Settings
bg: Настройки

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However this function is disabled in the system.
    
    Would you like to activate it?
bg: Виртуалната клавиатура е конфигурирана да се появява с диалогов прозорец за отключване на екрана; като например за освобождаване защитата на екрана, защитена с парола.
    
    Но тази функция не е активирана в системата.
    
    Бихте ли искали да я активирате?

en: Migrating user directory '{}' to '{}'.
bg: Мигриране на потребителската папка '{}' към '{}'.

en: Loading theme from '{}'
bg: Зареждане на тема от «{}»

en: Unable to read theme '{}'
bg: Не може да се прочете темата «{}»

en: color scheme '{filename}' does not exist
bg: цветовата схема «{filename}» не существува

en: Use device
bg: Използвай устройството

en: Onboard onscreen keyboard
bg: Екранна клавиатура Onboard

note: ##############
en: <Enter label>
bg: <Въведете етикет>

en: <Enter text>
bg: <Въведете текст>

en: Button Number
bg: Номер на бутона

en: Button Label
bg: Етикет на бутона

en: Snippet Text
bg: Текст за снипета

en: Must be an integer number
bg: Трябва да бъде цяло число

en: Snippet %d is already in use.
bg: Снипета %d вече се използва.

en: Loading legacy layout, format '{}'. Please consider upgrading to current format '{}'
bg: Зареждане на остаряло оформление, формат «{}». Моля, помислете за обновяването до текущият формат «{}»

en: Ignoring key '{}'. No svg filename defined.
bg: Игнориране на «{}». Името на svg файла не е дефинирано.

en: Snippet {}
bg: Снипет {}

note: i18n: full string is "Snippet n, unassigned"
en: , unassigned
bg: , не е назначен

en: copying layout '{}' to '{}'
bg: копиране на оформлението «{}» в «{}»

en: copy_layouts failed, unsupported layout format '{}'.
bg: Не може да се изпълни copy_layouts, неподдържан формат на оформлението «{}».

en: copying svg file '{}' to '{}'
bg: копиране на svg файла «{}» в «{}»

en: Failed to read system defaults.
bg: Неуспех при прочитането на стандартните системни настройки.

en: No system defaults found.
bg: Не са открити стандартни системни настройки.
