onboard - en to kk translation catalogue (15 entries)

en: _Show Onboard
kk: Onboard _көрсету

en: _Hide Onboard
kk: Onboard _жасыру

note: translators: very short label of the CAPS LOCK key
en: CAPS
kk: Caps Lock

note: translators: very short label of the numpad ENTER key
en: Ent
kk: Enter

note: translators: very short label of the HOME key
en: Hm
kk: Home

note: translators: very short label of the Menu key
en: Menu
kk: Мәзір

note: translators: very short label of the PAUSE key
en: Pause
kk: Pause (аялдау)

note: translators: very short label of the PRINT key
en: Prnt
kk: Print

note: translators: very short label of the SCROLL key
en: Scroll
kk: Scroll (бұрау)

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer2' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Snippets
kk: Үзінділер (фрагмент)

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'settings' in keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Settings
kk: Баптаулар

en: General
kk: Негізгі

en: _Show status icon
kk: Мәлімдеу аумағында суреттеме _көрсету

en: Desktop Integration
kk: Жұмыс үстелімен бірлесу (интеграция)

en: Snippets are pieces of text which are entered when the corresponding button in Onboard is pressed.
kk: Үзінділер (фрагмент), бұл Onboard-та сәйкес батырма басылған кезде шығарылатын мәтін үзінділері.
